Skocz do zawartości

2011 FANTASY DRAFT - ZASADY I DYSKUSJA


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi tu nawet o samo losowanie (dla mnie może decydować kolejność zgłoszeń, obojętne), z rużnych pozycji w drafcie masz różne możliwości budowania składu. Chodzi bardziej o to iż w drafcie All-time nie ma takiej różnicy w wyborach pierwszej rundy jak w drafcie czasów współczesnych( W all-time jak widać na załączonym obrazku/ rozpisce kolejności picków, wszystkie postacie z pierszych dwóch rund to potężne gwiazdy budjące fundamenty drużyny... w dzisiejszych czasach różnica poziomu playarów jest poprostu o niebo bardziej zróżnicowana). W momencie kiedy sama śmietanka zejdzie podczas pierszych, powiedzmy 8-10 picków, trudniej będzie zrównać poziom rywalizacji w systemie abba... w szczególności przy większej ilości playerów. Dlatego system wyboru abbabaab daje poprostu większe możliwości w tym polu, nie tracąc tak naprawdę na rozrywce! Przekalkulujcie sobie na spokojnie jak taka gra wyglądałaby powiedzmy z 1,8 czy 16 miejsca... tak naprawdę przy tak dużej ilości graczy wszystko staje się naprawdę płynne i nie nużące (czekanie numeru jeden i 16 przez 30 picków może wykończyć) ;)

Panowie - wytłumaczy mi ktośna czym polega system abba? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - wytłumaczy mi ktośna czym polega system abba? :oops:

Normalnie masz abab-czyli pierwszy w 1 rundzie, wybiera ostatni w drugiej itd

A żeby zrównowazyć trochę sporą imo róznicę pomiędzy pierwszymi pickami a kolejnymi można zmienić system na albo:

abbabaab- czyli Truewarier wybiera w pierwszej rundzie pierwszy, ale w drugiej i trzeciej rundzie już ostatni,potem w 4 rundzie pierwszy i dalej analogicznie

abbaabab:- tak samo,ale w czwartej i 5 rundzie wybiera jak pierwszy-tak np mieli zdaje się chłopaki na poprzednim drafcie tutaj na forum i chyba zdało egzamin...

dalej masz po 4 rundy w danej kolejności- 4 razy wybiera TrueWarier pierszy i 4 razy ostatni,ale to trochę równoważy przewagę posiadania LBJ/Howarda nad resztą

ale jak pisałem mi to lotever- tak czy siak biorę udział, ale skoro nie ma losowania,to można próbowac chociaż zrównoważyć szanse w ten sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abbabaab- czyli Truewarier wybiera w pierwszej rundzie pierwszy, ale w drugiej i trzeciej rundzie już ostatni,potem w 4 rundzie pierwszy i dalej analogicznie

abbaabab:- tak samo,ale w czwartej i 5 rundzie wybiera jak pierwszy-tak np mieli zdaje się chłopaki na poprzednim drafcie tutaj na forum i chyba zdało egzamin...

zastosujemy ktoras z tych opcji. kto jest za ktora?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrion napisał:

abbaabab:- tak samo,ale w czwartej i 5 rundzie wybiera jak pierwszy-tak np mieli zdaje się chłopaki na poprzednim drafcie tutaj na forum i chyba zdało egzamin...

Skoro zdało to egzamin to jestem za. Nie znam się na tym chłopaki, nigdy nie brałem udziału w takiej zabawie. Oparłbym się na doświadczeniach tych którzy już grali takim systemem. Tyrion możesz dokładnie sprawdzić jakim systemem grali chłopaki i jak im to wyszło w praktyce? Wiem, że napisałeś, że "chyba zdało" - ale jakbyś mógł powertować przez parę minut forum i sprawdzić dokładniej. Albo ewentualnie daj link to ja to zrobię - ale późnym wieczorem.

 

Panowie - my tu gadu gadu o nowym drafcie a nikt nie glosuje w starym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abbabaab- czyli Truewarier wybiera w pierwszej rundzie pierwszy, ale w drugiej i trzeciej rundzie już ostatni,potem w 4 rundzie pierwszy i dalej analogicznie

abbaabab:- tak samo,ale w czwartej i 5 rundzie wybiera jak pierwszy-tak np mieli zdaje się chłopaki na poprzednim drafcie tutaj na forum i chyba zdało egzamin...

zastosujemy ktoras z tych opcji. kto jest za ktora?

z punktu widzenia czysto sportowego to według mnie druga opcja lepsza - na początku przez 4 rundy zrównoważy picki a potem powinno być już wyrównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwi mnie tylko kto mi się do owego 13tego picku ostanie ;)

Rajon Rondo powinien być wolny

 

1. Tru Warier

2. matek

3. Raffu

4. gogalq

5. Kaczor94

6. tymczasowy0

7. Bulls2006

8. croolick

9. devilnevercry

10. havlicek

11. CubeBrick.

12.Tyrion

13.rr9

razem ze Scalabrinim i Cardinalem to masz już trzon drużyny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w nowy drafcie gramy w takim samym systemie jak podczas poprzedniego draftu all-time? Dobrze zrozumiałem? Bo mnie osobiście ten system wydaje się najlepszy :) a jako przykład mogę podać swój team w all-drafcie, gdzie pomimo tego, że wybierałem z numerem ostatnim wielu uznało mój team za bardzo dobry :D (trochę prywaty, musicie wybaczyć :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 14!

 

1. Tru Warier

2. matek

3. Raffu

4. gogalq

5. Kaczor94

6. tymczasowy0

7. Bulls2006

8. croolick

9. devilnevercry

10. havlicek

11. CubeBrick

12.Tyrion

13. rr9

14. sirkozi

 

tymczasowy0

 

Czyli w nowy drafcie gramy w takim samym systemie jak podczas poprzedniego draftu all-time? Dobrze zrozumiałem? Bo mnie osobiście ten system wydaje się najlepszy a jako przykład mogę podać swój team w all-drafcie, gdzie pomimo tego, że wybierałem z numerem ostatnim wielu uznało mój team za bardzo dobry (trochę prywaty, musicie wybaczyć )

Przeleć parę postów wcześniej. Póki co większość jest za tym aby wyrównać rywalizację innym trybem kolejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.