Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 10/11


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

prawda jest taka ze Wilq stworzyl problem

juz nie pamietam czy on czy ktos inny wyjebal Popa i Mazika

Najpierw sprawdzaj, potem oskarzaj, a nie odwrotnie ;-P

 

na huj mi przesiewac forum i co roku kogos zegnac bo nie spelnil norm Wilqa, Lorakach, Findka, Rogera, Lu czy moich [...] kazdy jest panem dla siebie i tyle , nie mozesz nakazac robic po 300 ruchow

Pomijajac drobiazg, ze komicznie wyolbrzymiasz to jak wg Ciebie powinnismy podchodzic do wymiany GMow?

Kazdy zostaje dopoki sam nie zrezygnuje?

 

na huj mi lamer

IMHO bo ten lamer w najgorszym wariancie bedzie mniej wiecej tak samo nieaktywny jak Ci, ktorych zastepuje.

A poniewaz checi i zaangazowanie do gry zazwyczaj sa najwieksze na poczatku przygody z dana liga czy systemem to daje nam spore szanse, ze bedzie duzo lepszy pod tym wzgledem.

 

Najlepiej o aktywnowsci popka i Mazika swiadczy fakt, ze dyskutujemy nad ich losem, a oni nawet nie zagladaja do tematu i zabieraja glosu w ICH sprawie.

To samo mozna powiedziec o dyskusji na temat zasad, zawsze fajnie gdy bierze udzial mniej niz polowa GMow ;-)

Dlatego dopytalbym w jaki sposob zapadaja decyzje?

 

IMHO uzasadnienie "bo tak zawsze bylo" jest w kazdym przypadku slabe.

dlaczego?
Z kilku powodow, jak na przyklad, bo takie wyjasnienie:

- z czasem ma tendencje do zastepowania argumentow, ktore cos faktycznie wyjasniaja,

- pokazuje duzy wplyw przyzwyczajenia, ktore im dluzej trwa tym trudniej je zmienic [nawet jesli jest szkodliwe],

- oznacza, ze dawno nikt sie nie zastanawial nad sensownoscia tegoz, a przeciez w miedzyczasie omawiany temat mogl stracic na aktualnosci ze wzgledu na warunki/okolicznosci/motywy/mozliwosci techniczne itp,

- zaklada niezmiennosc i brak rozwoju/ewolucji w danej sprawie co jest jakby w sprzecznosci z doswiadczeniem wlasciwie w kazdej dziedzinie.

 

moze to jest najlepsze rozwiazanie - czyli wybierasz najmniejsze zlo, moze trzeba z tego zrezygnowac, mozesz cos wymyslic i sie wykazac :P

Zacznijmy od rozwiazan, ktore juz istnieja... losowanie pickow [z rownymi szansami] wsrod Top5/10/15/20?

To raczej zlikwidowaloby motyw do wywalania graczy pod pick.

 

Jakbysmy mieli sie tego kurczowo trzymac o czym piszesz, to ty wiLQ bys nie zagral w FBX, a byloby to ze strara dla samej ligi 8)

Dzieki, ale spelnialem wlasciwie wszystkie te warunki.

 

Tez bez przesady? Posty bedziemy liczyc? Wymiany? Ruchy na FA? To polowa ligi jest do wywalenia.

Wcale nie...

 

Powinno byc to traktowane indywidualnie i pasuje obadac czemu X czy Y grali tak, a nie inaczej.

