Skocz do zawartości

O sezonie słow kilka


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, ze jeżeli Westbrook dostanie 16 baniek na sezon, to jak Oklahoma planuje grać o pierścienie? Nie da się. Myślę, że maks to jakieś 10 milionów (nie wiem czy jest tyle warty czy nie) żeby salary to jakoś wytrzymało.

 

No chyba, że Westbrook w najbliższych trzech sezonach będzie tak progresował, ze co roku Oklahoma będzie mieć te dwa winy więcej w rs i jedno-dwa zwycięstwa w po. Wtedy warto go przepłacić. Na dzień dzisiejszy się nie zanosi. Przeciwnie. Odejście Westrooka pewnie odjęłoby z kilka zwycięstw w rs, a w po byłoby z grubsza tak samo.

 

Marketingowo to też nie on ciągnie lokomotywę z napisem OKC, a Kevin - grzeczny chłopiec - Durant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Iwo ogółem.

 

Westbrook to pajac i ceglarz, no ale jednak jest bardzo atletyczny i zdarza się, że mu wpada (chociażby ostatni mecz z Bostonem), a wtedy jest bardzo wartościowy.

Istnieje również ryzyko, że np. z czasem nabędzie trochę rozumu, a wtedy na pewno będzie dobrym zawodnikiem. Dlatego też należy wyważyć w miarę cenę i 8-10 baniek byłoby w sam raz.

 

Russel powinien zrozumieć, że jeżeli chce mistrzostwa to musi odstąpić trochę kasy.

 

 

Koniec końców, jednak mam nadzieję, że nie zrozumie, dostanie to 96/5 i Harden pójdzie do jakiegoś fajniejszego teamu. :D

Edytowane przez microlab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrook to maszynka do highlightów, który przez ludzi opierających wiedzę o NBA na Top 10 i boxscorach jest najlepszym PG ligi, z tym, że wystarczy zobaczyć 3-4 mecze OKC, i widać, że dla Oklahomy pass-first rozgrywający równałby się pierścieniom. Mokry sen fanów Kandayjczyka - trade za Nasha+rolesa do defensywy. Westbrook jednak ma prawo kłócić się o duży kontrakt, bo te 20 ppg zdobędzie w każdym systemie, z tym, że te ambitniejsze będzie rujnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie komentować tematu Westbrooka i jego kontraktu, naszła mnie jednak błyskotliwa refleksja odnośnie bieżących rozgrywek.

Nie za bardzo mam ostatnio czas żeby regularnie zarywać noce, więc dawkuję sobie mecze starając się wybierać potencjalnie ciekawe spotkania.

Tak więc dumam sobie ostatnio, lustrując terminarz i zauważam kiełkującą w tyle głowy myśl, którą jeszcze niedawno uznałbym za chwast do wyrwania i zasypania wapnem, a ta, ku mojemu zdziwieniu rośnie, ma się dobrze i zaczyna kwitnąć. Ale do rzeczy...pomyślałby ktoś jeszcze niedawno, że będzie czekał, świadomie i bez przymusu, za darmo i w środku nocy, na mecz Clippers-Timberwolves ? Czuję się z tym trochę jak facet, który idzie na spotkanie absolwentów i widzi po latach najbrzydszą dziewczynę w klasie, wokół której kręci się obecnie tłum śliniących się kolegów, tak toto wyrosło. Ogłady jeszcze brak, może odrobinę się garbi, ale kształtów ogólnie nabrało i tych drobnych, kątem oka widzianych gestów, które niedługo mogą się zamienić w coś zbliżonego do klasy. Oczywiście w przypadku jednych i drugich może się okazać po jakimś czasie, że to jedynie tiki i próba kontroli nerwicy natręctw, ale póki co, cieszymy się chwilą i tym, że chociaż dziś wdziało stworzenie ładną sukienkę. Koniec świata w 2012 ? Coś jest na rzeczy, wszak mają go zwiastować dziwy nadprzyrodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok pójdzie do Botonu za Rondo z Garnettem. Dobra, to był taki mały żarcik na rozluźnienie atmosfery. Boston ma jakieś plany na to lato? Mają tylko dwa duże kontrakty, Rondo i Pierce'a. Rondo za podpisanego Williamsa do Nets, Howard i podpisać dziadków. Witamy w sterniksie!

 

Jeśli wierzyć hoopshypowi to nie będzie to wyglądać dobrze za dwa lata, ale myślałem ze będzie... jeszcze gorzej. Właśnie odkryłem, ze taki Collison ma niegłupi kontrakt jak na tę ligę.

http://hoopshype.com/salaries/oklahoma_city.htm

 

Oklahoma idzie drogą Portland (wcześniej w sumie też Chicago-Heinrich, Gordon, Deng mieli podbić świat z Benkiem W.) czyli wierzy w rozwój zawodników, których już ma w składzie. Małe uzupełnienia, dopiero jak coś się nie uda będą myśleć o innych ruchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to 100 czy 80 - nieważne, ważne, że jest to kolejny max contract i jak dobrze zauważył Jerry Zgoda jest to drugi designated player w składzie OKC. W rosterze może być tylko jeden taki kontrakt. Wszystkie zmiany z nowego CBA wchodzą w życie od sezonu 2013-2014. Do tego czasu maksymalnie widzimy Westbrooka w składzie OKC. Ciekawe czy zdarzą zdobyć mistrzostow do tego czasu.

