Skocz do zawartości

Denver Nuggets RIP


RLPH

Rekomendowane odpowiedzi

Do założenia tematu zainspirowało mnie kilka wydarzeń.

 

Przypomnijmy sobie okresy wzlotów:

2008 - trade Iverson/Billups

2009 - Playoffs i przede wszystkim WCF - które rokowało bardzo dobrze, pamiętam jak mówiło się o nich "Thuggets"

2009 - Draft: Ty Lawson, Offseason: Afflalo

Świetny sezon, chociaz przeplatany kontuzjami 2009/2010 do All-Star Break

 

a to co wydarzyło się potem:

G.Karl i jego nawrót raka

c***owe PO

Wyjebali GM'a ( nie przedluzyli kontraktu ), przypomne że Warkentien był Executive of the Year 2009

podpisali Harringtona - ja rozumiem ze przyda sie na PF w obliczu kontuzjogennosci K-Marta, ale give me a fuckin break to jest al harrington

 

ze wzlotów najważniejsze było wytradeowanie Canswera za Billupsa, z upadków sam nie wiem, ale jak puszczą Melo to to będzie najgorszy ich upadek

 

ostatnio też jest zajebisty news nt JR 'Call me Earl' Smitha

 

Numerous players were taking part in drills when members of the Nuggets' coaching staff told the player who later called police to be physical with Smith.

 

"They were just wanting the guy to be physical with J.R., telling the other guys, 'Hey, body up on the guys and really make them work,'" the source said. "J.R. just lost it. He tried to choke the kid, and the kid called the cops."

http://realgm.com/src_wiretap_archives/ ... g_workout/

 

dodając do tego fakt że wszędzie mówią o tym, że Melo nie podpisze extension i będzie wytradeowany

 

http://realgm.com/src_wiretap_archives/ ... rade_melo/

 

 

pytam zatem quo vadis Nuggets

 

gdzie sie podział zespół z WCF 2009 ?

 

co sie stalo z ta organizacją ?

 

jesli ten trade Melo ma miec miejsce to czego on k**** oczekuje ? że w Clippers bedzie mial lepszy zespol z lepszym trenerem ? czy moze Nets z harrisem i lopezem... japi****le. jedyna sensowna opcja na zespół gotowy pod niego tu i teraz to Rox ze zdrowym Yao

 

Nuggets bez Melo ? przeciez to sie nie trzyma kupy. No chyba że Melo w NYK :D - to bym chętnie zobaczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nuggets moga zdzialac sporo dobrego na przyszlosc jesli rozegraja to dobrze.

za melo moga wyjac jakis mlodziakow

za spadajacy kontrakt k-marta moze tez jakis pakiet z dlugimi umowami

to samo za jr

oddac billupsa (ma TO) tez za jakis mlodziakow. swietny bylby dla orlando ale oni nie maja co dac nuggets w zamian, chyba ze o gortacie mozemy mowic jako plusie tej wymiany dla nuggets

tankowac po dobry numerek w drafcie

i za 3 lata wrocic do czolowki

z tym skladem ciezko im bedzie cokolwiek ugrac nawet jak zostanie melo. billups jest starszy i dziura pod koszem coraz wieksza

melo nie leci do konca w c***a bo stawia ich w jasnej sytuacji i nie zwodzi do konca zostawiajac z pustymi rekoma. lepszym wyjsciem nix rockets mogli by byc dla niego bulls, tylko nuggets musieliby wziac w zamian denga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ktory dla nich jest najlepszym co moga dostac od potencjalnych zainteresowanych osoba carmelo.

co niby ma dac houston? jakis talent w osobie budingera/lee/petersona i shajna battiera?

nix? co gallo ? zeby sie dublowal z alem, bo w poukladanym systemie to ja go nie widze jako sf, jako pf w sumie tez, chyba ze do 1 listopada wymysla nowa pozycje dla niego.

Deng to ponadprzecietny rasowy sf, z dobra obrona i warunkami ktore pozwalaja zdominowac to i owo (tablica) jak na sf, bardzo solidny rzut, inside, outside, przeglad pola. Deng to serio zajebista opcja. Nie powinien byc uznawany za minus lecz za plus.

