Skocz do zawartości

Zbiorczy temat wakacyjny 2010. plotki, transfery, newsy.


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

Nieźle, jaram sie tym.

 

Najprawdopodobniej Hornets beda chcieli sie pozbyc kontraktu Okafora. Nie do ruszenia sa Howard i Lewis. Opcji jest wiele. Raczej na pewno bedzie musial pojsc Gortat (Hornets nie beda chcieli zostać bez centra). I raczej na pewno VC albo Nelson. Zarówno sportowo jak i w kwestii finansow/przebudowy lepsza dla nich bedzie opcja z VC, dla nas odwrotnie, bo Nelson z CP na boisku to defensywne zabójstwo. Ale damy rade, bo JJ to idealne uzupełnienie składu na SG. Można by oddać samego VC + Gortata, ew obok dodać Bassa/Pietrusa lub dostać Poseya. Najlepsza opcja jak dla mnie to VC + Gortat + Bass - Hornets dostaja spadajacy kontrakt, centra i dobrego PF na ławke, a my Okafora jako PFa i rezerwowego C. Rozkład minut mógłby mniej więcej być taki:

 

PG: Paul 33, Nelson 10, Duhon 5

SG: JJ 25, Nelson 15, Q-Rich 8

SF: Lewis 20, Pietrus 20, Q-Rich 8

PF: Okafor 20, Lewis 15, Anderson 13

C: Howard 35, Okafor 10, Orton 3

 

Fajnie jakby to sie stało. Tylko ten Okafor na PF mi jakoś nie pasuje. Tak czy inaczej, Otis musi starać sie o Paula jak może, jeśli chce sie upewnić, że Howard zostaje w Orlando, bo inaczej może nas czekać powtórka z historii z LeBronem, albo Shaqiem, typu Howard w Knicks (chociaz to by akurat było dobre).

 

odom jest lepszy we wszystkim poza 3pt range a tez gra na 3-4 i dodatkowo swietnie zbiera. jest lepszy od ryska

Zależy od sytuacji. Ja bym nie zamienił Odoma na Ryśka w Orlando (nie licząc sytuacji kontraktowej).

 

Jak myślisz które Orlando grało lepiej? To z Hedo czy to z Carterem? I dlaczego?

To z Carterem. I to wyraźnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest nobrainer. Pozyskanie CP3, gościa co umi rzucić 30 pkt, klepnąć 13 asyst, dorzuca 2-3 przechwyty, nie jest żadną dziurą w obronie, jest młody, ma znośny kontrakt.

 

NOH chcą dorzucić Okafora, który dodatkowo świetnie pasuje do Howarda. Nie dubluje się z nim. Nie wymaga piłek, i będzie zbierał sporo tego co poleci niecelnie za łuku. Zakładając , że zostaje Bass, mają surowego Ortona, Lewis może kilka minut na PF zagrać, wystarczy podpisać jakiegoś emerytowanego kloca i jest potężna rotacja pod koszem.

 

Na łuku strzelcy Redick, Lewis, Q-Rich i Duhon z Paulem. Każdy z nich grozi trójką. Howard ma dużo miejsca na te swoje manewry. Okafor nie powinien mu przeszkadzać i robić tłoku.

 

Ławka wiele nie traci, bo wymienia się podstawowego gracza + dwóch rolesów, na dwóch podstawowych. Będąc realnym contenderem mogą podpisać jakiś emerytów. Salary zapachane i tak na długie lata.

 

Ja bym to zaakceptował z pocałowanie ręki i lekką ręką dorzucił picki, by NOH się mocno nie wachało.

 

 

Ze strony NOH to czyste oszczędności. Zyskują solidnego centra na lata, za rok spadają im 2 wielkie kontrakty. Pewnie poproszą o picki i rebuild w pełni, bo w tej chwili , w tak mocnej konferencji/dywizji nie mają zbytnich szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mogliśmy widzieć jak wygląda gra Magic kiedy obok Howarda gra żel betonowy kloc. (Marcin, Bass) To ma akurat potwierdzenie w teraźniejszości - mianowicie gra Magic wygląda gorzej

Nie do końca. Poza tym za małą próbkę i nie regularnie grającą widzieliśmy żeby można było to oceniać.

