Skocz do zawartości

Ciekawostki...


danp

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że w wypowiedzi Wade'a nie ma żadnych złośliwości czy jakiegoś ataku pod adresem Dirk'a.Po prostu został trochę źle zrozumiany i stąd całe to zamieszanie.Dwyane nie zamierzał krytykować Nowitzki'ego jako gracza czy lidera,po prostu tylko ocenił jego postawę w całej finałowej serii.I miał sporo racji w tym że to postawa Dirk'a była główną przyczyną porażki Mavs.W przekroju całej finałowej serii Nowitzki nie prezentował się tak jak do tego wszystkich przyzwyczaił we wcześniejszych meczach.Grał na niższej niż zwykle skuteczności,zdobywał mniej punktów i przede wszystkim trochę zawodził w decydujących momentach spotkań i nie trafiał najważniejszych rzutów i często to Terry musiał brać na siebie ciężar gry i odpowiedzialność za wynik.Postawa Dirk'a nie była spowodowana brakiem jego leadership'u czy unikania odpowiedzialności za wynik,a po prostu to zasługa znakomitej defensywy Heat,głownie Posey'a który świetnie ograniczał poczynania Nowitzki'ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-basket napisal: Ostatnio dochodziło do małych animozji pomiędzy graczem Miami Dwyane Wadem, a właścicielem Dallas Mavericks Markiem Cubanem. Obaj panowie poróżnili się w kwestii zdolności przywódczych Dirka Nowitzkiego. Wreszcie głos zabrał sam zainteresowany

 

„Mówiąc, że „oddaliśmy im tytuł”, miałem na myśli fakt, że prowadziliśmy w finale 2-0, a w meczu nr 3 roztrwoniliśmy przewagę 10 pkt. na kilka minut przed końcem i przegraliśmy. Gdybyśmy wygrali ten mecz, być może zakończylibyśmy szybko tą serię. Chodziło mi tylko o to, więc nie wiem czemu on (Wade) tak się tym przejął” – powiedział niemiecki skrzydłowy.

 

Zapytany z kolei czy wypowiedź „Flasha” go w jakiś sposób zaskoczyła, Dirk odpowiedział krótko: „Nie przejmuję się tym. Mam nadzieję, że w rewanżu to my będziemy górą.”

Koniec koncow, zwykle nieporozumienie i zarazem niezrozumienie. Tylei nie wiecej. Tak jak pisale FLASH zreszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak z innej beczki - aż się dziwię, że jeszcze nikt o tym nie wspomniał :) Michael Jordan ma dzisiaj urodziny :) Dokładnie 43 lata temu urodził się w Brooklynie :) Mam nadzieję, że podczas dzisiejszych konkursów coś co nie coś się z tej okazji przygotuje, zwłaszcza że MJ jest w końcu jednym z jurorów w SDC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem gdzie to dać, wiec daje tu bo mi się podoba ;)

 

A longtime pal of Kidd's said Joumana was the one who did the tormenting. Kris Stone, 34, recalled a weekend last year when Philly guard Allen Iverson creamed the Nets with a game-high 40 points. The next day, Stone said, Joumana rushed out and bought Kidd's three children Iverson jerseys. "She was always taking shots at him and putting the kids in the middle of it," he said.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The NBA at 50

 

One hundred and seven NBA championship rings. More than 400 hundred NBA All-Star Game selections. Nearly one million points scored.

 

So boasts the collective resume of the 50 Greatest Players in NBA History, selected by a blue-ribbon panel of media, former players and coaches, current and former general managers and team executives. NBA Commissioner David Stern announced the 50 Greatest Players at a press luncheon on Oct. 29, 1996, in New York City.

 

Joining Stern in the unveiling of the 50 Greatest Players, which tipped off the League's season-long NBA at 50 celebration, were four prominent members of the list -- Wilt Chamberlain, Julius "Dr. J" Erving, George Mikan and Bill Russell.

 

The announcement was made at the Grand Hyatt Hotel, which occupies the site of the former Commodore Hotel, where the original NBA charter was signed on June 6, 1946.

