Skocz do zawartości

Offseason w Chicago


antek

Rekomendowane odpowiedzi

Inf... masz rację dobry C jest potrzebny, ale jeśli agent Eda zarząda sporo kasy to nie myślę, że pchanie się w ten kontrakt byłoby rozsądne

 

1. Nadal mam obawy, że postawa Eda w monionym RS była podyktowana chęcią wyciągnięcia większego kontraktu. Teraz ten plan sie rypnął, bo problemy zdrowotne obniżyły jego wartość. Teraz już żądanie maxa byłoby żartem, ale nadal może chcieć nieporównywalnie dużo.

2. Znane się jego problemy z Silesem, który chyba ma podobne obawy co kibice i lubi mieć wszystko poukłdane

3. Często bywało w tym sezonie tak, że Curry odgrywał znaczącą rolę w ataku Bulls w pierwszej połowie, apotem często brakowało go w decydujących momentach.

 

To są czynniki, które bardzo przeważają na niekoprzyść Eda, ale jeśli zechce grać Bulls za stosunkowo małe pieniądze to nie widzę przeszkód. Jeśli nie to Swift jest moim zdaniem zawodnikiem, którego moznaby ściągnąć. Może nie z takim potencjałem, ale bardziej waleczny. Czy nawet młody jeszcze K.Brown, choć o niego się trochę boję, bo chodzą słuchy, że ma problemy ze sobą a to największy problem dla klubu, żeby jeszcze utrzymywać zawodnika i prowadzoić go za rączkę. Czytałem też o Allane Hendersonie, choć ten to raczej typowy rezerwowy. Chyba najlepszym wyjściem byłoby podpisać w takiej sytuacji Rahima, który jako zawodnik dalszego plany może okazać się bardzo przydatny, a grając jako PF gdzie chce grac będzie dodatkowo szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rahim jest ok Joseph tylko wy potrzebujecie C a nie PF jeśli spóścicie Currego :) Swift jest niezły, ale wy potrzebujecie punktów z pod kosza, a Swift nie punktuje najlepiej. Więc pod tym kątem powinniście szukać następcy dla Currego, chociaż zdaję sobie sprawę, że ciężko o takiego gracza. W każdym razie szukajcie C, bo o PF jest dużo łatwiej.

btw może James z Seattle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rahim jest ok Joseph tylko wy potrzebujecie C a nie PF jeśli spóścicie Currego :) Swift jest niezły, ale wy potrzebujecie punktów z pod kosza, a Swift nie punktuje najlepiej. Więc pod tym kątem powinniście szukać następcy dla Currego, chociaż zdaję sobie sprawę, że ciężko o takiego gracza. W każdym razie szukajcie C, bo o PF jest dużo łatwiej.

btw może James z Seattle?

W Bulls jeli zabraknie Currego faktycznie będzie potrzebny dobry C, ale zauważ, że na tę pozycję można równie dobrze przsunąć Tysona, a Rahima wystawić na PF. Do głowy przyszedł mi jeszcze jeden gracz bardzo chcący grać na Wschodzi i który chyba wkońcu wymusi trade. Chodzi mi o Magloire'a. Już dawno przyglądam się jego grze i jestem pod wrażeniem. Poprzedni RS był stracony z powodu urazu, ale to nie jest kontuzja która miałaby spieprzyć mu karierę. Dla Bulls byłby dobrym wyjściem z problemu (jak dla wielu klubów i jestem tego świadom :wink: ). Nieźle gra w ataku czym wspomagałby zespół (może nie tak jak Ed ale...), ale za to jako gracz układanki defensywnej sprawowałby się moim zdaniem lepiej. Skiles udowodnił poprzednim sezoniem, że potrafi radzić sobie z trudnymi graczami (Curry, Tyson, Benny wcześniej Jamal), więc myślę, że JamalM miałby dobrą sytuację w zespole. Wg mnie bardziej od Eda pasuje do układanki pod szyldem Bulls, ale jak pisałem wcześniej. Jeśli Curry zechce grać za przyzwoitą stawkę to pewnie przedłużą z nim kontrakt na kilka przyszłych sezonów

Pozyskanie Magloire'a rozwiązałoby problem Bulls na pozycji C. Potem tylko jeszcze jakiś wysoki niezły roleplayer i można poważnie myśleć o powolnym wdzieraniu się do śmietanki ligi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bulls jeli zabraknie Currego faktycznie bêdzie potrzebny dobry C, ale zauwa¿, ¿e na tê pozycjê mo¿na równie dobrze przsun±æ Tysona, a Rahima wystawiæ na PF