... i traktujac indywidualnie kazdy przypadek niby co innego robisz jak nie patrzysz na wszelkiego rodzaju aktywnosc? Ot ja ubralem w konkretne cyfry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej, dla nowych rewolucyjnych rozwiązań glosowanie trzeba zrobić standardowo 8)

 

a co do minidraftu to imo jedno z lepszych rozwiązań jakie ostatnio wymyślono, przecież przychodzą nowi ludzie, więc niech zrobią sobie ekipy jakie chcą, pula ograniczona, ale niech maja trochę zabawy! nijak się to ma przecież do starych userów, a niech nowi mają trochę zabawy i niech poczują jakąś więź ze swoim teamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jak najbardziej za minidraftem

 

Gdyby nie team Marcinka nie byłoby problemu, ale jak ktoś słusznie zauważył nie może być tak że przyjdzie nowy GM zupełnie na gotowe, do walki o tytuł. Nie chodzi o to, że mi żal dupe ściska że dostałem 20 team w tabeli kiedy sam przyszedłem, bo nigdy nie stanowiło to dla mnie problemu. Teraz , kiedy widzę jak bardzo odmieniłem ten zespół tymbardziej nie mogę nic powiedzieć poza tym, że byłem i jestem zachwcyony samą możliwością gry w FBX1 i tym, że robie postępy. Jakże rewolucyjna myśl - nowy gm jest nowy więc powinien dostać nowy team. Oczywiście dopuszczam możliwość, że przyjdzie Jendras, dopierdoli draft marzenie i będzie walczył o czołówkę z miejsca ale to będzie oznaczało, że już w pewnym sensie się wykazał i jego wyniki są tylko i wyłącznie jego zasługą. Poza tym myślę, że taki newcomer zawsze będzie wolał zrobić swój skład niż grać gotowym. Chyba, że ktoś jest debilem i nie liczy się dla niego zabawa tylko to, żeby przejąć team Marcinka i jak najmniejszym nakładem sił walczyć o najwyższe cele. No ale wszyscy wiemy, że nie o to chodzi w FB, prawda ? I mam wrażenie , że takich tutaj nie znajdę.

 

W kwestii aktywności GMa jeszcze.

 

Przestań pi*****ić ai3. Ja nie mówię, że Radzik czy Mazik mi nie odpisał tylko że jedyna moja interakcja z nimi wynikała tylko i wyłącznie z moich starań. GM który ogranicza swoje działania do absolutnego minimum lub ,co gorsza, GM nie robiący nawet tego (Mazik i lineupy) jest złym GMem BO JEGO WKŁAD W LIGĘ WYNOSI ZERO ! Więc jak Ty możesz być za tym, żeby w lidze pozostali ? Nie wolałbyś dostawać więcej propozycji trejdów ? Czy boisz się konkurencji na FA (Mazik nie zrobił w tym sezonie żadnego ruchu, Radzio 2 a Popey 6 ,w sumie 8 - średnia ligowa wynosi 56 ruchów w sezonie, jak ktoś mi powie że FA nie jest istotne w tej grze to pi****le serdecznie taką dyskusję). Podsumowując, jeżeli GM:

-nie robi ruchów na FA,

-nie ustawia lineupów,

-nie proponuje wymian,

-nie ma żadnej koncepcji na budowę zespołu,

-nie uczestniczy w życiu ligi nawet na forum,

-czasami akceptuje trade'y proponowane przez innych GMów:

to oznacza, że jest wystarczająco dobrym GMem żeby tutaj grać ? Nazywasz lamami ludzi, których nie znasz, jak lk1 który w mojej krotkiej karierze w FBX3 nie dosyć że był w czołówce to jeszcze był chyba najaktywniejszy na rynku transferowym (z mojego punktu widzenia) ? I on jest gorszy niż Radzik, o którym wiadomo tylko tyle że nigdy nie sprzeda Lebrona i generalnie ma w c***u to FBX ? Albo Mazik, który trzykrotnie obiecywał i opowiadał, że on się ligą zajmuje i jest kozacko po to żebyśmy cyklicznie wracali do tematu jego aktywności ? Mnie też się nie podoba, że co roku zmienia się po kilku GMów, ale to jest mniejsze zło - jeżeli stary GM ma mieć wyjebane na Ligę i mieć tu zespół z przyzwyczajenia to ja bardzo chętnie widziałbym tutaj nowych, chociażby mniej doświadczonych ale zapalonym GMów.