W Bulls melo ma najlepsze warunki na to by z miejsca walczyc o cos wiecej niz o fajny regular, w rox ma minga, ale poza nim garstke, przyznaje fajnych, rolesów. W Bulls ma juz little big3 w postaci booza-noah i rose'a, wlasnie rose ktory nie odda* miejsca samca alfa, wiec jedynym urabkiem w tej bajce dla carmelka jest wlasnie ten fakt.

przebudowa w denver bedzie, bo musi byc, moga sobie zrobic niezly team, albo brac spadajace i tankowac, choc niewiem po co, bo nets tez tankowali, a h*ja z tego maja.

 

_____________

* pisze to jakby to byla rzecz dokonana, ale tak nie bedzie, bo zawsze mowilem ze szykuje sie kolejna szopa, beda wymieniac rox, nets, lakers i miami ale melo jest skazany na NY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie Rose nie jest dla Carmelo problemem jak juz coś

Zauwaz, ze Melo ewoluował dokładnie w moimencie jak do Nuggs poszedł Billups, czyli poukładany PG, generał, lider, ktoś ,kto potrafi stworzyc poważne zagrożenie w końcówce mecfzu i na kim skupia sie obrona

Rose nie jest jeszcze tak ukształtowanym graczem, tak inteligentnym na parkiecie jak CB, ale jest bardzo dobrze współpracującym z kolegami PG, który jest jednocześnie masakrycznie cięzki dla obrońców.

Gdyby miał Melo trafić do Bulls (w co absolutnie nie wierzę, no chyba ze oddaliby Noah) to miałby jak w ulu

Booz i Derrick sciągający na siebie uwagę defensywy, co dałoby Karmelkowi mase miejsca na składanie sie do rzutu a jednocześnie pewność ze ktoś zawsze go wspomoże

wiekszą pewność ze mu pomoga punkty zdobywac i ze będzie miał wiecej miejsca (teoretycznie bo i tak im tam na florydzie piłki nie wystarczy) miałby chyba tylko w Heat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wymarzony deal to jakby Melo trafił do Bobcats w zamian za Wallaca i Nzara.

 

Bobcats to moja ulubiona ekipa zeszłego sezonu ale nie ma co się oszukiwać offseson na minus i jeśli nic nie zmienią to ciężko będzie nawet o ten 8 seed zawalczyć więc nie ryzykują za dużo.

 

Nuggets po pozyskaniu Wallaca niszczyli by defensywnie każdego w lidze (idealne matchupy na heat). Dodatkowo pod koszem Nene-Nzar to spore wzmocnienie w przypadku pojedynku z LAL, po prostu Martin był za niski a Birdman jest fajny tylko z pomoc bo 1na1 to go zarówno Gasol jak i Bynum robili jak dziecko. No i wiadomo że z Geraldem i Nzarem Denver zrobią olbrzymi postęp na zbiórkach, co było najsłabszym punktem podkoszowych tej drużyny. Oczywiście musiała by się zwiększyć rola w ataku Nene ale i duetu ceglarzy JR - Al. Jednak w zeszłym sezonie zobaczyłem że mocno krytykowany przeze mnie Karl trzyma tą bandę ceglarzy za jaja więc o to się nie martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NYK nawet z Paulem i Amare robią słabsze big trio, które może tylko dostawać co rok w ECF. Lebron zjada Melo, Bosh Amare, a Wade Paula, Może w ostatnim łagodniej niż zjada. Do tego w NYK nie ma supportu lepszego od Heatowskiego, a nawet gorszy.

Jeśli gdzieś iść to Bulls lub Clipper. Chicago to pewny strzał - big four mogłoby być rywalem dla Miami, Clippers to ryzyko w osobie Gryffina, jeśli to Allstar, wtedy na miejscu Melo tam bym szedł. Wtedy masakrycznie wyrównana piątka, która ma szanse kilka lat z rzędu wygrać zachód. Davis-Gordon-Melo-Gryffin-Kaman = pewny finał jak dla mnie przy spełnieniu warunku Gryffina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chca oczyscic salary to nie musza oddawac nikogo za spadajace kontrakty bo sami maja takich w pizde.

