Skocz do zawartości

MVP dla Nasha!!! Co to się porobiło


ignazz

Kto powinien odebrać MVP  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto powinien odebrać MVP



Rekomendowane odpowiedzi

Niby dlaczego cavs nieistnieją?

 

Cytuje...

When LeBron has rested this year, Cleveland has been outscore by 13.1 points per 48 minutes. This is the most in the league. In fact, there are only 4 other players in the league who’s team gets outscored by 10 or more points per 48 minutes while they are out - Seattle’s Ray Allen (12.7), Portland’s Zach Randolph (11.0) and Juan Dixon (10.8), and the Knicks’ Channing Frye (10.3). It’s no coincidence that those 4 players are on 3 of the worst teams in the league because those teams also get outscored when those players are playing. Notice that Kobe Bryaint, who is thought to have the least help, isn’t on the list. The lakers only get outscored by 8.4 points per 48 minutes when he sits which is virtually identical to Dwayne Wade’s 8.3 in Miami.

 

LeBron completely transforms the Cavaliers when he’s on the court. Cleveland outscores their opponent by 3.9 points per 48 minutes. They go from playing some of the worst basketball in the league to some of the best. They beat every single division leader this year, something San Antonio, Dallas, Denver, Miami and New Jersey all failed to do this year. Phoenix has also failed to beat Detroit yet this year, but they play each other again.

Chyba nie ma nic wiecej do dodania w tej konkretnej sprawie "dlaczego cleveland nie istnieje bez James'a".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć grę Cleveland ustawioną pod Hughesa czy Murraya w ofensywie, mamy Goodena i Illgauskasa jest Snow. Można by nawet awansować do playoff.

Ale pewnei ja się mylę i te statsy przegrają wszystko i Ilgauskasy oraz Hughesy będą nieistniały bo james gra w Atlancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć grę Cleveland ustawioną pod Hughesa czy Murraya w ofensywie.

zobacz Przem - jako potencjalnych graczy cavs pod ktorych mozna by ustawic ofensywe, gdyby nie bylo Jamesa, w pierwszej kolejnosci wymieniles Murray`a i Hughesa... dwoch, z ktorych zaden nie rozegral nawet polowy sezonu w cleveland.

 

Brown moze i kiedys bedzie dobrym trenerem, ale na razie jest niezly tylko jesli chodzi o obrone. atak cavs kuleje bez LeBrona i kuleje tez w momentach, gdy trzeba podjac jakas nagla decyzje w trakcie meczu. Brown zwyczajnie nie wie co robic i naprawde dobrze z punktu widzenia cavs jest, ze jest ktos taki jak LeBron, kto bierze pilke w swoje rece i wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Lorak jak na mój gust przesadzasz z promowaniem Lebrona do MVP zupełnie jakby ktoś płacił Ci za prowadzenie jego kampanii wyborczej :wink:

 

Jest dwóch gości, których od czasów Mavs na DSFie naprawdę bardzo nie lubię Nowitzki i Nash, ale nie będę miał zastrzeżeń jeśli MVP dostanie jeden z nich (zwłaszcza ten pierwszy) jednak naprawdę nie będę mógł zrozumieć wyboru na MVP Lebrona. Mówisz o trenerach, ale czy fakt posiadania lepszego trenera zwiększa w oczach wybierających szanse jednego czy drugiego zawodnika :? Trener to jedna z ulubionych wymówek kibiców takiej jednej drużyny tylko podobnie tutaj nie wiemy na ile przy takim graczu jak Lebron trener ma szansę się wykazać, na ile sposób jego gry ogranicza jego trenerskie poczynania, nie jesteś w stanie stwierdzić na ile Cavs są bez Lebrona słabsi dlatego, że brakuje im talentu a na ile związane jest to z tym, że on swoją grą ich przytłacza bo dosyć dziwne jest to, że Hughes przed kontuzją jakoś zachwycony nie był graniem z Lebronem a później Ilgauskas zaczął przebąkiwać o chęci odejścia latem. Dodatkowo ja nie wiem czy po przyznaniu rok temu Nashowi MVP wszyscy przestali już przejmować się wpływem na defensywę drużyny kandydata do tej nagrody :?

