Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu i przetrawieniu wszystkich wypowiedzi musze przyznac, ze pomysl z zastepstwami ma za duze ryzyko eksplodowania nam w twarz w jakis sposob.

W zwiazku z tym moja propozycja jest taka: niech sprawa opuszczonych druzyn sie staje kwestia wewnetrzna danej ligi i od podejscia tych 15 GMow niech zalezy co z tym zrobic. Wydaje mi sie racjonalne, ze inne moze byc rozwiazanie gdy 1 druzyna zniknela, a inne gdy sa 3 boty, wiec nie narzucalbym odgornego sposobu postepowania, ale proponowalbym wewnatrzligowe glosowanie [na Yahoo jest opcja ankiety!] i niech 8 glosow "za" zalatwia temat w danej lidze czy dywizji.

Rowniez bym proponowal by na stol do wyboru zostaly rzucone 3 mozliwe wersje wydarzen:
 

1. Liczenie tabeli jakby tych druzyn wcale nie bylo.
W razie potrzeby moglbym to robic w ramach wrzucania tabelki na srednich.
Zalety: doslownie zerowy wplyw opuszczonych druzyn na tabele.
Wady: tabela na Yahoo moze byc mylaca i moze byc trudno recznie to sprawdzac.

BTW, dotarlo do mnie, ze pomysł Leszczura z zepchnięciem botów na dno każdej kategorii sprowadza sie do tego samego co w tym pomysle... tylko wymaga wiecej kombinowania ze strony komisza bez gwarancji sukcesu ;-)

2. Komisz ligi wystawia zawodnikow, ktorzy znalezli sie w skladzie opuszczonej druzyny.
Czyli zwyczajnie taka druzyna lecialaby na autopilocie.

Zalety: zminimalizowany efekt nierozegranych gier i koncowy wynik najbardziej zblizony do mozliwosci wydraftowanego skladu.

Wady: nie do konca przewidywalny wplyw na tabele. Troche roboty dla komisza.

3. Zostawienie opuszczonej druzyny bez ingerencji.
 

Zalety: wymaga zero wysilku. Przewidywalny wplyw na tabele, ale to nie znaczy, ze fair wobec wszystkich bo...

Wady: kategoria straty bylaby automatycznie wygrana przez opuszczone druzyny.

Do tego potencjalnie zaburzone bylyby wyniki w FG% i FT%.

 

Co Wy na to? Ma to wszystko jakis sens? Czy cos pominalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakie drużyny uznajecie za opuszczone? Od draftu w lidze IIIŁ minęło dopiero 10dni, data na yahoo wskazuje nie ostatnie logowanie tylko ostatnią zmianę w składzie, więc opuszczona drużyna to według was brak zmian w składzie przez 10 dni. 

Nie widzę sensu wersji 2, na koniec sezonu te druzyny tak zostaną zdegradowane do niższej ligi bez względu na zajęte miejsce, więcej to zaburzy tabelę niż brak ingerencji i zdanie się na los.

Gdybyśmy mieli tylko równoległe 3 ligi moglibyśmy zastąpić graczy, którzy się nie stawili na drafcie i nie dokonali żadnej zmiany przez określony czas rezerwowymi. Taka sytuacja miała miejsce w tamtym roku. W tym roku naszym problemem jest 4 liga, bo takie rozwiązanie z zastępstwem rezerwowym ma tylko sens dla ostatnich lig. 

Ja mam jeszcze propozycję czy nie możemy zrównać 4 ligi z innymi 3 wtedy ten problem nam zniknie i będziemy mogli wszystkich nieobecnych w 3 ligach którzy nie byli obecni na drafcie i np. nie zrobią zmiany w składzie w listopadzie zastąpić graczami rezerwowymi. Dochodzi problem awansów i spadków, ale może się uda jakoś to dobrze ułożyć przy dołożeniu jeszcze jednej 3 ligi.

Edytowane przez Dig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakie drużyny uznajecie za opuszczone? Od draftu w lidze IIIŁ minęło dopiero 10dni, data na yahoo wskazuje nie ostatnie logowanie tylko ostatnią zmianę w składzie, więc opuszczona drużyna to według was brak zmian w składzie przez 10 dni

Na to wychodzi... Dla formalnosci moze trzeba czekac miesiac, ale wtedy wariant drugi w sumie traci sens.

