Skocz do zawartości

Nowy sezon w NCAA. Kentucky vs Kansas?


ignazz

KTO MISTRZEM NCAA  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. KTO MISTRZEM NCAA

    • Kansas z Wigginsem
      20
    • Kentucky z Randle'em
      9
    • Inna ekipa
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Kentucky jest zawalone na pozycjach PF/C w tym roku więc nie widzę możliwości, żeby Randle został.

Marcus Lee/ Dakari Johnson/WCS, a do tego dochodzą Karl Towns i Trey Lyles. Za to z backcourtem kiepsko jeśli Harrisony się zgłoszą do draftu i wtedy wątpie, że Kentucky zajdzie daleko w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby oceniać z punkty widzenia aktualnych umiejętności, to w top 2 poszedłby Jabari i McDermott, ja biorę pod uwagę te "inne cechy", tylko że zaliczam je do potencjału role playera.

 

Ja to rozumiem, tylko uważam, że Gordona zbyt pochopnie wrzuca się na tę półkę przez to, że jest surowy jako scorer. Nie wydaje mi się, żeby to była powszechna sprawa, gdy przyszły role player w wieku 18 lat pokazuje tak wszechstronny skill, przy bardzo dobrym atletyzmie i IQ. Zazwyczaj są to specjaliści lub surowi atleci. Dobry przykład z Arizony to Iggy - wszechstronny atleta bez rzutu, bardziej surowy od Gordona w tym samym wieku, obecnie twój "ultimate role player", ale w swoim czasie numer 1 play-off teamu.

 

W pierwszym sezonie Griffin trafiał  43% z 3-10ft, 30% z 10-16 i 33.5% z 16-23 i 64%FT, Gordon potrzebuje sporych postępów żeby osiągnąć nawet tak słabą skuteczność.

 

 

Griffin w pierwszem sezonie miał 21 lat. Poza tym, nikt nie powiedział, że Gordon ma iść łeb w łeb z Griffinem od początku kariery. To oczywiste, że obecnie jest na zupełnie innym etapie. Inaczej nie byłby poza top 5 w mockach, a moja opinia na jego temat nie należałaby do mniejszości.

 

Griffin skacze z jednej nogi, z dwóch, prawą nogą z przodu, lewą nogą z przodu, przez obrońcę w powietrzu, potrafi absorbować kontakt, biega w open court jak czołg i walczy ze dwie kategorie wagowe wyżej. Gordon jest atletyczny, Blake Griffin to Blake Griffin.

 

 

nie wiem, Chytry, ja tu widzę głównie większą siłę, która przekłada się na takie, a nie inne wrażenie. Ale jak widzę, co potrafi Gordon w konkursie wsadów, to myślę, że to kwestia czasu, zanim przełoży swój atletyzm to na warunki meczowe.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie ktoś co nt. tego Hooda? 

 

A KU w przyszłym sezonie też będzie miało kilku z najlepszych prospectów, czy uciszyło się po kilku grubych latach? 

 

1. Hood - długi ale wąski, leworęczny, knockdown shooter, ale przy tym chętnie atakujący kosz. Spadł w mockach chyba przez wtopę Duke.

2. Pod koszem tłok, na obwodzie nie wiadomo, choć zamiana Harrisona na jakiegoś spokojnego białasa typu McConnell mogłaby im wyjść na dobre.

 

Randle przystąpi do draftu 2014. Parę dni temu było info na ten temat. Dzisiaj do niego oraz do Wigginsa, Embiida, Exuma, Smarta, Gordona dołączył Parker.

 

Randle zdementował te informacje, więc oficjalnie nadal nic nie wiemy, choć pewnie przystąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry przykład z Arizony to Iggy - wszechstronny atleta bez rzutu, bardziej surowy od Gordona w tym samym wieku, obecnie twój "ultimate role player", ale w swoim czasie numer 1 play-off teamu.

