Skocz do zawartości

Denver Nuggets RIP


RLPH

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro 2 lata temu powodem przegranej był mistrz podań z autu Carter, więc po tamtych PO naprawdę niewiele potrzeba było by zbudować drużynę na mistrza.

Tyle że LAL nie są tą drużyną sprzed 2 sezonów a dużo mocniejszą.

 

Biedrins jako interior defence ;]

 

jeff foster i jego 0.3 blk/game LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambis - obrona pod koszem nie polega tylko na blokowaniu rzutów, ale na zastawianiu obreczy, uniemozliwianiu zbiórek ofensywnych czy obronie 1 na 1 w pomalowanym. I w tym akurat Foster jest dobry, nigdy nie był wybitnym centrem ale cieszy się szacunkiem innych graczy NBA za twardość pod koszem !

 

Co do skłądu Denver to jesli chcą aby Melo został muszą dokonać jakiegoś sporego wzmocnienia, niech pohandluja kontraktami JR Smitha, K. Martina i może the Birda, bo z tym składem juz wiele więcej nie osiągną (co mnie osobiście specjalnie nie martwi :-)

 

a jesli nie da się zatrzymac Melo to niech wymieniają go sensownei na młode prospekty i drafty (jak juz pisałem najlepiej z Minnesotą, która ma sporo młodych talentów do zaoferowania) i próbuja przebudować druzynę - no chyba że jeszcze ten ostatni sezon chcą powalczyć w PO, ale wielkich sukcesów im nie wróżę !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrona pod koszem nie polega na blokowaniu rzutów, ale dobry wysoki obrońca musi blokiem grozić. Piszesz o zastawianiu itp. ale foster zbiera 4 piłki w defensywie średnio. Piszesz że jest dobry w defensywie. Prosta sttystyka def rating - foster ostatnie 2 lata 107,5. Dla przykładu howard 95. 12,5 pkt różnicy to chyba dużo.

 

Poszedł babol to się przyznaj a go nie broń. Inna rzecz że on ma 33 czy 34 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, powiem szczerze, że Melo rządający transferu bardzo mnie zdenerwował. Strasznie się jarałem tamtymi "Thuggets", którzy byli o dwa celne podania Cartera od pokonania Lakers :twisted:

Nie wiem co Melo chce osiągnąć przejściem do Knicks; rozumiem - magia Nowego Jorku... ale nie oszukujmy się, z D'antonim na ławce i Amare pod koszem sukcesów nie osiągną!

 

Moim zdaniem Melo powinien zostać, bo Nuggets są o jeden, dwa transfery od ponownego stania się contenderem na zachodzie. Tam potrzeba centymetrów pod koszem, żeby przeciwstawić się Lakers. Jeden ruch w tą stronę już poczyniono, podpisując Mbengę. Wiem, że to może nie jest jakiś podkoszowy wirtuoz, jednak jest to twardy, bardzo silny i przede wszystkim wysoki zawodnik, który już nie raz był elementem układanki drużyny walczącej o mistrzostwo.

 

Powinni postarać się przehandlować nieciekawy kontrakt Nene. Wiem, że Nene w formie i bez kontuzji to jeden z lepszych wysokich w lidze, jednak jest bardzo łamliwy i chimeryczny, podobnie jak K-mart.

 

Podpisanie Harringtona powinno się wiązać z wytransferowaniem JR Swisha, jeden idiota w drużynie w zupełności wystarcza :twisted: , a za Smitha można by wyciągnąć jakieś mięsko pod kosz. Nie wiem dokładnie czy kontrakty się zgadzają, ale może do Orlando za Gortata? Orlando zyskuje streaky shootera, który może grać z ławki, a Denver zyskują obronę pod koszem (może trochę przecenianą, ale jednak... :D )

 

Wtedy Denver mialoby scoring: (Anthony, Billups, Harrington jako 3 opcja), obronę na obwodzie (Afflalo), jak i pod koszem (Gortat, Mbenga i dodatkowo Birdman i te jego bloki z pomocy).

