Skocz do zawartości

Reprezentacja USA


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Skłąd ciekawy, sa rolsi, pamietajmy ze z tej duzej listy graczy, trzeba bedzie jeszcze kogoś zredukowac, wtedy dopiero bedzie mozna ustalac pierwsze piatki itp. Nie ma Ivera, rozumiem to, van slussznie zauwazyl ze graczy ktoryz lubia miec pilke jest i tak wielu, a na pg w takim zespole powinien byc raczej ktoś z mentalnościa podajacego, choc nie twierdze ze AI jej nie ma. No ale nie o to chyba chodzi zeby to on kozlował pilke przez 20 sekund a potem : penetrował, rzucal, podawał (niepotrzebne skreśl).

 

Cytat:

Fajnie, że pojawił się Bowen czy Josh Howard przydadzą się role playerzy tylko jak Bowen za dwa lata będzie się prezentował to też ciekawa sprawa.

 

Mozna tez dodac ze nie wiadomo czy do IO 2008 Howard nie bedize juz czyms wiecej niz tylko role playerem.

Co do Bowena to jest to najwyzsza klasa swiatowa i nie sadze ze łątwo z niej spadnie. Pamietajmy tez ze on teraz powstrzymuje najwyzsza czołówke ligi wiec wątpie by za 2 lata spadl tak niski by nie powstrzymac jednak słąbszych offensywnie koszykarzy z Europy.

Słabszyh ofensywnie, w jakims stopniu na pewno tak, ale Bruce Bowen jest raczej specjalista od zatrzymywania gracza typu Kobe, T-mac itp. Czyli graczy ze tak powiem kompletnych, którzy duzo polegaja na swoim dryblingu. Europejczycy to czesciej gracza polegajacy na swietnym jumperku, weic tu BB nie bedzie az taki konuieczny, bo jedna twarda zaslone, to kazdy drewniak postawi, a nawet gracze beda mogli rzucac mu przez rece. Wiec z tym Brucem Bowenem jako stoperem dla Europejczyków bym sie wstrzymal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten wybór Bowena jednak trochę dziwi, jest świetnym defensorem i przydałaby się jego umiejętność rozciagania obrony rzutami z dystansu, ale czy w wieku 37 lat będzie z niego wciąż wiele pożytku :? chociaż będą ich czekały wcześniej mecze i tam to w czym się specjalizuje może się przydać. Dobrze, że mają nareszcie jakiś plan, przeprowadzana jest porządnie selekcja, nie będzie to jakaś zbieranina gwiazdek zebranych na kilka tygodni przed i zmienianych przed każdą imprezą.

 

Może zachowanie Iversona w tym sezonie sprawiło, że jednak postanowili go pominąć, może zrobił coś o czym nie wiemy a o czym wie Colangelo i co mu się nie spodobało, teraz przecież na tą reprezentację trzeba będzie więcej swojego czasu w wakacje poświęcić, pewnie będzie sporo treningów drużyny a to mogłoby mu nie odpowiadać i niepotrzebnie by się męczył :wink: chociaż myślę, że to przede wszystkim kwestia wieku w końcu Wade czy Arenas grają w bardzo podobnym stylu a są zawodnikami bardziej perspektywicznymi od niego więc zdecydowano się na nich.

 

Gdzieś fajny komentarz rzucił mi się w oczy leciało to jakoś tak:

 

Co może być gorszego od nie grającego w obronie, przetrzymującego piłkę, rzucającego na niskiej skuteczności, myślącego w pierwszej kolejności o kreowaniu swoich rzutów rozgrywającego :?:

.

.

.

.

.

.

33-letni rozgrywający o tych właśnie cechach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo całej sympatii dla BB nie sądzę aby w etapie końcowyn dostał sie do składu.

Po 1. Sędziowie - Bowenowi beda niesamowicie aptekarsko gwizdać ( wie coś o tym TD),

po 2. Jest to gracz tego typu że optymalną forme szykuje na PO a w lato może po prostu być słabiutki.