 

http://www.nba.com/history/players/50greatest.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garsc nowinek prosto z ksiegarni, jeszcze cieple:

1.W ankiecie przeprowadzonej wsrod 271 aktywnych graczy ligi bylo pytanie, kto jest najmniej zainteresowany gra w obronie, oto jak procentowo rozlozyly sie glosy:

-Nash-9%

-Nowitzki-9%

-T-Mac-8%

-Anthony-8%

-Morrison-7%

w pierwszej dzisiatce znalazl sie tez Iverson z 3% glosow

 

2.Carlos Arroyo zapytany jaki byl najdziwniejszy walentynkowy prezent ktory otrzymal 14 lutego opowiedzial ze bukiet pieknych kwiatow od pana... lubiacego bardziej panow od pan:)

 

3.B.Barry zapytany jaka byla tajemnica jego sukcesu, wygrania slam dunkow w 1996 r odpowiedzial ze musisz po prostu zjesc obiad tak jak on to zrobil wieczor przed konkursem z Charlsem Barkleyem. Podkreslil jednak, ze trzeba zjesc ten obiad nie patrzac i nie zwracajac uwagi na sposob jedzenia sir Charlesa, hmm moge to sobie wyobrazic :)

 

4.W 2005 roku w Vegas slub wzial Caron Butler, wsrod zaproszonych gosci miedzy innymi D-Wade, Eddie Jones, Brian Grant, posrod wielu kaplic jest wlasnie ta jedna bardzo droga (nie dla graczy zapewne), za ktorej "wypozyczenie" spiewa sie od 2 tysiecy do 15 tys dolcow w zaleznosci od "atrakcji". Wiadomo ze w tym konkretnym przypadku Elvis sie nie pojawil, choc byl zaproszony :)

 

5.Poprzedniego lata w jednym z drogich apartamentow w Vegas Bronek, Melo i Paul zorganizowali party, koszt wynajecia apartamentu 15 tysiakow za noc. W wyposazeniu miedzy innymi 2 pelnej dlugosci tory do kregi, wiadomo na 100% ze 2 dolarowe wypozyczenie butow do kregli bylo wliczone w koszty :)

 

6.W przedsezonowym meczu Lakers przegrali z kims tam, mecz byl rozgrywany w Las Vegas. Nie dosc ze Lakers polegli to podwojnie ukarany zostal Kwame. Tak zabalowal ze nie pamieta dokladnie ktory to byl lokal, dostal kare finansowa bo przespal trening na nastepny dzien i jeszcze musial publicznie przeprosic druzyne.

 

7.Gerald Green nie ma 2/3 prawego palca obraczkowego, jak mial 11 lat to probowal zrobic 360* pake w przydomowym ogrodku.

 

8.Jak Arenas sam sie nazywa, jest obecnie clownem numero uno w lidze. Ostatnio zaczal znowu pajacowac na treningu:

Stanal piec stop poza linia trzypunktowa (stopa=30cm dla nie zorientowanych)), zaczal rzucac, trafil piaty, szosty, siodmy rzut z rzedu. Malo mu bylo wiec zamknal oczy, trafil osmy z rzedu. Hmm troche to za latwe, stanal 35 stop od kosza, rzucil jakby wykonywal osobisty z wygieciem nadgartska... trafil. Ok dzisiaty z rzedu, stanal na jednej nodze, rzucil jakas cegle od tablicy. Stwierdzil ze smiechem:"jak widac wciaz mam nad czym pracowac" :)

 

9.DeShawn Stevenson lubi sie dobrze ubierac. W obiegu pojawily sie jeansy "Red Monkey", tylko 450$ za pare, De od razu zapodal sobie 50 taki par. Stwierdzil ze jedna para bedzie w obiegu przez pare miesiecy, co by za szybko sie nie zuzyly, mysli chlopak przyszlosciowo :)

 

