Skocz do zawartości

Nowy sezon w NCAA. Kentucky vs Kansas?


ignazz

KTO MISTRZEM NCAA  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. KTO MISTRZEM NCAA

    • Kansas z Wigginsem
      20
    • Kentucky z Randle'em
      9
    • Inna ekipa
      14


Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe czy będzie rechot historii...

 

Wiggins vel LBJ #1

Parker vel Melo #3

to chętny na dwójeczkę busta #2?

 

może ktos zażyczy sobie Steina?

Serio można się usmiać badając ostatnie ~15 2#. Aldridge, Durant i komedia. Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras - Durant też rozpływał się nad umiejętnościami Parkera ale uważał że sufit Wigginsa jest większy i wcale nie jestem pewien czy tak nie jest niemniej Jabari PArker wydaje się niewiarygodny jeśli chodzi o talent strzelecki bo praktycznie już w tej chwili potrafi wszystko - świetna kontrola ciała, niesamowity pierwszy krok, świetny rzut , świetna winda, dobre wjazdy pod kosz, dobry pull upy. Ma rzut z kozła. Nie jestem wybitnym znawcą NCAA i jak się to przekłada potem na grę w NBA ale gościu na oko wydaje się że na 100% będzie kimś w NBA a co do atletyzmu to wiesz jak to jest - u niektórych to wypala i naprawdę są kimś a niektórzy niekoniecznie - zwłaszcza że Parker jakąś niezdarą w atletyźmie też nie jest

 

Pamiętaj też Jazz lubi specyficznych graczy i taki cichy poukładany Parker im pasuje ale i tak gdyby wylosowali nr 1 to pewnie będą brać Wigginsa i potem będzie wymiana z tymi którzy wzieli Parkera na zasadzie my wam damy nr 1 za wasz pick + przyszłoroczny pick np słabo chroniony typu Top 3 tylko

Z tym draftem to byłby super ale znając życie to nie wylosują tej #1, żeby chociaż na #2 spadli było by dobrze, w najgorszym wypadku niech Smart się przytrafi :smile: A co do tego porównania Wig vs Parker to na pewno ciekawszym prospektem jest ten pierwszy, ale tutaj wyobraźnia może podsówać nie dokońca realne scenariusze, Parker jest nba ready z tym że on ma potencjał na bycie superstarem przy okazji jego wyboru to nie jest jak w przysłowiu "lepszy wróbel w garści"

 

numerem jeden będzie Wiggins kropka.....

 

Wigginsa jak przychodził do NCAA to zapowiadano jako fenomenalnego studa, może nawet lepszego od Jamesa bo nawet takie opinie się trafiały, ale jak tak się mu przyjrzeć to chłopakowi jednak trochę brakuje do tej półki ... chociaż tu jest ciekawa sprawa bo pojawiło się nazwisko Duranta jako typującego go na #1 w sumie Wig trochę podobny jest do Durexa z budowy i możliwości, jakby pojść bardzo optymistycznym scenariuszem to mogłby być nawet trochę lepszą wersją KD ... ale jeśli chodzi o sam pick to Parkerowi może pomóc gra w Duke plus wątpię żeby Wig w pełni sprostał w swoim debiutanckim sezonie w Kansas hypowi jaki go otaczał/otacza.

 

 

 

 

Po prostu twój betonowy komentarz mojej wypowiedzi zasugerował mi, iż jednak darzysz Parkera wyjątkową sympatią, niemalże jak niegdyś Millsapa.

Ja lubię ich niemal równorzędnie może z lekką przewagą Wiga bo wydaje się być sympatyczny i jest dosyć skromny, ale ogólnie to dobrze że do NBA trafią teraz takie dzieciaki, Parkera widziałbym w Jazz bo wydaje mi się gotowy aby z miejsca być kluczowym elementem ekipy i to chyba przede wszystkim to. Plus wypraszam sobie pisanie "jak niegdyś Sapa" Sap to dalej jest my man :smile::tongue:

 

ps. Mam nadzieję że jednak Parker bardziej będzie przypominał Piercea :)

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio można się usmiać badając ostatnie ~15 2#. Aldridge, Durant i komedia.

no właśnie.... 2 z 15 .... kumasz? piszę nie o tych dwóch tylko i"nnych"dwójkach...wspomniany #2 2003 Darko ( nie wykluczam ze Toronto zakocha się w Saricu) i # Bowie...

rechot historii a nie analiza Duranta jako dwójki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie.... 2 z 15 .... kumasz? piszę nie o tych dwóch tylko i"nnych"dwójkach...wspomniany #2 2003 Darko ( nie wykluczam ze Toronto zakocha się w Saricu) i # Bowie...

rechot historii a nie analiza Duranta jako dwójki.....

Miałem na myśli, że jest ta dwójka i poza nią komedia. Zdaję sobie sprawę, że to 2 z 15, w końcu sam o tym napisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=vSadteflk9Y

Szkoda że gość nie gra w NCAA bo potencjał wielki.

 

So there's this anonymous GM, claiming that Exum is an once in a generational type talent and that he would pick them #1 overall if given the chance. I feel like I'm looking too deep into this.

Dante Exum is 6'6 guard capable of playing both point guard and shooting guard out of Australia. Exum is finishing up high school in December and could skip college altogether to declare for the 2014 NBA Draft.

"I know everyone is so excited to see Jabari and those guys dominate," one GM told ESPN. "I know the old guard is going to play it safe. But maybe I'm young and foolish, but I think Exum ends up being the guy everyone wishes they took in a few years. All of them are going to be great, but when you watch Exum, you see the ability to be a generational talent. My owner might kill me, but I think you take Exum,regardless of what the other guys do this year. Exum's already proved it to me."

