Skocz do zawartości

Nowy sezon w NCAA. Kentucky vs Kansas?


ignazz

KTO MISTRZEM NCAA  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. KTO MISTRZEM NCAA

    • Kansas z Wigginsem
      20
    • Kentucky z Randle'em
      9
    • Inna ekipa
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Mówimy o freshmanach - Randle jak na wysokiego i tak jest niespotykanie wyszkolony jak na swój wiek, trudno żeby był już graczem kompletnym. Natomiast jak tak spojrzeć na czołówkę czwórek w NBA ostatnich lat, to difference makerów w defensywie też tam nie znajdziesz (Zach, Lee, Love, conajwyżej Blake z Aldridgem, ale szału też nie robią).

 

Jazz z Parkerem mieliby chyba najwolniejszy frontcourt w lidze, Wiggins imo byłby lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o freshmanach - Randle jak na wysokiego i tak jest niespotykanie wyszkolony jak na swój wiek, trudno żeby był już graczem kompletnym. Natomiast jak tak spojrzeć na czołówkę czwórek w NBA ostatnich lat, to difference makerów w defensywie też tam nie znajdziesz (Zach, Lee, Love, conajwyżej Blake z Aldridgem, ale szału też nie robią).

 

Jazz z Parkerem mieliby chyba najwolniejszy frontcourt w lidze, Wiggins imo byłby lepszym wyborem.

 

Jendras a na jakiej podstawie twierdzisz że obecnie Jazz ma wolny frontcourt bo system kamer który mierzy prędkość poruszania się zawodnika po parkiecie pokazuje że jak na wysokich zarówno Kanter a zwłaszcza Favors mieszczą się w czołówce tej ligi.

 

Poza tym jak oglądam mecze to akurat nie zarzuciłbym Favorsowi czy Kanterowi że wolno przesuwają się na stopach czy to w obronie czy to w kontraataku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wysokich - oczywiście. Sęk w tym, że w dzisiejszej lidze coraz mniej gra się dwoma wieżami i takich dwóch typowych podkoszowych trzeba otoczyć atletami, żeby obrona należycie zafunkcjonowała (patrz Memphis (przymykając oko na ten sezon ;]), na przeciwnym biegunie - Rockets, Lakers rok temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jendras właśnie Favors jest bardzo mobilny na obecne czasu, Świetnie przesuwa się w obronie od obwodu pod kosz więc zaskakuje mnie Twoja opinia a i Jabari Parker nie wygląda mi jak na razie na kogoś kto miałby być za wolny na pozycję Sf-a wręcz powiedziałbym że atletyzmem niewiele ustępuje Wigginsowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jendras właśnie Favors jest bardzo mobilny na obecne czasu, Świetnie przesuwa się w obronie od obwodu pod kosz więc zaskakuje mnie Twoja opinia a i Jabari Parker nie wygląda mi jak na razie na kogoś kto miałby być za wolny na pozycję Sf-a wręcz powiedziałbym że atletyzmem niewiele ustępuje Wigginsowi.

 

Favors jest mobliny, ale co innego jeśli masz obok Taja Gibsona lub Tadka Younga, a co innego kiedy jest to drugi 7-footer. Zresztą, Utah póki co fatalnie broni. Rockets z mobilnym Howardem i Asikiem również.

 

A tacy zeszłoroczni Grizz? Top defense mimo typowego, dość powolnego duetu wysokich.

 

Ja widzę sporą różnicę między Parkerem a Wigginsem, imo ten pierwszy może mieć problemy z kryciem szybkich trójek, zwłaszcza, że w Duke ustawiany jest w obronie pod koszem, a przy jego budowie może jeszcze nabrać masy. Hayward na dwójce to samo. Za dużo size'u, za mało atletyzmu.

 

Bottom line jest taki, że Jazz powinni brać najlepszego prospecta, a nie najlepszy fit, więc jeśli uważają, że Parker będzie lepszy, to niech biorą Parkera, chociaż trochę mi to śmierdzi Deronem zamiast Paula.

 

Cloud:

 

było wcześniej - http://www.youtube.com/watch?v=dBQ90qJVOCI#t=0

 

Nie tyle highlighty, co analiza pojedynku Wigginsa z Parkerem, obejrzyj i sam oceń.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w TOP10, pod warunkiem, że będzie więcej grał. Gość zacząl grać w kosza w 2011 roku, czego bym w życiu nie powiedział patrząc na jego grę. Ma range, kozioł jak na swój wzrost, umie podać z low/high posta, rzucić haka i ma lepsze instynkty w obronie niż większość jego rówieśników grających od dziecka. No i atletyzm kosmiczny.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, no to ostro, nie wyglada na kolesia ktory gra w kosza od 3 lat. 