 

Jestem również za tym, żeby regulamin który tutaj zostanie ustalony obowiązywał w każdej z trzech lig. Kto jest zainteresowany, jak Dete czy Benon, powinien uczestniczyć w jego tworzeniu i tyle. Jak ktoś gra w FBX2 lub 3 ale nie może wyrazić swojej opinii na ten temat to niech gra w takiej lidze jaką mu przygotujemy. Jestem za głosowaniem, ale z odpowiednim stosunkiem głosów - nie chce żeby Ronnie Artesticsy decydowali o tym w jakiej lidze będę grał, oni i tak nie są świadomi tego co się dzieje, więc przez chwilę mogą się poczuć skrzywdzeni ale nauczą się z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby mi się chciało pisać tyle co Findek, to napisałbym to samo tyle że ładniej.

zarzuty ai3 o lamowatość/lamerskość mógłbym odbijać (w FBX3, bo FB7 to już moja nędzna ręka) ale nie widzę sensu, zdaję sobie sprawę że tu gra elita i po prostu za kilka lat w końcu coś przejmę i skopię Wam rzyć, o ile nie pomrzecie wcześniej ze starości.

pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby mi się chciało pisać tyle co Findek, to napisałbym to samo tyle że ładniej.

zarzuty ai3 o lamowatość/lamerskość mógłbym odbijać (w FBX3, bo FB7 to już moja nędzna ręka) ale nie widzę sensu, zdaję sobie sprawę że tu gra elita i po prostu za kilka lat w końcu coś przejmę i skopię Wam rzyć, o ile nie pomrzecie wcześniej ze starości.

pozdrawiam

K.

Gdyby mnie się chciało pisać tyle co napisałem to też bym to napisał ładniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jak najbardziej za minidraftem

 

Gdyby nie team Marcinka nie byłoby problemu, ale jak ktoś słusznie zauważył nie może być tak że przyjdzie nowy GM zupełnie na gotowe, do walki o tytuł. Nie chodzi o to, że mi żal dupe ściska że dostałem 20 team w tabeli kiedy sam przyszedłem, bo nigdy nie stanowiło to dla mnie problemu. Teraz , kiedy widzę jak bardzo odmieniłem ten zespół tymbardziej nie mogę nic powiedzieć poza tym, że byłem i jestem zachwcyony samą możliwością gry w FBX1 i tym, że robie postępy. Jakże rewolucyjna myśl - nowy gm jest nowy więc powinien dostać nowy team. Oczywiście dopuszczam możliwość, że przyjdzie Jendras, dopierdoli draft marzenie i będzie walczył o czołówkę z miejsca ale to będzie oznaczało, że już w pewnym sensie się wykazał i jego wyniki są tylko i wyłącznie jego zasługą. Poza tym myślę, że taki newcomer zawsze będzie wolał zrobić swój skład niż grać gotowym. Chyba, że ktoś jest debilem i nie liczy się dla niego zabawa tylko to, żeby przejąć team Marcinka i jak najmniejszym nakładem sił walczyć o najwyższe cele. No ale wszyscy wiemy, że nie o to chodzi w FB, prawda ? I mam wrażenie , że takich tutaj nie znajdę.

a ja jestem przeciwny.

 

