Skocz do zawartości

Detroit Pistons 2013/14


Zaphod

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nowi asystenci w Detroit: Bob Beyer, Charles Klask oraz Brendan Malone, niestety Sheed nie wraca, ale była to cenna pomoc dla Drummonda, choć decyzję SVG też trzeba zrozumieć bierze odpowiedzialność za całość i dobiera sobie współpracowników, ciekawe kto będzie szkolił centrum - chyba nie Ewing bo chyba ma wyższe aspiracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumarsa powinno się zlinczować. Współczuje bo myślałem, że chociaż ten 8pick dostaniecie, a tak to musicie liczyć na dobry trade Smitha bądź Monore (snt).

 

Szczególnie za 2004 rok, kiedy zbudował skład na mistrzostwo. Dla mnie patalogią jest, że ten wybitny włodarz został zwolniony. To on budował obecny skład i wg mnie taki doskonały włodarz niebawem znowu zbudowałby mistrzowski skład, bo miał dalekosiężne plany. W moment nie zbuduje się drużyny na mistrzostwo, ale puste łby z Detroit woleli go zwolnić i dalej reprezentować biedę. Stan to dobry trener, ale transfery powinien mu robić Joe Dumars. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie za 2004 rok, kiedy zbudował skład na mistrzostwo. Dla mnie patalogią jest, że ten wybitny włodarz został zwolniony. To on budował obecny skład i wg mnie taki doskonały włodarz niebawem znowu zbudowałby mistrzowski skład, bo miał dalekosiężne plany. W moment nie zbuduje się drużyny na mistrzostwo, ale puste łby z Detroit woleli go zwolnić i dalej reprezentować biedę. Stan to dobry trener, ale transfery powinien mu robić Joe Dumars. 

 

Straciłem rozeznanie, kiedy piszesz na serio, a kiedy robisz sobie jaja.

 

Obstawiam to drugie :smile:

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie za 2004 rok, kiedy zbudował skład na mistrzostwo. Dla mnie patalogią jest, że ten wybitny włodarz został zwolniony. To on budował obecny skład i wg mnie taki doskonały włodarz niebawem znowu zbudowałby mistrzowski skład, bo miał dalekosiężne plany. W moment nie zbuduje się drużyny na mistrzostwo, ale puste łby z Detroit woleli go zwolnić i dalej reprezentować biedę. Stan to dobry trener, ale transfery powinien mu robić Joe Dumars. 

Miał farta raz w 2004. Od rozbicia tej ekipy transferem Iversona, w Detroit nie powstało nic. Nie mają talentu(poza Drummondem, a on superstarem nie będzie), assetów, picków ani PO. I tak od 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Iversonem to nie był taki zły ruch, wtedy wszyscy w Detroit byli wypaleni więc dodajać samograjka w ataku w drużynie nastawionej na obronę wydawało się smart move 

 

50/50 move at best. To byłby smart move gdyby spakował Taya/Ripa/nawet Sheeda i dostał coś za nich. Ale Billupsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozyskanie Iversona było dobre pod względem czyszczenia salary. Nie wiem ile w tym prawdy, ale czytałem, że John Hammond kiedy pracował z Dumarsem był odpowiedzialny za transfery, jednak kiedy odszedł do Milwaukee to JD zaczął szaleć ze swoimi super pomyślami typu Iverson czy kosmiczne pieniądze dla Gordona, Vilanuevy, Stuckeya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł niezły, gorzej z wykonaniem. Podpisać Gordona mając już przedłużonego Ripa, a na dodatek zafundować sobie Charliego V i oddać Afflalo za paczkę chipsów. To się nazywa kiepski offseason.

 

Ciekawa uwaga z Hammondem, to nawet ma ręce i nogi biorąc pod uwagę następne kontrakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do oddania Afflalo bym się nie przychrzaniał, bo w tamtym momencie nic wielkiego sobą nie reprezentował i był po prostu zbędny. 

 

A wracając do obecnych czasów, to nie widzę wspólnego grania Monroe-Drumm. Już w tym roku próbowali i tak sobie wyszło. Może problemem był Smith na 3? Nie wiem, ale jak już wpakowali się w Josha, to nie warto go rozmieniać, bo gość jest wartościowy i nie dostaną za niego tyle, ile jest warty. Swoją drogą, to ciekawe jak na forum w rok przeszedł drogę z niedocenianego (w Hawks) do przecenianego i zbędnego ceglarza. Powinien grać na 4, to podstawowa sprawa. Oczywiście z AD, lepiej rokuje no i jest jeszcze na rookie contract. 