 

Tak czy inaczej w tym roku sprawa wyboru MVP wygląda naprawdę ciekawie jest w zasadzie 6 kandydatów Dirk, Kobe, Lebron, Nash, Billups i Wade, z których każdy dostanie trochę głosów na pierwsze miejsce a jeszcze są tacy, którzy zbiorą sporo głosów jak Brand, Parker, Marion czy Shaq i Duncan także pewnie będziemy mieli zwycięzcę z najmniejszą ilością głosów od czasu kiedy to dziennikarze wybierają MVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak taka argumentacja który zespół jest słabszy bez swojego lidera odbierała by Duncanowi i Shaqowi wszystkie tytuły MVP, bo SAS i LAL bez lidera radzili sobie przewaznie nieżle. A i zespół był lepszy od zespołów kontrkandydatów na MVP, czyli co? Nie należało się Duncanowi i Shaqowi? Jakoś tego nigdy nie kwestionowano.

W USA nareszcie zauważają niesamowitą równość gry Dirka a i nieopuszczanie meczów z powodu kontuzji ma tu niebagatelne znaczenie. Dirk w końcu się ustabilizował i nie byłoby niespodzianki jakby zgarnął MVP!

Końcówkę lebron gra niesamowitą więc nagroda miesiaca jak najbardziej ale z typami sezonowymi więcej opanowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tego teraz nie będę analizował, ale już dwie podstawowe statystyki pokazują o ile lepszy jest James – zdobywa więcej punktów i na lepszej skuteczności (Dirk nie ma nawet 42%FG a LeBron ponad 53!).

Ciekawa jest też statystyka rzutów osobistych LeBrona (67,7% przy prawie 74% w sezonie). Przy Dirku wypada w niej tak samo blado jak Dirk przy nim w FG%. Bardzo to ciekawe jeśli weźmiemy pod uwagę to w jaki sposób Cavs przegrali z Lakers czy też z Nuggets.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak taka argumentacja który zespół jest słabszy bez swojego lidera odbierała by Duncanowi i Shaqowi wszystkie tytuły MVP, bo SAS i LAL bez lidera radzili sobie przewaznie nieżle. A i zespół był lepszy od zespołów kontrkandydatów na MVP, czyli co? Nie należało się Duncanowi i Shaqowi? Jakoś tego nigdy nie kwestionowano.

a jaka byla sytuacja w tamtych sezonach? czy mielismy 5-6 graczy ktorzy mogli zdobyc MVP? czy druzyny 4-5 z nich mialy powyzej 60% wygranych?

gdy Shaq zdobywal MVP to byla bezdyskusyjna sprawa - lakers byli najlepsza druzyna, a on najlepszym graczem calej NBA (dzisiaj nie mozna tak powiedziec o zadnym grajku). w glosowaniu na MVP dostal prawie maksa. rok pozniej byl AI z fantastycznym sezonem i druzyna ktora miala prawie 60 wgranych, wiec sprawa MVP byla rowniez dosc jasna - Iverson dostal 90% wszystkich mozliwych glosow.

pozniej mielismy dwa razy Duncana, ktorego jedynymi przeciwnikami byli Kidd (ktory z nets uczynil najlepszy team wschodu i w 2002 powinien byc MVP) oraz KG. ich druzyny wygrywaly ponad 50 meczow, wszyscy trzej mieli swietne indywidualnie sezony i w glosowaniach bylo to widac - roznice nie byly az tak wielkie jak w przypadku Shaqa czy AI, bo trudno bylo ocenic ktory z nich (Kidd, Duncan, KG) znaczy wiecej dla druzyny. wygrywal Tim, ale juz wtedy sprawa nie byla tak oczywista (oczywiscie pewnie zaraz Przem mnie skrzyczy...).