3. Wiek

4. jest to raczej ukłon w stronę Mistrza NBA bo nie powołać nikogo z ekipy WCHamp. to wstyd

5. Potwierdzam, siła BB leży w kryciu gry izolacyjnej od której Europejczycy stronią, lepszym blokerem zewnetrznym jest pewnie Tay Prince a za dwa lata na pewno. Jednak widziałem wiele bloków BB na jumpshotach więc gracz w D kompletny. Ale powtarzam BB na pewno nie zagra w 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście skład wydaje się na pierwszy rzut oka przemyślany, jednak jeśli się głębiej zastanowić jest pare problemów.O BB już napisaliście wszystkie możliwe obawy...Mnie dziwi Ridnour, można by powołać kogoś kto jest lepszym kreatorem gry.Trzeci problem wg mnie to troszke za dużo graczy lubiących grać z piłką...Kobe,Melo,LBJ,Arenas.Joe Johnson.Niektórzy gracze moim zdaniem stracą dużo na efektywności (głównie Arenas i JJ) grając w takim składzie.Z całym szacunkiem do Carmelo, jego też wymieniłbym na kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie skład opracowany według jakiegoś pomysłu, a nie według nazwisk, a to cieszy. Według mnie przy selekcji może odpaść Ridonur i Bowen i nie wykluczam też odstrzelenia LBJ. Melo ma zbliżone do niego warunki fizyczne, ale lepiej według mnie znosi presje, jest typem zawodnika który potrafi przyjąć ciężar gry na siebie i nie upaść pod nim.

Co zaś do Iversona. Z jednej strony cieszy mnie jego nie powołanie, bo odpocznie w przerwie, i przygotuje się do sezonu co wyjdzie na zdrowie Sixers. Z drugiej strony jako jego kibic, nie uśmiecha mi się, bo miło byłoby pooglądać AI na turniejach.

 

ps. Van pamiętaj tam jest jeszcze jeden zawodnik lubiący trzymać piłke i rzucać nią coś koło 25 razy na mecz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Van pamiętaj tam jest jeszcze jeden zawodnik lubiący trzymać piłke i rzucać nią coś koło 25 razy na mecz Wink

BZZ!!! ZONK. Obejrzyj mecze Lakers ;-) A nawet jak juz trzyma ta pilke to nie kozluje jej tyle ze wszyscy dookola usypiaja :P

 

PS. ogladalem dizisaj z braku laku Rockets - Sixers LIVE i musze przyznac ze Van nie przesadzal z tym klepaniem do usrania ;-) Iverson oddawal pilke albo gdy wyskoczywszy do rzutu byl blokowany, albo gdy po prostu mu wypadala :P No ale fakt faktem trafil najwazniejsze rzuty meczu : )

 

PS2. Spostrzezenia od momentu polowy 3ej kwarty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Van pamiętaj tam jest jeszcze jeden zawodnik lubiący trzymać piłke i rzucać nią coś koło 25 razy na mecz Wink

BZZ!!! ZONK. Obejrzyj mecze Lakers ;-) A nawet jak juz trzyma ta pilke to nie kozluje jej tyle ze wszyscy dookola usypiaja :P

 

PS. ogladalem dizisaj z braku laku Rockets - Sixers LIVE i musze przyznac ze Van nie przesadzal z tym klepaniem do usrania ;-) Iverson oddawal pilke albo gdy wyskoczywszy do rzutu byl blokowany, albo gdy po prostu mu wypadala :P No ale fakt faktem trafil najwazniejsze rzuty meczu : )

 

PS2. Spostrzezenia od momentu polowy 3ej kwarty ;-)

ja tam nie usypiam jak on kozłuje, bo robi to wdzięcznie, gdyby piłke klepał Ostertag to bym umarł z nudów. Ale fakt oddawał piłke najczęściej już w powietrzu, ale nie przy wszystkich odnosze wrażenie że asysta była wymuszona, gdy AI idzie w góre to normalne że obrona pójdzie tam razem z nim i wtedy powstaje możliwość podania. Jednak 10 asyst jest dowodem na to że dzieli się piłką. Poza tym od lidera takiego jak AI oczekuje się tego że będzie top scorerem w każdym meczu. I boje się że te asysty "z powietrza" mogą być wynikiem strategii Mo, żeby tak układać niektóre akcje ofensywne, jeśli tak jest, to dla mnie to dowód na "nieroztropność" Cheeksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. jest to raczej ukłon w stronę Mistrza NBA bo nie powołać nikogo z ekipy WCHamp. to wstyd

Powinni powołać Ginobiliego i Parkera :lol: . Nie przesadzaj z tym wstydem, bo jeśli TD nie miał ochoty grać w reprezentacji, to w Spurs nie ma nikogo innego kto by na to zasługiwał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład wygląda dobrze, nawet bardzo dobrze. Pisaliście, ze możnaby wyciąć z obrazka Jamesa. Na dzień dzisiejszy mozna się nad tym zastanawiać, ale w 2008 roku ten koleś powinien już grać dobrze również w końcówkach, do tego to jednak bardzo wszechstronny gracz, który potrafi punktować na wiele różnych sposobów i moze nauczy się do tego czasu grać pod presją.