Myślisz, że dlaczego SVG trzyma Lewisa w s5 na PF a Otis Smith dał mu jeden z najbardziej horrendalnie wysokich kontraktów?

Bo nikt nie jest nieomylny i każdy popełnia błędy

Dołączona grafika

 

Ciekawostką jest natomiast to że Orlando zdaje się że statystycznie pierwszą defensywą(jeżeli się myle to mnie poprawcie) dość szybko się pożegnali z rozgrywkami :P

Szybko to się pożegnali Heat.

 

A ogólnie to się zgadzam w kontekście reszty z Matkiem oprócz jednego farfocla którego tutaj wysmarował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH#1

Czy ja wiem czy to tak wielka porażka? Podpisywano o wiele gorsze kontrakty, a Lewis pewien poziom utrzymuje. Nie można tego kontraktu nazywać błędem. Co nie zmienia faktu, że zazdroszczę komuś forsy jaką dysponuje skoro tyle wykłada na takiego grajka :)

 

Co do występów Bass/Marcin - Howard - to wydaje mi się że było po prostu słabo, dlatego tak krótko dane nam było takie rozwiązania oglądać. W końcu Bassa pozyskali jako pomysł na PF z prawdziwego zdarzenia. No bo nie chyba jako backup dla Marcina(sick)

Widocznie taka gra im nie leżała i nie leży. Dlaczego Marcin z uporem maniaka stara się poprawić swój rzut z półdystansu? Howard i Magic potrzebują dużo wolnego pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lapu-capu

w tych po lewis mial w kazdej rundzie swietna srednia ok 5,5 zbiorki (przy ponad 36 minutach na mecz to jest c***owo na pf nie sadzisz?) na mecz ale punktowo nie bylo tak rozowo

z heat 15,8 - pewnie nie interesowales sie jeszcze wtedy ta druzyna ale narzeciwko mial glownie haslema i beasleya, anthony i oneal dla dwighta

z hawks 17 - ale tutaj pod koszem jest podobny gosc do niego czyli smith. do tego horford byl na howardzie

i na deser c's zabojcze 8,2 punkta na mecz - a naprzeciw komu gral? zajebiscie obsadzonej strefe podkoszowej wiec to samo byloby w serii z kazda druzyna majaca conajmniej dwoch mocnych podkoszowcow

Na początku myślałem że się pierdolnął z nazwą ale chyba nieee :)

k**** faktycznie magic grali z pierwszej rundzie z bobcats a nie z heat :D ale mieli tylko tyrusa i chandlera to i lewis mogl wiecej poszalec

 

mysle ze mozemy zakonczyc ta dyskusje el-Bart, twoje argumenty wogole nie przekonuja mnie do zmiany zdania nt. lewisa. dwight bedzie lepiej wygladal w parze z jakims niezlym PRAWDZIWYM podkoszowcem, niz z lewisem I zdania nie zmienie

 

kontrakt lewisa jest fatalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matek;

ja również zdania nie zmienię.. Coś mi się jednak wydaje, że lewis sobie pogra dla Magic jeszcze wiele lat.(kto by chciał taki kontrakt:P) Zapewne wymiennie na PF-SF. A to czy Howard będzie na papierze prezentował się lepiej w duecie z jakimś klockiem to SVG i Smitha za pewne mało obchodzi bo najważniejsze są wyniki całego zespołu. Sytuacja z Bassem i Marcinem może w mojej ocenie potwierdzać tezę, że lepiej im z fałszywą czwórką niż kimś innym.

 

ps. gdyby było inaczej Lewis już dawno zostałby przesunięty a nie tłukliby nim w taki sposób tyle meczów. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH#1

Czy ja wiem czy to tak wielka porażka? Podpisywano o wiele gorsze kontrakty, a Lewis pewien poziom utrzymuje. Nie można tego kontraktu nazywać błędem. Co nie zmienia faktu, że zazdroszczę komuś forsy jaką dysponuje skoro tyle wykłada na takiego grajka :)

 

Co do występów Bass/Marcin - Howard - to wydaje mi się że było po prostu słabo, dlatego tak krótko dane nam było takie rozwiązania oglądać. W końcu Bassa pozyskali jako pomysł na PF z prawdziwego zdarzenia. No bo nie chyba jako backup dla Marcina(sick)

Widocznie taka gra im nie leżała i nie leży. Dlaczego Marcin z uporem maniaka stara się poprawić swój rzut z półdystansu? Howard i Magic potrzebują dużo wolnego pod koszem.