Z drugiej strony jak taki nieobecny wroci po miesiacu to lepsza sytuacja gdy ma wiecej gier w plecy czy mniej, ale automatycznie wystawiane?

 

Nie widzę sensu wersji 2, na koniec sezonu te druzyny tak zostaną zdegradowane do niższej ligi bez względu na zajęte miejsce, więcej to zaburzy tabelę niż gdy nie będziemy ingerować i zdamy się na los.

Nie chodzi o dobro tych druzyn, a o ich wplyw na reszte przez nierozegrane mecze i poszczegolne kategorie.

 

Gdybysmy mieli tylko równoległe 3 ligi moglibyśmy zastąpić graczy, którzy się nie stawili na drafcie i nie dokonali żadnej zmiany przez okreśłony czas rezerwowymi. Taka sytuacja miała miejsce w tamtym roku. W tym roku naszym problemem jest 4 liga,bo takie rozwiązanie z zastępstwem rezerwowego ma tylko sens dla ostatnich lig.

Czyli moral jest taki, ze za rok powinien powstac tylko poziom IV? Mocno to ograniczy zapisy.

 

Ja mam jeszcze propozycję czy nie możemy zrównać 4 ligi z innymi 3 wtedy ten problem nam zniknie i będziemy mogli wszystkich nieobecnych w 3 ligach którzy nie byli obecni na drafcie i np. nie zrobią zmiany w składzie w listopadzie zastąpić graczami rezerwowymi. Dochodzi problem awansów i spadków, ale może się uda jakoś to dobrze ułożyć przy dołożeniu jeszcze jednej 3 ligi.

Wlasnie kwestia awansow i spadkow powoduje, ze nie da sie tego zrobic.

A zmienianie ich w trakcie sezonu wg mnie nie wchodzi w gre.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakie drużyny uznajecie za opuszczone? Od draftu w lidze IIIŁ minęło dopiero 10dni, data na yahoo wskazuje nie ostatnie logowanie tylko ostatnią zmianę w składzie, więc opuszczona drużyna to według was brak zmian w składzie przez 10 dni.

Nie przez 10 dni, a znacznie dluzej - od chwili zalozenia ligi.

Managerowie tych druzyn nie uczestniczyli w drafcie.

Nie zmieniaja skladu mimo posiadania zawodnikow kontuzjowanych.

Nie odpowiadaja na zadne formy kontaktu.

 

Od razu mowie, ze nie kupuje bajeczek o magicznych splotach okolicznosci ktore wiaza sie ze zdarzeniami losowymi, brakiem dostepu do sieci, zmiana priorytetow, zapi****lem w pracy, egzaminami, urodzeniem dziecka czy wrzodem na dupie. Najprostsze wyjasnienia maja tak zadziwiajaco duza skutecznosc, ze ciezko nie stwierdzic iz goscie po prostu sprawe olali. A jak nie to trudno - shit happens i sami są sobie winni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o dobro tych druzyn, a o ich wplyw na reszte przez nierozegrane mecze i poszczegolne kategorie.

Dla mnie też jest to sztuczny problem. Bo jak nierozegrane mecze wpływają na kategorie? Jeżeli oleje sprawę to niedogranych meczy ma na tyle dużo, że liczyć się mogą tylko % FT i FG, które, czy to z ingerencją czy bez, mogą wyglądać podobnie. Więc robienie zmian w ich składach mija się z celem, a może jedynie "budzić niepokój u przyjaciół".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też jest to sztuczny problem. Bo jak nierozegrane mecze wpływają na kategorie?

Wygrywa sie straty. I ratia z reguly beda lepsze bo opieraja sie na mniejszej liczbie graczy.

 

Jeżeli oleje sprawę to niedogranych meczy ma na tyle dużo, że liczyć się mogą tylko % FT i FG, które, czy to z ingerencją czy bez, mogą wyglądać podobnie. Więc robienie zmian w ich składach mija się z celem, a może jedynie "budzić niepokój u przyjaciół".

Zatem jak bedzie ankieta w Twojej lidze to oddaj glos na brak ingerencji ;-)

Zwroc uwage, ze nie zasugerowalem, ze ktores rozwiazanie jest optymalne.

