Skocz do zawartości

Let's 3-Peat!!! czyli sezon 2010/11 w Jezioranach


badboys2

Zrobią 3-Peat?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zrobią 3-Peat?



Rekomendowane odpowiedzi

Lakers przedwczoraj rozpoczeli swoj oboz przygotowawczy, wiec mozemy oficjalnie rozpoczac watek dotyczacy nowego sezonu w LA LA Landzie. sklad znany, najgrozniejsi przeciwnicy tez. o czy obronia tytul i zdobeda kolejny historyczny 3peat zalezy od wielu czynnikow. jedno jest pewne, bedzie o wiele trudniej niz przed rokiem i przed dwoma laty. niesamowici rywale (celtics, heat, magic), wiek, zmeczenie - 3 tripy do finalow pod rzad, zdrowie (bynum) i wiele wiele innych.

 

na szczescie sa tez i plusy w postaci lawki i role playerow. blake, barnes,odom, brown, zdrowy walton, ratliff, vujacic w conract year, ebanks i caracter, to jest 9 gosci, ktorzy beda sanowili bench mob jeziorowcow. smiem twierdzic, ze to najlepsza lawka odkad nie ma shaqa w la. kto wie czy nie jest to najlepsza lawka jaka w ogole bede mial okazje ogladac na zywo w lakers. nie ma moze wieeelkich nazwisk ale sa solidni role playerzy, zadaniowcy, korzy moga stworzyc cos naprawe wielkiego do tego idealnie pasujacy do systemu czy jako defensorzy czy jako goscie ataku. juz na en temat pisalem wiec nie chce sie powtarzac.

 

warto bedzie zwrocic uwage na 3 rzeczy:

1.matt barnes w lakers. imo byl i jest troche niedocenianym graczem. magic rok temu mieli goscia, kory w przeliczeniu na dolary byl najefektywniejszym magikiem w skladzie. gosc od czarnej roboty, co pokazal w spokaniach z lakers. barnes i artest w 1 druzynie. do tego jest jeszcze ebanks o ktorym nizej napisze. defensywa to bedzie slowo klucz tych jeziorowcow. zapomniejcie o pieknej grze jak w 07/08. ci lakers maja szanse byc defensywnymi bestiami i beda lepsi w tym wzgledzie niz przed rokiem. matt barnes powinien odegrac tu spora role.

 

2.steve blake. statystycznie nie ma wielkiej przewagi nad jordanem farmarem ale idealnie pasuje do sylu gry lakers i jezeli w jezioranach myslano o nastepcy fishera to blake wydawal sie byc od zawsze jednym z topowych gosci na liscie. praktycznie tylko kirk hinrich byl wyzej. phil tego nie mowi wprost ale patrzac jak fish gral w regular season w zeszlym roku, blake czeka sporo minut w tym sezonie. blake jest niesamowicie inteligentnym gosciem i jedyne pytanie brzmi: jak wpasuje sie w system? czy system wycisnie z niego jeszcze wiecej dobrego?

 

3.rookies devin ebanks i derrick caracter. rookies u phila zawsze mieli ciezkie zycie. ale zanosi sie na to, ze ci dwaj moga juz w ym sezonie miec spory wklad w gre. pokazali na co ich stac w summer league. lakers mogli spokojnie zrezygnowac z powella i mbengi bo caracter spokojnie jest w stanie wypelnic dziure po ich 2. ebanks natomias juz po 1 treningu zosal pochwalony przez jaxa, kobego i rona za defensywe. wszyscy zgodnie powiedzieli iz nie spodziewali sie, ze jest az tak dobrym obronca i widza u niego spore poklady talentu, ktore mozna i trzeba jeszcze rozwijac. takich rookies lakers nie mieli od czasow farmara i bynuma. moze to nie ten kaliber talentu ale cieszy mnie, ze w koncu zespol zyska troche swiezosci dzieki nim.

 

to tyle z pozytywow. lepiej w trojkatach powinien sobie radzic ron artest. luke walton po kilku miesiacach rehabilitacji jest podobno w pelni zdrowy, sasha vujacic jest w CY a shannon brown juz na 1 treningu zaliczyl dunk na sashy, ktory byl.... przekozacki. niewazne

 

minusy.

1.kontuzje. na dzien dobry kolano andrew bynuma. szanse na obrone i 3peat sa ak mocne jak kolana bynuma. bez bynuma nie ma opcji by ten zespol pokonal celtics i heat. kobe przeszedl operacje kolana, z palcem nic nie zrobil. steve blake juz podkrecil kostke na 1 treningu. generalnie ostatnie 2 sezoby poza bynumem byli w miare zdrowi sad takie wyniki. dzieki bogu w te wakacje wszyscy poza odomem mieli wakacje i mam nadzieje, ze w koncu odpoczeli. w wywiadach podkreslaja, ze odpoczeli, ale wiemy ile minut jest na liczniku kb i jak slabe sa kolana ab.

