Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2011 offense


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

W koszykówce moim ulubionym zespołem są ostrogi i jestem ciekawy jak będą wyglądały w następnym sezonie.

Wiadomo coś na temat Thiago Splittera? Bo jeśli on dojdzie, to wtedy chyba SAS mają ostatnią szansę na wywalczenie w nieparzystym roku mistrzostwa. Niech tylko Duncan wróci do dyspozycji chociaż z 2007 i RJ24 zacznie grać na poziomie z Nets,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak Duncan ma Ci sie nagle odmlodzic o 3 lata? Duncan gra to na co pozwala mu swoj wiek, pomalutku idzie w dol. Cale szczescie ze spadek jego produkcji jest powolny. A co do Spurs, watpie zeby Splitter ich jakos niesamowicie wzmocnil. Wg mnie Spurs za rok tez moga walczyc o najwyzsze cele. Potrzebuja przedewszystkim zdrowia, lepszej produkcji od Jeffersona(nawet jesli jego rola zostanie znacznie zmniejszona) ale najbardziej potrzebuja MOCNEGO centra. Blair jest fajny ale to nie center, Dice tez fajny ale niech bedzie razem z Blairem zmiennikiami. Kogo widzialbym w Spurs, ano moze Haywooda? Wtedy mieliby chociaz jednego klasycznego centra ktory moglby przeciwstawiac sie Bynumowi ( jesli chca dojsc do finalu musza pokonac Lakers).

Spurs przegrali z Suns przez nietrafione osobiste, to nie jest tak ze sa za starzy i sie koncza. Musza sie wzmocnic pod koszem i moze jeszcze jakims swingmanem na pozycje 2-3(10-15minut) i moga byc jeszcze grozni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak Duncan ma Ci sie nagle odmlodzic o 3 lata? Duncan gra to na co pozwala mu swoj wiek, pomalutku idzie w dol. Cale szczescie ze spadek jego produkcji jest powolny. A co do Spurs, watpie zeby Splitter ich jakos niesamowicie wzmocnil. Wg mnie Spurs za rok tez moga walczyc o najwyzsze cele. Potrzebuja przedewszystkim zdrowia, lepszej produkcji od Jeffersona(nawet jesli jego rola zostanie znacznie zmniejszona) ale najbardziej potrzebuja MOCNEGO centra. Blair jest fajny ale to nie center, Dice tez fajny ale niech bedzie razem z Blairem zmiennikiami. Kogo widzialbym w Spurs, ano moze Haywooda? Wtedy mieliby chociaz jednego klasycznego centra ktory moglby przeciwstawiac sie Bynumowi ( jesli chca dojsc do finalu musza pokonac Lakers).

Spurs przegrali z Suns przez nietrafione osobiste, to nie jest tak ze sa za starzy i sie koncza. Musza sie wzmocnic pod koszem i moze jeszcze jakims swingmanem na pozycje 2-3(10-15minut) i moga byc jeszcze grozni:)

tak czytam i sie troche dziwie ile okreslien nietrafionych lub nieprecyzyjnych

 

1) Duncan owszem nie bedzie juz mlodszy ale wlasnie o to chodzi ze jak w 1999 nastapilo wczesniejsze zamienienie lidera Robinsona na Duncana ( stosunkowo wczesnie bo Robinson gral wtedy niczego sobie i sie dziwilem ze mlokosowi oddaje palme pierwszenstwa bo stac go bylo na robienie dalej 22/12/4/2/1 jakby dalej zostal pierwsza opcja )tak teraz ma to nastapic, czyli wolny starszy ale i tak z drugiej linii mega skuteczny Duncan ustepuje pola innemu...jedyny klopot? znalezc tego "drugiego"

 

2) rola Splitera moze byc znaczaca a gracz ktory potwierdzil potencjalny wykup kontraktu ( duzo nizsza kwota za ten sezon) umozliwia spurs handlowanie nim bo idealnie wpasowuje to w handel przeddraftowy i nie zdziwilbym sie jakby byla to robota menago zawodnika, Tiago wzmocnil sie fizycznie i mimo ze nie jest pakerem to przestal byc taka tyczka jak Dirk w rookie sezon a uniwersalne umiejetnosci cos a'la wczesny Gasol robia wrazenie

dodatkowo jako hiszpanskojezyczny gracz idealnie pasuje do klimatu Alamo

 

