Skocz do zawartości

[FBX] FBX#2 - Sezon 2011/12


bulek

Rekomendowane odpowiedzi

licytacje jak przy CBA ;]

 

 

mysle, ze fajnie byloby, gdyby kazdy kto bedzie pisal czy chce draft czy nie, napisal obok liczbe graczy, wg. ktorych draft mialby sie odbywac

 

edit: Mar, po to wlasnie dyskutujemy na forum by uzyskac odpowiedz od kazdego z zainteresowanych i moc decydowac o zmianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, w sumie ja móglbym sie zgodzic, ale wiadomo, ze dla mnie druzyny ni to w przebudowie, ni w czolowce, to rozwiazanie pasuje. Gorzej z teamami w czolowce, ktorych jedyny (jak na razie) reprezentant w osobie GeDDo argumentowal, ze nie chcialby oddawac ze skladu najlepszych, co jest w sumie sluszna uwagą. Bo sa zespoly, w ktorych 4 zawodnik moglby byc pierwszym w innym.

 

Najwazniejsza jest jednak dyskusja czy w ogole taki draft ma sens. Jesli nie bedzie 10 osob w dyskusji, to nie ma co sie nawet zastanawiac nad jakakolwiek zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze

to, ze zaproponowalem jakis draft, to byla to tylko i wylacznie kontrpropozycja na totalne rozwalenie ligi i wystartowania jej w zasadzie od nowa. rzucilem propozycje, a Wy juz ja lykneliscie i chcecie zmian. no a uwazam, ze nie ma gdzie sie spieszyc! warto wszystko dwa razy przemyslec, aby pozniej nie okazalo sie to bledem.

 

po drugie

to czy wejdzie ona w zycie, zalezy od GMow. nie 10ciu, 15tu, a wszystkich 20tu. jest to moim zdaniem zbyt duza zmiana i wszyscy powinni ja zaakceptowac. dlaczego? chociazby dlatego, ze sa tutaj niektorzy co od poczatku istnienia ligi budowali swoj sklad. no a teraz raptownie musieliby to wszystko rozwalic.

 

po trzecie

jesli juz weszedlby w zycie taki draft, to nie bardzo rozumiem dlaczego ...

kolejność draftu ustalana jest według klucza: najniższe salary piątki pozostawionych graczy do najwyższego salary piątki graczy

... dlaczego w taki sposob? druzyny ktore byly w poprzednim sezonie wysoko w tabeli (a co za tym idzie, mieli lepszych zawodnikow), moim zdaniem powinny miec pierszenstwo! dlaczego mamy ich teraz znowu 'karac' ustawiajac ich na szarym koncu w drafcie? wystarczy, ze musza rozwalac swoja solidna ekipe. jesli juz, to GM ktory wywalil na fa najwieksza ilosc fp, powinien wybierac jako pierwzszy i tak do ostatniego, lub tez kolejnosc powinna byc ustalona na podstawie koncowej tabeli zeszlego sezonu, albo jako tak.

 

po czwarte

jesli mielibysmy taki draft robic, to osobiscie bylybym za tym, aby tylko 3 zawodnikow kazdy GM zostawil swoim skladzie, gdyz tak jak pisze krzemo, draft wtedy bedzie mial sens i cos tam ciekawego na pewno bedzie mozna znalezc.

 

po piate

uwazam, ze na czas takiego draftu salary cap nie powinno obowiazywac. powod? na drafcie znajdzie sie zapewne wielu starych choc jarych jeszcze zawodnikow. no i ktos moze w poczatkowej fazie wybierac mlode prospecty olewajac drogich zawodnikow, a pozniej bedzie mogl sobie wybierac zawodnikow wiekowych pozostawionych na fa, na ktorych inni nie beda mieli wystarczajaco duzo wolnego fp. tak wiec, mozna salary cap sciagnac na okres takiego draftu, a pozniej dac czas do przyszlego sezonu na zejscie ponizej bariery 460fp. uatrakcyjni to dodatkowo sezon i moze beda mialy miejsce wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zeszły sezon był dla mnie pierwszym w FBX#2 - średnia wieku wydraftowanych w mini drafcie wynosiła ponad 30 latek i pozyskałem między innymi takich zawodników jak Pau Gasol, J-Rich, Mo Williams, Ray Allen czy Jose Calderon - nieźle, ale bez nadzieji na cokolwiek ciekawszego w najbliższej przyszłości...