Pozatym to pupilek Ligi... :wink:

 

Moim zdaniem pierwsi do odstrzału do Bowen, Johnson i może Ridnour.

Dwaj pierwsi wiadomo czemu wyskoczą.BB nie pasuje do systemu gry w Europie i preferowanego przez "sędziów". JJ to dobry gracz, ale strzelca nie potrzeba w zespole napchanym Bryantem, Jamesem, Melo czy Pierce'em. Na pozycjach na których mógłby grać Ridnour też jest tłok więc lepiej odrzucić Luke'a niż Billupsa czy Paula.

 

Co się tyczy AI to po części rozumiem powody, dla których został odcięty- wiek. Krzyrzewski podkreślał od początku, że chce budować zespoł na kilka lat do przodu, a Answer niestety już się starzeje :? Choć ten argument można zbić, bo powołali przecież np Bowena. Ale o ile pożegnanie po obozie Bowena przeszłoby bez echa tak odrzucenia AI po obozie wywołałoby pewnie jeszcze większą burzę niz teraz. Wiem, że AI chciał grać dla kraju i to mu się chwali, wiem, że nie pominięto go bo w opinii innych jest za słaby i to mnie cieszy, wiem, ze decyzja była trudna, bo wiązała się ze sporą falą krytyki, ale jednak rozumiem postepowanie Colangelo. Czas, żeby pałeczkę przejęli młodzi gracze.

 

Jako osoba, która lubi grę Answera mogę mieć do tej decyzji sporo zastrzeżeń, ale patrzac obiektywnie zaczynam rozumieć powody dla których Ai nie jest członkiem USA Team. Napewno szkoda, że jednego z najbardzoej oddanych krajowi grczy zabraknie w składzie, bo pokazał przed tymi wszystkimi Bryantami (tak, wiem wiem ślub rechabilitacja, sąd ale bez przesady), T-Macami i innymi gwiazdami, że sportowiec powinien być dumny z gry dla kraju. Ciesze się, że przyjął tę informację z pokorą i z klasą, a jak wspomniał Zwierz, będzie miał czas na przygotowanie formy na sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno szkoda, że jednego z najbardzoej oddanych krajowi grczy zabraknie w składzie, bo pokazał przed tymi wszystkimi Bryantami (tak, wiem wiem ślub rechabilitacja, sąd ale bez przesady), T-Macami i innymi gwiazdami, że sportowiec powinien być dumny z gry dla kraju.

Wzruszylem sie :twisted:

 

A tak powaznie - skoro juz przy zlosliwosciach jestesmy; to mi nie szkoda, przeciez wybrano NAJLEPSZYCH ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam potwierdzasz moje zdanie Spabloo Właśnie z tego powodu że TD moze nie chciał a inni czołowi gracze są obcokrajowcami władze ligii (Imperium) zadecydowali o nominacji innej Ostrogi która i moim i twoim zdaniem nie zasługuje na 2008. Jest to BB. zgadzam sie z Josephnba, że jest on do odstrzału jako pierwszy. Ale na liście musiał być znaczek SAS. W 2008 roku lepszym graczem może być Nazr a gdyby nie wiek to już lepiej człowiek najbardziej utytułowany w lidze Robert Horry - wiem wiem nie te latka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[A tak powaznie - skoro juz przy zlosliwosciach jestesmy; to mi nie szkoda, przeciez wybrano NAJLEPSZYCH ;-)

 

I dlatego wybrano Ridonura i kogoś jeszcze :twisted: :twisted: :twisted:

Widocznie lepszy jest od Iversona :P

 

PS. daj spokoj zvierzu - zartuje przeciez, no i to zeby joseph wiedzial ze zawsze czuwam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabszyh ofensywnie, w jakims stopniu na pewno tak, ale Bruce Bowen jest raczej specjalista od zatrzymywania gracza typu Kobe, T-mac itp. Czyli graczy ze tak powiem kompletnych, którzy duzo polegaja na swoim dryblingu. Europejczycy to czesciej gracza polegajacy na swietnym jumperku, weic tu BB nie bedzie az taki konuieczny, bo jedna twarda zaslone, to kazdy drewniak postawi, a nawet gracze beda mogli rzucac mu przez rece. Wiec z tym Brucem Bowenem jako stoperem dla Europejczyków bym sie wstrzymal.