 

Szukałbym s&t Grega po jakiegoś sf. 

 

Padła propozycja Lance'a, ale ja bym się w niego nie pakował, nie w ich sytuacji. On, jeśli odejdzie z Pacers, powinien iść do drużyny z już ustaloną hierarchią, ustabilizowaną i pewną, że utrzymają go w pionie. Pistons ze swoim chaosem nie są dobrym wyborem. Poza tym mają w składzie rokującego na fajnego rolsa KCP i w niego bym inwestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat do oddania Afflalo bym się nie przychrzaniał, bo w tamtym momencie nic wielkiego sobą nie reprezentował i był po prostu zbędny. 

 

No, jak przedłużyli Old Man Ripa i podpisali na dokładkę Gordona to faktycznie był zbędny.

 

W Detroit trochę kuleje rozwój młodych graczy. Afflalo to tylko przykład.

 

 

Akurat do oddania Afflalo bym się nie przychrzaniał, bo w tamtym momencie nic wielkiego sobą nie reprezentował i był po prostu zbędny. 
 
A wracając do obecnych czasów, to nie widzę wspólnego grania Monroe-Drumm. Już w tym roku próbowali i tak sobie wyszło. Może problemem był Smith na 3? Nie wiem, ale jak już wpakowali się w Josha, to nie warto go rozmieniać, bo gość jest wartościowy i nie dostaną za niego tyle, ile jest warty. Swoją drogą, to ciekawe jak na forum w rok przeszedł drogę z niedocenianego (w Hawks) do przecenianego i zbędnego ceglarza. Powinien grać na 4, to podstawowa sprawa. Oczywiście z AD, lepiej rokuje no i jest jeszcze na rookie contract. 

 

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :smile: Nie przyjmuję do wiadomości, że niespełna 24-letni Moose nie ma szans na poprawę D. Bardziej chodzi o to, że jest o jednego podkoszowego za dużo i w związku z tym ktoś musi wypaść. Monroe jest oczywistym kandydatem, tym bardziej jeśli uda się ulepić jakiś S&T.

 

Co do Smitha - wystawianie go na 3 to jak dawanie małpie brzytwy. On naprawdę fajnie wyglądał razem z Drummem i to chyba najbardziej naturalne rozwiązanie. Wręczenie komuś ponad 13 baniek/sezon i nakazanie mu biegania na nie swojej pozycji to mistrzostwo świata. Josh wzięty w ryzy przez kompetentnego trenera, grający na 4 obok AD, to nie wcale nie głupi pomysł na wydanie takiej kasy.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak maja grać pod SVG tak jak w Orlando to kiepsko z nim na 4 bo każdy wie jaki z niego budowniczy 

 

A mają? Nie wydaje mi się aby SVG ślepo kopiował model z Orlando. Zobaczymy co wymyśli, na razie to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają? Nie wydaje mi się aby SVG ślepo kopiował model z Orlando. Zobaczymy co wymyśli, na razie to wróżenie z fusów.

 

no mają, więc jednego dużego fusa już mamy 

ale poza tym to rzeczywiście sporo niewiadomych zresztą jak w połowie naszych forumowych dociekań....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mają, więc jednego dużego fusa już mamy 

ale poza tym to rzeczywiście sporo niewiadomych zresztą jak w połowie naszych forumowych dociekań....

 

O, to ciekawe. Masz jakiś artykuł na ten temat, bo ja nie znalazłem?

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde nie chce mi się szukać, ale bankowo był taki news 

nawet może w tym temacie jest 

 

edit: przecież bym tego nie wymyślił :tongue:

 

Daj spokój, o to Ciebie nie podejrzewam :smile:

 

Stan ma swój ulubiony styl ale chyba nie jest niewolnikiem swojego systemu. Wydaje mi się raczej stosunkowo elastyczny, dobry w wykorzystywaniu silnych stron zawodników. Stąd moje zdziwienie.

 

EDIT

 

Jeśli ktoś ma ochotę na krótką lekturę, to znalazłem art. o możliwości wprowadzenia 1in/4out w Detroit. Ale to wciąż domysły :tongue:

 

http://www.detroitbadboys.com/2014/5/14/5715624/stan-van-gundy-detroit-pistons-what-to-expect

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie, swego czasu w NO Hornets zbudował fajny team Paul,West, Collison oraz Chandler, może ten bałagan da się uprzątnąć, tak sobie myślę, że ostatnie chwalenie Moose'a przez SVG oznacza raczej reklamowanie gracza w potencjalnych wymianach, na pewno lepszy wybór niż Otis Smith oby do lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.