Skocz do zawartości

Nowy sezon w NCAA. Kentucky vs Kansas?


ignazz

KTO MISTRZEM NCAA  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. KTO MISTRZEM NCAA

    • Kansas z Wigginsem
      20
    • Kentucky z Randle'em
      9
    • Inna ekipa
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież Gordon ma całkiem dobrze ułożoną rękę, praktycznie nie oddaje złych rzutów, a z dystansu ma 36%. Nie tak źle jak na 18-letnią czwórkę. Rzut to jedna z najłatwiejszych rzeczy do poprawy.

 

Co do lewej ręki, to nie zwróciłem jakoś uwagi na jego nieudolność w tej kwestii.

 

Zgadza się, że size bez szału, ale podobny ma np. Griffin. Przy takim atletyzmie spokojnie wystarczy. Problemem póki co są osobiste, bo tu najwyraźniej problem tkwi w głowie.

 

Tak czy inaczej, nie rozumiem, czemu tak wypomina się u Gordona kiepski rzut. Blake do dziś jest w tym elemencie niepewny. Dla mnie to dużo poważniejszy problem w przypadku Smarta, który jest obwodowym bez wybitnego atletyzmu i jumper będzie mu potrzebny znacznie bardziej. Tymczasem on nadal kiepsko rzuca i jeszcze gorzej wygląda u niego shot selection.

 

Ballhandling Wigginsa, zasięg Randle'a czy obrona Parkera to imo poważniejsze, bo trudniejsze do zniwelowania, mankamenty niż rzut Gordona.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o to, że do oddania rzutu potrzebuje sporo czasu i miejsca. Na plus na pewno to, że zna swoje limity i nie forsuje trójek. Dzięki temu skuteczność jest przyzwoita.

Czemu Gordonowi się wypomina kiepski rzut? Nie wiem jak cię przekonać, ale może spróbuję jeszcze tak :): Gordon spod obręczy ma skuteczność 72,9% (129/177). Skuteczność pozostałych rzutów za 2 punkty to zaledwie 27,5% (44/160). Jest świetnym finisherem, ale im dalej od kosza tym coraz mniej koszykarza.

 

 

Co do atletyzmu Smarta, to wróćmy do tej rozmowy po Draft Combine. Wydaje mi się, że wyniki jakie tam uzyska mogą cię zaskoczyć.

A co do jego jumpera to zgadzam się, że jest to problem. Mechanizm do wymiany, albo przynajmniej poważnego remontu.

 

 

Jeśli już zahaczasz o innych to ja dołożę trochę swoich wątpliwości :):

- czy Wiggins i Parker są na tyle kreatywni, żeby partnerom grało się przy nich lepiej/łatwiej?

- czy Parker będzie w stanie trzymać wagę?

- czy prawa ręka Randle'a jest z drewna?

- czy Randle nauczy się być tam gdzie trzeba w obronie zespołowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się nie czepiał samego rzutu Gordona, tylko ofensywy ogólnie. Nie ma na tyle talentu, sama etyka pracy i IQ predysponuje najwyżej do bycia rzemieślnikiem, a Gordon "urodził się" tylko z wyskokiem, w ofensywie nie powala niczym.

 

W obronie też nie widzę potencjału na difference makera - na NBA na razie słaby, lekki i krótki i na to ostatnie nic już nie poradzi. Jego 6'9'' to jest dla mnie mocno podejrzana sprawa:

 

http://www.usab.com/mens/u19/roster.html

 

Franchise playera ja tu nie widzę ni c***a. Jak nauczy się rzucać (co nie jest znowu takim hop-siup) i pokaże, że w obronie będzie dawał radę przeciwko NBA size, to wtedy powinien być niezły two-way roles, ale raczej żaden All-NBA ani defensive anchor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o to, że do oddania rzutu potrzebuje sporo czasu i miejsca. Na plus na pewno to, że zna swoje limity i nie forsuje trójek. Dzięki temu skuteczność jest przyzwoita.

Czemu Gordonowi się wypomina kiepski rzut? Nie wiem jak cię przekonać, ale może spróbuję jeszcze tak :smile:: Gordon spod obręczy ma skuteczność 72,9% (129/177). Skuteczność pozostałych rzutów za 2 punkty to zaledwie 27,5% (44/160). Jest świetnym finisherem, ale im dalej od kosza tym coraz mniej koszykarza.

 

Zgoda, tylko weź pod uwagę wiek i pozycję, na jakiej będzie grał. Rzut jest istotny, ale nie najważniejszy, a 36% z dystansu daje tu jakieś perspektywy. Griffin do dziś nie ma pewnego jumpera. Taki David Lee zaczynał jako zwycięzca konkursu wsadów (nie pamiętam, czy to było w HS czy już w college'u) bez rzutu. Horford, West czy Randolph również nie składają się do rzutu w błyskawicznym tempie.

