Skocz do zawartości

Nowy sezon w NCAA. Kentucky vs Kansas?


ignazz

KTO MISTRZEM NCAA  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. KTO MISTRZEM NCAA

    • Kansas z Wigginsem
      20
    • Kentucky z Randle'em
      9
    • Inna ekipa
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny zawodnik, który przed draftem mówił, że marzy o grze w Lakers?

 

NICE TRY

 

 

znaczy co, bo nie skumałem?

 

 

Nie wiem jak teraz stoi na liście Orlando, ale skoro sprawia problemy wychowawcze to mógł się obsunąć. Na mojej liście jest pierwszym po TOP3 przy czym od razu mówię, że lista ta nie obejmuje Exuma, bo nie podejmuję się go oceniać.

 

e tam, wkurzył się na upierdliwego fana. poza tym pod względem charakteru i dojrzałości ponoć wszystko super.

 

z mojej perspektywy, byłoby świetnie gdyby Magic sprzątnęli Smarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa no tak

 

ale wydaje mi się, że Exum wspominał też o Orlando jako o drużynie, w której chciałby grać.

 

Pelinka pewnie będzie robił wszystko, żeby przepchnąć go do LA (odcinając swojego klienta od spotkań/workoutów z innymi klubami), pytanie na ile faktycznie kogoś to zniechęci. 

 

No i przede wszystkim Lakers muszą go chcieć, żeby całe to gadanie miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, wkurzył się na upierdliwego fana. poza tym pod względem charakteru i dojrzałości ponoć wszystko super.

DraftExpress pisał coś takiego: "Other issues, such as his reputation for flopping, and the very short fuse he showed pushing a fan in the stands at Texas Tech, are ones NBA teams will likely want to explore further during the draft process. This reportedly wasn't the first time he put hands on someone according to what we've been told by reliable sources."

 

Ciekawe jak bardzo wiarygodne jest to źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co -nie

 

http://www.draftexpress.com/2013-NBA-Draft-Early-Entry-List.php

 

Tylko Parker z czołówki się nie zadeklarował póki co.

 

Randle też nie zadeklarował. Draftexpress pisze yes po czym daje link do twita Juliusa gdzie on odwołuje plotki. Julius to ciekawy przypadek - głęboko wierzący katolik , chodzący na msze przed meczem, mający matkę byłą koszykarkę i jakiegoś przyjaciela rodziny który jest miliarderem i w czasie gry w Kentucky często odwiedzam jego posiadłość znajdującą się niedaleko campusa. Julius tak naprawdę zrobi to co będzie chciała jego mama a z tego co czytałem to ona by chciała aby jeszcze rok się pouczył

 

Nota bene Stauskas też oficjalnie napisał że to fałszywka że niby deklarował. Jak na razie to draftexpress bardziej sie opiera na plotkach niż realnych decyzjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DraftExpress pisał coś takiego: "Other issues, such as his reputation for flopping, and the very short fuse he showed pushing a fan in the stands at Texas Tech, are ones NBA teams will likely want to explore further during the draft process. This reportedly wasn't the first time he put hands on someone according to what we've been told by reliable sources."

 

Ciekawe jak bardzo wiarygodne jest to źródło.

 

Ale jeśli chodzi o flopowanie to chyba zaleta...

 

(Patrz LeBron)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capela jest fest surowy. Ponoć różnie u niego z zaangażowaniem w grę. Dla mnie trochę redflag.

Branie International wysokiego z dużym lecz nieokiełznanym potencjałem to stary numer w NBA. Co roku czynnik "tajemnicy" winduje takich gości co najmniej 5 pozycji do góry. A jak jeszcze jesteś czarnym, z wielkim wingspanem to wszyscy nagle myślą, że ustrzelą nowego Ibakę.

 

Jak dla mnie to opłacalne ryzyko na late 1st rd.

A co do Smarta - to będzie sleeper, ale taki który niekoniecznie musi okazać się stealem.

