Skocz do zawartości

[WCF]: Los Angeles Lakers (1) - Denver Nuggets (3)


Lucas

Kto w finale?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto w finale?


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 20.09.2020 o 10:30

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, lorak napisał:

 

przez chwile myslalem, ze AD>LJ, przynajmniej w tej serii. ale potem dotarło do mnie, ze LJ jest nie tylko oczywiście lepszym kreatorem, ale i zbierającym oraz broniącym pomalowane. Davis to chyba bardziej jest w dyskusji vs Jamal  - kto lepszym shooting guardem ; )

Jak widzę w 4q Rondo jako creatora oraz generała to widzę rolę lbja nieco inną. no i na tym forum od zarania dziejów finisherzy są underrated względem creatorow . tym bardziej domniemam oraz tylko przypuszczam , że malone ma większą wiedzę od nas i podwajanie davis dzisiaj od 1q a krycie lbj tylko 1 vs 1 nie było przypadkowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Van napisał:

Lakers muszą agresywniej w G5 zaatakować od początku Murraya, więcej podwojeń, trapowania coś jak bronili Hardena. Wyrobił się strasznie Jamal, pewności siebie mu nie odbiorą, ale chociaż nie dać mu tak złapać rytmu. 

Vogel moim zdaniem popełnił poważny błąd nie grając Howardem więcej, ale Nuggets na szczęście tego nie wykorzystali. Widać było to szczególnie w jednej akcji jakoś 9min do końca jak Jokic zbierał nad Morrisem i ponawiał zanim złapał czwarty faul. Dwight daje fajna energię, Morris fajnie pasował do grania z Rockets, ale tutaj jeszcze więcej Dwighta potrzeba.

Miejmy nadzieję, że z kostka Davisa będzie ok no i co nie popełnić błędów Jazz i Clippers. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się przed dzisiejszym spotkaniem stresowałem i widząc jak Nuggets trzymają się w grze pomimo mocnego początku Lakers, miałem gdzieś z tyłu głowy, że tu się może zrobić 2:2, ale na szczęście udało się to utrzymać i wyjść na prowadzenie 3:1 w serii. Ogromny szacunek dla Howarda, że po tym jak w konfrontacjach z Rockets spędzał mecz za meczem na ławce, przeciwko Denver wyszedł zmobilizowany i daje bardzo wartościowe minuty, co tylko potwierdzają staty przytaczane powyżej przez innych użytkowników. Dzisiaj kapitalna robota na deskach, szczególnie w ataku, gdzie dobił kilka ważnych piłek, w dość imponującym stylu, wieszając się na obręczy i pokazując, że coś tam ze starego Dwighta jeszcze w sobie ma.

Osobny akapit warto poświęcić sędziowaniu, bo pasiaki chyba pogubiły się w znajomości przepisów albo pozwalają sobie na nieco zbyt swobodne ich interpretowanie. Mnóstwo jest w tej serii absurdalnych decyzji, bo w jednej akcji nawet najdrobniejszy kontakt jest sankcjonowany, a w kolejnej po ewidentnym faulu gwizdki milczą z niezrozumiałego powodu. Ten wjazd pod kosz Jamesa i obicie mu łap przy wyskoku, to w zasadzie kwintesencja postawy arbitrów w tej serii. Nie rozumiem jak można było coś tak ewidentnego przeoczyć.

Ogólnie seria wydaje się być pod kontrolą i mam nadzieję, że uda się ją zamknąć już w najbliższym meczu. Lakers to nie Clippers czy Jazz, żeby się tak skompromitować mając przeciwnika na deskach. Limit szczęścia Denver też musi się kiedyś wyczerpać, a w tych PO mieli go oni aż nadto (podobnie zresztą jak determinacji i woli walki - nie ma co tej drużyny dyskredytować :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę już temat Joka vs real C (Howard bdb gra) przerobiliscie, więc nie ma co pisać, chłop wyglądał dziś jakby walec się po nim przejechał. Naprawdę aż się wierzyć nie chce ze nie był chory Joker, albo po prostu też jest człowiekiem.

Murray rzutowo wszedł na inny poziom, ale przede wszystkim zaczął pracować nad wejściami pod kosz, koordynacja , selekcją i umiejętnym rozbijaniem strefy. Zastanawia mnie czy aby świetne występy Jamala to nie jest efekt braku presji widowni... bo widać gołym okiem że na innej swobodzie psychicznej gra w bańce. Te rzuty spod kosza (niech będzie Jordanowski choć to nie jest autor takich rzutów), czy lewą ręką to już absolutna topka. Szkoda że więcej wcześniej Monte nie grał, widać dobrze się czuje.