 

teraz mamy jeden na najbardziej wyrownanych wyscigow po MVP w historii. jest tych 5-6 kandytatow i jednym z najwazniejszych kryteriow ich oceny powinno byc to, ile znacza dla swoich druzyn (ktore dodam, sa w gronie tych najlepszych - bo poza LA reszta raczej bedzie miala 60 lub wiecej % zwyciestw)

Końcówkę lebron gra niesamowitą więc nagroda miesiaca jak najbardziej ale z typami sezonowymi więcej opanowania!!!

kurcze, ile razy trzeba to powtorzyc, aby niektorzy zrozumieli? LEBRON JAKO JEDYNY GRACZ W TYM SEZONIE ZDOBYL NAGRODE ZAWODNIKA MIESIACA ZAROWNO NA POCZATKU SEZONU JAK I OSTATNIO (czyli prawie na jego koniec). trudno o gracza, ktory grajac na tak wysokim poziomie utrzymywalby go przez caly sezon. James to wlasnie robi. a ze ostatnio juz w ogole kosmiczne mecze rozgrywa to inna sprawa. ale proponowalbym skonczyc z tym pisaniem, ze LeBron ma tylko koniec sezonu dobry, bo kto tak pisze to tylko sie kompromituje swoja nieznajomoscia gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tego teraz nie będę analizował, ale już dwie podstawowe statystyki pokazują o ile lepszy jest James – zdobywa więcej punktów i na lepszej skuteczności (Dirk nie ma nawet 42%FG a LeBron ponad 53!).

Ciekawa jest też statystyka rzutów osobistych LeBrona (67,7% przy prawie 74% w sezonie). Przy Dirku wypada w niej tak samo blado jak Dirk przy nim w FG%. Bardzo to ciekawe jeśli weźmiemy pod uwagę to w jaki sposób Cavs przegrali z Lakers czy też z Nuggets.

tak, FT to problem LeBrona. ale po pierwsze to ile tych meczow dokladnie przegral rzutami wolnymi? bo przypominam ze juz ostanio (np. z nets) wygrywa w ten sposob. po drugie nie kazdy wie, ale on w pewnym momencie sezonu zrobil bardzo glupia rzecz i zmienil technike rzucania FT - przestal kozlowac pilke przed rzutem. to sie wyraznie odbilo na jego skutecznosci. na szczescie wrocil do dawnej techiniki i od tego czasu znowu jest przyzwoicie (czyli sporo powyzej 70% ale ciagle ponizej 80). po drugie Dirk ma TRAGICZNA skutecznosc FG. a od GTG raczej oczekuje sie czegos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety pamietam to spotkanie, ktore Cleveland przegralo w 99% przez James'a. Bylo to po ASW. Cavaliers przegrali 5 spotkan z rzedu i kto wie gdyby nie Murray. Sama postawa James'a po ASW jest lekko niezrozumiala. Przeciez tuz przed rozegral fenomenalne spotkanie przeciwko Spurs osmieszajac ich w kazdym elemencie. Byl to TOP5 meczow LeBrona w tym sezonie moim zdaniem. W trakcie ASW jeszcze jakos gral, ale po... to byla tragedia. Spotkanie z Wizzards trudno wymazac z pamieci dla fana Cavs. Az 6 przestrzelonych wolnych w koncowce spotkania TheBrona daly nam w efekcie przegrana, albo przyczynily sie w duzym stopniu do niej. Sam James trafil zaledwie 7-21 z gry i 8-19 z wolnych co bylo jak na niego chyba najgorszym wystepem w przeciagu calego sezonu. To byl wlasnie jedyny etap w tym sezonie kiedy LeBron cieniowal. Po ASW. Dlaczego tak sie dzialo? Otoz w wiekszosci wszystkiemu winne byly media. Za duzo sie rozmawialo o przeszlosci. O tym jak rok temu druzyna cieniowala itp. Wytworzyli presje na LeBronie, ktorej on lekko mowiac najwyrazniej nie wytrzymal. Wystarczyla 1 wygrana aby znow zrobil tzw "wielki comeback". Tak jak przez grubo ponad kilka spotkan gral na skutecznosci 30-40% tak po pierwszej wygranej po fatalnej serii po ASW znow trafial powyzej 50%.