Exum had an outstanding showing in the FIBA Under-19 Championships and may challenge Andrew Wiggins, Jabari Parker and Julius Randle for the top pick.

Via Chad Ford/ESPN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku znowu oglądam NCAA, wiadomo, że hajp zrobił swoje, możecie śmiało mnie nazywać niedzielnym kibicem. Chodzi generalnie o to, że po obejrzeniu wszystkich topowych prospektów, jestem chyba następnym, który nie bardzo widzi w NBA Randle'a. Nie powiem, fajnie przestawia w pomalowanym chłopaków, ale w NBA czeka go zderzenie z równie silnymi co on, a jego jumper póki co nie zachwyca, 3 point range w sumie brak. Nie wydaje się oczywiście tak głupi jak Beasley, ma lepszy ball handling od Williamsa i Robinsona, ale bust alert jakiś tam widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie zbytnio na NCAA i wiem, ze to co kolo robi na uniwerku, a to co pozniej w NBA to 2 bajki, ale kuźwa - troche nie kumam tych bust alertów odnosnie Randle'a.

 

W erze grania strech four, SF na PF i zatarcia pozycji nie bedzie sie na PF przepychal z Duncanami i KG, a raczej Melonami i im podobnymi. Koles potrafi grac na kontakcie, chociaz jak patrze na sposob w jaki zdobywa pkt, to troche brakuje mu jakichs mocniejszych wycwiczonych post moves. 

 

Ktos tam pisal, ze rame ma dobra, takze 10-15 kg miesni moze zrobic robote. Porownalbym go do lzejszego Zacha, z wyzszym IQ i lepszym podaniem - a to juz calkiem sporo w dzisiejszych czasach. No i jest calkiem niezly z pilka w kozle generalnie, takze wydaje mi sie ze ma niezle papiery, pytanie tylko co ma w głowie.

 

Smartem jakos sie nie jaram - po prostu jego face mi nie pasuje, ale w wywiadach brzmi na poukladanego goscia, a to zawsze duzy atut na wejsciu do ligi. 

 

Wiggins vs. Parker jest troche meczące i coraz bardziej ciekawi mnie kto bedzie za nimi, a nie z ta jedynka, tymbardziej ze przy tym poziomie moze byc tą 1ke ciezko wylowac Philly - ale to moze i lepiej..

 

Zgadzam sie, ze Parker-Wiggins przypomina LBJ-Melo - Melo od zawsze ciut przed LBJem, nawet przez pierwsze lata w NBA - on byl wlasciwie ROTY, pierwszy zagral w PO itd, ale w pewnym momencie James po prostu wszedl na poziom wyzej, czy bedzie tak samo z Andrew - ciezko powiedziec... 

 

Dalej - Exum - jaram się - lepsza wersja MCW ? meee like it. 

 

Embiid - juz jestem jego dickriderem, ciekawe czy nie bedzie z nim akcji jak z Drummondem - hype spory, ale jakos sie obsunął i chyab z 8 ukradli go pistons. Chlopak naprawde wyglada swietnie, znowu podpisuje sie pod Ignazzem, ze troche bardziej mi D-roba przypomina niz Hakeema ;]

 

Chcialbym skurwiela w koszulce Sixers, moze za pick od Hornets? Chociaz, jak zagra dobry sezon to moze pojsc i w top3, za Jabbarim i Wigginsem, bo PG jest w lidze teraz sporo dobrych (exum, smart), a jak mam do wyboru fajnego PF i wielkiego C to jednak ryzykowalbym chyba z Embiidem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam pisal, ze rame ma dobra, takze 10-15 kg miesni moze zrobic robote. Porownalbym go do lzejszego Zacha, z wyzszym IQ i lepszym podaniem - a to juz calkiem sporo w dzisiejszych czasach. No i jest calkiem niezly z pilka w kozle generalnie, takze wydaje mi sie ze ma niezle papiery, pytanie tylko co ma w głowie.

Dude, Randle już waży 250 funtów, więc jakby dorzucił 10/15kg to byłby jednym z najcięższych graczem w lidze jeśli chodzi o stosunek wagi do wzrostu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w szoku, z mordki i rąk wyglada raczej na patyczaka. 

 

No to teraz juz w ogole nie rozumiem skad obawy ze moze sobie nie poradzic z ficzyczna grą

 

edit: swoja droga, wtedy wlasnie wazylby cos w okolicach z-bo, o ile dane na bb reference sa aktualne

Edytowane przez Julius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas Robinson ważył na drafcie 2 kg mniej od Randle'a plus miał więcej mięśnia i był dłuższy(o to mam największe obawy odnośnie Randle'a, 6'9'' wzrostu, 6'11'' wingspan i słaby reach to jest most likely non factor w obronie). T-Rob w NCAA też wszystkich przestawiał, a co jest teraz nie trzeba chyba mówić. Tymbardziej, że go to move Randle'e, którego używa nadmiernie w NCAA (wciskanie się w kontakt z podkoszowcem i czasami jakiś up and under) nie ma prawa przejść w NBA z podobnymi wagowo i dłuższymi grajkami.

Nie mówię, że będzie totalnym scrubem, ale patrząc po tym co narazie widziałem to jest co najwyżej poziom Terrence'a Jonesa. Chociaż ten lepiej podaje, broni, rzuca...właściwie to wszystko robi lepiej oprócz zbiórki i odgrywania buldożera w pomalowanym. Zaletą obu jest przewaga szybkości i kozioł co pozwala na zaczynanie akcji na 7 metrze przodem do kosza.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.