taki draft rozpierdoli na drobne czesci ekipe budowana przez lata. chcecie rozwalic cos co bylo budowane z mysla o przyszlosci i gdyby nie odejscie bylego GMa, ekipa pewnie dalej w podobnym ksztalcie by istniala. ale nie, Wy mowicie STOP. jest za mocna, trzeba ja rozpierdolic w momencie kiedy stoi u progu walki o majstra. ekipa, ktora byla budowana przez lata, ma potencjal nie tylko do ugrania czegos w kolejnym sezonie, ale rowniez w kolejnych latach. czy to sie uda, to juz zalezy od osoby, ktora ta ekipe przejmie. bez wzgledu jednak na to, kto to by nie byl, czeka go ogrom jeszcze pracy i dobrych ruchow (na pewno nie dostanie na tacy majstra w przyszlym sezonie) gdyz na papierze jedno, a na boisku drugie. robiac mini draft na pewno (bez wzgledu na to, jakim specem by nie bylo ten Jendras i kogo nie wybral w jakims mini drafcie) zmniejszacie grono walczacych o majstra w przyszlym sezonie, a moze rowniez w kolejnych latach. pozostale wolne ekipy bylby prowadzone jak byly i rowniez ich przyszlych nowych GMow czeka sporo zadan do wykonania. zabawa zarowno w jednym, jak i drugim przypadku bedzie dobra dla calej ligi. a skoro nie widac roznicy, to po co cos zmieniac na sile i starac sie uszczesliwiac wszystkich wprowadzajac jakies novum w postaci mini draftu?

 

gdybym zrezygnowal z gry i gdybyscie rozwalili cos budowalem przez lata na drobne to powiem szczerze, ze bym sie lekko wkurzyl. wolalbym aby ktos kontynuowal moje 'dzielo' i staral sie w kolejnych latach wygrac lige. mialbym pozniej satysfakcje, ze moje poprzednie ruchy zle nie byly.

 

tak wiec, jestem zdecydowanie przeciwny jakiemus mini draftowi. juz lepiej oddajcie ekipe marcinka w rece kogos kto gra w fbx1 (niech sobie zmieni ekipe na lepsza) i nowi wchodzacy do gry dostana slabsze druzyny. ale nie rozwalajcie czegos co jesli blisko celu, ktory ktos obral kilka sezonow temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że czasami team nie jest budowany z myślą o przyszłości, ba, nie jest budowany z żadną myslą, czemu więc skazywac nowego managera na kilka sezonów babrania sie w cięzkim gównie ?

 

a jak ktoś rezygnuje z gry, to sorry , ale mało mnie jego myśl, jej brak, lub jakiekolwiek uczucia interesują, to gra, zabawa, niech się bawią nowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzcie na team worldbasketa i na team czarnyego

chytry i rob przebudowali te teamy z lekkoscia niedopomyslenia

 

ja tego tak nie widze ze to zabawa bawmy sue hurrra hura lii bas bas sun i s klar bas bas

k****

 

wymyslilscie sobie mini draft bo potrzebujecie rozrywki

k**** ja jej nie potrzebuje , nigdy mini draftu nie bylo

jak w NBA ktos kupuje druzyne to kupuje ja taka jaka zastal

a ze nasza liga ma to symulowac wiec na zaden mini draft sie nie zgadzam

 

zaden team nie jest tragiczny

Rob ma sporo assetow

Marcinek przejebany team

Mazik ma kilku youngsterow tylko trzeba drewno opchnac chytruz like

a Popeye ma team to przebudowy wyladowany gwiazdami past prime

 

dla kazdego uwazam ze 4 scenariusze - nie ma lipy , rok temu Wilq dostal Celtics i patrzcie co wyczarowal

rebuilding to rzecz dla aktywnych

nawet ty Findek jak byles aktywny to co zrobiles

mini draft to lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kpicie z tym kontynuowaniem wielkiego dzieła poprzednika...

jeszcze może jak ktoś ugra podium to powinien dostawiać * i pisać że to nie jego zasługa tylko taki zespół objął i każdy zrobiłby to samo...

jak ktoś przejmuje drużynę w FBX, to nie po to żeby przejąć zaszczyty ostatniego właściciela, tylko po to, żeby rywalizować i pokazać jakim się jest GM (choć wg mnie w roto bardziej trzeba bilansować ekipę i jest wierniejsze).

dajcie nowym choć namiastkę tego, co sami mieliście w pełnej krasie i niech czują, że to już ich zespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie nowym choć namiastkę tego, co sami mieliście w pełnej krasie i niech czują, że to już ich zespoły.