3) wspomniany Rj poprzez smallball i granie na PF w obronie bardzo wytracalo go z rytmu meczowego co poprzez odwrocone pozycjonowanie z Bonnerem ( obwod) w ataku ustawialo go tylem do koszo co nie jest jego gra z nabiegu

zgodze sie ze optymalne dla niezlego SF spurs jest mocna para frontu z Duncanem na C ale dalej od kosza i PF typu Tiago rzucajacym z boczku cos jak Pat Ewing/Garnek. takie ustawienie duncana o zasiegu z osobistych ulatwialoby hand-off i przy penetracji oddanie do....wolnego Tiago

 

do pelni szczescia potrzebny jest niestety Tiago konczacy taki dwutakt jak PP w finalach, pyk pyk pyk punkty

skad wysoki porywnuwany do SF? wlasnie ze wzgledu na mobilnosc argentynczyka

 

ale jak wspomnialem moze sie tak zdarzyc ze nieprzypadkowo tiago aby "ulatwic" handel i trafic do ekipy z wieksza iloscia minut tak ladnie w mediach sie wypowiedzial o NBA i jego gotowosci

 

jezeli Pop ma sie wycofac z wynalazku typu Bonner potrzebuje innego speca od trojek i tu klania sie Kyle.

grajac przez srodkowy pas potrzebujesz strzelca z rogu cos co robil Bowen a czego nie "umi" bonner i RJ.

 

nie poruszyliscie sprawy najistotniejszej poza brakiem miesa pod kosz

 

z Parkerem czy bez?

osoba Hilla pomaga uwolnic sie od Tonego ktory ani nie kreuje partnerow ani nie broni dobrze ale jego osoba nie moze byc oceniana przez pryzmat najgorszego poza RookS sezonu pelnego kontuzji i ogolnego zajechania

 

pewnie spurs gotowi sa pozbyc sie Francuza za cos nadzwyczaj mocnego i glupie propozycje za picki nie wchodza w gre bo nawet Turner nie gwarantuje poziomu Allstars w 3 lata ktore ma Duncan ale i wdruga strone TP nie ma az takiej wartosci dla wielu ekip zeby oddawac mase talentu lub gwiazde za tego jednego gracza

 

Haywood? chyba nie bo bylem ostatni broniacy duncana na PF ale widze ze tak uniwersalny gracz nie odchudzony a wlasnie z masa robilby chyba przewage nad Perkami Davisami czy Bynumami wlasnie madroscia a i szybkoscia

 

chyba czas powiedziec spurs brak mocnej 4 niz 5

ale klopot z Parkerem nierozstrzygniety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Bynumem w formi i zdrowiu raczej mało kto zrobi przewagę.

 

Spurs, żeby zdystansować Lakers potrzebują przede wszystkim prawdziwego centra. Bez tego dupa zbita.

 

Dodatkowo swingmana i dobrego role playera na ławkę.

 

A i to wg mnei za mało na Lakers. W Spurs potrzebne jest odejście od modelu Duncana jako ldiera. Musi tracić swoją rolę stopniowo. Ponadto ja spróbowałbym trade'a z Parkerem póki można coś jeszcze za niego wyciągnąć w zamian za kogoś naprawdę dobrego pod kosz.

 

O Ginobilim też można zapomnieć. Dalej stawiający na niego Spurs, to dalej będący w dupie Spurs.

 

Jakoś trio TD-MG-TP nie wydaje mi się zdolne do wywalczenia już czegokolwiek więcej niż druga runda.

 

Konkurencja nie śpi, a panowie nie są coraz młodsi.

 

Dobrze by było, gdyby jakoś się wzmocnili bo bardoz lubię tę ekipię i jedynie Popovicha uważam za trenera zdolnego powstrzymać Jaxa z takim składem jaki obecnie ma. No ale do tego Gregg też potrzebuje odpowiednich wykonawców ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) rola Splitera moze byc znaczaca

ale moze tez byc nieznaczac. Tak jak Andersen w Houston.

