Skocz do zawartości

Sonics - jakie wnioski / zmiany?


Key

Rekomendowane odpowiedzi

Tak od dłuzszego czasu przygladam sie tej dyskusji, kto jest wiecej wart Turek czy Serb. Jak w tamto lato zakontraktowanu Turkoglu za MLE to czytałem ze to było przepłacenie tego gracza (pewnie pamietasz Spabloo) jednak okazało sie ze ostatni sezon był swietny w jego wykonaniu i gdyby nie kontuzje moglby walczyc o najlepsza szóstke ligi. Juz nie jest graczem strasznie jednomiarowy, czyli nie tylk trójki, zdecydowanie poprawił zdolności penetacji. Tylko wydaje mi sie ze za malo wykorzystuje przewage wzrostu nad obroncami, powinien wiecej wchodzic pod kosz. Co do Radmana, to dla mnie smieszne wydawały sie te jego rozmowy o kontrakcie, w lecie by cos takiego" ze jesli Simmons dostał tyle to i ja zasluguje na duzo" niewiem czy to dokładnie tak, ale chyba cos tym podobne. Najwieksza jego bolaczka jest wspomniana gra na tabicach i to ze czesto popełnia głupie faule (choc nie widzialem pewnie tylu meczy co ty Key ale jednak wydaje mi sie ze Radman sporo fauluje, tak jak i całe Seattle). Chcial grac w starting five, ale powiedzmy sobie szczerze ze malo jest zespolów gdzie dostal; by miejsce w piatce, rózniez ze wzgledu ze jest on za słaby fizycznie i zdecydowanie za malo zbiera jak na PFa, a na SF jest troche za wolny i nie tylko powinien straszyc rzutem zza łuku. Teraz ocena Radmanovic jest wart jedynie MLE, nie więcej, a najwiekszy czynnik, który obniza jego wartosc to wspomniane zbiorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słówko do Key'a: obejrzyj w zbliżającym się sezonie kilka meczów Orlando, ja obejrzę kilka Seattle i wrócimy do dyskusji na temat różnic między Hedo a Radmanem.

To jestesmy umowieni. Ciekawe bedzie ogladanie meczu z szczegolnym zwroceniem uwagi na jednego gracza, zwlaszcza nie pierwszoplanowego.

Jeśli zaś chodzi o 20 mln dla Shaqa i KG to nie zapominaj, że mają takie kontrakty tylko dzięki temu, że podpisywali je jeszcze w poprzednim systemie. Teraz maksymalny kontrakt gracza z 4-letnim stażem (takim jak Radmanovica) zaczyna się od około 11 mln. Gdyby jeszcze Radmanovic miał 215 cm i więcej grał pod koszem, to faktycznie przepłacanie graczy mogłoby go dotknąć, ale w takiej sytuacji 7 mln to moim zdaniem za dużo i będzie miał naprawdę wiele szczęścia jeśli uda mu się tyle wysępić.

To dla Radmana max jest na poziomie 11 mln, moim zskormnym zdaniem 6-7 mln to dobracena za niego dla Seattle uwzgledniajac jego wklad w gre teamu. Zauwazmy, ze do maxa od tych 6-7 mln to jeszcze "deczko" brakuje.

[...]i gdyby nie kontuzje moglby walczyc o najlepsza szóstke ligi.

Nic nie jest pewne, a wiec to, ze Turkoglu gdyby negatywne okolicznosci, o ktorych Spabloo opowiadal wczesniej nie zaszly nie musialo by stac sie gwarantem Turka w elicie 6 th manowcow.

Najwieksza jego bolaczka jest wspomniana gra na tabicach i to ze czesto popełnia głupie faule (choc nie widzialem pewnie tylu meczy co ty Key ale jednak wydaje mi sie ze Radman sporo fauluje, tak jak i całe Seattle).

Z calym szacunkiem dla Twojego zabranego glosu w tym temacie, kwestia zbiorek byla juz poruszana i omawiana z Spabloo i Vanem wczesniej, stad pozwole sobie ja pominac, zwlaszcza, ze nie wymysliles nic nowego niz w/w w tej kwestii.