Noo tak tylko wiadomo że Tyson jest słabiutki w ataku,a w dodatku jest troszkę za mało masywny jak na C,choćiaż i ja już myślałem czy w przypadku odejścia Eda,nie przesunąć na C właśnie Tysona,i podpisać jakiegoś PF o którego jest teraz łatwiej :wink:

 

Co do J.Magloire,to myśle że mógłby to być dobry wybór jako następca Currego,choć ja widze raczej K.Browna,który wiadomo ma potencjał,sprawiał trochę :roll: problemów wychowawczych ale przecież Skiles pokazał już że wie jak dogadywać się z mlodymi gniewnymi :wink:

 

 

 

Szkoda bylo by Edka , bo to nowe pokolenie Bykow i razem z Tysonem symbol nowej generacji Bulls

No i z tym się nie zgodze,tak naprawde nowymi Byczkami :twisted: są Ben i Kirk oraz Luol i to oni w głównej mierze są odpowiedzialne za wyniki osiągane przez Bulls,co do Tysona i Eda to mieli być nową siła BabyBulls ale jakoś długo im się to nie udawało,a przecież mieli już lepszych partnerów niż tych co mają teraz,ale to jednak obecna ekpia wywalczyła PO,napewno są obaj potrzebni ale jak to już bylo pisane nie raz,nie za wszelką cenę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo tak tylko wiadomo że Tyson jest słabiutki w ataku,a w dodatku jest troszkę za mało masywny jak na C

Gdyby w S5 na pozycji PF grał Rahim to o zdobytcze punktowe frontu bym się nie martwił. Wyszłoby mniejwięcej na remis z monionym sezoniem, o ile oczywiscie tyson nie rozegrałby się jak zdarzało mu się to w końcówce Rs pod nieobecność Currego :wink: . Warunki fizyczne to faktycznie mógłby być problem, ale pamiętaj, że jego główną cechą jest waleczność i silne kopyta. No ale przydałoby sie, żeby troche obudował kości mięśniami 8)

Co do J.Magloire,to myśle że mógłby to być dobry wybór jako następca Currego,choć ja widze raczej K.Browna,który wiadomo ma potencjał

W sumie jak się tak zastanowię, to wolałbym jednak Magloire'a. Ma jużsprawdzone umiejętności, już w jaimś stopniu jest spełniony, a BVrown poza potencjałem niewiele wnosił do zespołu Wizards. A dochodzą do tego jeszcze problemy z dostosowaniem się. Oczytwiście jak Kwame zagrałby w Bulls ucieszyłbym się, ale osobiście wolałbym JamalaM

mieli być nową siła BabyBulls ale jakoś długo im się to nie udawało,a przecież mieli już lepszych partnerów niż tych co mają teraz

Kogo masz na myśli. Rose'a, Crawforda?

 

EDIT

Stało sie to co podejżewano. Dwie ekipy wczoraj wysunęły swoje propozycje w kierunku Currego. Wspomniani już Cavsi i Hawks wystąpili z propozycjami kontraktów. Narazie wiem tyle, że Ed jest otwarty na wszelkie propozycje i nadal bada rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo masz na myśli. Rose'a, Crawforda?

 

No nie tylko byli tam przecież D.Marshall,M.Fizer,Jay Williams,Hoiberg czy T.Hassel,a jednak się nie udało z różnych wiadomych powodów(gwiazdrostwo Crawforda czy porblemy wychowawcze Fizera) :wink: ale chyba wszyscy za dużo oczekiwali po Currym i Tysonie,oni dopiero teraz dojrzeli i szkoda byłoby faktycznie któregokolwiek tracić :wink:

Warunki fizyczne to faktycznie mógłby być problem, ale pamiętaj, że jego główną cechą jest waleczność i silne kopyta. No ale przydałoby sie, żeby troche obudował kości mięśniami

No i to jest problem,bo gdyby Tyson przybrał na masie to pewnie utraciłby tego powera i dynamikę gry które są jego zaletami,może lepiej nie kombinować z Tysonem na C :roll:

Stało sie to co podejżewano. Dwie ekipy wczoraj wysunęły swoje propozycje w kierunku Currego. Wspomniani już Cavsi i Hawks wystąpili z propozycjami kontraktów. Narazie wiem tyle, że Ed jest otwarty na wszelkie propozycje i nadal bada rynek

