Skocz do zawartości

Detroit Pistons 2013/14


Zaphod

Rekomendowane odpowiedzi

http://grantland.com/the-triangle/detroit-pistons-stan-van-gundy/

 

Artykuł o SVG w Detroit

 

I fragment szczególnie pasujący na nasze forum:
 

 

Van Gundy is malleable, to a degree, and much more analytics-friendly than people think. That misconception is partly Van Gundy’s fault. He has made himself into a friendly sort of cartoon character, mocking the silly fringes of analytics with a mustachioed old-school gruffness. But he’s really just suspicious of blind trust in numbers generated by people who don’t know the nuances of the game — the responsibilities of each player in his scheme, how an opponent’s system works, and how a particular player fits within a particular roster. It’s hard to credit and blame players accurately if you don’t know that stuff.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otis jest po to, żeby dostać kasę od kumpla. W każdym razie oddanie całego klubu pod opiekę SVG jest dobrym pomysłem. Nie spodziewałem się, że Tłoki pójdą w tym kierunku, ale Gores chyba posłuchał kogoś kumatego i postanowił wyprowadzić klub na prostą. Stan to odpowiedzialny, obliczalny gość z wielką wiedzą o baskecie, wydaje się pasować do Drumma. Liczę na sensowne ruchy transferowe i dobry wybór w drafcie, a już SVG odpowiednio poukłada te klocki. Nawet Smith mógłby coś fajnego pograć, jeśli się będzie słuchał trenera, to samo Jennings.

 

Krótka lista życzeń:

1. Ariza

2. Afflalo

3. Deng

 

Draft:

1. Smart

2. McDermott

3. Sarić (?)

4. Harris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka lista życzeń:

1. Ariza

2. Afflalo

3. Deng

 

Dwa pytania:

1. Ile dałbyś Arizie?

2. Dlaczego bierzesz go nad Denga? 

 

Smart wątpię żeby się ostał. A z drugiej strony jeśli Magic chcą go brać, to nie mam nic przeciwko ;) a jak będą przed Lakers w drafcie, to tym bardziej. 

 

O McDermott'cie w Pistons czytałem gdzieś już jakiś czas temu. A teraz wydaje się być już jedynym słusznym wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. Ile dałbyś Arizie?

2. Dlaczego bierzesz go nad Denga? 

 

1. coś w stylu 20/3 czy 28/4

2. chodzi głównie o trójki, wydaje mi się pewniejszy w tym elemencie. Luol to typ bardziej atletyczny, Ariza lepiej broni na dystansie. Poza tym dochodzi osobista sympatia.

 

Aha,zamieniłbym jeszcze Smitha za Davida Lee. :)

Edytowane przez Zaphod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. coś w stylu 20/3 czy 28/4

2. chodzi głównie o trójki, wydaje mi się pewniejszy w tym elemencie. Luol to typ bardziej atletyczny, Ariza lepiej broni na dystansie. Poza tym dochodzi osobista sympatia.

 

Aha,zamieniłbym jeszcze Smitha za Davida Lee. :smile:

 

IMO to uczciwe pieniądze za Arizę. Też go biorę zamiast Denga. Lepsza trójka, co w przypadku Pistons jest priorytetem, no i Luol zapewne zawoła o duże pieniądze. No i Ariza to SF, można spokojnie ogrywać KCP na dwójce albo jakiegoś sensownego rookiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ok. 6 mln rocznie, co oznaczałoby może uczciwą cenę, ale też obniżkę w stosunku do obecnych zarobków  ;) Zapomnij, znajdzie się jeleń, który go przepłaci. Obawiam się, że będą nim Wizards.

 

Co do tej trójki Trevora, jaka lepsza? Sprawdź, wystarczy że wróci do swojego poziomu 33% plus 40% z gry i będzie jechany przez wszystkich tych, którzy go teraz przymierzają do swoich zespołów. Sam bardzo go lubię, ale on już czarował w CY i mogłem to bardzo dobrze obserwować, ja bym się nie nabrał i odpuścił. 

 

Jako ciekawostkę rzucę, że jego procenty poza ft% z tych PO i z mistrzowskich w Lakers są identyczne  :smile: fg%, za trzy i za dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bliżej 7. Tak, czy inaczej maksymalnie można mu dać 8, na więcej nie zasługuje i niech ktoś inny go przepłaca. Jego % są podejrzane, jest obawa o CY, no cóż trzeba zaryzykować, nagroda może być spora. Ale i tak go lubię, mam nadzieję, że jest na jakiejś liście SVG.

 

Deng idealnie pasowałby na SF z kimś na PF rzucającym za 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ok. 6 mln rocznie, co oznaczałoby może uczciwą cenę, ale też obniżkę w stosunku do obecnych zarobków  ;) Zapomnij, znajdzie się jeleń, który go przepłaci. Obawiam się, że będą nim Wizards.

 

Co do tej trójki Trevora, jaka lepsza? Sprawdź, wystarczy że wróci do swojego poziomu 33% plus 40% z gry i będzie jechany przez wszystkich tych, którzy go teraz przymierzają do swoich zespołów. Sam bardzo go lubię, ale on już czarował w CY i mogłem to bardzo dobrze obserwować, ja bym się nie nabrał i odpuścił. 

 

Jako ciekawostkę rzucę, że jego procenty poza ft% z tych PO i z mistrzowskich w Lakers są identyczne  :smile: fg%, za trzy i za dwa.

 

Sprawdziłem i przyznaję, magia CY działa. Nie ma między nimi wielkiej różnicy, poddałem się stereotypowi, w ostatnich 3 sezonach:

- Ariza - 4,24 trójki na mecz, skuteczność odpowiednio 33%, 36% i 40%

- Deng - 3,31 trójki na mecz, skuteczność 36%, 32% i 30%

 

Generalnie lekka przewaga Arizy.

 

Pozostaje jeszcze kwestia pieniędzy. Rozsądna kasa za talenty Arizy to ok. 7 mln za sezon, nie wiem czy znajdzie się kolejka chętnych by dać mu więcej, choć historia uczy, że zawsze ktoś rzuci jakąś chorą kwotę. Ale to nic w porównaniu do pieniędzy, które zaśpiewa Deng. Loul to oczywiście półka wyżej, ale pytanie - czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Wizards mieliby przepłacać Arizę ? Nie mają w tym żadnego interesu.

Wizards w przyszłym sezonie  będą robić miejsce dla Otto Portera.

Z Arizą podpiszą, jeśli zgodzi się zostać za rozsądne pieniądze.

W takim przypadku i tak dalej będą handlować Arizą albo Websterem, żeby się jednego z nich pozbyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zatrudnić Jenningsa, to naprawdę trzeba być zdesperowany. Wystarczy przeczytać kilka jego tweetów i wszystko o nim wiadomo. Jeśli Pistons go komuś opchną i jeszcze dostaną kogoś w miarę pasującego w zamian, to po prostu szacun.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem szkoda, że nie ma Isiaha Thomasa bo on bez problemu wziąłby Jenningsa. Myślę, że na Bradnona póki nie będzie na ostatnim roku nikt się nie pokwapi. Po za Lakers chyba nikt nie ma wielkiej dziury na jedynce, aby brać BJ.

Arize w Pistons czemu nie dla nich to i tak dobry kąsek, ale oczywiście za rozsądną cenę 25/4 pewnie będzie chciał.  Deng jest lepszy, ale te jego kontuzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.