 

 

Gordon to żaden franchsie player, ale akurat myślę, że to najpewniejszy wybór w lottery w stosunku jakość/ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Smarta - to będzie sleeper, ale taki który niekoniecznie musi okazać się stealem.

No nie wiem. Wskaźnik FTA/FGA na poziomie 0,65 to niesamowity (żeby nie powiedzieć elitarny) wynik jak na guarda. Tylko za to bym go brał w TOP6 :smile:. A tu dochodzi jeszcze świetna obrona, warunki fizyczne (wzrost, zasięg i siła!), skuteczność spod obręczy (65%, a w half-courcie 57%), ball-handling i pick'n'roll. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, jeszcze żaden z top prospectów nie zadeklarował pozostania na uczelni.

 

Moim zdaniem, skończy się jak co roku - wszyscy lub prawie wszyscy się zgłoszą, jedynie Parker może faktycznie zostać.

 

Gordon to żaden franchsie player

 

Na takie opinie zdecydowanie za wcześnie. Potencjał zdecydowanie ma.

 

No nie wiem. Wskaźnik FTA/FGA na poziomie 0,65 to niesamowity (żeby nie powiedzieć elitarny) wynik jak na guarda. Tylko za to bym go brał w TOP6 :smile:. A tu dochodzi jeszcze świetna obrona, warunki fizyczne (wzrost, zasięg i siła!), skuteczność spod obręczy (65%, a w half-courcie 57%), ball-handling i pick'n'roll. 

 

Ballhandlingu jakiegoś zaawansowanego jak na rozgrywającego to akurat nie ma, poza tym nie jest specjalnie szybki, skoro już na poziomie NCAA potrzebuje serii zasłon, żeby wbić się pod kosz, to wróży to problemy na kolejnym szczeblu. Przeciwko atletom w NBA te wskaźniki mogą nie mieć przełożenia. Smart to może być mocny pick, jak się obsunie pod koniec top 10. Ale w top6 bym go nie brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgi na ogół nie są szybkie :), ale ten sobie radzi. Szczególnie w obronie. Zastanawiam się o co ci chodzi z tą serią zasłon. Czy to przypadkiem nie wynika z takich a nie innych zagrywek? Gość ponad 1/3 rzutów oddaje spod obręczy, staje często na linii. Wydaje mi się, że z wbijania pod kosz uczynił swoją główną zaletę, a ty piszesz że ma z tym problemy. Ja w nim widzę inne wady.

Zresztą zobaczymy co będzie jak dostanie porządnego wysokiego do pick'n'rolla.

 

A co do Gordona to z jakiej pozycji mógłby być franchise playerem? Broni go młodość, ale do bycia kimś jeszcze dłuuuuga droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że bez tych zasłon nie jest w stanie stworzyć przewagi na koźle. W NBA czeka go inny poziom przeciwników oraz inne gwizdanie.

 

Gordon jest obok Wigginsa najlepszym atletą z czołówki draftu, zawsze gra na 100%, ma wysokie IQ, etykę pracy oraz już posiada umiejętności, które akurat należą do najtrudniejszych w nauce na późniejszym szczeblu (lateral quickness, ballhandling). Musi nabrać masy oraz poprawić rzut, ogólnie oszlifować się w ataku, ale nie widzę powodu, dla którego miałoby to być poza zasięgiem. Moim zdaniem najwyższy sufit obok Wigginsa i Embiida (nie liczę tu Exuma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w etykę pracy Gordona, aczkolwiek zwróć uwagę na to co pisał o nim Draftexpress we wrześniu roku 2012:

Weaknesses:
- Has good, but not great size for a power forward at 6-8, with a 6-11 wingspan
- Long, ugly stroke from 3-point line
- Really needs to work on perimeter shooting ability
- 48% FT line at EYBL
- Settles for ill-advised jumpers at times
- No left hand

 

Mamy rok 2014. Przez 2 lata nic się nie poprawiło. Nadal nie ma rzutu, nadal długo się o niego składa, nadal słabo rzuca wolne i nadal nie ma lewej ręki. I co gorsza nie urósł ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.