Oj żeby Ed nie poleciał na kasę :? wiadomo że Hawks mogą wyjechać z mocną ofertą,ale może Curry pomyśli że jednak w Chicago ma większe możliwości rozwoju :?:

 

Co do Kwame to faktycznie jego porównanie z Jamalem M,wypadają na kożyść tego drugiego,i tak faktycznie chyba jest że to on wniósłby wiecej do gry Bulls niż Kwame,chociaż szkoda nie spróbować z Brownem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie zaczelo lato. Okres, ktory dla Bulls moze okazac sie sporym rozczarowaniem. Narazie zaczynaja sie podchody pod EdaC, a sa atrakcyjni sa jeszcze na pewno: Tyson czy Duhon. Kazdego szkoda, ale trzeba postawic sprawę jasn, raczej nie uda sie zatrzymać wszystkich trzech. Moim zdaniem priorytetem jest Tyson Chandler, po tym co pokazywal w ostatnim kontuzje. Ten sezon pokazal co innego. Powinien zostać. Myśle ze maxa nikt nie rzuci, ale sporo kasy mze dostac, Paxon powinien go zatrzymac. A co do jego pozycji to przeciez nie ma z tym problemu, w tym sezonie gral troche na PFie troche na centrze. Nie powinien on byc pierwszym centrem, ale na pewno moze grac na centrze w rotacji z Antonio Davisem i Currym(Ilgauskasem, Magloierem, Swiftem).

 

Curry, ciekawy przypadek. Poczatek RS i jego agent mowi o kokosach jakie chcialby zarbiac jego klient. Smiech, ze ktos taki o takich zrzeczach mowi. Poczatek sezonu ukazywal wszelkie wady Eda, do tego doskwieraly mu kontuzje, jednak Byki po miesiacu niepowodzen zaczynaja cudowna odmiane, razem z calym zespole odmiane przechodzi Curry. Zaczyna co noc rzucac po 20 i wiecej punktów. Bedac czasami wrecz nie do powstrzymania w ataku, przez najlepszych defensorów. Jednak w brnie gra kiepsko, zdarzyl mu sie chyba rowniez jeden mecz w ktrym nie zanotowal zadnej ! zbiórki. Byki pna sie do gory, az tu nagle informacja o stanie jegoo serca i tym ze mze nawet nie powrócic do czynnego uprawiania koszykówki. Jednak okazal sie ze moze grac, ale czy teraz nie jest jeszcze wieksza niewiadoma, niz byl wczesniej. Czy jest wart pieniedzy, ktore bedzie chcial(obstawiam ze bedzie chial spora sumke). Ja bym na miejscu GMa Bykw, sprobwal namówic Eda na jakis krtki, nie 6 letni kontrakt, aby go sprawdzic jeszcze jeden sezon, jesli ten nie okaze sie jakos przelomowy to podpisac z nim, jakis normalny kontrakt, albo skonczyc z nim wspolprace. Albo drugie wyjscie, moze sign and trade z np. Swiftem, BigZ czy Magloierem.

 

Jesli po tych dwoch graczach starczy jeszce kas to postarac sie zatrzymac Duhona, mysle ze jesli dostanie od Bykow jakies 3-4 banki za sezon to nie ma sily zeby nie zostal. Jest tylk maly kruczek, jest on RFA, i jesli jakis klub podpisze z nim wieskzy kontrakt to bedzie g trzeba przebic lub puscic za bezcen.

 

Myśle ze p tych ruchach ze strny GGMa Bykow, nie starzcy juz kasy na praktycznie zadneg znaczaceg FA, choc nasze salary wynosi obecnie 33 miliony, ale zobaczymy jak sie to potoczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem plote ze Dallas probuje wymienic Michaela Finleya za Antni Davisa i Erica Piatkwskiego. Dostajemy nadal bardzo dobrego gracza na pozycje rzucajacego obroncy i wreszcie mamy uzeupelnienie do duetu: Kirk-Ben (biorac pod uwage brak Duhona). Finley to typowa dwojka, mogaca rowniez dieki swojemu wzrostowi grac na pozycjii SF, gdy zajdzie taka potrzeba (problemy Denga czy Nocioniego). Tracimy Piatkowskiego, ktotego mi na pewno nie szkoda w obiczu pozyskania Finleya, a el rowniez tracimy lider mentanego tego mlodego zesplu- Antonio Davisa. Nie jest on juz tak dobry jak za czasów Toronto Raptors, ale nadal sie przydaje w zbiórkach, obronie, a czasami równiez w ataku. Tylk nie za tle piniedzy (ok. 13 baniek). Ten trade oslabia nas pd ksozem, prze c koniecznoscia jest podpisanie conamniej dwoch wysokich graczy(tyson, EdC, czy Ilgauskas, itp) plus jeszcze jakiegos taniego doswiadczeno gracza, moze zaryskowac kolejny sezon z Harringtonem lub Marschalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Tyson kompletnie nie nadaje sie na centra. Jest to typowy łapacz podkoszowy z dobrym reflexem ale center powinien byc dobrze zbudowany by moc walczyc pod koszem.