 

To tak w gwoli wyjasnienia pewnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest dopierdzielić kandydatowi na MVP przytaczając pare meczy z sezonu.

Nie weim dlaczego dla niektrytch James nie powinien zostać MVP i nie wiem dlaczego zdaniem niektórych Nowitzki nie powinien zdobyć owej statuetki.

Półki te dwie kandydatury są mocne, a MVP tego sezonu bedzie mógł mówić o szczęściu bardziej niżeli o tym ,że rzeczywiście był najlepszy.

 

zobacz Przem - jako potencjalnych graczy cavs pod ktorych mozna by ustawic ofensywe, gdyby nie bylo Jamesa, w pierwszej kolejnosci wymieniles Murray`a i Hughesa... dwoch, z ktorych zaden nie rozegral nawet polowy sezonu w cleveland.

Nie w tym rzecz przecież :roll:

Chodzi o to ,że ekipa jest nastawiona na grę Jamesa, nie ma Jamesa nie ma koncepcji. A jeśli schodził to tym bardziej Cleveland nie miało 'taktyki' na boisku.

Z tym Brownem to rzeczywiście. Wygląda na to , iż lekko bogo wygląda ofensywa zbudowana na paru najłatwiejszych zagraniach. Jak był jeszcze Hughes i razem LeBronem grali to w zasadzie była jedna akcja z nimi dwoma hasającymi po obwodzie i czasami do "Z" podali.

Zndrun potrafi zagrać pod koszem i fajnie ,że (co przynajmniej widziałem) podawali mu na lowposta grali coś tam inside i outside, ale tak czy inaczej. Drużyna jest ustawiona tak aby james mial jak najwięcej swobody. Nie weim fczy to dobry ruch Mike'a już na początku kariery LeBrona(?) To sie okaże w przyszłości (taka eksploatacja). I dlatego w ASG widzieliśmy grę jamesa taką jaką widzieliśmy.

 

 

Ps.

wygrywal Tim, ale juz wtedy sprawa nie byla tak oczywista (oczywiscie pewnie zaraz Przem mnie skrzyczy...).

A po co mam się wysilać ? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak napisał:

wygrywal Tim, ale juz wtedy sprawa nie byla tak oczywista (oczywiscie pewnie zaraz Przem mnie skrzyczy...).

lorak, jeśli twierdzisz, że wygrana leBrona jest obecnie bardziej oczywista niz w zeszłych latach Tima to nie wiem czy jest to problem z pamiecia czy znajomościa kosza.

Tim w tamtych latach był bezsprzecznie podpora najlepszej drużyny Ligii (RS) a i czołowym obrońca. Grą w PO podkreślił z resztą prawidłowość wyborów!

W tym sezonie podkreśla się dobrą grę w d Niemca ( postęp) który IMO zasługuje na wyróżnienie MVP.

le bron kręci niesamowite statsy, robi to widowiskowo i z KB tworzą elektryzująca mieszankę godną obejrzenia z serii "VS" na miarę legendarnych pojedynków!

Jeśli brać twoją argumentację to oczywiste że na MVP zasługuje.........Kobie.

Ale patrząc ogólnie raczej Billups ( bezpieczny typ dziennikarzy) lub Dirk ( nietypowy ale całkowicie zasłużony) a dopiero na kolejnych pozycjach Nash i LBJ i KB8 i Wade.

Ale nie my głowsujemy więc wszystko możliwe.