 

2.phil jackson. jasne, phil to phil ale wcale nie jestem zdania, ze to iz wraca jest swietna nowina. coraz czesciej przysypia na meczach, ma coraz mniej mobilizacji do wygrywania i mam nadzieje, ze sie nie wypalil. czasami nie ma pomyslu na atak i wprowadza malo innowacji. czasami za malo ale poki co wygrywa...

 

3.przeciwnicy. co by nie mowic, zdrowi celtics sa mocniejsi niz przed rokiem. jezeli bedzie perkins, o'nealowie, davis i kg o frontcourt wyglada moocno. heat wiadomo. na zachodzie powroci yao, sa hunder, mavs, spurs zapowiadajacy powrot, czy nuggets wciaz z melo. nie ma co zapominac o magikach.

 

to tyle?

z ciekawostek:

w hali staples center zawisl nowy jumbotron. wart 10 baniek, full hd. sporo kasy wylozyl na to panasonic. podobno jest swietny.

 

lakers wczesniej niz zwykle rozpoczeli oboz. wszystko przez wypad do europy. phil chce by te dodatkowych kilka dni zespol wykorzystal na regeneracje sil po wypadzie na sary kontynent.

 

blake(and1), bynum(protege), artest i sasha(peak) rookies i barnes(adidas) reszta (kobe,fisher, pau, brown, walton, odom, ratliff) bedzie grala w nike'ach, choc nie jestem pewien co do rookies, barnesa czy przypadkiem nie dostana najek.

 

numery jeszcze jakby ktos nie widzial:

artest 15

barnes 9

ebanks 3

caracter 45

ratliff 50

blake 5

 

let's go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja opowiadalem sie za polaczeniem forow zespolowych z glownym nba.

tradycja bylo, ze mamy swoje tematy dot. lakersow, za czasow osobnego forum, byly to nawet tematy miesieczne.

byle temat dot sezonu 09/10, byl temat wakacyjny, nie rozumiem dlaczego nie mialoby byc tematu dot. 10/11. tymbardziej, ze wakacyjny osiagnal 41 stron.

 

nie podoba sie? to wyp......

dziekuje dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec września to ten sezon dla LAL wygląda tak, ze spocic to oni się mogą ale dopiero w finale NBA.

Każdy inna drużyna w finale z zachodu miast Lakers to będzie wielka niespodzianka. Chyba jakieś klątwy egipskie musiałby spasc by tam nie dotarli. I jeszcze mają fajnie, że wszystkiego rodzaju pismaki będą turlac dropsa do gry Heat a Lakers będą się spokojnie toczyc przez sezon regularny i kolejne rundy playoffs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę innej opcji niż 3-peat Lakers. Skład mają wprost kosmiczny. Żadnych luk. Dawno nie widziałem tak kompletnej drużyny, w dodatku z takim doświadczeniem, a nie tylko parę gwiazdek skompletowanych na szybko w jedno lato. Jeśli tylko ominą ich kontuzje to moim zdaniem nikt ich nie powstrzyma. In Bynum they trust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wam mało? Moze 15peat? Byłoby spoko

 

O Orlando na podforum tez bylo sporo tematow, ale sie zmieniło. Bo teraz jest ogolny dzial, gdzie wchodza niestety nie tylko fani LAL. Pamietam ze kiedys co miesiac byl nowy temat. A teraz rzeczywiscie co drugi topic jest na temat zajebistosci Lakersów..

 

Jedyna nadzieja w Miami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrzostwem jest bula w obronie fanow lakers, choc tu bardziej chodzi o porzadek na forum. +1 dla ciebie

 

wira, faktrycznie nikt na zachodzie nie wzmocnil sie jakos niesamowicie, wrecz wiekszosc oslabila (suns) ale to wcale nie bedzie latwa droga. mavs, nie wiadomo co z nuggets ale thunder to jest opcja. ale o tym jeszcze pogadamy w sezonie.

 

Jeszcze wam mało? Moze 15peat? Byłoby spoko

slabo. mnie wystarczy juz w zasadzie to co jest, 3peat i zrownanie sie z c's byloby piekne ale zdaje sobie sprawe, ze to nie takie proste.