 

Co do atletyzmu Smarta, to wróćmy do tej rozmowy po Draft Combine. Wydaje mi się, że wyniki jakie tam uzyska mogą cię zaskoczyć.

 

Atletyzm na testach, a wykorzystanie go w warunkach meczowych to dwie różne sprawy. W przypadku takiego Wigginsa nie widzieliśmy imo nawet połowy jego możliwości, po części przez słaby ballhandling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się nie czepiał samego rzutu Gordona, tylko ofensywy ogólnie. Nie ma na tyle talentu, sama etyka pracy i IQ predysponuje najwyżej do bycia rzemieślnikiem, a Gordon "urodził się" tylko z wyskokiem, w ofensywie nie powala niczym.

 

W obronie też nie widzę potencjału na difference makera - na NBA na razie słaby, lekki i krótki i na to ostatnie nic już nie poradzi. Jego 6'9'' to jest dla mnie mocno podejrzana sprawa:

 

http://www.usab.com/mens/u19/roster.html

 

Franchise playera ja tu nie widzę ni c***a. Jak nauczy się rzucać (co nie jest znowu takim hop-siup) i pokaże, że w obronie będzie dawał radę przeciwko NBA size, to wtedy powinien być niezły two-way roles, ale raczej żaden All-NBA ani defensive anchor.

 

Kompletnie się nie zgadzam. Gordon przy całej swojej surowości był w stanie przejmować w końcówce ważne mecze. Ma bardzo dobry kozioł, pierwszy krok, ciąg na kosz. Potrafi kreować off the dribble. Jak na ten wiek i atletyzm to są bardzo mocne podstawy. Dla mnie zdecydowanie za dużo wszechstronności, żeby ustawiać sufit na poziomie role player. Nie przy 18-latku, którego chwali się za IQ i etykę pracy.

 

Shawn Marion robił 20 ppg jako finisher i spot up shooter.

Kim był David Lee na początku kariery? Gdzie jest teraz?

Blake Griffin ma podobne warunki, ciągle kiepski rzut i słabą pracę nóg na poscie. Franchise player.

 

W obronie, na poziomie NCAA, shutdown defender. Kluczowa sprawa, jaki wpływ na jego szybkość będzie przybranie masy. Jeśli nic na tym nie utraci, nie widzę powodu, dla którego jego sukcesy w obronie nie miałyby się przełożyć na poziom NBA.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie zgadzam. Gordon przy całej swojej surowości był w stanie przejmować w końcówce ważne mecze. Ma bardzo dobry kozioł, pierwszy krok, ciąg na kosz. Potrafi kreować off the dribble.

 

Ja nie napisałem, że Gordon jest na boisku warzywem, tylko że niczym nie powala.

 

No, potrafi czasem wejść pod kosz.

Potrafi czasem trafić koślawą trójkę, jeśli akurat nie będzie to airball

Podaje nieźle

alley-oopa skończy

Do kontry pobiegnie

 

Ogólnie spoko, tylko trochę mało.

 

 

 

Shawn Marion robił 20 ppg jako finisher i spot up shooter.

Kim był David Lee na początku kariery? Gdzie jest teraz?

 

Pisałeś, że ma najwyższy sufit po Wigginsie i Embiidzie, więc oceniałem go z perspektywy franchise playera, a nie Shawna Mariona i Davida Lee.

 

 

 

Blake Griffin ma podobne warunki, ciągle kiepski rzut i słabą pracę nóg na poscie. Franchise player.

 

Griffin nigdy w NBA nie wypadał tak źle rzutowo jak Gordon w tym sezonie. Poza tym gdzie atletyzmowi Gordona do Griffina, w ogóle nie ta planeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem, że Gordon jest na boisku warzywem, tylko że niczym nie powala.

 

No, potrafi czasem wejść pod kosz.

Potrafi czasem trafić koślawą trójkę, jeśli akurat nie będzie to airball

Podaje nieźle

alley-oopa skończy

Do kontry pobiegnie

 

Ogólnie spoko, tylko trochę mało.

 

 

 

Pisałeś, że ma najwyższy sufit po Wigginsie i Embiidzie, więc oceniałem go z perspektywy franchise playera, a nie Shawna Mariona i Davida Lee.

