Skocz do zawartości

Let's 3-Peat!!! czyli sezon 2010/11 w Jezioranach


badboys2

Zrobią 3-Peat?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zrobią 3-Peat?



Rekomendowane odpowiedzi

Kobe nie jest takim graczem aby kogokolwiek rozwijał. Gasol jest in prime , akurat znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie ,gra w ekipie silnej ,zbudowanej ,z liderem-weteranem-strzelcem w osobie KB24. wykorzystuje to i chwała mu za to.

ale stawianie wyżej Gasola nad Kobe jest czystym hateryzmem Kobe'iego. Gasol z Boozerem byłby w stanie zdobyć mistrzostwa a Gasol z Carterem czy nawet Pierce'am nigdy w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale stawianie wyżej Gasola nad Kobe jest czystym hateryzmem Kobe'iego.

dlaczego Koelner?

równie dobrze mogą odbić piłeczkę i powiedzieć, że nieuznawanie zasług Gasola to niedocenianie go i przecenianie Kobe, a także trzymanie się utartych poglądów i naturalna niechęć do zaakceptowania nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uważasz ,że stawiając niżej Gasola od Bryant'a go nie doceniam? doceniam go ale wyżej nie stawiam, dla mnie są do siebie bardzo zbliżeni. jeśli chodzi o to co kto robi pożytecznego dla zespołu do stawiam wyżej Gasola. zresztą jako fanatyk statystyk na pewno tym się kierujesz ,że Gasol lepiej wypada w statystykach oczywiście ignorując fakt ,że jest wysokim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którzy kolejny raz chcą dyskutować o wyzszości kolejnego zawodnika na Kobe, załóżcie sobie oddzielny temat i nie zaśmiecajcie tego. Juz był jeden taki bzdurny z Bronkiem w temacie,wiec jeszcze jeden nie zaszkodzi. Tam sie można bawic w przepychanki,a w tym fani LAL i Kobe'ego chca pisać o swojej drużynie. Cieszyc sie wspólnie ze zwycięstw i analizowac porażki(jeśli jakiekolwiek będą :D ). A tak wchodzi sie w temat i dwie strony mielenia o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uważasz ,że stawiając niżej Gasola od Bryant'a go nie doceniam? doceniam go ale wyżej nie stawiam, dla mnie są do siebie bardzo zbliżeni. jeśli chodzi o to co kto robi pożytecznego dla zespołu do stawiam wyżej Gasola.

to jak w końcu? stawiasz wyżej Gasola czy nie, bo nie rozumiem już? ;]

 

zresztą jako fanatyk statystyk na pewno tym się kierujesz ,że Gasol lepiej wypada w statystykach oczywiście ignorując fakt ,że jest wysokim.

nie kieruję się tylko statsami (w każdym razie nie tymi powszechnie dostępnymi). właściwie szalę przeważyło dopiero to, co zobaczyłem oglądając ponownie finały i dokładnie je analizując. na przykład zaskoczyło mnie, że właśnie Gasol był najlepszym zawodnikiem lakers w decydujących momentach i wcale nie było tak dlatego, że Kobe go kreował (co często jest powtarzane, a to po prostu nieprawda). do tego oczywiście dochodziła defensywa. wiesz, w sumie nic dziwnego, że w strukturze ofensywnej, jaką preferuje Jackson, taki wysoki jak Gasol jest najważniejszym zawodnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak a czy przyszlo ci do glowy analizujac te finaly, ze gasol mial wiecej miejsca w ataku, dzieki temu, ze defensywa bostonu skupiona byla na kobe'm? to tez przelozylo sie po czesci na zboirki gasola ofensywne. gdyby przeciwko kobemu nie trzeba bylo usawiac 3-4 obroncow i zaawansowanej pomocy, mogliby to przerzucic pod kosz. i gasolowi inaczej by sie gralo.

 

slyszales kiedys o jakims planie defensywnym vs. pau?