 

Mega warunki fizyczne, troche Garnettowaty bym powiedzial, nie wiem na ile go wymierzyli, ale wydaje sie byc w kurwe długi.

 

Parker na tym filmiku wyglada na 2x wiekszego od Wigginsa tak btw.

 

Mam nadzieje, ze Pelicansy wylosują 6 pick, a Sixers beda mieli z czego wybierac. 

 

Moze sie okazać, ze Hinkie niezle trafil z tym tradem, przed sezonem martwiłem się ze moga skonczyc gdzies w okolicach PO nawet, a teraz obawiam sie ze mogą wylosowac nawet cos w top5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się sporo ponad 2 metry to można i grac od 3 lat :P A PArker to pewnie jest z 2x większy i tak samo 2x silniejszy a przy tym nie ustepuje tak bardzo Wigowi jesli chodzi o mobilność/ atletyzm itd W sumie tak jak się teraz na to patrzy to Jabbari wyglada na murowaną #1 w nadchodzacym drafcie, Randle też jest kozak ale watpie zeby został wybrany ponad Parkerem, a co do Wiga to wporzo typ ale chyba zbyt rozdmuchano hype wokół jego osoby, on aż takim wymiataczem nie jest jak go niektórzy awizowali.

 

Tego co @Jendras o wolnym froncie napisał niezbyt rozumiem, bo odpowiednio i Kanter i Fav są jednymi z szybszych na swoich pozycjach, co do podobieństwa Parkera do Pierca to chyba całkiem trafne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za zbieg okoliczności, że Parkera najbardziej hypeują fani Jazz :P

 

 

 

Tego co @Jendras o wolnym froncie napisał niezbyt rozumiem

 

jestem zszokowany
 

 

W sumie tak jak się teraz na to patrzy to Jabbari wyglada na murowaną #1 w nadchodzacym drafcie, Randle też jest kozak ale watpie zeby został wybrany ponad Parkerem, a co do Wiga to wporzo typ ale chyba zbyt rozdmuchano hype wokół jego osoby, on aż takim wymiataczem nie jest jak go niektórzy awizowali.

 

 

 

Nikt nie wygląda na murowaną #1, a hype wokół Wigginsa rozdmuchano nie za to, jakim jest wymiataczem, ale jakim wymiataczem może zostać, bo nie na wybraniu najbardziej nba-ready gracza draft polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez ogródek powiem że twa mądrość i znafstwo tematu aż mnie onieśmiela :P Hype wokół Wiga jednak powstał głównie przez jego występy w hs a to jakie mity sobie ktoś tworzy o danego grajka potencjale to już jego sprawa.

 

ps Ciekawe na cholere Fani JAzz mieli by hypować Parkera, bo jest k mać Mormonem :nightmare: jeszcze raz gratuluje pomyślunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras - Durant też rozpływał się nad umiejętnościami Parkera ale uważał że sufit Wigginsa jest większy i wcale nie jestem pewien czy tak nie jest niemniej Jabari PArker wydaje się niewiarygodny jeśli chodzi o talent strzelecki bo praktycznie już w tej chwili potrafi wszystko - świetna kontrola ciała, niesamowity pierwszy krok, świetny rzut , świetna winda, dobre wjazdy pod kosz, dobry pull upy. Ma rzut z kozła. Nie jestem wybitnym znawcą NCAA i jak się to przekłada potem na grę w NBA ale gościu na oko wydaje się że na 100% będzie kimś w NBA a co do atletyzmu to wiesz jak to jest - u niektórych to wypala i naprawdę są kimś a niektórzy niekoniecznie - zwłaszcza że Parker jakąś niezdarą w atletyźmie też nie jest

 

Pamiętaj też Jazz lubi specyficznych graczy i taki cichy poukładany Parker im pasuje ale i tak gdyby wylosowali nr 1 to pewnie będą brać Wigginsa i potem będzie wymiana z tymi którzy wzieli Parkera na zasadzie my wam damy nr 1 za wasz pick + przyszłoroczny pick np słabo chroniony typu Top 3 tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numerem jeden będzie Wiggins kropka.....