 

 

Jeśli już jesteśmy tacy precyzyjni, to nie wiem czy jest ktokolwiek w tegorocznym drafcie, kto "powala". Przykłady Mariona i Lee podałem, żeby pokazać, że nie powinno się oceniać potencjału prospecta tylko z punktu widzenia jego aktualnych umiejętności oraz że to co już potrafi Gordon to właśnie nie jest "trochę mało", biorąc pod uwagę jego inne cechy.

 

Griffin nigdy w NBA nie wypadał tak źle rzutowo jak Gordon w tym sezonie. Poza tym gdzie atletyzmowi Gordona do Griffina, w ogóle nie ta planeta.

 

 

 

Jaki sens ma porównywanie rzutu Griffina w NBA z 18-letnim Gordonem? Inna sprawa, że technicznie jumper tego drugiego jest lepszy (choć mam wrażenie, że pod tym względem akurat Blake się pogorszył).

 

A co do atletyzmu:

 

 

 

 

imo Gordon jeszcze nie za bardzo potrafi w pełni przełożyć swoje możliwości atletyczne na parkiet, ale mimo wszystko ja przepaści tutaj nie widzę.

 

 

Patrząc kim był na początku kariery ktoś tam, to każdego w sumie można oceniać z perspektywy T-Maca, który karierę w NBA zaczął robiąc 7ppg na 50% ts. Jednak mimo to wcale nie sądzę, że Oladipo robiąc 14 na na 51% nie będzie lepszym graczem od Mcgradiego.

 

Nie bardzo rozumiem, po co wyjeżdżasz tu z boxscorem (który zdaje się sam dopiero co krytykowałeś). T-Mac był 18-letnim athletic freakiem z ballhandlingiem rozgrywającego. Nikt o zdrowych zmysłach nie oceniłby wyżej potencjału Oladipo.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteśmy tacy precyzyjni, to nie wiem czy jest ktokolwiek w tegorocznym drafcie, kto "powala". Przykłady Mariona i Lee podałem, żeby pokazać, że nie powinno się oceniać potencjału prospecta tylko z punktu widzenia jego aktualnych umiejętności oraz że to co już potrafi Gordon to właśnie nie jest "trochę mało", biorąc pod uwagę jego inne cechy.

Jakby oceniać z punkty widzenia aktualnych umiejętności, to w top 2 poszedłby Jabari i McDermott, ja biorę pod uwagę te "inne cechy", tylko że zaliczam je do potencjału role playera.

 

 

Jaki sens ma porównywanie rzutu Griffina w NBA z 18-letnim Gordonem?

 

W pierwszym sezonie Griffin trafiał  43% z 3-10ft, 30% z 10-16 i 33.5% z 16-23 i 64%FT, Gordon potrzebuje sporych postępów żeby osiągnąć nawet tak słabą skuteczność.

 

 

A co do atletyzmu:

 

Meh.

 

Griffin skacze z jednej nogi, z dwóch, prawą nogą z przodu, lewą nogą z przodu, przez obrońcę w powietrzu, potrafi absorbować kontakt, biega w open court jak czołg i walczy ze dwie kategorie wagowe wyżej. Gordon jest atletyczny, Blake Griffin to Blake Griffin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyzej od Gordona i Randle, stawiam Vonleha. Lepsze warunki fizyczne do gry na PF, oraz juz w tym momencie lepsza technika, ruchy pod koszem i rzut z dystansu.  Ma dopiero 18 lat i nie wiadomo jak u niego z glowa, jednak ma niesamowity upside. W ciemno go biore wyzej od tych 2 Panow.

Ciekwy jestem tez Exuma , super size, atletyzm , technicznie tez daje rade, ale dopiero bedzie wiecej cos wiadomo po pierwszych workoutach. Na chwile obecna dla mnie to tak wyglada:

 

1. Embiid

2. Parker

3. Wiggins

4. Vonleh

5. Exum

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając nieco temat.

Cauley-Stein, Johnson, Towns, Randle, Poythress, Lee, Lyles.

 

Jak Randle i Poythress się nie zgłoszą do draftu to jest to obsada pozycji 4-5 w Kentucky w przyszłym sezonie. Można by spokojnie obdzielić kilka uczelni :).

W tej sytuacji trochę szkoda by mi było Lee, bo znów niewiele pogra. Oby jednak Randle się zgłosił.

 

Patrząc na powyższe czy tylko moim zdaniem Cauley-Stein popełnił błąd zostając na kolejny rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle się już określił? Choć trudno się spodziewać, żeby został - w Kentucky i tak nic się nie nauczy. 

 

W sumie to co do Parkera wątpliwości były największe, więc dobrze że już się zdecydował. TOP8 wygląda mocno, jak zawsze pewnie trafi się jakiś bust, choć na dziś ciężko nawet typować, kto to może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.