 

ja tez nie. to najlepiej oddaje to jakim zagrozeniem dla druzyny przeciwnej jest dany zawodnik i od kogo zaczyna sie rozpracowanie rywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak a czy przyszlo ci do glowy analizujac te finaly, ze gasol mial wiecej miejsca w ataku, dzieki temu, ze defensywa bostonu skupiona byla na kobe'm?

jakieś konkrety? (i przez konkrety mam na myśli analizę jakiegoś większego odcinka gry, a nie przywołanie wybranych highlightów.) bo mam wrażenie że wszyscy tak o tego typu rzeczach mówią, a to zwykle puste słowa jak z tym "ofensywnym systemem", co to Bastillon niedawno poruszył tą kwestię. na przykład w tych dogrywkach w 2009 i IV G7 w 2010 było wiele possessions gdy Kobe znajdował się niejako poza akcją, stał na weak side, pojedynczo broniony, a defensywa była właśnie skupiona na Gasolu. zbiórek Pau też nie łapie w ataku dlatego, że na Bryanta rzuca się pięciu celtów, lecz dlatego, że jest w tym tak dobry. poza tym Kobe rzucający jumperki jest zwykle kryty przez jednego obrońcę, a podkoszowi celtics w tym czasie i tak swoje robią w pomalowanym. do tego wszystkiego dochodzi oczywiście jeszcze obrona, gdzie pewnie też byście chcieli, żeby np. skuteczne odcinanie Dwighta od piłki przypisać jako częściową zasługę Bryanta, mimo że stał po drugiej stronie boiska...

 

ps

z ciekawości - widziałeś kiedykolwiek jakiś defensywny game plan zorientowany na jednego zawodnika? chodzi mi o konkretne rozpiski przeciw jakiemuś graczowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak jaja sobie robisz??????

fe

przeciwko dwightowi thibodeau tez mial swoje usawienia defensywne.

 

ale to tylko highlighty... damn.

 

a co do zbiorek. jezeli zespol broni strefa duzo gorzej zbiera pod wlasna tablica. powinienes to wiedziec. przeciwko kobemu, zespoly bronia polstrefa. stad gasolowi (ale i odomowi czy bynumowi) latwiej walczyc o zbiorki w ataku. oczywiscie nie odbieram im skilla ale to ma swoje znaczenie. zupelnie inaczej wyglada zbieranie gdy masz dobrze zbierajacy zespol (np. c;s) i mozesz sobie pozwolic na gre 1on1 z kazdym i 5 gosci dobrze zastawia.

 

obejrzyj sobie chocby g2 wcf vs suns i zobacz ustawienia defensywne suns. kobe byl podwajany, potrajany i juz do przerwy mial ok 10 asyst jezeli dobrze kojarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja jako bezstronny obserwator zgadzam sie raczej ze zdaniem, ze rozwoj Gasoliny jest na PEWNO jednym z osiagniec dojrzalego KB.

Kobe rozwija tak wszystkich graczy czy tylko Gasola?

takie dziwne pytanie zadajesz tak tylko z przekory czy powodowany jeszcze czymś innym ?

 

przecież to jest oczywiste, że nikt na siłę nie zrobi z kogoś kimś kim ta osoba nie jest, tak jak pisałem tu potrzebna jest ambicja, odpowiednie podejście i chęć pracy, ale jak można w taki sposób ignorować potencjalny wpływ lidera takiego jak Bryant, który świeci przykładem pracowitością, podejściem do gry, nie zważaniem na własne urazy itd :?

 

równie dobrze Lorak można by tu dyskredytować bardzo dobrego nauczyciela, który wywiązuje się świetnie ze swoich obowiązków jakiś jego uczeń dzięki jego pomocy osiąga świetne wyniki, ale mimo takiego samego podejścia, mimo tych samych nauk są jednak tacy uczniowie, którzy mają to wszystko w dupie i jak świetnie by nie byli kierowani nie chcą lub nie potrafią wykorzystać tego co im daje posiadanie tak kompetentnego nauczyciela.

 

Przecież to są wszystko normalne sytuacje z życia, twierdzenie, że towarzystwo w jakim się obracasz nie ma wpływu na kształtowanie twojej osoby, wzorce jakie masz czy to w życiu czy to w sporcie nie mają wpływu na twój rozwój to po raz kolejny się powtórzę IGNORANCJA.

 

Zauważyłem już wcześniej, że masz dziwną manierę negowania tego w sposób taki, że jeżeli to nie działa zawsze i z każdym to pewnie nie ma miejsca, a to bzdura zawsze zdarzają się jakieś wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mam takie zagrywki sprawdzić? Mam przeszukac wszystkie kosze na śmieci w poszukiwaniu rozrysowanych zagrywek? Przecież to widac w meczu, np. słynne "Jordan Rules" czy sposób obrony Shaqa w primie.

nikt cię nie zmusza do przeszukiwania koszy. wystarczy że opiszesz jeden taki schemat i kilka zagrywek - bo skoro o tym mówisz, to można sądzić, że wiesz o co chodzi. bo ja nie wiem, a że tyle się o tym mówi (choć oczywiście konkretów nikt nie podaje), to chciałbym się dowiedzieć czym taki defensywny game plan zorientowany na jednego zawodnika różni się od normalnego defensywnego game planu.