Wiesz, w lidze jest paru C którzy posturą wielce nieodbiegają od Tysona, a radzą sobie nieźle. Choćby Samuel Dalambert z Sixers. Chudszy nawet od Chandlera, a jak się pokazał w PO przeciw Detroit. Tyson ma zaciecie do walki pod koszem. Wzrost również ma i jeśli Bulls podpisaliby Rahima (choć jakoś nie słychać, żeby sie nim interesowali :( ), to od biedy Tyson mógłby tam grać. Jasne, że wolałbym jakiegoś C z krwi i kości, ale w obliczu małego deficytu na tej pozycji trzeba się dostosowywać do sytuacji. Rahim jest najlepszym z dostępnych graczy na rynku wśród podkoszowców i jeśli udałoby się podpisać z nim umowę byłbym bardzo zadowolony :wink:

Ja ciagle widze Edda w Bykach...

Jak wiadomo, ja zawsze z pewną rezerwą podchodziłem do Currego, choć ostatnie jego występy przed wyjazdem do Charlotte napawały wielkim optymizmem. Ed szalał w ataku i nieźle wspomagał zespół w obronie. Ale nie można za bardzo przesadzać z jego kontraktem. Dobrze się stało, że Pax wycofał się z obietnic że przedłuży kontrakty z EC i TC, bo trochę to da do myślenia Edowi i mam nadzieję, że zechce grać dla Bulls, ale za małe pieniadze. Ja nie jestem jego przeciwnikiem, ale przeciwnikiem płacenia mu sum podchodzących pod 7-9 mln za sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

InfinitI napisał:

Mysle ze Tyson kompletnie nie nadaje sie na centra. Jest to typowy łapacz podkoszowy z dobrym reflexem ale center powinien byc dobrze zbudowany by moc walczyc pod koszem.

Wiesz, w lidze jest paru C którzy posturą wielce nieodbiegają od Tysona, a radzą sobie nieźle. Choćby Samuel Dalambert z Sixers. Chudszy nawet od Chandlera,

Z ciekawosci sprawdzilem i co sie okazalo, ze Dalembert choc jest nizszy od Tysona o ok. 5 cm to jednak wazy ponad 6 kilo wiecej. Wiec na pewno nie mozna stwierdzic ze Dalembert jest chudszy od Tysona. co oczywiscie nie przekresla go zeby gral na pozycjii centra.

 

Tak apropo naszych wzmocnien to ja marze zeby pdpisac Tysona, i jeszce Magloiera, ktory jest moze i troche slabszy w ataku od Curry'ego, ale tez swoje zawsze dorzuci. Jest niezadowolony z NOH (czy ktos jest zadowlony ze tam gra ? :roll: ) wiec z chcecia bym go przyjal w Chicago, a jesli bedzie chcial mniej pieniedzy niz Eddy to nawet nie ma sie co zastanawiać. D tego jeszcze jest solidny weteran- Antonio Davis. Przydalby sie jeszcze z jeden solidny zmiennik, cos pokroju Harringtona z poprzedniego seznu, bo chyba nie ujrzymy go w nstepnym roku w Bykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszce Magloiera, ktory jest moze i troche slabszy w ataku od Curry'ego, ale tez swoje zawsze dorzuci. Jest niezadowolony z NOH (czy ktos jest zadowlony ze tam gra ? ) wiec z chcecia bym go przyjal w Chicago, a jesli bedzie chcial mniej pieniedzy niz Eddy to nawet nie ma sie co zastanawiać.

Magloire nie może przecież chcieć pieniędzy, bo ma jeszcze przed sobą dwa lata kontraktu ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jego przeciwnikiem, ale przeciwnikiem płacenia mu sum podchodzących pod 7-9 mln za sezon.

