Skocz do zawartości

[FBX] FBX#2 - Sezon 2011/12


bulek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, to jest moja propozycja. Moim zdaniem najbardziej elastyczna ze wszystkich, które do tej pory pojawiły się w tym temacie.

 

Draft rozgrywałby się według następujących zasad:

[spoiler:27b3bhq5]ZASADY*:

 

1. Każda drużyna wybiera conajmniej 8 zawodników, których oddaje do puli wszystkich zawodników dostępnych w drafcie (wirtualni gracze również się liczą). Innymi słowami: każda ekipa zostawia w swoim składzie maksymalnie 5 zawodników.

 

2. Kolejność wyboru determinowana jest ilością zawodników oddanych do draftu. Tj. zespół oddający 13 zawodników wybiera przed tym, który żegna się z "tylko" 12 zawodnikami.

 

a) Przy równej ilości zawodników oddawanych do draftu, o kolejności decyduje ilość fppg, która się ustała po nominacjach do draftu. Pierwszy wybiera ten, który zostawił w składzie mniej fppg.

 

3. Draft kończy się do momentu wybrania wszystkich zawodników z puli.

 

a) Jednakże, rzeczywisty koniec draftu dla poszczególnego zespołu kończy się wraz z kompletowaniem 13 zawodników. Tj. zespół oddający 8 zawodników, kończy zabawę po 8. rundach (=wybraniu nowych 8 zawodników).

 

* Dodatkowe Uwagi:

 

1) Jako, że draft odbywa się w czasie offseason, limit salary nie obowiązuje.[/spoiler:27b3bhq5]

Ok, a więc tak to wygląda. Zrobiłem mały research i wyszło mi, że mniej więcej ok 200-210 zawodników powinno zostać oddanych do draftu. Daje nam to ok. 50 zawodników, którzy pozostaną na swoich starych miejscach. Gdy sprawdzimy salary zawodników w naszej grze (viewtopic.php?f=35&t=4707) to zauważymy, że w drafcie powinni być dostępni zawodnicy do 45 fppg (nota bene, nie biorę pod uwagę potencjału zawodników i ich wieku, które to nam dadzą wyjątki w puli dostępnych zawodników jak np. Steve Nash z salary 53,55 fppg)

 

Co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzac te wasze propozycje, to ten draft nie ma najmniejszego sensu. na kiego grzyba mamy sie wymieniac starymi i srednimi zawodnikami? co ten niby draft mialby wtedy zmienic? gdzie tutaj bylyby jakies emocje? przeciez one skonczylyby sie juz w polowie 1 rundy, jak nie wczesniej! jak ktos chce sobie dziadkow powymieniac, to prosze bardzo. mozna to zrobic bez draftu przy pomocy trade'ow.

 

reasumujac, moj glos oddaje na 1 opcje: zostawiamy składy w obecnym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeDDo, jeszcze pare postów wyżej pisałeś, że poszedłbyś na draft, gdyby w składzie można było zostawić tylko 3 zawodników. Wiesz, że wówczas 40 najlepszych zawodników zostaje w składach i reszta ich w ogóle nie tyka? Rozumiem, że wtedy w drafcie byliby najlepsi, tak?

 

Dodatkowo zauważ, że moja propozycja daje ci możliwość wybrania ilośći zawodników, których chcesz wymienić. Im więcej ich oddasz, tym większe masz szanse na zdobycie pierwszego numeru w drafcie - chyba sprawiedliwa opcja, podczas gdy poprzednie 2 strony tematu były są pełne dyskusji tylko i wyłącznie o tym, ilu zawodników ma zostać w składzie i kto ma wybierać pierwszy.

 

@bulek

 

Opcja z FA rzeczywiście dobra.

Z tym drugim nie zrozumiałem. Chodzi o to, że wirtualny gracz zajmuje miejsce w składzie, więc "normalnych" zawodników byłoby w składzie już tylko 12? Jeśli o to chodzi, to wiadomo, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam najmniejszego zamiaru bawić się w jakieś minidrafty.

Zostaje jak jest. Jak będzie wiekszosc i bedzie mus i coś tam zmieniac mam to szukajcie nowego gm do Knicks

Spokojnie Wira, poczekaj jak się sytuacja rozwinie - nie neguj wszystkiego od razu, bo a nuż coś sensownego się z tego wyklaruje. Ja osobiście też chwilowo jestem najbliższy opcji pozostawienia wszystkiego jak jest, ale mimo tego wstrzymam się jeszcze od głosu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeDDo, jeszcze pare postów wyżej pisałeś, że poszedłbyś na draft, gdyby w składzie można było zostawić tylko 3 zawodników. Wiesz, że wówczas 40 najlepszych zawodników zostaje w składach i reszta ich w ogóle nie tyka? Rozumiem, że wtedy w drafcie byliby najlepsi, tak?

kuzwa, jak zostanie 3 w skadzie, to na FA beda takie Grangery, DeAndre Jordany i inni. nie sa to wprawdzie napierdalacze, jednak leszczami rowniez nie sa. wiec byloby w czym wybierac, a nie w sytuacji jakby trzeba bylo zostawic sobie w skladach 5. kogo bedziesz wtedy wybieral? Raya Allena? najlepszych nigdy nie bedziesz mial w drafcie, bo na to nikt sie nie zgodzi aby ich teraz tak po prostu stracic!

