Skocz do zawartości

[FBX] FBX#2 - Sezon 2011/12


bulek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mimo, że sam budowałem zespół pod siebie, to dla mnie pomysł niegłupi. Podoba mi się perspektywa :D

z jednej strony fajnie, bo przynajmniej bedzie cos sie dzialo. jednak niektorzy przez kilka sezonow (ja np. od poczatku istnienia ligi), budowalem sklad. no i kiedy mam LeBron'a James'a oraz Chris'a Paul'a, to mialbym sie ich pozbyc?

 

jesli mamy robic jakis draft, to moze lepszym rozwiazaniem byloby robienie go z ograniczonej puli zawodnikow? mianowicie, kazdy GM zostawilby sobie z obecnego swojego skladu 3/5 zawodnikow (sam decyduje ktorych). reszta trafia na FA i robimy z tego draft. kolejnosc wybierania uzalezniona by byla od ilosci zrzuconego fp. czyli druzyny ktore stracilyby najwiecej (mialy de facto lepszy sklad), wybieralyby jako pierwsze. natomiast draft rookie, mozna zrobic w odwrotnej kolejnosci.

 

to taka luzna propozycja, gdybysmy mieli robic jakis draft dla calej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3/5, to najlepiej będzie czterech ;)

 

W sumie też szkoda by mi było moich ludków, których powolutku zbierałem przez tyle lat, wiec pomysł z ograniczonym draftem urozmaiciłby rozrywkę, plus dodatkowo wyrównałby (przy dobrym drafcie wszystkich gmów) całą ligę.

 

Ja jestem za. Zróbmy głosowanie za propozycją GeDDo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym smutnym jak pizda mieście propozycja Geddo wydaje się być bardzo dobra.

 

Mam tylko jedno pytanie, rozumiem, jeśli 3/5 składu zostaje to wystawiamy do tego draftu tylko 5 zawodników? Może jednak zrobić to odwrotnie i dla znacznie zwiększonej zabawy, odwrócić proporcje i zostawić właśnie 5, a 8 wystawić? Bo tak, w drafcie numerem jeden okaże się Marcus Camby, a tego przecież byśmy nie chcieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ruszmy coś, bo za miesiąc zapomnę, że fbx w ogóle istnieje.

 

1) zostawiamy 5 graczy w składzie,

2) kolejność draftu ustalana jest według klucza: najniższe salary piątki pozostawionych graczy do najwyższego salary piątki graczy.

 

Co Wy na to?

 

Dla utrudnienia kombinowania (bo takowe się bankowo zdarzy jak ktoś np przyluka fajnego zawodnika z innej ekipy, którego gm z przymusu musiał wywalić do puli fa, to zacznie zrzucać salary na tyle dużo, by móc wziąć go z 1 pickiem) składy z zawodnikami powinny być wysyłane do komisza ligi, czyli bulka na pm, a ten po zebraniu wszystkich składów wrzucił je na forum wraz z kolejnością draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc przeanalizowałem na szybko wszystkie składy, to szczerze powiedziawszy, mało kto będzie miał problem z zastrzeżeniem sobie 5 zawodników. Znamienita większość ma w swoim składzie 5 zdecydowanie lepszych zawodników od reszty i trudności z wyborem mieć nie będzie. Z tej okazji, może jednak zmniejszymy liczbę zawodników zostających do 4? :wink:

 

Jest to luźna propozycja, która ma na celu jedynie zwiększenie atrakcyjności draftu (w sumie jeśli zostaje 5 zawodników, to wymieniamy się tylko rezerwowymi, jakby nie patrzeć). Draft rezerwowych? Eee, już nie tak fajnie.

 

Co do kolejności draftu jestem za. Z tego co widziałem, to kogo i tak by nie wybrał, to buła będzie draftować jako pierwszy ;)

 

No ale z drugiej strony jak widzę, ile osób się wypowiada w tym temacie, ile zagląda, to nie wydaje mi się, że uzbieralibyśmy chociażby połowy chętnych do rozegrania tego draftu. Może wysłać jakąś wiadomość via mail, gg, czy cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo, Westbrook, Dirk i Monta.

 

Ok może być i czterech :P

 

Tylko tak jak piszesz, może być problem z uzbieraniem graczy i choćby z tego powodu draft jest pomysłem trafionym, bo nie pozwoli zapomnieć o fbx. Wydaje mi się, że jakbyśmy zostawili wszystko w spokoju, to powrót do grania za rok byłby mega trudny i nie byłoby na tym forum już z połowym uczestników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.