 

O Orlando na podforum tez bylo sporo tematow, ale sie zmieniło. Bo teraz jest ogolny dzial, gdzie wchodza niestety nie tylko fani LAL. Pamietam ze kiedys co miesiac byl nowy temat. A teraz rzeczywiscie co drugi topic jest na temat zajebistosci Lakersów..

temat nie jest o zajebistosci lakers. ma sluzyc glownie fanom lakersow do dyskusji nt temat tego co obecnie dzieje sie w druzynie. nie masz nic do dodania? nie wchodz, proste. nikt cie tu nie zapraszal. tematow o lakers nie jest wcale wiecej. ilosc jest normalna, tylko fanow innych druzyn jest malo i rzadko sie udzielaja. a to nie jest moja wina i nie bede z tego powodu zmienial zwyczaje.

 

mam nadzieje, ze to koniec offtopu.

jezeli ktos wciaz nie zrozumiel, to niech wyp.....

 

wczoraj na treningu cwiczyl juz steve blake. podobno niezle mu idzie z lapaniem trojkatow. ron artest powiedzial, ze czuje sie bardzo komfortowo w porownaniu z zeszlym sezonem jezeli chodzi o ofensywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej mi też się skład La podoba, niewątpliwie to faworyt, ale uspokoiłbym taki hura optymizm, ostatnie play offy pokazały że La nie mają sobie równych ale tylko jeśli w 1 rundzie mierzą się z totalnymi żółtodziobami których lider dodatkowo nagle przestaje trafiać, w 2 z drużyną tracącą 2 starterów i 26 ptk ze średniej zdobywanej, co za tym idzie, w 3 z sensacją która gra bez obrony i która zawsze kończy podobnie, no i finał czyli Perk out i Gasol przesądza o ostatecznym sukcesie, nie o dziwo :). Faworyt faworytem ale farta to tu było od groma, jakieś bardziej dogłębne analizy o finalny sukces to by zostawił chodziarz do pierwszych spotkań rs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers mają w tym sezonie bardzo łatwo. zachód jest w odwrocie i tak naprawdę ciężko wskazać jakąkolwiek ekipę ,która ich może po drodze ugryźć.

są wiecznie perspektywiczni portland ,są thunder, są starzy ale jeszcze groźni spurs ,jest dallas ,suns ale tak naprawdę żadna z tych ekip do 4 zwycięstw ma nikłe szanse.

w tym roku mogą nabić naprawdę świetny bilans i będą walczyć o przewagę boiska z miami ,którzy będą mieli na wschodzie ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę w Houston. Pozbyli się Arizy, który był podpisany na fali świetnej formy z PO i pokazał, że nie może być rozpatrywany jako jedna z głownych opcji w ataku. Yao wraca, czy franczajs plaja wraca, czyli wraca szansa na ugranie czegos w PO. Pod koszem mają i gwiazdy i zadaniowców i prospectów i weteranów. A przez frontcourt jest droga do pokonania Lakers. Do tego moga sobie pozwolić na granie backcourtem Brooks-Martin-Battier co daje mega mieszankę.

 

Ciekawi mnie też dyspozycja Hornets, którzy mam wrażenie, w tym sezonie odbija się od dna(którym dla nich było nieosiągniecie PO). W Nuggs, Spurs, Suns, Jazz nie wierzę.

 

Mavs moga zaskoczyć, ale tylko jak pseudogwiazda Butler zacznie coś grać, ewentualnie Carlise w końcu zacznie wpuszczać w PO Bobła, jedynego slashera w drużynie.

 

Portland i Oklahoma mogą być trudnym przeciwnikiem ale mają za mało doświadczenia, żeby być przeciwnikiem w serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycek, Ty stary hipokryto. Rappar, Ty jesteś na forum od 3 dni więc zachowuj się stosownie do swojego stażu i nie bądź bezczelny.

 

Lal będą mieli łatwą przeprawę, jeżeli nie trafią na OKC. Chciałbym, żeby się spotkali w 1 rundzie, ale to raczej niemożliwe. Mam przeczucie że Thunder zrobią 2,3 bilans i będą rewelacją sezonu. Jeżeli jakikolwiek zespół ma szansę wyjebać Lakers to tylko OKC. Nie widzę jakichś większych szans, ale OKC mają na Lakers sposób, w tym roku seria była bardziej wyrównana niż mówi to wynik.

 

Szlag mnie trafia jak sobie myślę o zachodzie. Spurs ciągle dobrzy ale zbyt c***owi by grać w finale, Dallas dobrzy ale wszyscy razem zebrani mają trzy pary jąder, Portland i Houston którzy od niepamiętnych czasów nie mieli całego zdrowego składu dłużej niż przez miesiąc, to są wszystko zespoły skazane na to, by grać dobrze ale nie wejść do finałów. Phoenix pewnie utrzymają poziom, ale to nie jest poziom wystarczający żeby chociażby przestraszyć naszpikowany dobrymi grajami skład Lakers. k****, w ostatnim sezonie Lakers mieli prze skład, teraz to jest jakaś masakra. Więc pewnie zobaczymy wymarzony finał Miami - LA, a reprezentantami LA nie będą raczej Clippers. Ej, taktyką fejkersów jest ściąganie wszystkich zawodników, którzy nie lubią Kobego i mogliby mu zrobić krzywde na boisku ?