 

Dodatkowo zauważ, że moja propozycja daje ci możliwość wybrania ilośći zawodników, których chcesz wymienić. Im więcej ich oddasz, tym większe masz szanse na zdobycie pierwszego numeru w drafcie - chyba sprawiedliwa opcja, podczas gdy poprzednie 2 strony tematu były są pełne dyskusji tylko i wyłącznie o tym, ilu zawodników ma zostać w składzie i kto ma wybierać pierwszy.

a co tu sprawiedliwego? ktos ma slaby sklad to oczywistym jest, ze moze wypierdolic w cholere zawodnikow, bo skorzysta na tym i z pierwszych pickow wybierze sobie kogos lepszego. jak sie maja dwaj zawodnicy robiacy 25fp, do jednego kolesia robiacego np. 40fp? no a dzieki takiemu rozwiazaniu, ten co wywalilby tych dwoch grajkow zyskalby wyzsze miejsce w drafcie (oczywiscie przy zalozeniu, ze wywaliliby rowniez pozostala rowna ilosc zawodnikow).

 

nie dogodzicie tym draftem wszystkim. no i uwazam, ze nie ma sensu tego tematu ciagnac, bo pewnie i tak go nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzwa, jak zostanie 3 w skadzie, to na FA beda takie Grangery, DeAndre Jordany i inni. nie sa to wprawdzie napierdalacze, jednak leszczami rowniez nie sa. wiec byloby w czym wybierac, a nie w sytuacji jakby trzeba bylo zostawic sobie w skladach 5. kogo bedziesz wtedy wybieral? Raya Allena? najlepszych nigdy nie bedziesz mial w drafcie, bo na to nikt sie nie zgodzi aby ich teraz tak po prostu stracic!

A co w mojej propozycji nie można zostawić 3 zawodników? Albo trzeba 5? :roll:

 

Zresztą mi nawet pasuje wrzucić limit 9, 10 czy 13. Chodziło bardziej o ogólne zasady draftu.

 

 

a co tu sprawiedliwego? ktos ma slaby sklad to oczywistym jest, ze moze wypierdolic w cholere zawodnikow, bo skorzysta na tym i z pierwszych pickow wybierze sobie kogos lepszego. jak sie maja dwaj zawodnicy robiacy 25fp, do jednego kolesia robiacego np. 40fp? no a dzieki takiemu rozwiazaniu, ten co wywalilby tych dwoch grajkow zyskalby wyzsze miejsce w drafcie (oczywiscie przy zalozeniu, ze wywaliliby rowniez pozostala rowna ilosc zawodnikow).

 

nie dogodzicie tym draftem wszystkim. no i uwazam, ze nie ma sensu tego tematu ciagnac, bo pewnie i tak go nie bedzie.

HA! Widzisz, ty myślisz, że każdemu z managerów będzie łatwo podjąć decyzję o ilości zawodników. Nic bardziej mylnego! O to właśnie chodzi w tym systemie, że najważniejszy w tym drafcie byłby właśnie wybór zawodników do oddania (sic!).

 

Jak dobrze wiesz, naszą ligę można byłoby podzielić na 5 typów drużyn. Stara i słaba, młoda i słaba, mieszanka, stara i dobra, młoda i dobra, gdzie największą wartość ma ten ostatni typ, a najmniejszą pierwszy. W naszej lidze nie ma drużyny, która znacznie odbiega od innych, czyli starej i słabej. Dla potwierdzenia zobaczmy 5 ostatnich drużyn poprzedniego sezonu. buła – młoda i słaba, Crackerss – mieszanka, ms9 – młoda i słaba, Krzemo – mieszanka i Benon – młoda i słaba. Wniosek? Żadna z drużyn znacznie nie odbiega od reszty. Ok, do czego w takim razie zmierzam?

 

Chodzi o to, że ciężko będzie wskazać drużynę, która wymieni wszystkich swoich zawodników. Co za tym idzie? Prawdziwa gra (dosłownie i w przenośni) w ilości wybranych zawodników.

 

Jedna drużyna będzie się zastanawiać, czy nie poświęcić kolejnego zawodnika ze swojej drużyny, by zapewnić sobie wyższe miejsce w drafcie, a tym samym wybrać najlepszych z dostępnych. Następuje kalkulacja: mój najlepszy zawodnik vs. najlepszy dostępny zawodnik i czy moje miejsce w drabince zapewnia mi najlepszą opcję na „najlepszego dostępnego zawodnika”. Drugi w drafcie będzie miał ten sam problem, a tym samym zachętę do wywalenia kolejnego zawodnika i wskoczenia na wyższe miejsce. Taki sam dylemat będzie miał każdy kolejny manager! Wybór zawodników to nie byłoby takie hop siup, jak mogłoby się wydawać.