tak sie sklada, ze do ligi przylaczylem sie po pierwszym sezonie. z gry zrezygnowala wtedy jakas podobna ilosc osob (weszli z tego co pamietam: cwebb, geddo, roger i bulek). no i nie bylo wtedy mowy o jakims jebanymi mini drafcie. kazdy otrzymal jakis team i sie z nim bawil. wiec jesli nie wiesz jak bylo, nie znasz faktow, to lepiej nie zabieraj glosu. a jesli otrzymasz jakas ekipe i nie bedziesz czul, ze to nie twoj zespol, to rzeczywiscie nie masz po co tu przychodzic i lepiej od razu daruj sobie gre w fbx1. dobry GM wezmie to co mu daja i zaczyna przebudowe po swojemu. gdzie w lidze nba masz tak, ze robiony jest mini draft dla nowych GMow? ligi fbx mialby odzwierciedleniem realnego nba. wiec sie pytam, gdzie tu realizm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że ktoś jest mało kreatywny (bez urazy) i nie wpadł na taki pomysł jak przychodził to raczej jego sprawa, więc co tu ma do rzeczy czy znam fakty ?...

z odzwierciedleniem realiów NBA to dla mnie taki z dupy argument, że nie wiem jak się odnosić, ja rozumiem że każdy chciałby się poczuć jakby prowadził prawdziwą drużynę i wygrywał prawdziwe nagrody, ale prawda jest taka, że to tylko wirtualna zabawa, a przełożenie jej na warunki rzeczywiste jest prawie żadne (jakbym miał wymieniać nierealistyczne absurdy w FBX to by dnia nie starczyło, ale chodzi o to że się sprawdzają i urozmaicają zabawę, a nie naśladują prawdziwe warunki...).

Co roku wymienia się kilku GM, i niech mają w miarę równe szanse pokazania co potrafią, jak ktoś odniesie sukces to zbierze laury, a jak ktoś da ciała, to będzie lamą. Proste.

 

a że będę grał w tym roku/najbliższej przyszłości w FBX1 się nie spodziewam ; )

 

edit:

uczestniczę w dyskusji jako gracz FBX3 (a nie przyszły gracz FBX1), bo zdaje się (bo nie wiem czy zapadła ostateczna decyzja, ale moim zdaniem nie ma co się rozdrabniać) jest mowa nad generalnymi regułami panującymi w FBX i jako aktywny GM chciałbym mieć wpływ na postać ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem przeciwny mini draftowi, choćby z powodów które podają shavlik i geddo. Chytry pokazał jak zrobić z marszu kandydata do podium, mimo że assetów nie miał lepszych niż np mają Dallas.

 

Nie żebym nie kumał argumentów innych osób, którzy są za mini draftem, ale bardziej do mnie przemawia zrezygnowanie z tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadam do poniedziałku i mam nadzieje, że na nic głupiego nie wpadniecie.

 

krótko.

 

decydując się na gre w FBX (przejmując zespół) musisz liczyć się z tym, że dostaniesz bagno..

zresztą jakbym ja zaczynał i tak wolałbym dostać jak najgorszy zespół żeby pokazać jak się buduje od zera.

 

draft nie.

 

co do zmian. ja rozumiem że FBX#1 jest elite. ale nie wymuszajmy zmian na inne ligi. to jest ich podwórko. będą chcieli wdrożyć nasze przemyślane decyzje to spoko.. ale nic na siłe. zajmijmy się FBX#1. otaczajmy naszą lige ligą do której każdy chce dołączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uczestniczę w dyskusji jako gracz FBX3 (a nie przyszły gracz FBX1), bo zdaje się (bo nie wiem czy zapadła ostateczna decyzja, ale moim zdaniem nie ma co się rozdrabniać) jest mowa nad generalnymi regułami panującymi w FBX i jako aktywny GM chciałbym mieć wpływ na postać ligi.