Jednak ciekawa kwestia sa wspomniane przez Ciebie faule. Zajecie w tej kwestii przez Ciebie takiego stanowiska dobitnie daje mi do zrozumienia, ze nie masz pojecia o taktyyce Sonics i jaka role w niej odgrywaly faule (a raczej efektem czego byly).

Zaczynajac od samego Radmana, szczerze mowiac, nie pamietam kiedy ostatni raz widzialem w jego wykonaniu glupi faul to raz. Ogladam dosc sporo meczy Sonics i dlatego opinie tego typu jak Twoja takie osoby jak ja moga dziwic, zebyn ie powiedziec smieszyc.

Co sie tyczy fauli Sonics to pisalem o tym nie tylko ja (bylo tez pare artykolow w zeszlym RS). Kwestia fauli dotyczy glownie frontcourtu z naciskiem na pozycje PF w tym Evansa, Fortosna, Collisona i po czesci Radmana (z racji, ze czesto bywa zmiennikiem na pozycjach frontcourtowych). Szeroko mowilo sie o tym, iz front Sonics gra bardzo agresywnie (nie mylic z brutalnoscia). Takie bylo zalozenie McMillana, front Sonics swoje braki w stosunku do innych czolowych teamow z Western Conference mial nadrabiac checia walki i agresywnoscia. Te dwa czynniki mialy (czesto wypelnialy to zalozenie) dzialac zniechecajaco na fronty innych teamow (np mecz z Kings, gdzie Fortson wyprowadza z rownowagi Webbera). Tak tez bylo w wielu spotkaniach. Jak masz czas do zerknij do kilku chocby box score'ow z zeszlego sezonu. Ja ogladalem kazdy i dziwota mnnie brala jak patrzalem i okazywalo sie, ze znaczna wiekszosc meczy zostala w zeslzym RS wygrana na tablicach. I to nie zaleznie od rywala. Np. tacy SAS mogli byc liderami jesli chodzi o tablice w zestawieniach sezonowych, grali z Sonics i w meczach z Sonics to juz sie nie potwierdzalo. Nie jednokrotnie chcialo mi sie misac z tych co nie dowierzali w front Sonics zlepiony tylko z rolse'ow, jednak solidnych rolseow.

Cala ta zabawa taktyczna wiazala sie z gra na pograniczu faulu. To tez czesto te faule byly gwizdane i stad duza liczba fauli p stronie Sonics. Liderem byl Fortson, ktory znany z agresywnej gry czesto jako moim zdaniem jedyny popelnial glupie faule. Z Fortsonem bylo tez zwiozane powiedzenie "ktos faulowal, jak nie widziales kto to znacyz, ze Danny". Te kwestie tez szeroko poruszalem w zezlym RS. Nawet analizujac poszczegolne mecze dochodzilismy do wniosku, ze refrees przesadzaja lepiac za byle co Danny'emu faule. Wiele fauli bylo slusznie mu gwizdanych, jednak tez wiele bylo ich nie slusznych.

Ominales powazny rozdzial taktyki Sonics z zeszlego sezonu, jedno Twoje zdanie wystarczylo, zebym musial pisac taka litanie na ten temat.

Chcial grac w starting five, ale powiedzmy sobie szczerze ze malo jest zespolów gdzie dostal; by miejsce w piatce, rózniez ze wzgledu ze jest on za słaby fizycznie i zdecydowanie za malo zbiera jak na PFa, a na SF jest troche za wolny i nie tylko powinien straszyc rzutem zza łuku. Teraz ocena Radmanovic jest wart jedynie MLE, nie więcej, a najwiekszy czynnik, który obniza jego wartosc to wspomniane zbiorki.

Co do tego co piszesz o Ramdanie jako PF'ie zgodze sie bez niczego. Radman tylko wzrostem kwalifikuje sie na PF i nic wiecej. Gra tam czesto z przymusu. Czesto w zeszlym RS bywal tez C, wchodzac jako pierwszy zmiennik Jamesa. Wszystko to dlatego, bo pozycja SF w Sonics (jak ci pewnie wiadomo) jest obstawiona przez Lewisa.