Ja mimo że jestem fanem SAS nie forsuję kandydatury Tima czy Tonego bo jestem realistą a nie ślepym fanem!

ps. Ale ogromnie żałuję że Larry Hughies miał długą kontuzję a to jest mój ulubieniec w Cavs!!!! Ściągnięcie go jest moim zdaniem strzałem w 10! Nie mogę się doczekać jego powrotu do pełni formy! A jego obrona uważam za najlepsza na pozycji SG (K47, BB, Artest SF)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l

lorak, jeśli twierdzisz, że wygrana leBrona jest obecnie bardziej oczywista niz w zeszłych latach Tima to nie wiem czy jest to problem z pamiecia czy znajomościa kosza.

 

 

mysle ze to jest twoj problem z czytaniem tego, co pisza inni ;]

bo chyba nie raz podkreslalem, ze obecny wyscig do MVP jest jednym z najbardziej wyrownanych w historii i mamy 5-6 realnych kandydatow do tej nagrody. za czasow MVP Duncana bylo ich dwoch (a jak dla mnie raz MVP powinien byc Kidd a nie Tim, ale to juz inna historia).

 

co do reszty to prawdopodobnie wygra Billups. ale ja tu nie prowadze jakichs prognoz na temat tego, kto wygra, ale pisze kto POWINIEN wygrac. i wedlug mnie kandydaci do miana najbardziej wartosciowego powininni byc w takiej kolejnosci 1. LeBron 2. Nash 3. Kobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebronowi nie bardzo wyszedł mecz, w którym miał coś udowodnić Cavs dostali porządne baty a jeszcze on sam skręcił kostkę, na szczęście to chyba nic poważnego.

 

Teraz artykuł, o którego napisanie w życiu nie podejrzewałbym takiego hatera jak Micheal Ventre :shock:

It's no contest — Kobe should be MVP

 

Fajny motyw jak podobno Stackhouse spytany dzisiaj kto powinien być MVP powiedział, że Dirk to świetny gracz, ale MVP powinien zostać Bryant :lol: skoro Niemca nawet kolega z zespołu nie widzi jako MVP to tam faktycznie jest jakieś uprzedzenie do jego osoby.

Dan Patrick prowadzący audycje radiowe w ESPN kolejny, który w przeszłości jeździł ile wlezie po KB powiedział, że u niego na pierwszym miejscu listy znajdzie się również Kobe.

 

Zobaczymy jak teraz wyjdzie statement game Bryantowi i Lakers w niedzielnym meczu z Suns bo jak widać szanse Bryanta na MVP mimo słabszego bilansu są większe niż wielu osobom się wydaje skoro już Ventre uważa jego za MVP to wszystko jest możliwe 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to słyszałem, ze pod uwage (tak na poważnie ) bierze się dwójke zazwodników: Nasha i Billupsa. LeBron dzisiaj skręcił kostkę, tak jak pisał Van ale jego powrót okresla sie jako day-to-day. Mimo wszystko ciekawe toi wszytko. Czekam z niecierpliwoscia na tego jednego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz artykuł, o którego napisanie w życiu nie podejrzewałbym takiego hatera jak Micheal Ventre :shock:

It's no contest — Kobe should be MVP

 

Sory juz wstep wystarczyl mnie zeby potraktowac ten artykul za najwieksza brednie w typowaniach na mvp. Czy to ma jakis zwiazek z prawda? Cytuje...

"Kidnap Kobe Bryant (8) and the Lakers would never make the playoffs. But the Cavs might without LeBron James (23), which is why Bryant should win the MVP award, writes NBCSports.com columnist Michael Ventre."