jesli nie wykorzystaja TO billupsa to nawet jak Nene wykorzysta PO (a na 100% wykorzysta) to beda mieli zakontraktowanych gosci tylko za 28 mln (z 11 nene). z bullupsem to 42 mln wiec jest sporo kasy do wydania. tylko offseason bedzie c***owy. problemem jest to ze nie bedzie kogo podpisac w nastepne lato kto moglby byc wartosciowy dla nuggets (najwyzej zach ale to bedzie ryzyko. parkera ne potrzebuja. ktos jeszcze mocny jest?butler?). dlatego tez teraz staralbym sie wyrwac jak najwiecej mlodziakow za melo i billupsa a jr i k-marta wyslac komus kto odda jakis w miare wartosciowych graczy z dluzszymi umowami za spadajacy kontrakt

przebudowa jest nieunikniona i mysle ze melo boi sie tego ze moze ona zostac przeprowadzona nieprawidlowo co moze udupic go na lata

 

Wtedy masakrycznie wyrównana piątka, która ma szanse kilka lat z rzędu wygrać zachód. Davis-Gordon-Melo-Gryffin-Kaman = pewny finał jak dla mnie przy spełnieniu warunku Gryffina.

ale zostalaby dziura na lawce i zalatac mogliby ja dopiero w nastepne lato.

griffin musialby okazac sie drugim duncanem zeby wygrywac zachod kilka lat pod rzad w obecnej sytuacji. ale derby la bylby na najwyzszym poziomie w historii

 

i raczej nie oddadza melo do nikogo z zachodu jak juz beda przeprowadzac wymiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuggets mają tylko jedną rolę w NBA to jest wyśrubowywanie Jazzowych rekordów :D

 

mieli jeden wporzo sezon wcf 2009, ale żeby na tej podstawie wróżyć im wielką przyszłość to dajmy spokój, szczególnie zwarzywszy na to że lider ma ich, najwyraźniej, gdzieś. Billups jest już jednak mocno wiekowy więc też niema co na nim psów wieszać anie też liczyć że nagle znowu będzie top pg ligi. Jak tak przejzeć ich skąłd to nienajlepiej to wygląda bo nic pod koszem co by pewne było, no i z młodych tylko Lawson daje nadzieje na przyszłość. Mogą wyciągnąć kogos za melosa ale raczej nie będzie to równa wymiana tylko dostanie czego kolwiek, żeby sie ostać się z niczym po sezonie. Mogli by spróbować takiego Galinariego wyrwać to może by chociaż na play off stykneło miejsce przy sprzyjającym wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davis-Gordon-Melo-Gryffin-Kaman = pewny finał jak dla mnie przy spełnieniu warunku Gryffina.

na papierze tak rzeczywiście jest... tylko że Clippers mieli miec już od jakiegoś czasu wykoksany skład (i nawet na papierze mieli) a nawet do PO nie weszli... nie wiem co tam jest nie tak, ale wydaje mi się że Carmelo nie zaryzykuje z tą ekipą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NYK nawet z Paulem i Amare robią słabsze big trio, które może tylko dostawać co rok w ECF. Lebron zjada Melo, Bosh Amare, a Wade Paula, Może w ostatnim łagodniej niż zjada. Do tego w NYK nie ma supportu lepszego od Heatowskiego, a nawet gorszy.

Jeśli gdzieś iść to Bulls lub Clipper. Chicago to pewny strzał - big four mogłoby być rywalem dla Miami, Clippers to ryzyko w osobie Gryffina, jeśli to Allstar, wtedy na miejscu Melo tam bym szedł. Wtedy masakrycznie wyrównana piątka, która ma szanse kilka lat z rzędu wygrać zachód. Davis-Gordon-Melo-Gryffin-Kaman = pewny finał jak dla mnie przy spełnieniu warunku Gryffina.

Ja bym powiedział, że LBJ > Melo, Bosh = Amare, Wade < Cp3.

 

Poza tym A.Randolph > J. Anthony, Gallo > Chalmers

 

Ławka NYK ( Chandler, Azubuike, Turiaf, Douglas, Mason, Walker, Mozgov) też prawdopodobnie ogrywa ( postawmy znak równości) ławkę Heat (Miller, House, Ilgauskas, Arroyo, Howard, Diawara, Haslem, Magloire, Jones, Randolph)

 

Nie liczę Curry'ego i Feltona bo by musieli być oddani by uzyskać Melo i CP3.

 

Poza tym to DRUŻYNY wygrywają NBA a nie skład na papierze. Jeśli gracze Miami się odpowiednio zgrają to będą niepokonani, jeśli jednak teamplaying będzie im kiepsko wychodził to ich sukces nie jest aż tak pewny. Tym bardziej imho CP3, Amare i Melo, Gallo i Randolph bardziej się uzupełniają niż Wade, LBJ i Bosh z Chalmersem ( lub Arroyo) i Anthonym.