 

Tylko Iguodala to była kombinacja mega atletyzmu z mega size na obwodzie, a Gordon to kombinacja mega* atletyzmu ze słabym size pod koszem, więc tu już Iguodala stoi na lepszej pozycji.

 

* wczesny Iguodala to dla mnie atletyzm 10/10, a Gordon jakieś 8.

 

 

nie wiem, Chytry, ja tu widzę głównie większą siłę, która przekłada się na takie, a nie inne wrażenie.

 

Zapewne, ale taka siła i waga przy takiej dynamice, kontroli, wyskoku i szybkości zbierania się z ziemi to też jest właśnie "atletyzm" i to jeszcze rzadszy niż zwykła umiejętność skakania wysoko. Dopóki nie zobaczę, że Gordon wzmocnił się na tyle, że nie ustępuje innym wysokim w obronie i ataku zachowując jednocześnie szybkość i dynamikę, to nie będę zakładał, że mu to się uda, bo Griffin to pod tym względem wyjątek, a nie reguła.

 

Ja to rozumiem, tylko uważam, że Gordona zbyt pochopnie wrzuca się na tę półkę przez to, że jest surowy jako scorer.

 

Jeśli to ma być impact player w ofensywie, to musi być co najmniej kompetentnym scorerem. Żeby być kompetentnym scorerem przy takich warunkach (niski, słaby, krótki), będzie musiał bazować na skillsecie, a skillset ma w tej chwili prawie żaden. Umie czasem minąć, ale w NBA nikt nie będzie respektował jego beznadziejnego rzutu, więc okazji do wejść będzie raczej niewiele. Typ z grubsza musi nauczyć się wszystkiego startując od zera, za dużo rzeczy musi pójść dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Iguodala to była kombinacja mega atletyzmu z mega size na obwodzie, a Gordon to kombinacja mega* atletyzmu ze słabym size pod koszem, więc tu już Iguodala stoi na lepszej pozycji.

 

* wczesny Iguodala to dla mnie atletyzm 10/10, a Gordon jakieś 8.

 

 

Z drugiej strony, Iguodala to obwodowy, więc rzut dla niego był ważniejszy. Nigdy w tej kwestii wybitnie się nie rozwinął, a i tak był w swoim prime ~20 ppg scorerem.

 

Zapewne, ale taka siła i waga przy takiej dynamice, kontroli, wyskoku i szybkości zbierania się z ziemi to też jest właśnie "atletyzm" i to jeszcze rzadszy niż zwykła umiejętność skakania wysoko. Dopóki nie zobaczę, że Gordon wzmocnił się na tyle, że nie ustępuje innym wysokim w obronie i ataku zachowując jednocześnie szybkość i dynamikę, to nie będę zakładał, że mu to się uda, bo Griffin to pod tym względem wyjątek, a nie reguła.

 

Ja nie zakładałem, że mu się to uda, tylko że ma taki potencjał, pod warunkiem, że nabierze siły bez utraty dynamiki.

 

 

Jeśli to ma być impact player w ofensywie, to musi być co najmniej kompetentnym scorerem. Żeby być kompetentnym scorerem przy takich warunkach (niski, słaby, krótki), będzie musiał bazować na skillsecie, a skillset ma w tej chwili prawie żaden. Umie czasem minąć, ale w NBA nikt nie będzie respektował jego beznadziejnego rzutu, więc okazji do wejść będzie raczej niewiele. Typ z grubsza musi nauczyć się wszystkiego startując od zera, za dużo rzeczy musi pójść dobrze.