 

3) wspomniany Rj poprzez smallball i granie na PF w obronie bardzo wytracalo go z rytmu meczowego co poprzez odwrocone pozycjonowanie z Bonnerem ( obwod) w ataku ustawialo go tylem do koszo co nie jest jego gra z nabiegu

No Jefferson troche minut spedzil na pf, ale 3 razy wiecej gral jednak na swojej nominalnej pozycji. Tylem do kosza gral sporadycznie, wiekszosc jego rzutow byla za 3 albo tuz przed linia za 3, badz spod samej obreczy. W obszarach do 15 stop rzucal 1,5 raza na mecz. Ogolnie Jefferson po prostu strasznie spuscil z tonu, ale moze byc tylko lepiej (zobacz ilu graczy w Spurs mialo znacznie lepsze drugie sezony)

 

zgodze sie ze optymalne dla niezlego SF spurs jest mocna para frontu z Duncanem na C ale dalej od kosza i PF typu Tiago rzucajacym z boczku cos jak Pat Ewing/Garnek. takie ustawienie duncana o zasiegu z osobistych ulatwialoby hand-off i przy penetracji oddanie do....wolnego Tiago

Co wy tak z tym Tiago, dla mnie chlopak (jesli w ogole wyladuje w Spurs) najpierw bedzie sie musial przebic w rotacji przed Blaira, Dice i Bonnera.

 

do pelni szczescia potrzebny jest niestety Tiago konczacy taki dwutakt jak PP w finalach, pyk pyk pyk punkty

pach pach pyk pyk i Tiago za dwa;)

 

jezeli Pop ma sie wycofac z wynalazku typu Bonner potrzebuje innego speca od trojek i tu klania sie Kyle.

grajac przez srodkowy pas potrzebujesz strzelca z rogu cos co robil Bowen a czego nie "umi" bonner i RJ.

Ale Pop ma strzelca z rogu w postaci George'a Hilla. Chlopak wszedl w buty Bowena i swietnie sie z tego wywiazuje. W RS trafil z rogow 66 trojek na 148 oddanych (45%!!!!!!) podczas gdy z innych pozycji oddal zaledwie 38 rzutow na znacznie gorszej skutecznosci. Takze Pop ma swientego strzelca z rogow!

 

z Parkerem czy bez?

osoba Hilla pomaga uwolnic sie od Tonego ktory ani nie kreuje partnerow ani nie broni dobrze

 

Ano ja bym zostal z Parkerem. Zdrowy Parker jest jednym z najbadziej niedocenianych pg ligi. Hill oczywiscie moze grac jako pg, ale sweitnie sprawdza jako gracz rozciagajacy atak i dajacy Parkerkowi wiecej miejsca do gry.

 

Haywood? chyba nie bo bylem ostatni broniacy duncana na PF ale widze ze tak uniwersalny gracz nie odchudzony a wlasnie z masa robilby chyba przewage nad Perkami Davisami czy Bynumami wlasnie madroscia a i szybkoscia

 

Spurs z samotnym Duncenm pod ksozem (plus Blair) zostalby zniszczony przez trio Gasol Bynum i Odom. Spurs musza miec kogos pod kosz jesli chca o cos zawalczyc.

 

Nad Bynumem w formi i zdrowiu raczej mało kto zrobi przewagę.

Spurs, żeby zdystansować Lakers potrzebują przede wszystkim prawdziwego centra. Bez tego dupa zbita.

 

otoz to.

 

Dodatkowo swingmana i dobrego role playera na ławkę.

 

Ihmo obwod maja wporzadku ale oczywiscie wzmocnienia mile widziane. Hill grajacy z lawki ale po ponad 30minut to swietny swingman. Szkoda ze Mason sie gdzies zagubil. Ogolnie center i jakies role player jak napisales to wg mnie najwieznisze punkty Spurs. No i zobaczymy co bedzie z Blaira.

 

A i to wg mnei za mało na Lakers. W Spurs potrzebne jest odejście od modelu Duncana jako ldiera. Musi tracić swoją rolę stopniowo.

O Ginobilim też można zapomnieć. Dalej stawiający na niego Spurs, to dalej będący w dupie Spurs.

 

Tak Duncan powinien byc elementem ukladanki a nie jej glownym punktem, ale pamietacie ze jak Spurs zdobywali swoje mistrzostwa to juz wtedy tak bylo? Zespol opieral sie na w rownym stopniu na Manu Parkerze i Duncanie.

 

Czemu uwazasz ze o Manu mozna zapomniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Manu jest zbyt kontuzjogenny. Zbyt dużo "ale", żeby był jednym z liderów. Ja go osobiście widzę tylko jako "dodatek" do dania głównego.

 

Poza tym nawet jak gra to ma duże wahania formy. Zbyt duże jak dla mnie. Poza tym wiekowo też już jest bliżej końca.