Chociaz sadzac po reakcjach uznajecie 2. za najgorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też jest to sztuczny problem. Bo jak nierozegrane mecze wpływają na kategorie? Jeżeli oleje sprawę to niedogranych meczy ma na tyle dużo, że liczyć się mogą tylko % FT i FG, które, czy to z ingerencją czy bez, mogą wyglądać podobnie.

A roznice miedzy druzyna z ostatniego miejsca premiowanego awansem, a pierwszym ktore nie awansuje moga byc (i zapewne beda) rzędu 1-2 punktow.

 

Więc robienie zmian w ich składach mija się z celem, a może jedynie "budzić niepokój u przyjaciół".

Hehe. No tak - człowiek "w latach" to i pamieta Laskowika :-)

Uwazaj, bo zaraz odegramy skecz "Z tyłu sklepu" i to Ty bedziesz klientem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd u was pewność że taka opuszczona druzyna wygra w stratach. W tamtym sezonie u mnie w lidze drużyna która została opuszczona w grudniu miała na koniec sezonu w TO 12pkt na 17 możliwych.

Edytowane przez Dig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd u was pewność że taka opuszczona druzyna wygra w stratach. W tamtym sezonie u mnie w lidze drużyna która została opuszczona w grudniu miała na koniec sezonu w TO 12pkt na 17 możliwych.

 

Zazwyczaj ktoś Ci wypada ze składu w ciągu sezonu, a że boty nie uzupełniają brakujących miejsc, to rozgrywają przeważnie na tyle mało spotkań, że kończy się to najmniejszą ilością strat w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrywa sie straty. I ratia z reguly beda lepsze bo opieraja sie na mniejszej liczbie graczy.

Straty wygrywają czyli również nie zaburza to klasyfikacji.

I ciekawa teoria z tymi ratiami, choć IMO fałszywa. Nie uważasz, że to zależy od jakości graczy, a nie ilości? Przecież jeden Howard czy D. Jordan zepsuje FT dużo bardziej niż grupa.

 

 

A roznice miedzy druzyna z ostatniego miejsca premiowanego awansem, a pierwszym ktore nie awansuje moga byc (i zapewne beda) rzędu 1-2 punktow.

Tyle, że gdyby te drużyny grały procenty FG i FT też by wpływały na klasyfikację.

Nie bardzo ogarniam dlaczego żywi gracze mogą wpływać na klasyfikację, a boty już nie.

 

Hehe. No tak - człowiek "w latach" to i pamieta Laskowika :-)

Uwazaj, bo zaraz odegramy skecz "Z tyłu sklepu" i to Ty bedziesz klientem ;-)

Pacz pan, nie sądziłem, że ktoś to jeszcze pamięta ;-)

Ale ad rem - nie chodzi mi konkretnie o nasz przypadek, bo akurat Ciebie trochę znam i wiem, że i tak będziesz ostatni w tabeli, więc pokus by wpływać na tabelę nie bedzie. Ale weź pod uwagę, że w przyszłym roku w IV lidze możesz już nie być komiszem, i gdy zdarzy się podobny przypadek, możesz mieć zastrzeżenia gdy jakiś rookie będzie rządził botami. IMO lepiej nie robić precedensów, bo komisze są różni i w przyszłości mogą, choćby niechcący, robić podejrzane ruchy. Poza tym inni w naszej lidze Cie nie znają i jeśli, nie daj Boże, wyprzedzisz któregoś, to narażasz się na jakieś napaści werbalne, czy cuś.

Więc, o ile nie wypali pomysł z osobną tabelą, zostawienie drużyn bez ingerencji jest IMO najbezpieczniejszym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Komisz ligi wystawia zawodnikow, ktorzy znalezli sie w skladzie opuszczonej druzyny.

Czyli zwyczajnie taka druzyna lecialaby na autopilocie.

Zalety: zminimalizowany efekt nierozegranych gier i koncowy wynik najbardziej zblizony do mozliwosci wydraftowanego skladu.

Wady: nie do konca przewidywalny wplyw na tabele. Troche roboty dla komisza.

