Skocz do zawartości

Let's 3-Peat!!! czyli sezon 2010/11 w Jezioranach


badboys2

Zrobią 3-Peat?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zrobią 3-Peat?



Rekomendowane odpowiedzi

tego w jezioranach dawno nie bylo:)

lakers moga sknczyc zarowno na 4 miejscu i zagrac z nuggets jak i 2-3 by spotkac sie z kims z trojki blazers-grizzlies-hornets.

 

najbardziej prawdopodobny scenariusz to moim zdaniem grizzlies, choc tu wszystko moze sie jeszcze zdarzyc.

 

zabawa zaczyna sie dzis meczami grizzlies-blazers i lakers-spurs,

konczy jutro kilkoma innymi.

 

generalnie 3mam kciuki za 2 wpadki grizzlies (dzis i jutro z clippers) co daloby nam granie z hornets ale prawda jest taka, ze male sa na to szanse. ciekawi mnie tez jak lakers poradza sobie z ta sytuacja. do rozegrania pozostaly 2 nielatwe mecze (spurs wiadomo, ale jutro w sacramento, bedzie to ostatni mecz nba w tym miescie na dluugi czas, wiec pewnie zrobia wszystko by godnie sie pozegnac)

 

spurs moga przylozyc cegielke i mocno utrudnic nam zycie. przy okazji my mozemy utrudnic zycie spurs, bo jesli przegraja to sraca hca na korzysc bulls. ale prawda jest taka, ze nam to utrudnianie im zycia nic nie da, bo jezeli oni dojda do finalow nba my bedziemy na wakacjach a tego przeciez nie chcemy:)

 

tak czy siak, dzis z mila checia wstane by zobaczyc mecz. nie sadze by ktoras z ekip to odpuscila. a nie ma chyba lepszego momentu na przerwanie tej serii porazek niz mecz z najlepsza druzyna ligi w sezonei regularnym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

można np. zobaczyć, kto nabijał sobie statystyki na jakichś słabych zespołach w stylu heat na początku 90s, a kto grał dobrze przeciw naprawdę silnym defensywom.

i robisz to na podstawie drtg z rs ktore mozna sobie w regularze ponabijac na tych heat i zespołach gorszych?

zaproponuj zatem lepszy miernik defensywy.

 

poza tym każda drużyna gra z każdą, więc każdy ma szansę "nabijać" sobie wyniki na słabszych zespołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

można np. zobaczyć, kto nabijał sobie statystyki na jakichś słabych zespołach w stylu heat na początku 90s, a kto grał dobrze przeciw naprawdę silnym defensywom.

i robisz to na podstawie drtg z rs ktore mozna sobie w regularze ponabijac na tych heat i zespołach gorszych?

zaproponuj zatem lepszy miernik defensywy.

a jak nie zaproponuje to będziemy sie posługiwać tym, pomimo ze jest beznadziejny?

jak nie mam czym zmierzyć temperatury na słońcu to wole to sobie darować

jedyny miernikiem w takiej sytuacji to niestety oko.

trzeba sobie wyrobić pogląd co to jest dobra obrona (wspomagajac sie statsami!) a potem niestety obejzec serie ktore chcemy porównać i stwierdzić na oko jak to wyglądało

drtg sezonu nie powie Ci np. ze w jednej serii zawodnika nie podwajano, za to ograniczono jego kolegów dając mu pohasac, a w drugiej stosowano podwojenia i potrojenia z trapami i help defence a odpuszczono z kolei kolegów.

drtg regulara nie powie Ci o ile lepiej dany zespół broni w PO i w finałach, bo wiadomo ze każdy stara sie bardziej.

drtg nie ma korelacji do siły przeciwnika (zespołów ale tez i graczy,teoretycznie jesli talent ofensywny jest w lidze mniejszy to łatwiej nabić wyższe drtg) ani do ofensywy samego zespołu (jesli mamy słaba ofensywę i wygrywamy obrona to będziemy zasuwali w obronie 48min/82 mecze , a jesli mamy świetna ofensywę to cześć meczy wygramy ofensywa nie włączając def, w blowoutach wogole grają pól meczu rezerwowi, wiec drtg bedzie słabsze, a w po i tak wejdziemy na ten sam poziom obrony co tamci)

drtg reg nie powie Ci tez jak zespoły sie maczapowaly :-) w serii, i czy przeciwnik im leżał czy nie.