 

Jednym słowem właściciele bryłek MUSZĄ coś zrobić i powalczyć jeszcze o jak największe wzmocnienie drużyny i liczyć na to, że Billups porozmawia sobie z Melo po powrocie z mistrzostw świata :D

 

 

EDIT: W obronie pod koszem nie wymieniłem Martina nie bez powodu. Owszem jest to bardzo fajny obrońca na graczy typu Dirk, oraz jest baaaardzo ważnym elementem team deffence, jednak w kontekście walki o finał i przejście Lakers to brakuje mu niestety wzrostu na parę Bynum, Gasol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przeceniana głównie dlatego, że Marcin jest dobrym obrońcą na typowych podkoszowych kołków, którzy bazują głównie na swojej sile, wyskoku i centymetrach (m.in. Bynum, Howarda też moim zdaniem mógłby ograniczyć bo ten szerokim repertuarem post moves nie grzeszy). Z takimi graczami Marcin dobrze sobie radzi.

 

Jednak jeśli jego matchup bazuje na skillu, a nie na czystej fizyczności to Marcin zaczyna mieć kłopoty. Przykładowo Pau Gasol (ale on akurat jest dla mnie w tej chwili najlepszym -czysto koszykarsko- wysokim ligi więc tu nie ma się czemu dziwić), Zaza Pachulia w pierwszym meczu przeciwko Polsce, gdy nie grał z kontuzją zjadł Marcina na śniadanie (tak wiem, powiecie co ma Pachulia do finezji w ataku; jednak akurat w tamtym meczu przeciw Marcinowi pokazał cały repertuar zagrań, półhakami zaczynając, a kończąc na rzutach z półdystansu o deskę), Rasheed Wallace (w jednym meczu z Magic, niestety nie pamiętam już którym, gdy na boisku pojawił się 2nd unit to kilka akcji z rzędu Bostonu poszło do Wallace'a by ten grał 1 na 1 z Marcinem, a ten trafiał sobie o deseczkę tak jak w swoim ostatnim meczu w karierze).

 

Marcin ma też problem z "europejskimi" wysokimi, którzy lubią sobie uciec na obwód, ale to już temat na inną dyskusję.

 

EDIT:

 

Zapomniałem podsumować, w NBA jednak na pozycji centra przeważają słabo wyszkoleni technicznie zawodnicy, bazujący głównie na sile i wyskoku. Patrząc na to w ten sposób można uznać Gortata za dobrego obrońcę w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawne jest to jak się czyta o tym jak to dwa przechwyty dzieliły Nuggets od pokonania Lakers czy w ogóle od zdobycia tytułu :lol: Lakers w obydwu sytuacjach prowadzili dwoma punktami na jakieś 30s przed końcem meczu także Nuggets musieliby zdobyć punkty, ale również wybronić pod drugiej stronie. Czytając teksty, niektórych można by odnieść wrażenie, że Nuggets prowadzili w serii 3-2 i w dwóch ostatnich meczach mieli za każdym razem w ostatnich sekundach przewagę, ale przechwyty Arizy pozwoliły Lakers im ją odebrać i ostatecznie wygrać.

 

Nuggets jako mistrzowie 2009 ten mit pewnie będzie rósł z każdym kolejnym sezonem jak już Melo odejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawne jest to jak się czyta o tym jak to dwa przechwyty dzieliły Nuggets od pokonania Lakers czy w ogóle od zdobycia tytułu :lol: Lakers w obydwu sytuacjach prowadzili dwoma punktami na jakieś 30s przed końcem meczu także Nuggets musieliby zdobyć punkty, ale również wybronić pod drugiej stronie. Czytając teksty, niektórych można by odnieść wrażenie, że Nuggets prowadzili w serii 3-2 i w dwóch ostatnich meczach mieli za każdym razem w ostatnich sekundach przewagę, ale przechwyty Arizy pozwoliły Lakers im ją odebrać i ostatecznie wygrać.

 

Nuggets jako mistrzowie 2009 ten mit pewnie będzie rósł z każdym kolejnym sezonem jak już Melo odejdzie.

uff wreszcie jakiś konkret na ten temat, też mnie to śmieszy, a najlepiej jak Kubbas umieścił ich w temacie 'najlepsze drużyny które nie zdobyły miszczostwa' czy coś w ten deseń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakubW

Przykładowo Pau Gasol (ale on akurat jest dla mnie w tej chwili najlepszym -czysto koszykarsko- wysokim ligi więc tu nie ma się czemu dziwić)

co to znaczy, że Gasol jest najlepszym wysokim, bo czytam taką opinię już któryś raz z rzędu? Pomijam już że to nieprawda ale chodzi mi o definicję owego wysokiego- najlepszy pf, center, najlepszy powyżej np 2,10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawne jest to jak się czyta o tym jak to dwa przechwyty dzieliły Nuggets od pokonania Lakers czy w ogóle od zdobycia tytułu :lol: Lakers w obydwu sytuacjach prowadzili dwoma punktami na jakieś 30s przed końcem meczu także Nuggets musieliby zdobyć punkty, ale również wybronić pod drugiej stronie.