 

Na komiszów wybierane były osoby doświadczone i zaufane - więc opcja nr 2 wydaje się najrozsądniejsza. Wielkiej pracy przy tym nie będą mieli - ustawiamy najlepszy wg przedsezonowych ranków (czyli na moment draftu) możliwy team u każdego bota i niech mknie ku 82 grom. Czujność i reakcja wymagana jedynie w przypadku poważnej (ponad 2 tyg) kontuzji kogoś ze starting 10 danego bota - wtedy wskakuje na jego miejsce kolejny z najwyższym O-rankiem w danym momencie. także możliwości kombinowania komisarzy żadne, trady i zrzuty na FA niemożliwe - "fair trade" za granie z botem

 

gorzej jak bot po tych zabiegach awansuje :tongue:

Edytowane przez goozman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak bot po tych zabiegach awansuje :tongue:

Wtedy i tak awansuje ten co był za botem kosztem bota właśnie :smile: A z całą resztą zgadzam się w pełni.

 

Straty wygrywają czyli również nie zaburza to klasyfikacji.

I ciekawa teoria z tymi ratiami, choć IMO fałszywa. Nie uważasz, że to zależy od jakości graczy, a nie ilości? Przecież jeden Howard czy D. Jordan zepsuje FT dużo bardziej niż grupa.

 

Tyle, że gdyby te drużyny grały procenty FG i FT też by wpływały na klasyfikację.

Nie bardzo ogarniam dlaczego żywi gracze mogą wpływać na klasyfikację, a boty już nie.

W końcu ktoś podąża moim tokiem myślenia (thanks God). Ogólnie to ja jestem tylko przeciwnikiem sadzania wszystkich na ławkę i spychania sztucznie tych zespołów w prawie każdej kategorii na samo dno. Niech te składy rozgrywają sobie 82 mecze i już, a jedyną ingerencją ze strony komisza Sterna/Silvera może być posadzenie tych dłużej kontuzjowanych na ławkę i zastąpienie grającymi i tyle, co chyba aktualnie w naszej lidze i tak już jest zrobione. That's it. A bajek o wygranych FG i FT nie kupuje bo to i tak zależy od zawodników w składzie, a nie od tego czy leci z nami pilot.

Edytowane przez MTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A bajek o wygranych FG i FT nie kupuje bo to i tak zależy od zawodników w składzie, a nie od tego czy leci z nami pilot.

Mylisz się mysląc iż kategorie współczynnikowe są kwestią wtórną i nie do kontrolowania.

Oczywiście każdy stat zależy od posiadanego składu, ale każdy da się moderować tak żeby odpowiednio "wylądować" w rankingu. FG% i FT% nie są tu żadnym wyjątkiem. A drużyny z dużą ilościa niedogranych meczów mają tendencję do wystrzeliwania w kosmos własnie tu gdzie sumy zdobyczy nie maja znaczenia. Tak więc to żadne bajki a bardzo realne zagrożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Straty wygrywają czyli również nie zaburza to klasyfikacji.

I ciekawa teoria z tymi ratiami, choć IMO fałszywa. Nie uważasz, że to zależy od jakości graczy, a nie ilości? Przecież jeden Howard czy D. Jordan zepsuje FT dużo bardziej niż grupa.

I to jest argument za tym żeby ewentualnie liczyć wszystko ręcznie, bo zabawa z kierunkowym wyborem składu moze być momentami karkołomna. Al ejest to wykonania

Tyle, że gdyby te drużyny grały procenty FG i FT też by wpływały na klasyfikację.

Nie bardzo ogarniam dlaczego żywi gracze mogą wpływać na klasyfikację, a boty już nie.

Gdyby grali to wszystko by wpływało. A skoro nie grają to boty też mają wpływ ale niejednolity i to (przynajmniej dla mnie) rzecz zaburzająca porządek wszechświata ponad wszelkie dopuszczalne normy.

 

Ale ad rem - nie chodzi mi konkretnie o nasz przypadek, bo akurat Ciebie trochę znam i wiem, że i tak będziesz ostatni w tabeli, więc pokus by wpływać na tabelę nie bedzie. Ale weź pod uwagę, że w przyszłym roku w IV lidze możesz już nie być komiszem, i gdy zdarzy się podobny przypadek, możesz mieć zastrzeżenia gdy jakiś rookie będzie rządził botami.