 

O Jazz nawet nie piszę, bo w ostatecznym rozrachunku i tak nie będą groźni , kto by tam nie grał. Nikt o nich nawet nie pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przesadzacie z Thunder. Nikt ich teraz już nie będzie niedoceniał. Możemy mieć syndrom NOH. Już awans do drugiej rundy będzie mega sukcesem Thunder.

 

Rockets ? Nawet z Yao nie wygląda to kosmicznie, a jeśli się posypie to dupa zbita. Szkoda, bo mam do nich wielki sentyment i chciałbym, żeby coś ugrali, ale jakoś tego nie widzę.

 

Ja to mówił Kobe już w tym sezonie - dla nich każdy wynik inny niż mistrzostwo do porażka i dopiero od NBA Finals zaczyna się gra. I tak pewnie będzie. Na zachodzie konkurencji nie widać.

 

Ciekawa sprawa. W tym wątku większości ludzi uważa, że Lakers nie 3-peatują(sonda), to samo (sonda) jest w wątku o Heat. Czyli wszyscy wierzą w Celtics lub Magic widzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przesadzacie z Thunder. Nikt ich teraz już nie będzie niedoceniał. Możemy mieć syndrom NOH. Już awans do drugiej rundy będzie mega sukcesem Thunder.

 

??? Brak awansu do 2 rundy będzie dramatem. Oni są "fo' real" i jedynie Lakers są od nich wyraźnie lepsi, pozostałe zespoły które się sypią a rozsypać się nie mogą na pewno nie są faworytami w odniesieniu do OKC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Rockets i New Orleans mają być zagrożeniem dla LA to nie wiem czemu nikt nie napisał o Grizzlies. Racja, może nie mają jakiś super gwiazd, ale jakby nie patrzeć Gay, Mayo, Gasol to całkiem udane trio, nie pisze tutaj o Randolphie bo wątpie żeby ten sezon miał równie udany jak poprzedni.

 

Lakersi jakby nie patrzeć nie mają jakiegoś zbyt mocnego rywal na zachodzie. Mam nadzieje, że Oklahoma bedzie rewelacją tego sezonu i ujrzymy tą pare w WCF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faworyt faworytem ale farta to tu było od groma

tak jadący na oparach Bryant, z kontuzjowanym palcem, kolanem i kto wie czym tam jeszcze i kulawy Bynum faktycznie farta było od groma.

 

??? Brak awansu do 2 rundy będzie dramatem. Oni są "fo' real" i jedynie Lakers są od nich wyraźnie lepsi, pozostałe zespoły które się sypią a rozsypać się nie mogą na pewno nie są faworytami w odniesieniu do OKC.

tylko problem polega na tym, że tak jak te pozostałe poza Lakers zespoły nie są faworytami w odniesieniu do OKC tak samo oni nie są faworytami w odniesieniu do tych drużyn. Drużyny z miejsc 2-9, a może i dalej to na zachodzie w tej chwili jedna półka i Hornets się tu niczym na tle reszty nie wyróżniają.

 

Jeżeli chodzi o samych Lakers to zobaczymy jak ze zdrowiem będzie, mam nadzieję, że skoro Bynum wyjątkowo nie będzie w pełni siła na jesień to będzie zimą, wiosną i latem. Blake i Barnes z ławki powinni sporo pomóc, Vujacic gra o kontrakt więc też może coś sobą zaprezentuje. Zachodem się nie przejmuje, Thunder stają się strasznie przeceniani nie są w stanie zagrozić Lakers nie kiedy mamy na ich gwiazdę nie tylko Artesta, ale jeszcze teraz Barnesa i nie przy tym co oni mają pod koszem. Gdybym miał typować najtrudniejszego rywala to Blazers (zdrowi o ile to możliwe) i Mavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci sami Mavs którzy przegrali z SA mają być zagrożeniem dla LA ?:) Niestety ale żadna drużyna z zachodu nie jest w stanie im zagrozić. No chyba że w San Antonio Splitter stanie się prawdziwym wymiataczem. Ale tak obiektywnie patrząc to na zachodzie jedynym zagrożeniem mogą być kontuzję.

 

Wschód to wiadomo inna bajka. W pełni sprawni Celci są jednak w stanie wygrać z LA co pokazały ostatnie finały i gdyby nie kontuzja Perkinsa to kto wie. A Miami no cóż jeśli wszystko pójdzie tak jak powinno i nic niedobrego się nie stanie podczas sezonu to jak dla mnie witamy nową dynastie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.