drtg nie powie Ci nawet który zespół ma lepsza obronę, tylko jak ta obrona wyglada usredniona.

starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie starczy, bo jak zwykle ładnie tak teoretyzować, ale weź Xamel zastosuj to w praktyce, najlepiej właśnie na przykładzie Kobe i Jordana, czyli przedstaw tu porównanie dotyczące tego, który z nich grał przeciw lepszym defensywom. czy może się nie da, bo zajmuje to za dużo czasu, a więc jest to w praktyce niewykonalne i co za tym idzie nieprzydatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to trzeba na sile robić cos złymi narzędziami?

sprawdzenie ktory z nich miał lepsze statystyki przeciwko zespołom z lepszym drtg odpowie ci tylko na pytanie ktory z nich miał lepsze statystyki przeciwko zespołom z lepszym drtg.

kropka.

wysuwanie na tej podstawie wniosków dotyczących tego ktory z nich grał lepiej gdy go dobrze broniono nie ma sensu.

chyba ze zakladasz ze drtg z sezonu jest wyznacznikiem lepszosci drużyny, wtedy zamiast rozgrywania PO przyznajmy mistrzostwo zespołowi z najlepszym drtg. tylko jeszcze im najpierw powiedzmy ze celem gry jest mieć jak najlepsze drtg.

 

powiedz mi czy naprawdę uważasz ze drtg z sezonu wyrobione w 50% na zespołach spoza PO, następnych 25% na zespołach ktore do PO ledwie sie załapaly, jest wyznacznikiem ktory zespół bedzie lepiej bronił przeciwko topowym ofensywom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to trzeba na sile robić cos złymi narzędziami?

narzędzie jest dobre, tylko trzeba umieć się nim posługiwać.

 

chyba ze zakladasz ze drtg z sezonu jest wyznacznikiem lepszosci drużyny,

wtedy zamiast rozgrywania PO przyznajmy mistrzostwo zespołowi z najlepszym drtg. tylko jeszcze im najpierw powiedzmy ze celem gry jest mieć jak najlepsze drtg.

a to skąd ci się wzięło? gdzie napisałem, że drtg mówi która drużyna jest ogólnie lepsza?

 

powiedz mi czy naprawdę uważasz ze drtg z sezonu wyrobione w 50% na zespołach spoza PO, następnych 25% na zespołach ktore do PO ledwie sie załapaly, jest wyznacznikiem ktory zespół bedzie lepiej bronił przeciwko topowym ofensywom?

 

nie, ale nie o tym jest przecież mowa.

 

 

i jeszcze jedno Xamel, gdyby trzymać się tego, co piszesz, to mielibyśmy wspaniałe usprawiedliwienie dla niepowodzeń LeBrona w plyaoffs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak sie tym narzędziem dobrze posługiwać?

z tego co zrozumiałem robicie cos takiego:

patrzycie kto z pary MJ Kobe miał lepsze statystyki przeciwko zespołom z lepszym drtg tak?

super.

i chcecie wyciągnąć wnioski ?? jakie?? ktory lepiej radził sobie z dobra obrona?

ktory z nich był lepszy?

czy statsy Jordana są napompowane?

jakie wnioski chcesz z tego wyciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem Xamel, w ogóle nie wiem jak ty możesz pytać o wnioski przed zakończeniem "eksperymentu".

 

dla mnie w każdym razie interesujące jest np. porównanie jak Kobe radził sobie przeciw celtics 2008, a jak Jordan przeciw knicks 1993 (obydwie te drużyny to top 5 all time według drtg). interpretacja tego to już inna bajka, miedzy innymi dlatego też żadnych konkretnych informacji tu nie wrzuciłem (!). a ty oburzony już naskoczyłeś i do tego w gruncie rzeczy zacząłeś dyskutować z własnymi wyobrażeniami na temat tego, co robię (taka nadinterpretacja to zresztą typowe zachowanie dla przeciwników posługiwania się danymi w koszykówce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie w każdym razie interesujące jest np. porównanie jak Kobe radził sobie przeciw celtics 2008, a jak Jordan przeciw knicks 1993 (obydwie te drużyny to top 5 all time według drtg)

No wlasnie tu jest klucz, w interpretacji danych. Bo wg mnie poza czystymi statystykami tez trzeba pamietac o wrazeniach ze tak powiem "wizualnych". W 93 Jordan mial mecz 54 punktowy, przeciwko Bostonowi 2008 Bryant takiego nie miał (nawet zblizonego nie miał). Sztuka w tym, zeby odpowiednio zbalansowac suche fakty i wrazenia po obejrzeniu serii.