dobra Panowie, bo widze, ze nie wszyscy jeszcze polapali o co chodzi. regulamin fbx byl, jest i powinien byc nadal jednakowy dla kazdej ligi fbx. jednak w kazdej z nich moga panowac inne zalozenia odnosnie przyjmowania nowych osob, ilosci komiszow, jakis niuansow, itp.. tak bylo do tej pory i nikt nie mial z tym zadnego problemu. reasumujac, to kogo przyjmiemy do fbx1, czy bedzie mini draft czy zostana przydzielone druzyny na zasadach wczesniej panujacych, zalezy TYLKO I WYLACZNIE od graczy ligi FBX1! wiec prosilbym aby osoby nie grajace w tej lidze, ani nawet nie starajace sie o przylaczenie do ligi nie zabierali glosu tam gdzie nie powinni. bo pozniej sa takie a nie inne fiolki. ja sie nie wtracam do ligi fbx3, wiec prosilbym bardzo aby nikt nieproszony nie pakowal sie tutaj ze swoimi buciorami i nie strala sie narzucic wszystkim swojej wizji. oczywiscie jesli ktos chce rozmawiac o regulaminie dla wszystkich lig fbx, to nie ma problemu. jest to nawet wskazane! ale prosilbym bardzo, aby te wypowiedzi tyczyly sie do systemow ktore byly, sa i beda zapisane w regulaminie. wczesniej przyjmowanie nowych kandydatow kazda liga prowadzila sobie oddzielnie i niech tak zostanie.

 

a odpowiadajac jeszcze na wczesniejsza twoja wypowiedz (choc uwazam, ze nie ma to zbytnio sensu skoro nie grasz z nami ani nie masz zmiaru, no ale niech bedzie) ...

że ktoś jest mało kreatywny (bez urazy) i nie wpadł na taki pomysł jak przychodził to raczej jego sprawa, więc co tu ma do rzeczy czy znam fakty ?...

wczesniej napisales, zebysmy dali nowym choc namiastke tego, co sami mielismy. domyslam sie, ze chodzi tobie o mini draft. wiec napisalem Tobie, ze nigdy w tej lidze nie mial miejsca mini draft. kazdy kto przychodzil do ligi dostawal ekipe w takim stanie jakim zostawil ja jej poprzednik. wiec jesli mamy dac nowym namiastke tego co sami mielismy w pelnej krasie, to wlasnie mini draftu byc nie powinno. proste. mam nadzieje, ze teraz lapiesz co i jak i po co te fakty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka ostatecznie podejmiecie decyzje odnosnie przyjecia mnie do ligi, ale pozwole sobie napisac cos w sprawie minidraftu.

 

Marcinek znalazl sobie osobe do przejecia zespolu, Robinson wybral grupe, z ktorej ostatecznie zdecydowal sie Jendras. Po co sie bawic w minidrafty skoro beda zadowoleni ludzie odchodzacy oddajac zespoly w rece osob, ktorym chcieli je przekazac. Patrzac na sytuacje z zeszlego lata, kiedy Piotrek przejal w FBX#3 zespol z czolowki i dokonal chyba najwiekszej liczby wymian w tej lidze nie obawialbym sie, ze wejdzie na gotowe.Jesli chodzi o 2 dodatkowe zespoly, ktore zmienia wlascicieli lub nie to zaczynanie od niskiego poziomu jest ciekawe i na pewno nie zniecheci nowych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do minidraftu, to jako że zdania są podzielone to zostaje tylko głosowanie.

jeśli się nie mylę, to poszczególne osoby tak się w tej kwestii wypowiedziały:

 

za

krzemyk

findek

wilq

lorak

chytry

mar

 

 

przeciw

pewee

ai

roger

gedoo

drtoudi

 

zostaje więc jeszcze 5 GMów, na których głosy czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.