Po roku dołowania i tysiącu trejdów czuję, że coś stworzyłem, coś z czym mogę nieco optymistyczniej podchodzić do tego co przed nami - średnia wieku mojej drużyny to sporo poniżej 25 lat, a w składzie mam, między innymi:

 

JaVale McGee PF/C 24 39.4

Michael Beasley SF/PF 23 39.25

Danilo Gallinari SF 24 36.65

Kyrie Irving PG 20 35

Jonas Valanciunas C 20 30

Wesley Johnson SG/SF 25 25

Jimmer Fredette PG/SG 23 25

 

Wiem, że dupy nie urywa, ale weź tu chłopie teraz zostaw sobie 3 graczy z powyższych...

Jeżeli mamy robić ten draft, to pomyślmy najpierw jakie jest jego podstawowe założenie, bo jeżeli chodzi o wyrównanie szans, to raczej logiczne, że typy, jak ja, Buła, Krzemo, ms9 powinny draftować jako pierwsi...

Jeśli chodzi natomiast tylko o jakiś ruch w temacie, bezproblemowe pozbycie się salary i zbilansowanie składów to mija się z celem pozostawianie tylko 3, czy 4 zawodników - 5, lub 6, a może i nawet 7 byłaby znacznie bardziej na miejscu.

Jest jeszcze opcja taka, że w tym wszystkim chodzi o to, aby niektórzy mniej zaangażowani, że tak to ujmę, odmłodzili sobie składy, wrzucając do wspólnego kotła grupę scrubów, których nikt nie tknie do 3 rundy, aby w zamian za totalne friko pozyskać coś użytecznego w fajnym wieku.

 

Jeśli to ta trzecia opcja, to wybaczcie, ale ja się na to nie piszę...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'... dlaczego w taki sposob? druzyny ktore byly w poprzednim sezonie wysoko w tabeli (a co za tym idzie, mieli lepszych zawodnikow), moim zdaniem powinny miec pierszenstwo! dlaczego mamy ich teraz znowu 'karac' ustawiajac ich na szarym koncu w drafcie? wystarczy, ze musza rozwalac swoja solidna ekipe. jesli juz, to GM ktory wywalil na fa najwieksza ilosc fp, powinien wybierac jako pierwzszy i tak do ostatniego, lub tez kolejnosc powinna byc ustalona na podstawie koncowej tabeli zeszlego sezonu, albo jako tak.'

 

odpowiem Ci jeśli pozwolisz Geddo.

Mianowicie przy zachowaniu 3 zawodników (5 to już w ogóle bez sensu) i tak kolejność w przyszłym sezonie będzie już wstępnie ustalona, wiadomo że o pudle decyduje 3-4 najważniejszych graczy - trzon. A Ci (generalnie liderzy, bo oni ich potrzebowali i pozyskiwali w trade'ach najczęściej), którzy zrzucą dziadków (za dwa lata już niepotrzebnych) o wysokim fppg, będą mieli pierszeństwo w wyborze z puli.

Nie dość, że nie ma tu mowy o wyrównaniu szans, to jeszcze można zejść z salary obławiając się młodymi talentami, które gromadzili pikujący.

 

poza tym, jeśli cały sezon przepadnie (na co się zanosi), to może warto będzie wrócić do dyskusji o zawężeniu do 2 lig FBX (bo z chętnymi może być wąsko) i wtedy jakieś drafty tego typu omawiać...

 

EDIT: no i Benon utrafił w sedno, bałem się że nikt nie zauważy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem Ci jeśli pozwolisz Geddo.

Mianowicie przy zachowaniu 3 zawodników (5 to już w ogóle bez sensu) i tak kolejność w przyszłym sezonie będzie już wstępnie ustalona, wiadomo że o pudle decyduje 3-4 najważniejszych graczy - trzon. A Ci (generalnie liderzy, bo oni ich potrzebowali i pozyskiwali w trade'ach najczęściej), którzy zrzucą dziadków (za dwa lata już niepotrzebnych) o wysokim fppg, będą mieli pierszeństwo w wyborze z puli.

