Skocz do zawartości

Reprezentacja USA


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

A to Reddick mial byc w kadrze?? Może chodzilo o Ridnaura?

Nie chodziło o Ridnoura, on także jest w kadrze, ale J.J. Reddick też miał w niej być, jednak ze względu na jego problemy z plecami, został zastąpiony w kadrze przez Kirka Hinricha. Z pierwszoroczniakow jeszcze Morrison jest w szerokiej kadrze reprezentacji USA.

 

Mam jeszcze dwa pytania:

1.Czy jakaś polska telewizja będzie transmitowała mecze MŚ w kosza :?:

2.Czy wiadomo kto będzie kapitanem reprezentacji USA na MŚ :?:

 

Z góry dzięki za odpowiedź. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobe nie zagra w mistrzostwach świata. Z tego co podaje serwis espn.com ma przejść operację prawego kolana , i z tego powodu bedzie musiał pauzować 9-12 tygodni.

 

full news:

http://sports.espn.go.com/espn/wire?section=nba&id=2520419

 

Tak wogle to zastanawiam sie nad tym jak pokaże się reprezentacja. Niestety wiemy jak to jest z personaliami w ostatnich latach i ich checi do gry ,ci wielcy rezygnują , częśc graczy , po długich i męczących sezonach woli odpocząć i przejść drobne zabiegi aby w pełni sił stawić się do nowego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadra na MŚ dalej szczupleje, bo teraz odpadli jeszcze Billups i Redd z powodów rodzinnych. Na dzień dzisiejszy S5 wygląda IMO mniej więcej tak:

 

C - Amare/Howard (ten pierwszy może nie zagrać, bo ma mieć w tym czasie ślub)

PF - Brand

SF - James

SG - Wade

PG - Paul/Arenas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, robi sie w reprezentacji USA nieciekawie, coraz wiecej tych majacych stanowic o obliczu kadry rezygnuje. Zastanawia mnie tylko czy gracze ktorzy zglosili swoj udział w MŚ, ale jak tutaj z powodow rodzinnych czy zdrowotnych to zagraja na igrzyskach bo jak wiadomo kto mial nie grac na mistrzostwach świata o pekinie mogł pomazyc, ale u nich to jest troche inna sytuacja...

 

C - Amare/Howard (ten pierwszy może nie zagrać, bo ma mieć w tym czasie ślub)

PF - Brand

SF - James

SG - Wade

PG - Paul/Arenas

Co do piatki podanej przez Kily'ego to ja od siebie wrzuciłbym jescze do walki o S5 Bosha z Brandem i ktoregos z nich na pierwsza rezerwe zarowno na PF jak i na C. Zaryzykowałbym tez na igrzyskach gre na obwodzie Jamesem, Wade'm i Bryantem(chodiz teraz o 3 pozycje:PG,SG i SF), bez klasycznego rozgrywajka, mogloby byc ciekawie, a jak nie to oczywiscie Arenas albo Paul.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim swoim poście w tym temacie napisałem, że na MŚ nie zagra Billups, co jest nieprawdą. Sprawa PG zatem chyba rozwiązana. Żeby nie było wątpliwości zdjęcie z pierwszego dnia obozu przygotowawczego:

 

Dołączona grafika

 

EDIT: Billups jednak na MŚ rzeczywiście nie poleci, będzie tylko na obozie przygotowawczym. Sorki za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ode mnie zależałby wybór reprezentacji USA to widziałbym ją następująco:

 

 

C-Chris Bosh - na niego zawsze można liczyć

PF-Elton Brand - to dzięki niemu Clippers zaszli w tym sezonie tak daleko

SF-Shawn Marion - wg mnie najlepszy zawodnik Suns i podpora tej drużyny

SG-LeBron James - sami wiecie....