W Lakers niby znów najlepsi AD i LBJ, ale w 4kw jak gonili Nuggets, miałem wrażenie że w ataku piłka ich parzy (zresztą pozostała ekipę LA poza Rondo też). Rajon strasznie dużo im daje w 4kw, praktycznie dzięki niemu i obronie LBJ nie dali rady Nuggets dojść ich. 

Mimo wyniku 3-1 naprawdę fajna seria, zresztą te PO mega mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Jamal, rolesi dojechali, ale zabrakło lepszego występu Joka.

3-1, więc zaczynamy serie? ;)

59 minut temu, dannygd napisał:

Widzę już temat Joka vs real C (Howard bdb gra) przerobiliscie

A to Gobert nie był real C?

Choć oczywiście Howard świetnie dziś wyglądał, dał te zbiórki, których brakowało, bo o ile Davis świetnie punktuje to nie wiem co mu się że zbieraniem stało, niby dość wysoko broni, ale w Q3 chyba pierwsza zbiórkę zaliczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o lol

czyli nie tylko sezonowcy Lakers są płakusiami:

https://www.knbr.com/2020/09/23/lakers-formally-complain-to-nba-about-lebron-james-low-free-throw-numbers-in-wcf/

ADAMIE SILVERZE RATUJ!!!! (freethrowa dej lebronowi! lalala) no i od razu 35 - 23 w FTA xDDD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mac napisał:

Czyli będzie 4-2 dla LAL

Też obstawiałem 4-2 dla LAL, bo Denver to Denver. Na początku serii Lakers z Rockets było jasne dla mnie, że drużyna Lebrona idzie po mistrzostwo.
Oby kostka A.Davisa wytrzymała, bo coś chłopaczyna kulał lekko w ostatnim meczu. A na jednej nodze A.Davisa tytułu łatwo nie zdobędą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, julekstep napisał:

ADAMIE SILVERZE RATUJ!!!! (freethrowa dej lebronowi! lalala) no i od razu 35 - 23 w FTA xDDD

Wzięli przykład z Malone'a i Murraya, którzy po G1 na konferencji popłakali, że gwizdki już tak nie sprzyjajo jak w serii z Clippers no i od razu G2 33-19 w FTA, ale w czapkę xDDDDDDDDD lalala

Teraz też kołcz Malone poprosił żeby Jokic więcej rzucał z linii bo za ciężko mu z Howardem więc nie martw się julczyk !

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ttr napisał:

Wzięli przykład z Malone'a i Murraya, którzy po G1 na konferencji popłakali, że gwizdki już tak nie sprzyjajo jak w serii z Clippers no i od razu G2 33-19 w FTA, ale w czapkę xDDDDDDDDD lalala

Teraz też kołcz Malone poprosił żeby Jokic więcej rzucał z linii bo za ciężko mu z Howardem więc nie martw się julczyk !

Sorry ziomek, ale nic ci nie napiszę że porównywanie gadek konferencji z bezpośrednim donosem do Silvera jest debilne, bo zaraz polecisz na skargę do Borysa -> jak na prawdziwego sezonowca Lakers przystało!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers wnosili te 'protesty' już w trakcie sezonu, i nie miały znaczenia-  teraz też nie będą miały. Ten faul z postu ttr w sumie dobrze pokazuje główny problem LeBrona - on jest tak silny, że nawet napieprzany po łapach nie traci balansu + nie potrafi sprzedawać kontaktu.

Mocno męczy się LeBron przy tym 'spacingu' Lakers, o ile miałem/mam pewność, że Lakers ograją Nuggets, tak kompletnie nie czuję się w podobny sposób w kontekście finałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, julekstep napisał:

Sorry ziomek, ale nic ci nie napiszę że porównywanie gadek konferencji z bezpośrednim donosem do Silvera jest debilne, bo zaraz polecisz na skargę do Borysa -> jak na prawdziwego sezonowca Lakers przystało!

sezonowcu (c) Fan Utah, Portland wierny sympatyk Denver since 2016 !

Skoro płakanie na konferencji to oznaka większej klasy to szacunek. 3/4 drużyn tej ligi protestuje innymi kanałami jak sędziowie odpierdalają, ale wywieranie presji poprzez media to nie debilizm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ttr napisał:

sezonowcu (c) Fan Utah, Portland wierny sympatyk Denver since 2016 !

Skoro płakanie na konferencji to oznaka większej klasy to szacunek. 3/4 drużyn tej ligi protestuje innymi kanałami jak sędziowie odpierdalają, ale wywieranie presji poprzez media to nie debilizm :D

ja jestem sezonowcem - tylko pisałem o tym x razy i tego nie ukrywam w przeciwieństwie do fanów GSW Lakers :)  (w sumie trochę przypał być sezonowcem tych teamów, którym akurat kibicują też komisarze NBA...)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.