Co do SF'a i jego szybkosci to sie z Toba ni zgodze. Bo Radman gra stylem wlasnie SFowym i sprawdza sie na tej pozycj i swietnie. A ocena jego jako tylko tego co potrafirzucac za 3 znow razi Twoja nie wiedza. Ale niechce sie po raz kolejny rozpisywac na temat, ktory byl juz ttaj omawiany.

 

Z innej beczki. Flip podpisal jednoroczny kontrakt z Sonics, na razien iznam szczegolow. Identyczna sytuacja jak z Radmanem. Moze to oznaczac, ze wraz z Radmanem beda stanowic nie zly pakiet tradowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu gdy jestesmy juz u progu RS pojawily sie informacje o ostatnim FA Seattle tego lata czyli Reggim Evansie. Wyjasnilo sie wiele spraw, po ktorych jestem sklonny odejsc od twierdzenia, ze wina za porazki transferowe tj utrate niektorych naszych graczy odpowiedzialny jest flegmatyzm polityki transferowej. Otoz nasz Reggie jako kolejny np po Radmanie myslal , ze nie wiadomo ile dostanie. Zaczynam dochodzic do wniosku, ze polowie graczy z Sonisc poprostu odpierdolilo po tym jak wygrali North West Division. Wczesniejsze ost dwa lata nic, nawet zadengo PO, a teraz taki maly sukcesik i mysleli, ze cale NBA na nich patrzy. Otoz szanowny Reggie podobno znow wzorowal sie jak jego kolega Ramdan (ten ponoc na Simmonsie) na Gadzuricu i Bucks. Poczatkowe rzadania Evansa to podobno 36 mln za 6 lat gry. Nie trudno bylo sie domyslec, ze taka kwota z jego jednowymiarowoscia jest z bajek wyjeta. Reggie bral Sonics na wyczekanie, kolejny po Radmanie czekal, czekal a tu ani oferty :) I teraz tak zszedl na ziemie, ze z tego co pisze o tym wszystkim Seattle Times to najprawdopodbniej podpisze jednak z Sonics 5-letni kontrakt wart jakies 12 mln. Druga opcja to podobno 10 mln za 3 lata gry. Jednak prawdopodobnie przymierza sie do opcji nr 1.

Jak dla mnie to opcja nr 1 jest dla mnie rowniez korzystniejsza, mamy go na dluzej za mniejsza kase na rok niz przy tym 3 -letnim kontrakcie. Gdyby robil fochy to takiego gracza majacego zarobek na poziomie ledwo ponad 2 mln na rok nie bedzie problemu wymienic.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze taki Radman i wlasnie taki Evans tozawodnicy, ktorych bardzo lubie. A po takich scenach jakie robia w tym off-seasonie deczko sie do nicz zniesmaczylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec kolejny gnojek podpisal tylko an rok umowe, jest nim Reggie Evans. Evans i Radman swym kapryszeniem i gwiazdorstwem pokazali jakimi sa dupkami. Najpierw Sonisc pozwalaja im zablysnac, a potem gdy juz nabiora troche blasku olewaja Sonics. Z tych wszystkich restricted FA tego lata Muuray, Radman i Evans wypiel sie na nas podpisujac jednoroczne umowy, ktore przyszlego lata uczynia ich unrestricted FA.

Brak mi juz slow na moje wkurwienie, jak z tak zajebistego teamu, ktory byl w zeszleym RS moza tak spierdolic wszystko. A w wiekszosci wina lezy po stronie zasranych gowniarzy, ktorzy mysla, ze nie wiadomo kim sa.

Zamiast isc do przodu sroimy w mijescu. Ten off-season mial cos ugruntowac, tym czasem my praktycznie jestesmy w tym samym miejscu, w ktorym bylismy przedrokiem i teraz na koniec zeszlego sezonu. A takim rozkapryszonym gowniarzom jak w/w trojca zycze zeby dostali swoje multi-year kontrakty na grube miliony, ale zeby grzali lawe i byli wypuszczani na 5 mn w najlepszych teamch NBA, to moze wtedy nabiora troche pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.