 

zapowiadany deram come true dla 76ers gdzie Pelikany otrą się o pick #6 nie nastapi... powrót Andersona znacznie poprawi grę Pelikanów i otrą się o PO co znacznie utrudni zapowiadany fart który moze zaowocować wylosowaniem #1-3 bo będąc wyżej w drafcie nie możesz wylosować #6. Możesz się jedynie jakąś zabłąkaną kuleczką pokusić o top topów bo od picku #4 i tak wszystko idzie "po kolei"

Pelikany w top #6 draftu? not even close w zdrowym swiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras - Durant też rozpływał się nad umiejętnościami Parkera ale uważał że sufit Wigginsa jest większy i wcale nie jestem pewien czy tak nie jest niemniej Jabari PArker wydaje się niewiarygodny jeśli chodzi o talent strzelecki bo praktycznie już w tej chwili potrafi wszystko - świetna kontrola ciała, niesamowity pierwszy krok, świetny rzut , świetna winda, dobre wjazdy pod kosz, dobry pull upy. Ma rzut z kozła. Nie jestem wybitnym znawcą NCAA i jak się to przekłada potem na grę w NBA ale gościu na oko wydaje się że na 100% będzie kimś w NBA a co do atletyzmu to wiesz jak to jest - u niektórych to wypala i naprawdę są kimś a niektórzy niekoniecznie - zwłaszcza że Parker jakąś niezdarą w atletyźmie też nie jest

 

Pamiętaj też Jazz lubi specyficznych graczy i taki cichy poukładany Parker im pasuje ale i tak gdyby wylosowali nr 1 to pewnie będą brać Wigginsa i potem będzie wymiana z tymi którzy wzieli Parkera na zasadzie my wam damy nr 1 za wasz pick + przyszłoroczny pick np słabo chroniony typu Top 3 tylko

 

Ależ ja się z tym całkowicie zgadzam. Sam też nie jestem znawcą NCAA, od czasu Okafora, Feltona i May'a nie oglądałem tyle uniwersyteckiego kosza i generalnie jestem pod sporym wrażeniem czołowych prospectów - kogo byś nie wybrał z tej trójki, imo nie przegrasz. Przy każdym są jednak znaki zapytania, przy Parkerze w dodatku takie, na które trudno mu będzie odpowiedzieć, np. w tej obronie, co z tego co czytam, nie tylko ja dostrzegam.

 

ps Ciekawe na cholere Fani JAzz mieli by hypować Parkera, bo jest k mać Mormonem :nightmare: jeszcze raz gratuluje pomyślunku

 

Po prostu twój betonowy komentarz mojej wypowiedzi zasugerował mi, iż jednak darzysz Parkera wyjątkową sympatią, niemalże jak nigdyś Millsapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDYBY uznać ten jeden jedyny mecz Kansas-Duke jako dowód na poparcie przedłożonych przez autorów scouting reportów tez, to porównania Parkera do Melo nie są przesadzone ;] Bo to wszystko co widziałem o Parkerze.

 

Czyli tak, chłop w ataku umie prawie wszystko. Za mało było post upu ale poza tym ? Tróje na zawołanie, wjazdy jak pomiędzy krzesłami, silny na kontakcie w powietrzu, crossy, z piłką potwór. Pod koniec ? Pod koniec oszalał. Niczym kto ? Niczym MELOOOOOOOOOO. Faul na Wigginsie w kontrze debilny. Miał 4 faule a Wiggins jest za szybki i tak czy srak by to skończył. W rezultacie, zamiast być 6 punktów w plecy na 80 sekund do końca, zostać na boisku i powalczyć jeszcze to Parker po prostu klepnął Wigginsa i zakończył mecz przed czasem. Było jeszcze do wygrania.

 

Wigginsa widziałem trochę więcej ale w tym meczu mnie nie zachwycił. Odstaje fizycznie, nie miałem pojęcia, że on naprawdę jest taki wysoki. Wzrostu Parkera ? Szybkie ręce, dobry defense i jebitny w transition. Wiggins plus Lebron ? http://www.youtube.com/watch?v=RvcHVesIzMU

 

Embiid kozak. Zajebiście podaje jak na wysokiego i to się ceni, zwłaszcza przy tym atletyzmie (zazwyczaj dobrymi podającymi wśród wysokich są nieatletyczni biali lub mało atletyczny jak na czarych czarni) ale musi się okrzesać na low poscie. Zapowiada się nieco wyższy i bystrzejszy Ibaka, także bazujący na jumperze z półdyszki. 

 

Graczem meczu zdecydowanie Perry Ellis. Robił wszystko, zbierał, przechwytywał, hustlował, mój ulubiony typ graja. W obronie Duke nie miało na niego odpowiedzi.

 

Jeszcze o samym meczu. O wyniku zdecydowała końcówka. Kansas zaczęło zyskiwać przewagę kiedy Wiggins zszedł na lowpost i wyciągał rękę po piłkę. Dostał ją tylko raz, po czym rzucił pewne 2, jak na treningu. W pozostałych sytuacjach absorbował wystarczająco dużo uwagi i ułatwił innym grę, mimo że nie dotykał piłki. This time, Self > Mike

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.