 

Już nie chodzi wcale o te 2 przechwyty, ale także o czas jaki spędzał ten retard na boisku. Za każdym razem jak wchodził na zmianę to dawał dupy.

 

chodzi mi o definicję owego wysokiego- najlepszy pf, center, najlepszy powyżej np 2,10?

Dla mnie to zawodnik z pozycji 4,5 grający stricte pod koszem, nie uciekający na obwód jak Dirk (który na wczesnym etapie swojej kariery występował nawet jako SF), paradoksalnie nie chodzi tu też o wzrost :twisted: bo przecież taki Hedo ma 2,08 i nie pasuje pod moją definicję wysokiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inaczej takie rzeczy oceniać niż na oko. Chodzi o to że w przeciwieństwie do Howarda potrafi pod koszem zrobić więcej rzeczy niż tylko wsadzać. Tego nie odda się żadną statystyką.

Tutaj chodzi raczej o to jak efektywny jest pod koszem kiedy musi polegać na technice nie na sile/fizyczności.

W sumie mógłbym się zastanawiać czy Scola czy Duncuan nie są lepsi pod tym względem od niego jednak gdy ogląda się każdego z nich widać, że mają wiele sposobów by tak zakręcić obrońcą by oddać dobry (skuteczny) rzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc J. Spears of Yahoo! Sports reports that Carmelo Anthony would still like to depart Denver before the season begins.

 

A source with knowledge of Anthony's plans told Yahoo! Sports that his preferred destinations are Chicago and New York.

 

The Bulls' offer would need to include Luol Deng who could be packaged along with Taj Gibson and James Johnson. Chicago also has multiple draft picks to offer the Nuggets.

 

New York has limited assets to acquire Anthony via trade and officials from the team would like to pursue him in free agency.

a tak na marginesie, malo istotne info...

 

coż jakis tydzien temu wyszlo takie info ze melo chce do bulls, dzis ten ziomek z espn cos o tym pisze, ale nie wiem czy dla denver wazne jest to co chce melo, chociaz z drugiej strony melo zawsze moze dostac w denver. Nix prawdopodobnie beda czekac do lipca, i wylowia go z FA. Bulls oferowac beda standardowy pakiet, deng+taj+jj+mase pików. Pod wzgledem sportowym, uczciwa oferta, deng lata dziure na sf, do tego mlody lamarcus aldridge, ktory przy pozadnych minutach z palcem powinien robic double double, no i piki, ten charlotte jest interesujacy, do tego nasze podkoniec 1 rundy. Pod wzgledem finansowym kontrakt denga nie bedzie pasowal denver, chociaz raczej nie ma sie co czyscic, bo na paula/howarda nie ma co chyba liczyc, mozna miec pake rolersow z FA albo denga, łotever. Dla bulls no, coz, walka z miami, regularne finaly konferencji, moze cos wiecej, nie no napewno cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, że niby Deng + Noah za Melo.

 

Ale to jest słaba opcja dla Chicago. Lepiej zarzucić Nuggets pickami niż oddawać jedynego centra. Bo emeryt Thomas jest dobry na góra 15 minut, Taj Gibson, Booz, Asik są zbyt miętcy. Siła podkoszowa Celtics i Magic jest przeogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paxson to debil, to lato moze troche mydlic ta "opinie" ale oddajac noaha za cokolwiek robi mega blad ktory okaze sie fatalny w skutkach.

Deng i tak pojdzie, z noaha czy bez, wiec dac im do paczki taja picki i jj, jesli wezma to super jesli nie to dziekuje, dobranoc, i zabierac sie za preseason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noah musi zostać... akurat teraz zaczyna pokazywać swój potencjał

 

Chyba że deal dotyczyłby w jakis sposob Nene'go... chociaż z jego kontuzjogennością...

 

no ale Rose - KK/RB - Melo - Booz - Nene to wyglada dobrze

 

jaki kontrakt ma Nene ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.