 

 

Co do Melo to mimo iż jestem fanem NYK, to muszę stwierdzić że Bulls jest najlepszą opcją by coś osiągnąć.

Rox moim zdaniem z Melo nie ma szans nawet na finał WC, a reszta jest nie warta wymienienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to bedzie z cp3 ale raczej dogra do 2012 potem podpisze z nix, ale za melo to juz teraz trzeba dawac oferty, bo denver chyba nie dadza sie wyruhac jak cavs czy raptors. Wiec Curry+ gallo to chyba takie minimum ktore trzeba dac za carmelka, a denver na pewno sobie wiecej zażyczy.

lawek raczej nie porównuje ale w miami to wyglada tak ze bedzie dwoch 6manow: miller i haslem, trojka zbierze ogromne minuty a reszta rozchodzi sie na weteranow, w nix chyba nawet z carmelkiem tak nie bedzie bo to raczej bedzie naturalna rostacja gdzie kazdy ma swojego zmiennika. Ale nawet gdyby nix udalo sie zatrzymac podstawowych rolersow i pozyskac melo, to narazie z takim systemem, z takim coachem nie ma na co liczyc.

wizards pytaja sie o melo, ale to raczej kolejna nie liczac asie druzyna bo melo teraz w lutym czy za rok- wyladuje w nowym jorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nie widziałem, kogo by mieli Knicks dać za Paula, tak tym bardziej nie widzę kogo by mieli dać za Carmelo.

 

Gdzieś czytałem, że Clippers są w stanie dać za Melo Blake`a Griffina, oraz że Nets dają Lopeza. O ile pierwsze opcja jest możliwa, jak Melo z miejsca podpisze przedłużenie, o tyle pójście do Nets jest nie możliwe. Lopez to w zasadzie jedyny gracz z którym można myśleć o przyszłości w grze dla Nets. Jak Melo pójdzie tam za Lopeza, to grać będzie z takimi asami jak Petro czy Outlaw.. Podpisanie extension z takimi Nets nie jest możliwe, wymiana Lopeza za roczne granie Melo też nie.

 

Zapowiada się na kolejną sagę z cyklu wielkie Trio w Big Apple w 2010/11, ale pewnie nic z tego nie wyjdzie, bo nowy GM Denver nie powinien dać się z miejsca zrobić w bambuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bambuko to zrobi cale denver wtedy gdy nie wymieni melo i do lipca bedzie mial nadzieje ze jakos przekona go do pozostania, a tak sie nie stanie, bo nad lige nadciagaja czarne chmury wspolnej nieograniczonej przyjazni, teraz miami za chwile nyk a potem moze durant z rosem i griffinem beda chcieli zrobic mlode big 3. tutaj gm denver ma dwie opcje: albo czeka rok i traci melo za drugorundowy pick w drafcie albo teraz go wymienia (tam gdzie chce grac melo) czyli do nix. Curry+gallo na pewno bdea czescia tej wymiany, co wiecej? nie wiem, picki nix ma dopiero w 2014, a nuggets chca wlasnie talenty i picki, na pewno duzo straca, bo od nix nic ciekawego nie wyciagna tak czy srak, bo po co im spadajacy curry jesli i tak za rok jest fatalny offseason+maja juz troche w SC. Na pewno dla samych nugets byloby korzystniej robic trade z clipps/hosuton/bulls/nets ale melo w zyciu tam nie pojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na realgm pisza ze denver sa sklonni oddac melo do nets minesoty lub sacramento.

Czyli widac ze nowy gm jednak chce by budowac zespol na mlodych, mina czy nets to nadal loteryjne picki, sacramento moze, ale tylko moze nie, choc krolowie z melo przy nie stracie kuzyna/evansa to ma duzy sens.

Nie wiem jaka bylaby reakcja melo gdyby to okazalo se prawda, bo w nets i minesocie to mialby sto razy gorszy support niz w denver, a chyba nie chce sie przeniesc tylko dlatego by zmienic otoczenie, z tych druzyn jedyna sensowna opcja jest sacramento, ale nie wiem czy chca oddawac kogs ze swojej dwojki evans- kuzyn, bo bez tego, to patrzac na sklad krolow moga zaoferowac paczke fajnych rolersow i spadajacy kontrakt, pick tak jak mowie, moze byc malo wartosciowy biorac pod uwage progress kings ktory niemalze na pewno nastapi.