Wiem ze koszykówka w Europie jest troche bardziej uzłozona, ale BB jakby nie było słynie tez z tego ze swietnie odcina od gracza podania, nie daje zagrac do kogos partnerom, zawsze jest przyklejony, wiec gracz ataku bedize musiał duzo biegac i oddawac nie do konca czyste rzuty. Tyle ze własnie nie wiadomo jakz tymi sedziami o czym wspominał J ale ja mysle ze jakos sobie poradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[A tak powaznie - skoro juz przy zlosliwosciach jestesmy; to mi nie szkoda, przeciez wybrano NAJLEPSZYCH ;-)

 

I dlatego wybrano Ridonura i kogoś jeszcze :twisted: :twisted: :twisted:

Widocznie lepszy jest od Iversona :P

 

PS. daj spokoj zvierzu - zartuje przeciez, no i to zeby joseph wiedzial ze zawsze czuwam :P

ja też żartuje, i nie jest to jakaś tam prowokacja. więc luzik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład mi się bardzo podoba i w przeciwieństwie do poprzednich drużyn USA, ta rzeczywiście wydaję się być budowana bardzo mądrze. Najbardziej ciekawi mnie pozycja startowego rozgrywającego. Z jednej strony najlepszym wyjściem na dzień dzisiejszy jest Billups, z drugiej jednak kto wie jak dobrym zawodnikiem za 2 lata będzie Paul (bo na miejsce w S5 na MŚ to szans dużych nie ma). Jest też możliwość wrzucenia Wade'a na PG, bo trzymać takiego zawodnika na ławce to też dość dziwne. Ciekawie zapowiada się też rywalizacja pod koszem. Teraz IMO najlepsi są Amare i Brand, ale kto wie, czy Howard i Bosh za 2 lata nie będą od nich lepsi. LeBron i Kobe są oczywiście nie do ruszenia, bo to w oparciu o nich budowana jest ta reprezentacja, co też było mówione przy okazji ich wcześniejszego umieszczenia w kadrze.

 

Jeśli chodzi o pozostałych zawodników, to też wydaję mi się, że Bowen nie będzie w drużynie na IO. Ridnour to zupełnie mi tu nie pasuje i jego też za bardzo w tym składzie nie widzę. Nie widzę też zbytnio miejsca dla takiego Jamisona.

 

A powinien zostac powołany dla tego że jako jeden z pierwszych wyrazil chec gry, juz po poprezdniej IO powiedział ze chce grac, powinno byc to cenione tym bardziej ze prawie kazda gwiazda odmawia, a jak juz taki Iverson chce grac to jest robiony w ch**a i mu sie dizekuje ze grę :?

Mi natomiast podoba się to, że Colangelo nie powołuje wszystkich gwiazd, które chcą grać dla kraju, tylko układa skład według własnej koncepcji. Dla wszystkich gwiazd jest miejsce w ASG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Do reprezentacji dodano Hinricha. Nie wiem po co, bo rozgrywających kilku już było, ale kolejny z dobrym rzutem nie zaszkodzi na pewno. :)

 

EDIT: Hinrich w kadrze zastąpi Reddicka.

A to Reddick mial byc w kadrze?? Może chodzilo o Ridnaura?

Wydaje mi sie tez ze wzmocnienia na pozycji wynikja w jakims stopniu ze w tym sezonie mocno spadły akcje Billupsa, a z tego co wiem to byl typowany na PG do wyjsciowej piątki ale raczej to nie wyjdzie w takim ukladzie, bo CB strasznie zawodzil w tym sezonie, nie mial tego nosa, tego lidershipu oraz gubil sie w najprostrzych akcjach, wiec wrzucono jescze jednego bardzo dobrego rozgrywajka, takiego w stylu wląsnie Billupsa, dobra obrona, potrafi tez rzucic, brac odpowiedzialnosc na siebie a przy tym dobrze szuka sie z partnerami, ktory jest mlody i do igrzysk jeszcze moze sie jescze sporo nauczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do reprezentacji dodano Hinricha. Nie wiem po co, bo rozgrywających kilku już było, ale kolejny z dobrym rzutem nie zaszkodzi na pewno. :)

 

EDIT: Hinrich w kadrze zastąpi Reddicka.

A to Reddick mial byc w kadrze?? Może chodzilo o Ridnaura?
Miał być i Reddick, i Ridnour, ale tego pierwszego nie będzie z powodu kontuzji pleców. Zatem jedynym graczem reprezentacji, który w ubiegłym miesiącu trafił do NBA będzie Morrison.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.