 

Po rpostu za dużo wątpliwości z nim jak dla mnie. Ja bym go gdzieś opchnął i zaczął mały rebuilding Spurs, póki ich gracze są coś warci. Bo prawda jest taka, że w San Antonio to ostatni gwizdek na takie coś. Wątpię, że będą mieli farta do kolejnego Duncana, a gwiazdy nie są zbyt chętne do przeprowadzki do San Antonio, gdzie w dodatku grubej kasy nie ma.

 

Dlatego wóz, albo przewóz. Ja bym zaryzykował. Za Parkera da się wyciągnąć kogoś fajnego pod kosz i młodszego w dodatku. Ginobiliego wzięłoby pewnie parę ekip. Zostawiłbym tylko Duncana ,jako żywy symbol klubu, i Jeffersona z głównych postaci. McDyess na ławkę jak znalazł.

 

Tak ja to widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja uwielbiam SAS ale szczerze mówiąc zgodze się i generalnie opychałbym teraz Manu i TP za cokolwiek a myślę, że trejd z Wizards Manu za Agenta 0 obie ekipy by wzięły i stac je na to jeśli dobrze ogarniam te liczby. Parkera opchnąc bo przy Gilbercie Hill może ładne jako swingman to co wyżej powiedziane rozciągac obrone i wziąc za Tonego Gordona albo kogoś z dobrą trójką i z agentów brac Haywooda i nie jest źle ale jako fan SAS podjrzewam, że jednak pozostanie trio TD + Manu+ TP których uwielbiam jako koszykarzy bo wszyscy mają nieprzeciętny intelekt a manu w formie rozpierdala kosmos ale uważam, że trejdowac trzeba teraz.

 

Wymarzonymi graczami to pewnie Bosh i JJ ale nie ma na nich szans niestety a obaj przynieśli by szansę na misia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli znajdzie się głupi , który weźmie kontrakt Arenasa i samego Arenasa, to tym głupim Spurs nie będą.

 

Spurs nie będą aktywni na rynku FA, bo nie mają siana. Większość MLE pójdzie na Splittera, dochodzi do tego FA za resztę kasy, LLE, 20 i 50 pick. Wątpie by de Colo zjawił się w tym roku. Nudy, Nudy i Nudy w tym offseason u Spurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli znajdzie się głupi , który weźmie kontrakt Arenasa i samego Arenasa, to tym głupim Spurs nie będą.

 

Spurs nie będą aktywni na rynku FA, bo nie mają siana. Większość MLE pójdzie na Splittera, dochodzi do tego FA za resztę kasy, LLE, 20 i 50 pick. Wątpie by de Colo zjawił się w tym roku. Nudy, Nudy i Nudy w tym offseason u Spurs.

w sumie tak na spokojnie chyba wypada sie zgodzic...czekamy

 

fart z pickiem 20 na podstawie ktorego przyfarcili Jamesa Andersona mojego ulubienca plus MLE na Tiago jezeli skusi sie na NBA bo dostal jednak duzo lepsza 5 letnia propozycje z ABC z lataniem skladu na pozycjach 9-12

sklad:

 

Tim Duncan $18,700,000 $21,300,000 $0

Richard Jefferson $15,000,000 $0 $0

Tony Parker $13,500,000 $0 $0

Manu Ginobili $11,854,584 $12,981,038 $14,107,492

Antonio McDyess $4,860,000 $5,220,000 $0

George Hill $1,157,160 $2,086,359 $3,079,466

James Anderson z pickiem 20 to jakies $1,134,000 planowane

DeJuan Blair $918,000 $986,000 $1,054,000

 

filery

Malik Hairston $854,389 $0 $0

Alonzo Gee $762,195 $0 $0

 

 

TOTALS: $67,606,328

 

plus MLE oby Tiago to dodatkowe 5,5M $ na starcie

rookas z 2 rundy ? raczej NIE! 19 letni Ryan Richards tak jak Colo zostanie Europie

B-annualE ?

 

9 plus 1 plus 1 daje na razie 11 graczy a kasa juz ponad 74M $

 

jakie sa przeslanki aby Tiago zawital do NBA?

w sumie trywialnie prosta !

zdobywajac tytul po zwycieskim finale z Barca gdzie zostal MVP sprawia ze to idealny moment do pozegnan z liga hiszpanska!

 

prezydent Caja Laboral Josean Querejeta takze potwierdza fakt ze Tiago powinien skorzystac z opcji odejscia ( kontrakt ma do 2012 roku) do NBA...