Nie dość, że nie ma tu mowy o wyrównaniu szans, to jeszcze można zejść z salary obławiając się młodymi talentami, które gromadzili pikujący.

no nie do konca sie z Toba zgodze. 3 zawodnikow nie ugra Tobie wysokiego miejsca. tutaj trzeba miec szeroki sklad, bo wystarczy, ze przyjdzie jakas powazniejsza kontuzja czolowego zawodnika i dupa blada.

 

aby byla jasnosc, mnie osobiscie srednio kreci draft. z bardzo prostego powodu. budowalem cos przez kilka sezonow (nie jak Benon, przez ROK!), a teraz tak po prostu mam zrezygnowac z tego skladu? na chwile gdyby nie rozgrywac draftu, to wywalam sobie jamisona i mam nadal na tyle mocny sklad, ze w kolejnym sezonie ponownie powalcze sobie o wysokie miejsce. dlaczego mialbym wyjebac teraz takiego DeAndre Joradana (ktorego trzymam od kilku sezonow, az wyplynie ze swoim talentem) i jeszcze w dodatku wybierac jako ostatni albo jeden z ostatnich? zostawiajac trzech graczy, musialbym dodatkowo wywalic Grangera (solidnego zawodnika i wcale nie starego). czy uwazasz, ze gdybym mial w drafcie okolice 20 i 21 picku, to odbilbym sobie ta strate? nic***a! wiec gdyby taki draft mial miejsce, to pewnym jest, ze juz tak silnego skladu miec nie bede! sorry, moge miec, aczkolwiek strace rowniez na wieku. jednak aby w tym sezonie cos sie dzialo, moge sie na niego zgodzic. jednak na pewnych warunach. nie mam zamiaru rezygnowac ze skladu ktory moze ponownie dac mi szanse walki o 1 miejsce, aby w zamian za to otrzymac daleki pick. dla mnie osobiscie pomysl powstal nie dlaczego, aby wyrownac poziom w lidze, ani nie dlatego, aby czolowe ekipy mogly sie pozbyc swoich starych zawodnikow i zastapc ich sobie mlodymi talentami. bo niby z jakiej paki, komu takiemu by sie to teraz nalezalo? wydawalo mi sie, ze draft ma uatrakcyjnic nam zabawe w tym sezonie, w ktorym to raczej nie bedzie dane nam sie inaczej bawic. jesli ktos uwaza inaczej, to oznacza to, ze draftu byc nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni nie wchodziłem na forum, bo myślałem że od czasu decentralizacji w związku zawodników, nic sie nie będzie tu działo. A tu proszę, myliłem się :)

 

Jesli chodzi o moje zdanie. Robienie draftu dla samej zabawy z draftu mija się z celem. Bo tego byśmy doświadczyli, zostawiając w teamie 7 zawodników, jak proponuje Benon. Co byłoby wtedy? Każdy z liderów by zostawił trzon składu, reszta by jednego dziadka wymieniła na drugiego dziadka i tyle z tego byłoby. Albo zróbmy rewolucję, albo nie róbmy niczego.

 

Sens draftu nie polega na tym, żeby zostawić jak największą ilość zawodników - żeby nikt nie miał dylematu, kogo się pozbyć i dokooptowania do teamu zawodników 3 planu. Bo nie wiem, ja tu sensu nie widzę. To już równie dobrze można nie robic draftu wcale, siła teamów się nie zmieni. Jedni zostawią swoj absolutny trzon i nawet graczy 2 planu, rokujących zajebiste nadzieje, inni 2-3 niezłych zawodników, a następnie będą mieli dylemat, czy zostawić tego dziadka czy drugiego. Tym tramwajem daleko nie zajedziemy.

 

Nie, nie chce w czołowce draftu Raya Allena czy Ripa Hamiltona, nie chce sie bic też o Carlosa Delfino...

 

Moja propozycja jest taka. Zostawmy 3-4 zawodników, przynajmniej każdy bedzie miał jakis dylemat kogo zostawić. Ale co do kolejności, to też nie moze byc tak, jak proponuje GeDDo. Bo de facto, jakby najlepsi byli uprzywilejowani, to ci, którzy by zrezygnowali z gwiazdora, by wybrali tego samego lub podobnego. Ale jakies uprzywilejowanie musi być - podobają mi sie zasady losowania draftu normalnego nba. Może coś na podobnej zasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, z siedmioma zawodnikami może trochę przesadziłem, ale jest tak, że im większą liczbę graczy zachowamy, tym bardziej będzie to próba podrównania sił, a nie wywrócenia ligi do góry nogami. 7 to za dużo, ale 3,4 to zdecydowanie za mało...