Nets mysle ze oferuja Brooka, mozna by bylo dodac do tego harrisa ale w denver (jeszcze?) jest jeszcze billups, pozatym nets moga oddac troche talentu w postaci t-willa czy favorsa ale melo przychodzac do nets ma tak jak napisal mal jakis seanow mayow czy johana petro. Widac ze rusek chce, ale co on moze, pozostaje im chyba liczyc ze lopez rozwinie sie do top C ligi, harris zrobi progress i favors okaze sie drugim kevinem garnettem, za to tak na marginesie co jest takiego wspanialego w t-willu, jak sobie go porwonalem na 36min z naszym jamesem johsnonem to obaj wypadaja mniej wiecej tak samo. W timbervolves chyba nikt nie wierzy, jasne jest love czy mlody johnson ale melo chyba wolalby pykac w arabi saudyjskiej niz u khana.

Mi sie wydaje ze tym oswiadczeniem nuggets nic nie ugraja, bo tak dostaja sporo talentu ale melo w tych miastach (poza sacto) dlugo nie pogra, bo mialby zdecydowanie gorsze wsparcie niz w denver. I tak szczerze to potencjalna oferta nix (gallo+curry) wyglada smiesznie przy loopez+favors czy love+johnson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się na moment - jesteś GMem Nets, masz do wyboru oddanie swoich dwóch najlepszych podkoszowców przed którymi zostało wiele lat gry w tej lidze i którzy grają na kontraktach debiutanckich przez 2-4 lata za Melo który będzie dla ciebie grał pół sezonu a potem zostanie albo nie. Robisz trejd?

I odwrotnie - jesteś GMem Nuggets, wiesz że Melo odejdzie po sezonie za darmo, oddajesz go teraz za pierwszą ofertę która będzie zawierać cokolwiek perspektywicznego (choćby Favors + pick) czy olewasz szanse na jakiegokolwiek młodego gracza i za rok nie masz ani młodego prospekta, ani picku, ani Melo, a dostępny cap space możesz wykorzystać reklamując się jako ekipa z której właśnie odszedł jeden z najlepszych graczy w lidze ?

To nie jest NBA Live gdzie do wymiany musi się overall zgadzać - w przypadku Melo jest rynek gdzie kupujący dyktują cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisze ze on pojdzie za lopeza czy lova, tylko porpostu jesli denver chce wymiany z ta trojka, to napewno oferuja im jakis perspektywicznych graczy, nie wiem czy to jest wlasnie love favors czy lopez, ale watpie ze denver chce wyciagnac tylko pick i spadajacy. Zrozum ja nie pisze ze tak sie stanie, ale jesli nuggets daja sygnal ze to wlasnie z tymi klubami chca dyskutowac to oznacza ze maja one cos do zaoferowania, cos sensownego, w przypadku minesoty czy nets moim zdaniem tacy wlasnie zawodnicy byliby brani pod uwage w ew. trade, bo jesli by tak nie bylo, jesli nets oferowalo by troya murphego to chyba melo juz pakowalby sie do nix za gallo i spadajcy. Tacy Nets sa zdesperowani, na pewno, mialo byc suepr w lipcu, nie bylo, chcieli wyciagnac jakiegs superstara, teraz maja to maja szanse, i podejrzewam ze beda gotowi zrezygnowac z jedengo ze swoich podkoszowych na rzecz carmelo, to moje zdanie. Aha i melo zapowiedzial ze najpierw chce podpisac kontrakt a potem zostac wytransferowanym, nie wiem czy to jest tez w przypadku nets czy wolves, ale tak, nikt nie zrobi trade za melo jesli nie bedzie juz mial zakontraktowane 3-4 lat.

I jasne, kupujacy ustalaja cene, ale narazie tyle wiemy ze cp3 wypil na weselu lamke wina czy szampana za nowa trojke w nix, i to tylko jedyny 'konkret' naprawde nie wiadomo gdzie tak naprawde chce isc melo, i dopoki tego nie oglosi tacy nets beda cisnac, bo tak jak pisalem on pragną superstara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.