 

ja bardzo poprosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiszpańskie media podają, że spurs złożyli splitterowi ofertę 30/5 [no czyli pewnie mle po prostu jak ktoś już tu wspominał]

 

co do idealnego momentu to myślę, że ważniejsze niż tytuły mvp i mistrzostwo ACB jest to, że mijają 3 lata od wybrania splittera w drafcie i tym samym jest to pierwszy rok, gdy nie musi on podpisywać kontraktu wg. rookie scale tylko taki, jaki uda mu się wynegocjować [co do tych trzech lat to nie jestem pewien, ale taki przepis istnieje]

 

 

btw Ignazz, szpecu od koszykówki europejskiej, nie mogę nie zapytać - gdzie ta oferta dla LeBrona typu 20 czy 30 mln euro za rok od europejskieog klubu, o której pisałeś jakiś rok temu? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony Parker recently told a French newspaper, L'Equipe, that he doesn't want to sign a contract extension with the Spurs this year. Parker prefers to play out the final year of his contract before making a decision, and is open to leaving San Antonio as a free agent. But he has assurances from Gregg Popovich that he'll stay put in 2010-11.

Dziwna deklaracja Parkera. Jesli to prawda, to Spurs z miejsca powinni szukac dla niego nowego pracodawcy. Mam nadzieje, ze nie dojdzie do sytuacji, ze za rok podziekuja sobia za lata wspolpracy i puszcza go ot tak sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony Parker recently told a French newspaper, L'Equipe, that he doesn't want to sign a contract extension with the Spurs this year. Parker prefers to play out the final year of his contract before making a decision, and is open to leaving San Antonio as a free agent. But he has assurances from Gregg Popovich that he'll stay put in 2010-11.

Dziwna deklaracja Parkera. Jesli to prawda, to Spurs z miejsca powinni szukac dla niego nowego pracodawcy. Mam nadzieje, ze nie dojdzie do sytuacji, ze za rok podziekuja sobia za lata wspolpracy i puszcza go ot tak sobie.

Jeżeli to jest ten wywiad, który czytałem w całości, to te zacytowane zdania są wyjęte z kontekstu. Parker gdybał co by było gdyby i takie tam. Mówił też , że zatrudnia osobistego trenera, że nie jedzie na MŚ i zamierza dać czadu w następnym sezonie, gdyż liczy na tłusty kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wlasciciela to na pewno duza ulga finansowa.

A co do skladu Spurs to beda miec ~4mln zeby najpierw podpisac jakiegos sf-a (Portland chce zwolnic Gomesa) do wziecia jest chocby Outlaw. Poza tymi 4milionami moga dac komus MLE.

Wiec nie jest tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie jest tak, ze teraz klub moze podpisac jeffersona np za 30 baniek na 5lat i oprocz tego maja te wspomniane 4 banki pod salary (jezeli podpisaliby kogos przed jeffersonem) plus pelne mle??

 

generalnie juz oczyma wyobrazni widzialem handlujacych spurs kontraktem richarda ale wyszlo jak wyszlo. dziwna akcja i nie wiadomo do konca kto stracil najwiecej a jefferson jezeli dostanie gdzies te 30 baniek na 5 lat to bedzie farciarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie jest tak, ze teraz klub moze podpisac jeffersona np za 30 baniek na 5lat i oprocz tego maja te wspomniane 4 banki pod salary (jezeli podpisaliby kogos przed jeffersonem) plus pelne mle??

wydaje mi się żeby tak jest kiedy zawodnik podchodzi pod klauzule Birda ew.EBE? a jefferson jest chyba za krótko w SAS na to.

 

Swoją drogą to debil, za rok nawet jak by podpisał 4,5 X 4 wyszedł by lepiej nie wiem czy ktoś się skusi żeby mu dać full mle na 5 lat po tym co zaprezentował, chociaż z drugiej strony w to lato będzie od cholery klubów, które będą miały cap space.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze ma bird rites, nie liczy się w sumie ile się gra w jednym klubie, liczy się z kim i z jakiej paki podpisywało się ostatni kontrakt

 

po drugie - jak zauważył Jendras - kto może, to raczej opt-outuje z kontraktu w tym roku

 

jeśli w przyszłym roku by doszło do lock-outu, to wtedy FA mogą stracić dużą kasę, nie tylko na samej sumie kontraktu co na np odwołaniu sezonu

 

więc wszyscy majstrzy którzy tu Jeffersona & jego agenta wyzywacie - się zastanówcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.