 

EDIT: Może wydzielmy ten wątek do oddzielnego tematu. Wydaje się ciekawy, a trochę śmieci tu w temacie czysto o LAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe niezły jesteś

robisz eksperyment ale nie wiesz jakie maja byc wnioski?

wtf?

naukowosc losowo-przypadkowa? zróbmy cos losowo może dostaniemy Nobla?

porownujesz Kobe i MJ i nie wiesz w jakim celu. hehe. dobre.

rozumiem ze nie wiesz jakie bedą wyniki, ale żeby nie wiedzieć po co sie cos robi ?!?

ważne żeby dostać grant?

(nobel i grant w cudzyslowiu bo mi zaraz wezmiesz dosłownie)

argh lorak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz wnioski z celem. poza tym wnioski są uzależnione od wyników, więc jeśli ty je znasz przed zakończeniem, to gratuluję.

ok

 

porownujesz Kobe z MJ

to jakie mogą byc wnioski? ze LeBron ma fajne auto?

celem porównania jest stwierdzenie czy <=> , innych wniosków sie nie da.

a ja mówię ze zastosowana metoda porównania nie daje odpowiedzi na pytanie kto <=>.

co maja do tego wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak mam pytanie. czy są jakieś dane odnośnie średniej zdobywanych punktów uwzględniając skuteczność poszczególnych zawodników we finałach aby móc ich porównać między sobą.

pytam ponieważ mnie ciekawi cały czas wpływ zmiany przepisów ,które nastały na początku tego tysiąclecia i czy to wpływa m.in na liderów zespołów.

chodzi mi oto aby móc dojść do wniosków czy w tamtych odległych czasach łatwiej było zawodnikowi X (chodzi mi o lidera) nawrzucać punktów niż jest to teraz.

po prostu jako fan także europejskiej koszykówki często się zastanawiałem jak to jest możliwe ,że w Europie brakuje zawodników ,którzy potrafią nawrzucać tyle punktów ,oczywiście na to się składał także 8 minutowy krótszy czas gry ale chyba każdy gołym okiem dostrzeże ,że przy zespołowej obronie jeszcze na mniejszym parkiecie jest łatwiej wyeliminować czy ograniczyć danego zawodnika i jestem ciekaw czy to także ma przełożenie na dzisiejszą koszykówkę NBA.

 

w ogólnych statystykach PO nie dostrzegam różnic między np rokiem 2010 i 1990 ale we finałach mnie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz wnioski z celem. poza tym wnioski są uzależnione od wyników, więc jeśli ty je znasz przed zakończeniem, to gratuluję.

ok

 

porownujesz Kobe z MJ

to jakie mogą byc wnioski?

 

 

różne.

 

celem porównania jest stwierdzenie czy <=> , innych wniosków sie nie da.

znowu to samo, ty wiesz lepiej co ktoś chciał czymś osiągnąć i dyskutujesz z tą swoją interpretacją. świetnie Xamel.

 

a ja mówię ze zastosowana metoda porównania nie daje odpowiedzi na pytanie kto <=>.

to jest kwestia dyskusyjna.

 

co maja do tego wyniki?

wyniki mają coś do wniosków. ty pomyliłeś wnioski z celami "eksperymentu".

 

Koelner,

nie ma, trzeba by samemu pogrzebać w game logach i to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Xamel, ale tutaj na takiego wychodzisz, :wink: kompletnie nie rozumiesz metodologii. Każdy eksperyment ma cel, wynik i wnioski, każda z tych rzeczy jest czymś całkowicie odrębnym. Lorak ma rację, bez imho, chyba że podciągniemy pod IAO(academical czy jak jest uniwersytecka :wink: , Xamel były minki, piszę na luzie więc się nie obrażaj :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.