 

Zostawmy 3-4 zawodników, przynajmniej każdy bedzie miał jakis dylemat kogo zostawić.

No właśnie chodzi o to, że jak pobierznie rzuciłem okiem na składy, to niektórzy tego dylematu nie będą mieć - naprawdę są w tej lidze, według mnie, osoby, które w takiej sytuacji zrzucą zawodników, których nikt nie wybierze do 3 rundy, a w moim przypadku obojętnie jaka dwójka, lub trójka zawodników spośród poniższych mogłaby śmiało pójść w pierwszej rundzie:

 

JaVale McGee

Michael Beasley

Danilo Gallinari

Kyrie Irving

Jonas Valanciunas

Wesley Johnson

 

Nie chcę się poczuć wydymany, po prostu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benon, ale siła skladów jest zróżnicowana, to normalne, ze jedni dylemat bedą miec, niektórzy nie. To normalne, ze ktoś zrzuci dziadkow, inni beda musieli zrzucać prospecty. Złotego środka nie znajdziemy, ale chyba o to chodzi, żeby ci, którzy zrzucają dziadków się wzmocnili tudzież zaasekurowali na przyszłość?

 

Zreszta chyba to ten draft ma mieć na celu, żeby ci, których skład słabiej rokuje, mieli jakieś szanse na doszlusowanie do czołówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawać ankiete!

 

1 opcja: zostawiamy składy w obecnym stanie

2 opcja: zostawiamy po 5 zawodników

3 opcja: zostawiamy po 3 zawodników

4 opcja: robimy nowy draft

 

większość zdecyduje, w ogóle nie widzę najmniejszego sensu w zmienianiu składów (patrzę przez pryzmat swojej ekipy), z definicji keeper ma być tworzeniem swojej ekipy przez lata, jak masz słabą to zbierasz baty, żeby potem odnosić sukces, a potem schodzisz z salary i tak w kółko. Dziwię się, że już niektórzy wymiękają. Jak chcecie to załóżmy nową ligę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dyskutować, zróbmy ankietę na forum i tyle, niech głosują w swoich postach userzy naszej ligi.

 

P.S. Dodajmy tez opcję: zostawiamy po 4 zawodników. Zobaczymy jak głosowanie przebiegnie, jesli wygra opcja zrobienia draftu w ogóle, wówczas bedziemy sie zastanawiać tylko po ilu zawodników zostawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulek - nie bredź, błagam. Dawno, dawno temu, kiedy część uczestników tejże ligi nie wiedziała o jej istnieniu zdobyłeś drugie miejsce i od tamtego momentu pokazowo idziesz równią pochyłą w dół, czego efektem jest żałosny skład. Jakim prawem mam nieudacznikom oddawać swoich zawodników?

 

Jestem za zostawieniem 5 graczy - i tak w takim przypadku oddam komuś Nasha, Collisona, Fieldsa czy D. Wrighta. Inaczej to nie ma dla mnie sensu, co jest chyba zrozumiałe.

 

EDYCJA:

Limit fp nie pomoże, bo jest ściśle skorelowany z liczbą zawodników (a zostawiamy najlepszych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na limit nie zawodników, a fppg? Np. każda z drużyn zatrzymuje 100, 200, 300 fpg (luźne liczby nad, którymi dłużej się nie zastanawiałem), a reszta idzie do ogólnej puli? Hmm, może tak będzie lepiej?

 

Bo szczerze, to widzę tutaj znacznie rozbieżne opinie nt. ilości zawodników do zatrzymania, to może tu będziemy mieć łatwiej z podjęciem decyzji i osiągnięciem kompromisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF, nie strzelaj ślepakami, wiesz, że nie ja wymyśliłem ten draft, wiec do kogo ten offence? Tak, pisze do Ciebie - bufona, nieudacznik.

 

A Nash to faktycznie wielkie osłabienie. Rozumiem, że na emeryturze też będzie chodliwym towarem?

 

Limit fpg nic o tyle nie da, gdyż liczba zostawianych zawodników nie byłaby równa i trudniej byłoby ułożyć expansion draft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.