 

Mam nadzieję, że pokrótce wyjaśniłem na czym polega „siła” mojej propozycji.

 

Już na koniec. Ogólnie to można byłoby wprowadzić jakieś modyfikacje do mojego pomysłu, ale jest jedna rzecz, którą dobrze napisałeś GeDDo i z którą się mogę zgodzić - dłuższe zastanawianie się nad tak kolosalną zmianą w lidze, jaką jest draft nie ma po prostu sensu. I tak do niej nie dojdzie. Co mnie ani ziębi, ani grzeje. Tak jak pisałem, chyba po raz pierwszy odnośnie tego pomysłu, byłem za bo w końcu w tej lidze coś zaczęłoby się dziać.

 

Aha no i tak naprawdę nie wyjaśniliśmy sobie wszyscy jaki miałby być cel tego draftu o czym pisał Benon, a to jest chyba jeszcze bardziej kluczowa sprawa niż sam draft.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko prosił, żeby decyzja nie była podjęta w 5 osób, osobiście jestem całkowicie przeciwny jakimkolwiek zmianom. Jeśli powstał pomysł na nowe składy, to dołączcie wszyscy do fbx#4, serio. Keeper nie ma żadnego limitu sezonów i nie powinno się przerywać tylko dlatego, że komuś wieje nudą.

 

Można jeszcze zrobić jakąś spektakularną wymianę, trochę posiedzieć na dole tabeli, zebrać kilka top picków i znów jest się na górze, tak po chłopsku

 

Ja osobiście nie chciałbym dobrowolnie tracić ważnych zawodników swojej drugiej linii, a tym bardziej jednego z liderów.

 

Wiem, że można działac aktywnie w trakcie sezonu, ale fakt faktem, będę zaczynał coś od nowa. Niektórzy jednak chyba mają jakiś plan na przyszłość i teraz nagle jebs... dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF, nie strzelaj ślepakami, wiesz, że nie ja wymyśliłem ten draft, wiec do kogo ten offence? Tak, pisze do Ciebie - bufona, nieudacznik.

 

A Nash to faktycznie wielkie osłabienie. Rozumiem, że na emeryturze też będzie chodliwym towarem?

 

Popierasz pomysł - to raz. Dwa - zwolniłbym także innych graczy, młodych i solidnych. Trzy - to, że napisałem prawdę nie czyni ze mnie bufona, natomiast z Ciebie nieudacznika FBX - owszem.

 

NBA wraca, więc sprawa się wyjaśniła, aczkolwiek pomysł ciekawy i jakby co bym w niego wszedł. Wychodzi na to, że czas schodzić z SC - zapraszam, zresztą sam muszę wreszcie się ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche musze zejsc z salary, wiec zapraszam zainteresowanych. zawodnicy przekresleni raczej nie do wyciagniecia.

 

Indiana Pacers - GeDDo ( 1532173 | PM )

Nr Imie Nazwisko Wiek Cena

1 [s:1e4ypq8g]LeBron James[/s:1e4ypq8g] 28 69,25

2 [s:1e4ypq8g]Chris Paul[/s:1e4ypq8g] 27 61,15

3 Amar'e Stoudemire 30 58,60

4 Paul Pierce 35 46,40

5 Danny Granger 29 44,90

6 Antawn Jamison 36 42,65

7 [s:1e4ypq8g]DeAndre Jordan[/s:1e4ypq8g] 24 31,80

8 Darko Milicic 27 30,50

9 Gerald Henderson 25 24,20

10 [s:1e4ypq8g]Gary Neal[/s:1e4ypq8g] 28 20,75

11 Manny Harris 23 16,35

12 [s:1e4ypq8g]Reggie Evans[/s:1e4ypq8g] 32 15,00

13 Wayne Ellington 25 15,00

Picki: Brak

Średnia wieku: 28,38

Salary Cap: 476,55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF, polecam wikipedię, bo widzę, że nie znasz znaczenia słowa "bufon".

 

A co do nieudacznictwa, to ja juz trzeci sezon będę w FB#1, jak u ciebie z tym tematem? Ale chować się za klawiaturą zawsze potrafiłeś, z powiedzeniem tego w 4 oczy to juz jakże gorzej, choc we włocławku jestem co roku, a nawet częściej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr Imie Nazwisko Wiek Cena

1 Gerald Wallace 30 46,25

2 Andray Blatche 26 45,00

3 Jason Kidd 39 44,90

4 Jrue Holiday 22 44,70

5 Stephen Jackson 34 39,70

6 Andrei Kirilenko 31 38,85

7 Marcus Camby 38 38,60

8 Tyson Chandler 30 38,00

9 Mehmet Okur 33 32,85

10 Ed Davis 23 31,55

11 Nick Young 27 30,95

12 Jordan Farmar 26 30,00

13 Ryan Hollins 28 15,00

 

Picki: Brak 0

Średnia wieku: 29,77

Salary Cap: 476,35

 

U mnie do oddania wszyscy. Z tymże, najtrudniej będzie wygarnąć Davisa, Holidaya i Younga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.