Jeżeli chodzi o pieniądze jakie z tego kontraktu dostaje Lewis to nie można mówić o niczym innym jak o błędzie. Sama decyzja nie była najgorsza. Jakby kwota była o jakieś 40/50 mln mniejsza to nie było by źle.

 

Marcin chce poprawić rzut bo to dla niego jedyna nadzieja że dostanie więcej minut. Bass przy howardzie nie wyglądał źle. A jeśli już nawet nie szło mu za bardzo to mam wrażenie że miał ten efekt co redick rok/dwa lata temu nie regularna gra z ławki i ciągła niepewność czy w ogóle powącha parkiet.

 

Bass nie dostawał szansy bo Stan ma nasrane do głowy z graczem typu lewis czy anderson koło howarda. I nie za bardzo wie co zrobić gdy to nie działa tak jak na przykład w finałach konferencji przeciw celtics gdy Lewis sobie nie radził/był bez formy/czy podobno miał jakiegoś tam wirusa. SVG nie zrezygnował z lewisa bo za bardzo w niego wierzy ale już z andersona nie korzystał . Ratował się natomiast Bassem i Gortatem chociaż nie było już czego ratować gdy po boisku śmigał rzucający ze skutecznością 34%( 17% za 3!) i zbierający niecałe 6 piłek na mecz 19 milionowy pf :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że para Howard - Gortat czy Howard-Bass nie wygladała za dobrze w ofensywie wiec i Howard-Okafor wyglądaliby kiepsko ;] Faktycznie, obaj nie są wirtuozami w ataku, ale chyba zapominacie że zmieniliby sie równiez rozgrywajacy( można powiedziec ze dopiero by sie pojawil, bo Nelson to jedank undersized SG). Z takim zawodnikiem jak Paul ofensywa nie może wygladac kiepsko. Facet rozruszałby nawet Colinsa ;) Jak tylko można to niech dealują z NOH bo wiecej takiej okazji mogą juz nie miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta: jeżeli masz możliwość pozyskania Chrisa Paula, nie tracąc Howarda, a właściciel daje wolną rękę w kwestii wydatków, to robisz to bez wahania.

Jestem ostro nawalony, ale nawet teraz bym przyklepał ten trade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Free-agent forward Matt Barnes(notes) has reached agreement on a two-year, $3.6 million contract with the Los Angeles Lakers, league sources told Yahoo! Sports.

 

The Lakers expect to receive a signed contract on Thursday night. The deal will pay him $1.7 million next season and give him a player option for $1.9 million in 2011-12.

Czyli identyczne warunki jak w zeszłym roku. Ciekawa zmiana sytuacji, od przyzwoitego kontraktu w Toronto do minimum w Lakers. Pewnie liczy, że zdobedzie mistrza w LA i na fali sukcesu dostanie w końcu jakąś większą kase.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry ruch ze strony Lakers. Barnes zawsze się przyda, bo to typ bardzo uniwersalnego zawodnika. I do tego za tak małe pieniądze. Szkoda mi go. Byle kołek, byle wysoki, dostaje kasę że ho ho, a on znów na krótkim kontrakcie. Zestarzeje się chłop zanim dostanie chociaż te 4 bańki za sezon. Ale przynajmniej cały czas jest w contract year albo prawie :wink: , co jego drużynom gwarantuje to, że będzie się starał. Barnes od razu załatwia ewentualne problemy, jakie fani LAL widzieli w osobach Waltona i Vujacica, bo odgryzie im chyba niemało z czasu gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dnia brzmi: co hornets chca wyciagnac za paula?

ciezko jest pozbyc sie swojego franczajs playera. ale musza sobie to spokojnie przemyslec i zdecydowac sie na jakis ruch. albo oszczednosci i przyjmuja spadajace kontrakty probujac pozbyc sie tego co maja (okafor?!) albo probuja wyrwac mozliwie najwiecej talentu zeby grac juz w przyszlym roku o cos.