PG-Dwyane Wade - brak jego w zespole to jak rzeka bez wody

 

Wg mnie jest drużyna, która powinna wygrać dosyć spokojnie MŚ

 

:) O ile nie napotkają sie na nocne dyskoteki :? ale myślę, że jest to rozsądna drużyna... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście reprezentacja USA nie powinna miec wiekszych problemów z sukcesem na tych mistrzostwach. Nie widze też drużyn, które mogłyby im zaszkodzić. Argentyna? Francja? Hiszpania? Wątpie :D

 

C- Howard

PF- Brand

SF- Carmelo

SG- James

PG- Dwyane Wade

(albo Arenas zamiast Carmela i przesunięcie LeBrona na skrzydło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C-Chris Bosh - na niego zawsze można liczyć

Wiesz, ja jako fan Bosha bardzo chciałbym zeby wyszedł on w startowej piatce reprezentacji na tych igrzyskach i mistrzostwach swiata ale zdaje sobie z tego sprawe jak gra ten zawodnik i ile traci on gdy musi mierzyc sie z C. Najwazniejsze jest kwestia obrony duzo silniejszych, masywniejszych a czesto tez wyzszych rywali. A z atakiem tez tak dobrze by nei było. Dlatego tez uwazam ze jezeli Chris mialby grac w S5 to na pozycji PF. Moglby z koniecznosci wystapic n C ale uwazam ze narazie nie ma ku temu powodów skoro w kadrze USA sa tak swietni centrzy jak Amare i Howard. Nie ma sensu zeby Chris sie meczył, nie do konca spełniał swoje obowiązki jak sa klasowi i typowi koszykarze z 5.

 

PS. Witam po przerwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarSp W dużym stopniu masz racje....ale co do Amare to bym sie nie zgodził chlopak rozegrał 3 mecze śr. 16,7 minut w poprzednim sezonie i poprostu nie jest dobrze przygotowany kondycyjnie do takiego turnieju :) Ja osobiście indywidualnie przygotowywał bym go do kolejnego sezonu...i dał bym mu spokój 8) Co do Howarda to masz racje :) Jakoś umknął mi ten zawodnik przy wyborze :) Rzeczywiście Howard wyrasta nam na gwiazde tym bardziej, że poprzedni sezon miał poprostu świetny :wink: Zmieniam swoją decyzje na temat Bosha i wstawiam Howarda co nie zmienia faktu ,że Bosh nie jest wart tej pozycji....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

żeby się tylko nie okazało, że przy sędziach i przepisach FIBA on nie będzie za bardzo przypomiał rybę bez wody :twisted:

 

Van o to to Ty się nie martw Wade nieraz pokazał na co go stać i żadna zmiana przepisów nie zaszkodzi mu w świetnej grze na MŚ... :o

tak jak na olimpiadzie w Atenach :?:

nie tyle zmiana przepisów a sposób ich interpretacji i ich egzekwowania przez sędziów w NBA i tych na międzynarodowych imprezach się dość zdecydowanie różni i są gracze, którzy mogą mieć z tą inną różnicą problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak na olimpiadzie w Atenach :?:

nie tyle zmiana przepisów a sposób ich interpretacji i ich egzekwowania przez sędziów w NBA i tych na międzynarodowych imprezach się dość zdecydowanie różni i są gracze, którzy mogą mieć z tą inną różnicą problemy.

 

W Atenach była inna drużyna...Zresztą wtedy Wade był dwa lata młodszy i nie był tak ograny...Teraz jest całkiem innym zawodnikiem ma większe doświadczenie. Co do tych Aten to samym zawodnikom tak jakby "nie zależało " na wygranej...Zaczęły się nocne dyskoteki i tak naprawdę zapomnieli po co tam przyjechali :)

 