10.D.Lee i Ch.Frye mieli "sprzeczke" ktora konsola jest lepsza PS3 czy Xbox 360, Lee preferuje PS3. David lubi pograc w soccera i mvp baseball, a Frye w halo. Lee probowal zgasic entuzjazm Channinga twierdzac ze grafika w PS3 bije na glowe rywala, na co Frye ze kontroler w xBoxie jest latwiejszy w obsludze i lepiej lezy w duzych koszykarskich dloniach, na co Lee ze gry na PS3 sa lepsze a gracze graja w nba 2K7 bo moga tam zrobic sie lepszymi niz sa w rzeczywistosci (!), na co Frye zakonczyl gadke ze to ze PS3 ma lepsza grafike nic nie znaczy bo kupujesz sobie HDTV i nie widzisz roznicy. To sie chlopaki dogadali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.W ankiecie przeprowadzonej wsrod 271 aktywnych graczy ligi bylo pytanie, kto jest najmniej zainteresowany gra w obronie, oto jak procentowo rozlozyly sie glosy:

-Nash-9%

-Nowitzki-9%

-T-Mac-8%

-Anthony-8%

-Morrison-7%

w pierwszej dzisiatce znalazl sie tez Iverson z 3% glosow

 

O ile pamietam to zrobili ta sonde wsrod graczy przed startem sezonu, tak wiec niektore nazwiska w tym top10 moga szokowac troche, ale najbardziej szokuje nazwisko Morrisona, ktory jeszcze nie zdazyl rozegrac nawet 1 meczu w nba a sie znalazl na 5 miejscu ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.D.Lee i Ch.Frye mieli "sprzeczke" ktora konsola jest lepsza PS3 czy Xbox 360, Lee preferuje PS3. David lubi pograc w soccera i mvp baseball, a Frye w halo. Lee probowal zgasic entuzjazm Channinga twierdzac ze grafika w PS3 bije na glowe rywala, na co Frye ze kontroler w xBoxie jest latwiejszy w obsludze i lepiej lezy w duzych koszykarskich dloniach, na co Lee ze gry na PS3 sa lepsze a gracze graja w nba 2K7 bo moga tam zrobic sie lepszymi niz sa w rzeczywistosci (!), na co Frye zakonczyl gadke ze to ze PS3 ma lepsza grafike nic nie znaczy bo kupujesz sobie HDTV i nie widzisz roznicy. To sie chlopaki dogadali :)

Hehe, fajne. Widać tradycja pykania na konsolach w Knicks ciągle trzyma się mocno. Pamiętam jak kilka lat temu były pogłoski (nie wiem, może pół żartem pół serio), że Camby wymyślił sobie jakiś uraz, który musi koniecznie wyleczyć, a prawdą było, że pojawiło się nowe NBA Live i koniecznie chciał od razu wypróbować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phil wraz ze swoimi Lakers przegral dzsi po raz pierwszy w swojej dotychczasowej karierze szosty mecz pod rzad. wczesniej przydarzylo sie piec porazek (Lakers) i dwa razy rowniez po piec (Bulls) Z tego ten pierwszy w sezonie bodaj 89-90. Mam nadzieje,ze wysrobuje lepszy rekord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chyba większość pamięta jak Arenas popisywał się na treningu rzutami za trzy, kiedy się założył z Stevensonem. Ale różnicę pomiędzy rzutami na treningu, a dyspozycją w meczu, są świetne widoczne właśnie na jego przykładzie. Tak codziennie patrzę i widzę, że coś ostatnio nie wychodzą rzuty Agentowi Zero. No i tak policzyłem sobie z ciekawości, jak długo trzyma się ta jego słaba forma. Wyszło na to, że w lutym w 11 meczach (4-7) Gilbert oddał 239 rzutów z gry i trafił tylko 83 :D co daje mu skuteczność 34.7%, w tym za trzy rzucał 95 razy i trafił tylko ...17. A on podobno miał wygrać 3-point shootout :lol: Skuteczność za trzy - katastrofalne 17.9%. Średnio wychodzi, że oddawał w każdym meczu 9 rzutów za trzy! Oj coś luty nie jest jego miesiącem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po prostu zabil Dalemberta. Dosiadl go jak jakiegos rumaka na pastwisku...