O czym my rozmawiamy jak ten koles w ogole przekreslil wiarygodnosc tego artukulu po samym wstepie. Nie dosc, ze wszystkie znaki na niebie pokazuja, ze Cavs nie istnieja bez LBJ duzo bardziej niz Kobe bez Lakers to on jeszcze wali glupote, ze Cavaliers i tak by weszli do PO ;D. Jak jeszcze miesiac, czy poltora miesiaca temu w gre wchodzilo nawet 8 miejsce w przypadku Cavs po serii slabych meczow. Scenariusz sprzed roku byl o wiele bardziej wiarygodny niz by sie zdawalo, ale no ale wiekszosc zapomina o tym, ze graja ludzie a nie nazwiska. Bez komentarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym my rozmawiamy jak ten koles w ogole przekreslil wiarygodnosc tego artukulu po samym wstepie. Nie dosc, ze wszystkie znaki na niebie pokazuja, ze Cavs nie istnieja bez LBJ duzo bardziej niz Kobe bez Lakers to on jeszcze wali glupote, ze Cavaliers i tak by weszli do PO ;D. Jak jeszcze miesiac, czy poltora miesiaca temu w gre wchodzilo nawet 8 miejsce w przypadku Cavs po serii slabych meczow. Scenariusz sprzed roku byl o wiele bardziej wiarygodny niz by sie zdawalo, ale no ale wiekszosc zapomina o tym, ze graja ludzie a nie nazwiska. Bez komentarza.

A są na tym niebie jakieś konkretne znaki, które potwierdzają to, że Cavs nie istnieją bez Lebrona bardziej niż Lakers bez Bryanta :?

 

Może zwolennicy Lebrona zaczęliby wreszcie brać pod uwagę to, że wartość danego zawodnika dla ofensywy zespołu ( a i tutaj bym dyskutował czy James jest ważniejszy) to jedno a zostaje jeszcze co raz częściej pomijany taki szczegół jak znaczenie danego gracza dla defensywy.

 

Vantre napisał, że mogliby nie, że by weszli do PO bez Lebrona i co w tym takiego dziwnego :?:

Nie widzisz co się w ostatnim czasie dzieje na wschodzie, kolejne drużyny zbliżają się do spadnięcia poniżej granicy 50% zwycięstw w tej chwili jest pewne, że jedynie cztery zespoły wygrają w tej konferencji więcej niż połowę meczów, Wizards już przegrali kolejno kilka meczów i sami mają w tej chwili 50% a są na 5 miejscu :lol: Tak samo jak zajmujący obecnie 9 miejsce na zachodzie i grający więcej meczów przeciwko lepszym drużynom Jazz, pewnie dlatego właśnie Ventre napisał, że może by awansowali, a przynajmniej mieliby chociaż cień szansy. Patrząc jakie wyniki osiągają drużyny wschodu poza Pistons, Heat, Nets i Cavs naprawdę nie rozumiem jak na kimś może robić wrażenie przy takiej konkurencji od pozostałych jedenastu drużyn zajęcia 4 miejsca :? mam nadzieję, że głosujący wezmą to pod uwagę i spojrzą w pierwszej kolejności na Dirka, KB czy Nasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs bez LeBrona mogliby nie istnieć co najwyzej w okresie kiedy nie grał Hughes, Murray był jeszcze w Seattle a fatalnie grał cały zespół.Ciężko ocenić cokolwiek, kiedy James grał we wszystkich 78 meczach swojego zespołu (może kontuzja kostki nie pozwoli mu zagrać z Knicks)

Rozumiem - Cavs bez LeBrona byli by duzo słabsi, ale stwierdzenie "Cavs bez LeBrona NIE ISTNIEJĄ" jest trochę(!) na wyrost.

Zresztą cały ten spór o to ktora drużyna by byla słabsza jeśli odjąć by LBJ i KB8 wydaję się bezsensowny (chociaż MOIM zdaniem sprawa jest oczywista)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, robi na tobie wrazenie wynik pistons na tym niby slabiutkim wschodzie?

To zależy czy pytasz o to czy robi większe wrażenie niż wynik Spurs czy Mavs :)

 

Pistons są dla mnie w tym sezonie po prostu najlepszą drużyną i to nie ze względu na to, że mają trochę lepszy bilans od takich Spurs jednak w ich wypadku większe wrażenie robi na mnie sama gra całego tego zespołu, sposób w jaki pokonują rywali dzięki doskonałemu zgraniu i egzekucji w ataku i oczywiście ich gra w obronie, oglądając ich mecze po prostu widzę najlepszą drużynę w lidze oglądając Cavs nie widzę lepszej drużyny od Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.