 

EDIT: Ale Sheridan pisze co innego. Ze kontrakt Duranta nie wchodzi w gre. Wiec, juz sam nie wiem... Z drugiej strony bedzie nowy kontrakt Hardena. A ten ma rowniez zadatki na max contract. No zobaczymy co z tego wyjdzie

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No way, żeby Harden dostał maksa, a na pewno nie w OKC. Nie żeby nie zasługiwał ( no w sumie to za dużo, jak dla gracza jego pokroju, ale jak się popatrzy na Joe Johnsona, czy innego Marburego, to co innego ). Wg. mnie sytuacja z Hardenem w OKC będzie analogiczna, do sytuacji Odoma w 2009 FA. Będzie miał rozsądny deal na stole 10-11 baniek, a czy zostanie będzie zależeć od tego jakie ma priorytety i czy ktoś da mu więcej hajsu, a pewnie się znajdą tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w OKC nie dostanie maxa Harden, bo już nie będzie mógł. Chyba, że się pozbędą Westbrooka. Zresztą napisałem ci wyżej dlaczego.

 

Do czasu negocjacji swojego nowego kontraktu Harden ma jeszcze trochę czasu, więc nie będzie jej podpisywał z punktu widzenia dzisiejszej formy. A Harden potencjał ma większy od Westbrooka, więc nie widzę powodów by nie mówić o nim jako o kandydacie na maksymalny kontrakt. Dlatego też porównania z Odomem również nie łapię. Rozsądny deal dla Hardena to może być za dwa lata umowa z największą kasą, a nie 10-11 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się stąlo że W-Book dostał ten ładny kontrakt, bo harden będzie do wzięcia

Chyba że OKC postanowi zapłacic duzy podatek i powalczyc o tytuł parę razy z rzędu

 

Tez jestem zdania że Russel<Harden, ale co zrobić

Z mojego punktu widzenia tylko się cieszyć, bo to idealny fit dla Bulls :)

Oczywiście nie twierdzę, że trafi do ChiTown, ale miło by było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietrejdowalny to jest kontrakt Joe Johnsona, czy też Rasharda Lewisa (no chyba, że spowrotem bierze się jeszcze gorszy kontrakt Arenasa :)). Westbrook ma masę lat grania na poziomie przed sobą i masę czasu na popracowanie nad iq. Gdyby go teraz okc nie podpisali zrobiłby to ktoś inny za wiekszą kasę we free agency, przecież to jest oczywiste.

 

A apropo Hardena. Sporo osób traktuje go jako jednego z najbardziej obiecujących sg, czy też w ogóle graczy w obecnej nba. Biorąc pod uwagę, że Marcus Thornthon dostał kontrakt wart 40 baniek przez 5 lat, to wątpię, by Harden zadowolił się kontraktem na poziomie 10 baniek, więc bez względu na wszystko już teraz wiadomo, że będzie przepłacony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie dyskusji to Maynor nie jest i nie będzie rozgrywającym na S5, a te jego pokraczne rzuty i floatery...uhm...

 

firstpass PG w OKC to bardzo ryzykowny ruch, weźmy takiego Rondo i zostaje TYLKO jeden zawodnik do punktowania (KD), ewentualnie Harden (i wtedy by to jakoś wyglądało), ale w takim przypadku ławka w 15 minut robi -20 z każdym przeciwnikiem...

 

Harden jest ok (jeszcze nie taki superduper jak tu się pisze) i pewnie dostanie te kilkanaście (12/13) baniek, zobaczymy czy nie przehandlują Westbricka żeby go zatrzymać, bo w sumie mamy generację PG i łatwiej o zapełnienie tej pozycji (chociaż niektórzy wciąż grają Fishem...) niż SG.

 

e: a oczywiście Presti zrobił to co musiał, jak się nie powiedzie (albo Harden i Iblocka będą chcieli kokosy), to za Westbricka na bank dostanie wiele dobrych ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu ty byś chciał superstrzelców w zespole? Durant - chyba najlepszy scorer w lidze + Harden zajebista 2 opcja i "jakoś by to wyglądało"?

A zeszłoroczni Mavs? Był Dirk + Terry. Czasem się włączył Marion, czasem Kidd, czasem Peja.. To samo może być w OKC. Czasem zapunktuje Ibaka, czasem Cook, czasem Sefolosha. Oczywiście przydałby się jakiś scorer w pomalowanym, ale nie przesadzajmy z tą liczbą strzelb, bo chyba tylko Miami ma 3 powszechnie uważane jako zajebiste. Takie Byki na papierze też wyglądają super - Rose, Boozer, Deng, Hamilton, Korver a już w praktyce nie wygląda to tak słodko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.