 

weźmy na przykład te nieśmiertelne "Jordan rules". co raz ktoś to przywoła, ale poproszony o wytłumaczenie unika rozmowy. można przypuszczać, że dlatego iż albo nie wie na czym to dokładnie polegało, albo wie i głupio mu przyznać, że to po prostu normalna dobra team D oparta na fundamentals - jeden defensywny stoper uganiający się za gwiazdą (w naszym przykładzie Dumars ganiający Jordana przez te wszystkie zasłony), w przypadku skutecznego uwolnienia jest pomoc (pistons, jak i każda dobra drużyna w D, byli w tym świetni) no i oczywiście zagęszczony środek (kolejny aspekt, w którym i bad boys i inne wielkie defensywy były bardzo dobre), bo zawsze lepiej, by drużyna przeciwna rzucała z daleka niż z bliska. ale czy tą gwiazdą był Jordan, Magic, czy sam Mark Jackson, to pistons bronili tak samo.

 

lorak jaja sobie robisz??????

fe

przeciwko dwightowi thibodeau tez mial swoje usawienia defensywne.

 

ale to tylko highlighty... damn.

 

 

tak, tylko. wyraźnie prosiłem o coś innego bo znam te filmiki ;] poza tym w tego typu produkcjach można niemal każdego przedstawić jak się chce - albo że zawsze jest podwajany (no bo jak wybierzemy sobie z meczu tylko te akcje, gdy był podwojony a inne opuścimy, to widzowie wyciągną odpowiedni wniosek), albo że wszystko trafia (bo po co pokazywać pudła) i tak dalej.

 

no i najważniejsze - aby wykazać zasadność swojej opinii musiałbyś pokazać, że celtics lub bad boys bronili INACZEJ przeciw innym gwiazdom. a czy tak rzeczywiście było?

 

ze zbiórkami i strefą masz rację, ale pytanie na ile celtics używają tej formy obrony?

 

Zauważyłem już wcześniej, że masz dziwną manierę negowania tego w sposób taki, że jeżeli to nie działa zawsze i z każdym to pewnie nie ma miejsca, a to bzdura zawsze zdarzają się jakieś wyjątki.

no mi właśnie między innymi o to chodzi, że skoro przyznajesz iż to nie działa zawsze, to skąd wiesz że akurat teraz zadziałało? dla was naprawdę wszystko jest takie proste, że jeśli Gasol się poprawił to musi być zasługą nieskazitelnego przykładu Kobe? nie ma innych opcji? bo np. bardziej prawdopodobne jest, że w końcu trafił w optymalne warunki (Phil zawsze marzył o takim wysokim) i mógł rozwinąć swoje talenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mam takie zagrywki sprawdzić? Mam przeszukac wszystkie kosze na śmieci w poszukiwaniu rozrysowanych zagrywek? Przecież to widac w meczu, np. słynne "Jordan Rules" czy sposób obrony Shaqa w primie.

nikt cię nie zmusza do przeszukiwania koszy. wystarczy że opiszesz jeden taki schemat i kilka zagrywek - bo skoro o tym mówisz, to można sądzić, że wiesz o co chodzi. chciałbym się dowiedzieć czym taki defensywny game plan zorientowany na jednego zawodnika różni się od normalnego defensywnego game planu.

Chociażby Blazers grali w zeszłym roku w PO tzw. "boxing elbows" przeciwko Amare.

 

chciałbym się dowiedzieć czym taki defensywny game plan zorientowany na jednego zawodnika różni się od normalnego defensywnego game planu.

W obronie gra się przeciwko konkretnym zawodnikom więc chyba trudno, żeby gameplan nie był zorientowany na wybitnego scorera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to inaczej spytam, bo tu się rozchodzi o to, czy Kobe lub Jordan byli jakoś wyjątkowo traktowani przez celtics/bad boys. czy zatem wtedy pistons bronili istotnie inaczej przeciw Jordanowi niż np. przeciw Drexlerowi, a obecnie celtics istotnie inaczej przeciw KB niż przeciw DW?

 

ps

boxing elbows to przecież pewien "standard" dobrej D. na przykład na tych klipach co Badboys wrzucił wyżej też to widać - szczególnie przy pistons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.