Myślę, że po ostatnich kompromitacjach zespół za oceanu nie popełni już takich błędów i wyjadą z podniesionymi głowami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wade'em mogą być problemy, a raczej z jego sposobem gry i postrzeganiem tego przez pasiaków z Europy. Wade w wielu sytuacjach wg przepisów FIBA popełnia błedy kroków czy piłki noszonej (czy tam niesionej, nie pamiętam które jest poprawne). Jeśli sędziowie będą tak upierdliwymi dupkami jak w Atenach to Wade i kilku innych graczy może mieć problemy, a wiadomo nie od dziś, że wyśmiewani przez graczy NBA sędziowie FIBA nie są już pokornymi cielętami o czym boleśnie przekonał się między innymi małomóny zazwyczaj Duncan... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co do Amare to bym sie nie zgodził chlopak rozegrał 3 mecze śr. 16,7 minut w poprzednim sezonie i poprostu nie jest dobrze przygotowany kondycyjnie do takiego turnieju

Tak, wiem ze z kondycja Amare nie jest doskonale ale ja bylbym raczej spokojny. Jako zmiennik powinien spokojnie dac rade, prezciez od dluzszego juz czasu intensywnie trenuje z reszta zespołu, grał w kilku meczach, wystepowal tez w lidze letniej w sporej ilosci minut wiec mysle ze nie ma wiekszych obaw ze nie wytrzyma. Jako zmiennik powinien dac rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieję, że sędziowie będą bardzo skrupulatni, bo to co się dzieje ostatnio w NBA to już naprawdę przesada....praktycznie wszyscy zawodnicy zaczynając swoje akcje z obwodu robią kroki i zyskując dzięki temu przewagę nad obrońcą mogą bez problemu ponetrować, dzięki czemu gra wygląda efektowniej....sędziowie FIBA na to na pewno nie pozwolą i tacy Wade czy Bryant popełnią takich błędów na pewno mnóstwo.....myślę, że także James będzie miał problemy z kolei ze swoimi udziwnionymi dwutaktami, wariacjami czeskiego przeskoku, przy których nie raz popełnia ewidentne kroki, co na szczęscie od ostatniego sezonu zaczęto mu gwizdać także w NBA choć także nie zawsze...teraz nie będzie protekcji sędziów, star treatmentu i dobrze, bo niech Amerykanie wygrają "fair and square" jeśli rzeczywiście są lepsi

 

a skład mają naprawdę mocny, bez wątpienia można go nazwać Dream Teamem, zawodnicy w większości młodzi (więc z motywacją nie powinno być problemu), ale już doświadczeni....potencjał poraża ale podstawą jest gra zespołowa, gdyż w ostatnich imprezach Amerykanie popełniali błędy w zbyt słabym przygotowaniu taktycznym do meczów...bo niestety żadna z gwiazd nie wygra im w pojedynkę meczów; zespoły reszty świata na ogóle dobrze bronią, zacieśniają strefę pod koszem i jeśli Amerykanie chcą zdobywać punkty seriami i żeby ta ich gra jakoś wyglądała (a nie takie męczarnie jak w Atenach) to muszą popracowac nad zagrywkami, których wariantów przy takich graczach będzie aż nadto...no ale na szczęście w tym głowa Mike'a K., który jest z pewnością odpowiednim czlowiekiem na tym miejscu....co ważniejsze mając tak ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą będzie na pewno potrafił wprowadzić odpowiednią dyscyplinę u graczy, gdyż wiadomo, że Amerykanie nie wygrają tego turnieju na stojąco, grając na pół gwizdka, reszta świata jest juz za dobra...tylko maksimum zaangażowania i w ataku, i obronie da im zasłużony sukces, bo co by nie mówić zawodników mają i jeszcze długo będą mieć wciąż najlepszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy 15-osobowy roster na MŚ:

 

LeBron James, Carmelo Anthony, Dwyane Wade, Shane Battier, Bruce Bowen, Elton Brand, Dwight Howard, Antawn Jamison, Joe Johnson, Brad Miller, Gilbert Arenas, Amare Stoudemire, Kirk Hinrich, Chris Bosh i Chris Paul.

 

Oprócz kontuzjowanego Mariona odpadli zgodnie z przewidywaniami Morrison i Ridnour.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.