 

 

Tu w zupełności się nie zgadzam. Gordon ma podobny zasięg do Griffina czy Love'a, siły nabierze (wnioskując np. po jego starszym bracie), do tego jest przecież świetnym atletą. Skillset za bardzo chyba utożsamiasz z rzutem - ballhandling, pierwszy krok, finishing, passing, iq - to jest dużo więcej warte niż sam rzut. Rzut łatwiej wypracować. Wystarczy że nabierze siły i wypracuje sobie przyzwoity jumper i będzie koszmarnym mismatchem jako face up pf. Może tego nie rozwinąć? Pewnie, że może, ale prędzej postawię na niego, niż na kogoś, kto rzucać umie, za to nie potrafi innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle podskoczył po tournamencie

I tu jest ta różnica. Turniej bardziej może pomóc niż zaszkodzić, bo po jednym słabszym spotkaniu żaden ze skautów nagle nie skreśli zawodnika, ale kilka mocnych występów na dużej scenie może bardziej otworzyć co niektórym oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu w zupełności się nie zgadzam. Gordon ma podobny zasięg do Griffina czy Love'a,

 

Ale Griffin i Love to też gracze bez skilla czy o co chodzi? Nie mówię, że krótki gracz podkoszowy nie może być dobry w ataku, ale krótki+słaby+bez rzutu+bez post upu będzie miał problem.

 

 

Skillset za bardzo chyba utożsamiasz z rzutem

 

Meh, post up ma skrajnie beznadziejny, jakieś ruchy podkoszowego, haki, półhaki, up n under, wszystko mniej lub bardziej leży. Potrafi pakować i trochę podawać i wchodzić, na razie mauo.

 

Ogólnie mam nadzieję, że podtrzymasz swoje założenia i weźmiesz go w drafcie w FBX, wtedy może ktoś się obsunie do mojego picku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest ta różnica. Turniej bardziej może pomóc niż zaszkodzić, bo po jednym słabszym spotkaniu żaden ze skautów nagle nie skreśli zawodnika, ale kilka mocnych występów na dużej scenie może bardziej otworzyć co niektórym oczy.

 

ok, może i tak, wydawało mi się tylko, że Hood był wcześniej wyżej.

 

Ale Griffin i Love to też gracze bez skilla czy o co chodzi?

 

Griffin i Love to gracze ze skillem, tak jak Gordon.

 

Ogólnie mam nadzieję, że podtrzymasz swoje założenia i weźmiesz go w drafcie w FBX, wtedy może ktoś się obsunie do mojego picku.

 

 

Z pickiem Kings bardzo chętnie

 

Nie mówię, że krótki gracz podkoszowy nie może być dobry w ataku, ale krótki+słaby+bez rzutu+bez post upu będzie miał problem.

 

Meh, post up ma skrajnie beznadziejny, jakieś ruchy podkoszowego, haki, półhaki, up n under, wszystko mniej lub bardziej leży. Potrafi pakować i trochę podawać i wchodzić, na razie mauo.

 

widzę, że zaczyna się tradycyjnie przekomarzanie, żeby mieć ostatnie słowo, więc pozwolisz, że nie będę się wysilał i zacytuję samego siebie:

 

 

Gordon ma podobny zasięg do Griffina czy Love'a, siły nabierze (wnioskując np. po jego starszym bracie), do tego jest przecież świetnym atletą. Skillset za bardzo chyba utożsamiasz z rzutem - ballhandling, pierwszy krok, finishing, passing, iq - to jest dużo więcej warte niż sam rzut. Rzut łatwiej wypracować. Wystarczy że nabierze siły i wypracuje sobie przyzwoity jumper i będzie koszmarnym mismatchem jako face up pf.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, może i tak, wydawało mi się tylko, że Hood był wcześniej wyżej.

 

Bo był wyżej, ale jego spadek nie ma nic wspólnego z wpadką w turnieju. Bardziej przez to, że inni poszli w górę plus paru graczy się zgłosiło, których wcześniej nie było w mockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? Boston i tak wszystko do końca przegrał więc nawet jeśli byśmy przegrali dwa ostatnie mecze to mielibyśmy 5 pick, na TOP 3 szanse nie dużo większe, a biorąc pod uwagę , że w TOP 4 pójdzie Wiggins, Embiid, Exum, Parker to z 5 pickiem też wybieralibyśmy kogoś z tej trójki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.