 

blazers i magic maja najwiecej do zaoferowania. tak jak jednras pisal: jak masz mozliwosc dokoptowania do howarda takiego rozgrywajka jak paul to nie zastanawiasz sie jakie koszty to poniesie.

 

wyprzedalbym wszystkich z magic zeby wyrwac paula. nawet okafora bym przyjal.

 

jak nie to paul skonczy w nyc z melo i amare tak jak zapowiedzial na weselu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornets przede wszystkim będą chcieć przy okazji wyczyścić salary, więc przyjęcie na siebie kontraktów Okafora i Poseya, to absolutny mus dla ewentualnego nabywcy Paula. Nie rozumiem dlaczego Magic mają być brani pod uwagę jako potencjalnie jeden z najlepszych partnerów do trejdu przez Hornets? Ani nic ciekawego nie mają z młodzieży, a ich kontrakty są long term, a tego NO nie będzie potrzebować. Jeden kontrakt Cartera wiosny nie czyni, a branie na siebie kontraktów Bassa i Gortata to czysta głupota.

 

Mavs za to są w stanie wyczyścić im salary, sprawić, że będą walczyć o po w tym sezonie i dodatkowo dać im trochę talentu:

 

Chandler + Caron + Beaubois + Stevenson + picki

CP3 + Okafor + Posey

 

Do it Cuban.

 

Hornets zostają po takim trejdzie z mocną rotacją mającą realne szanse na awans do po:

 

Collison Beaubois

Thornthon Beaubois

Caron Peja

West Songaila

Chandler Gray

 

 

Let’s begin with the Mavs’ predictable involvement: DallasBasketball.com reported exclusively that before pulling the trigger on last week’s Tyson Chandler trade, the Mavs contacted New Orleans offering “the kitchen sink’’ for the star point guard. It was essentially an “everything-and-anything-except-Dirk’’ proposal; the Hornets could’ve had financial relief by accepting The DUST Chip plus talent including Roddy Beaubois, or a talent-based package featuring Roddy B and Caron Butler … anything they wanted.

Wtedy się nie udało, ale wtedy też Paul nie żądal trejdu, teraz sytuacja się zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Free-agent forward Matt Barnes(notes) has reached agreement on a two-year, $3.6 million contract with the Los Angeles Lakers, league sources told Yahoo! Sports.

 

The Lakers expect to receive a signed contract on Thursday night. The deal will pay him $1.7 million next season and give him a player option for $1.9 million in 2011-12.

Czyli identyczne warunki jak w zeszłym roku. Ciekawa zmiana sytuacji, od przyzwoitego kontraktu w Toronto do minimum w Lakers. Pewnie liczy, że zdobedzie mistrza w LA i na fali sukcesu dostanie w końcu jakąś większą kase.

tylko że z drugiej strony nie pogra zbyt wiele minut, nie dostanie zbyt wielu rzutów itp itd, nie wiem, miszczowskim pierścieniem się nie naje, trochę mnie zaskoczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barnes dla Lakers to deal pierwsza klasa. To taki "zły pies". Co prawda, mają już Artesta ale tego to strach spuścić ze smyczy. Więcej pożytku z Ron Rona jak się kontroluje i zbędne emocje nim nie targają. Lakers dzięki temu zawodnikowi zyskują wiele "sukinsyństwa". Mr.Zen go ładnie wytresuje i będą mieli chłoptasia od bardzo brudnej roboty na PO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rw, dlaczego uwazasz, ze w lakers nie pogra wiecej?

shannon przy 9-osobowej rotacji dostawal 20 minuty, tylko o 6 mniej niz barnes w magic, gdzie byl starterem.

ariza rok wczesniej 24 minuty

 

jezeli nie sprawdzi sie sasha i ebanks, phil moze zrobic taka sama rotacje na sg-sf jak na pf-c, czyli rozlozy wszystkie minuty z tych 2 pozycji na 3 grajkow (kobe,artest,barnes). a wtedy czeka na niego prawie 1/3 z 96 minut czyli 32, calkiem sporo tyle co do dyspozycji ma odom. w najgorszym wypadku dostanie tyle samo minut co shannon. moze 2-3 wiecej, bo bedzie chcial oszczedzac kb.

 

ruch moze dziwny ale jezeli "odwali arize", to za rok o tej porze bedzie cieszyl sie z 35/5 a nie z 7/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.