 

http://youtube.com/watch?v=jrhFriD_6IQ

Tak swoją drogą to w tym sezonie Nachbar szaleje naprawdę pod koszem rywali. I szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się nigdy, ze jakiś biały będzie pakował piłki z taką dynamiką z jaką on to właśnie robi ;)

 

http://youtube.com/watch?v=WaYOA7llXRM

http://youtube.com/watch?v=cKnOvwp-3Nc

 

A to przecież tylko jedne z wielu jego przyzwoitych dunków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucasso: Tak swoją drogą to w tym sezonie Nachbar szaleje naprawdę pod koszem rywali. I szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się nigdy, ze jakiś biały będzie pakował piłki z taką dynamiką z jaką on to właśnie robi

 

http://youtube.com/watch?v=WaYOA7llXRM

http://youtube.com/watch?v=cKnOvwp-3Nc

 

A to przecież tylko jedne z wielu jego przyzwoitych dunków

Wiesz ja sie w sumie dziwie, ze wlasnie sa to pojedyncze przypadki (bialych) Koles ma 6-9 (kolo 205 - 206 cm) Niby to sie tylko tak mowi, ze wzrost to jedno, jump drugie, a zrobic to w meczu to trzecie. Jest jednak jedno ale. Za przyklad posluze sie samym soba. Przy minimalnym treningu (moze nie tak minimalnym, ale my tutaj mowimy o zawodnikach NBA, graja w kosza cale zycie) idzie osiagnac calkiem zadawalajace rezultaty. Ja przy wzroscie (posluze sie te skala) 6-2, nie mam zadnych problemow z wpakowaniem tej pily do kosza, czy to z dwoch czy z jednej, nawet po tym jak stracilem kolo 10 centow jumpa (po skreceniu kostki 3 stopnia) Inna historia jesli chodzi o mecz, ale jak jest odpowiednia sytuacja to jak najbardziej. A tutaj pomysl, 6-9, ponad 2 metry, przeciez to sie zbytnio od ziemi nie trzeba wybic, a mozesz w tym powietrzu zrobic co Ci sie rzewnie podoba. Powinn byc tego 3X wiecej, ale z tego co sie orientuje, wymowka jest podatnosc na kontuzje, jakies tam "ze nie wyjdzie" itd, itp... Ale ja sobie nie wyobrazam jak moze nie wyjsc, przy takim wzroscie, i zasiegu ramion. Mi przy 6-2 to rzeczywiscie moze nie wyjsc od czasu do czasu, ale 2 metry, to przepraszam bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz racje oczywiście :) Ale ze w NBA prawie same białe placuchy są to nic nie poradzimy na to :P Jak się czegos w miare przyzwoitego w dunkowaniu spodziewalem po D.Lee kiedy wchodził do NBA, no ale chłopak nieco stracił na swojej dynamiczności ... Ale ja to sie nie powinienem ozdywać wogole bo z moim 5'10 to nie wiele moge :P Zaczalem trenowac w klubie w kosza jakies 3 tygodnie temu, po 8 latach gierczenia w siatke i jakos jeszcze nie przestawilem sie na "koszykarski" sposob skakania i dalej sie wybijam tak jak sie wybijalem :P 75 cm windy to nie jest malo, ale mam za krotki lapska w sumie i na 310 to max skocze :P Ale koniec OT ;) Miejmy nadzieje, ze biali zaczna grac nieco odwazniej bo milo chwilami popatrzec jak to bialas jakis pakuje efektownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie widzieliście dziś na nba.com ale myślę, że warto odnotować, że po wczorajszych 65 pts przeciw Portland Kobe stał się dopiero 4 graczem w historii NBA z przynajmniej 3 meczami w karierze ze zdobyczą przynajmniej 60pts....także 3 ma Baylor, 4 Jordan i 32 Chamberlain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.