Wydaje mi się, Joseph, że te kwoty jakie podałeś to raczej minimum od którego jego kontrakt będzie się zaczynał. Skoro Okur w Jazz dostaje 8 milionów oraz Adonal Foyle w Warriors dostaje 8 milionów za sezon :lol:

, Dampier w Mavs ma jeszcze więcej to wątpię żeby Curry zgodził się na mniej. Takie są niestety w dzisiejszej NBA realia, i tacy centrzy jak Curry czy Dalambert, czy PF jak Stromile Swift dostaną kontrakty podchodzące pod 10 milionów za sezon chociaż wcale nie zasługują na takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszce Magloiera, ktory jest moze i troche slabszy w ataku od Curry'ego, ale tez swoje zawsze dorzuci. Jest niezadowolony z NOH (czy ktos jest zadowlony ze tam gra ? ) wiec z chcecia bym go przyjal w Chicago, a jesli bedzie chcial mniej pieniedzy niz Eddy to nawet nie ma sie co zastanawiać.

Magloire nie może przecież chcieć pieniędzy, bo ma jeszcze przed sobą dwa lata kontraktu ;).
Na hoopshype w salary cap Nowego Orleanu nie ma nic napisanego o kontrakcie Jamaala Magloiera, fakt jest on w salary, ale nie pisze o sumie kontraktu, niewiem do konca jak to z nim jest, spabloo wiesz :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hoopshype w salary cap Nowego Orleanu nie ma nic napisanego o kontrakcie Jamaala Magloiera, fakt jest on w salary, ale nie pisze o sumie kontraktu, niewiem do konca jak to z nim jest, spabloo wiesz :?:

Magloire ma oczywiście jeszcze ważny kontrakt z NOH (jeszcze 2 sezony) i w grę wchodzi jedynie sign'n'trade z np. Currym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszce Magloiera, ktory jest moze i troche slabszy w ataku od Curry'ego, ale tez swoje zawsze dorzuci. Jest niezadowolony z NOH (czy ktos jest zadowlony ze tam gra ? ) wiec z chcecia bym go przyjal w Chicago, a jesli bedzie chcial mniej pieniedzy niz Eddy to nawet nie ma sie co zastanawiać.

Magloire nie może przecież chcieć pieniędzy, bo ma jeszcze przed sobą dwa lata kontraktu ;).
Na hoopshype w salary cap Nowego Orleanu nie ma nic napisanego o kontrakcie Jamaala Magloiera, fakt jest on w salary, ale nie pisze o sumie kontraktu, niewiem do konca jak to z nim jest, spabloo wiesz :?:
Jeśli przyjrzysz się uważniej to na hoopshype jest w jego przypadku puste miejsce. Kiedy kontrakt jest skończony jest tam 0$. Wniosek z tego taki, że hoopshype nie zna dokładnej wartości tego kontraktu. Szacuje się, że jest to kwota ok. 8,5 mln za sezon. Przecież gdyby Magloire był FA to na jego punkcie już zaczęłaby się sraczka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, Joseph, że te kwoty jakie podałeś to raczej minimum od którego jego kontrakt będzie się zaczynał.

Zdaję sobie sprawę jakie kwoty zarabiają inni wysocy, ale Curry ma za sobą przejścia sercowe i ciężko będzie mu wynegocjować wysoki kontrakt. 6 lat za ok 10 baniek to wielka przesada i naszczęście Pax jest tego świadom. Co dziwniejsze nigdzie nie mogłem narazie znaleźć kwoty jakiej chce Ed i kwoty jaką proponują Byki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, Joseph, że te kwoty jakie podałeś to raczej minimum od którego jego kontrakt będzie się zaczynał. Skoro Okur w Jazz dostaje 8 milionów oraz Adonal Foyle w Warriors dostaje 8 milionów za sezon

No tak wiadome jest że wysokich graczy jest jak na lekarstwo,ale to nie znaczy że w Chicago trzeba przepłacać eda,a teraz po problemach sercowych Ed powinien znać swoją wartośc i jeżeli chce się dalej rozwijać to pozostanie w Bulls nawet za Mniejsze pieniądze,jeżeli poleci na kasę,to chętnie widziany jets Jamal M.,czy K.Brown,uważam że Chicago nie straciło by siły ognia gdyby Ci graczy przebyli do U :twisted: nited Center

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.