Jesli tak sie stanie, to trudno - przyjmę to z godnością, zwłaszcza, że niżej już chyba nie bedzie jak spadać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO lepiej nie robić precedensów, bo komisze są różni i w przyszłości mogą, choćby niechcący, robić podejrzane ruchy.

Ale przecież na dobrą sprawę każde rozwiązanie można w ten sposób dyskredytować. A przecież przed kolejnym sezonem nic nie stoi na przeszkodzie takiej zmianie przepisów, zeby się z tym problemem uporać.

 

Poza tym inni w naszej lidze Cie nie znają i jeśli, nie daj Boże, wyprzedzisz któregoś, to narażasz się na jakieś napaści werbalne, czy cuś.

Po szkole prsk nic na eNBA nie jest w stanie mnie dotknąć do żywego. NIC! ;-)

 

Więc, o ile nie wypali pomysł z osobną tabelą, zostawienie drużyn bez ingerencji jest IMO najbezpieczniejszym wyjściem.

Moze i jest, ale ktos to bedzie musiał liczyć, ktoś bedzie musial sprawdzać liczącego. A odbijając podobnym argumentem - co sie stanie jesli kilku z nas nie zda egazminu z dodawania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drużyny z dużą ilościa niedogranych meczów mają tendencję do wystrzeliwania w kosmos własnie tu gdzie sumy zdobyczy nie maja znaczenia.

Właśnie widać bardzo dobrze tą tendencję gdzie $L@$H i karmelo c's są ostatni w FG%... ;]

 

Tak więc to żadne bajki a bardzo realne zagrożenie.

Cholera to lecę po konserwy i czmych do schronu!

 

Moze i jest, ale ktos to bedzie musiał liczyć, ktoś bedzie musial sprawdzać liczącego. A odbijając podobnym argumentem - co sie stanie jesli kilku z nas nie zda egazminu z dodawania?

Dlatego kwestię bawienia się w jakieś robótki ręczne chyba mamy już w tym momencie wyjaśnioną ... ;)

 

ps. Każdy tu kombinuje jak może, a najprostsze rozwiązanie i zarazem najlepsze to wystawić najlepszą zdrową dziesiątkę i zapomnieć o całej sprawie. Bo szczerze od tego mieszania w tym temacie to trochę ochota do gry umyka... no ale czym by było forum publiczne bez robienia igły z wideł :hopelessness:

Edytowane przez MTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie widać bardzo dobrze tą tendencję gdzie $L@$H i karmelo c's są ostatni w FG%... ;]

Ale za to są wysoko w FT%. Coś za coś.

 

Cholera to lecę robić zapasy konserw i czmych do schronu!

A jak! Przezorny zawsze ubezpieczony!

 

Dlatego kwestię bawienia się w jakieś robótki ręczne chyba mamy już w tym momencie wyjaśnioną ... ;)

Mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale za to są wysoko w FT%. Coś za coś.

A ja jestem wysoko w wielu kategoriach, w FG% i PTS mam nawet 15...czy to oznacza, że mnie też czeka jakaś banicja? :) Do wczoraj byłem nawet wysoko w FT% i specjalnie ze skromności wrodzonej wystawiłem skład, który mi je obniży, żeby nie było podtekstów, że zbytnio wypaczam tabelę i odbieram komuś szansę awansu :)

 

Na tym ta gra już polega, że często gęsto jest coś za coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja jestem wysoko w wielu kategoriach, w FG% i PTS mam nawet 15...czy to oznacza, że mnie też czeka jakaś banicja? :smile:

Marudź tak dalej, a się przekonasz :grin:

 

Do wczoraj byłem nawet wysoko w FT% i specjalnie ze skromności wrodzonej wystawiłem skład, który mi je obniży, żeby nie było podtekstów, że zbytnio wypaczam tabelę i odbieram komuś szansę awansu :smile:

 

Na tym ta gra już polega, że często gęsto jest coś za coś.

 

I o ile to jest efekt Twojej decyzji to nie ma problemu. Ale to sytuacja diametralnie różna niż w gdy druzyna leży odłogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy probie pobrani gracza z FA pojawia mi się:

 

A player has already played and is no longer editable for today. (Error #174)

 

W pozostałych ligach problem nie występuje. Miał ktoś coś podobnego ?

 

Teraz zas pojawia mi sie:

 

Player is in a pending transaction. (Error #170)

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.