Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, DRK napisał:

o gorsze, mogą nabrać podejrzeń (poniekąd uzasadnionych w tym przypadku) że NATO to miękiszon

W tej wojnie jedynym miękiszonem sa Rosjanie.

Zerwali umowę na dostawy zboża Turcja powiedziała ,że oni nadal będą eskortować statki i Rosja nie zrobiła nic. Podkuliła ogon i szybko się zgodzili. NATO dostarcza sprzęt i Rosjanie jeszcze ani razu nie zaatakowali przejść granicznych. Czy stacji kolejowych którymi to idzie bo nie chcą mieć przypadkowego trafienia w Polske albo jakieś oficera NATO. Oni atakuje te dostawy dopiero jak mają pewnosć ,że przejęła je armia ukraińska. Rosja jak oignia unika nawet mikro cases belli z NATO. Wysadzili Nord Stream co dziś potwierdzili Szwedzi ale to była ich infrastruktura

Rosja w tej wojnie pokazała ,że jest zwykłym cieniasiem , który się boi postawić Europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Widać ,że Kijowa chroni niemiecki IrIS. Jak wczoraj Rosjanie wystrzelili mniej pocisków to system zestrzelił wszystkie. Jak wystrzeliła ok 100 te kilka dni temu to część trafiła. Widać ,że Rosjanie jeśli chcą osiągnać cele to już teraz musza strzelać masowo. 

A Ukraina wciąz ma raptem 2 niemiecki IRISy i 1 norwskie NASCAM. Za 2 tygodnie mają dostać kolejne 2-3 NASCAMY i jeden Francuski. W styczniu kolejny IRIS i 2 NASCAMY. I wtedy już praktycznie nie będą w stanie trafić głównych miast. 

Jak podają zestrzelono około 75 z 90 rakiet. Na ile to prawda nie wiem. Wczoraj czytałem że NASCAM zestrzelił 5 na 5 w okolicach Kijowa.

5 minut temu, ely3 napisał:

Wczoraj wysłali X-55 która jest nośnikiem tylko i wyłącznie głowic nuklearnych ale tym razem wstawili pusta głowiće. Chyba testowali system ukraiński czy mogą trafić pocisk nuklearny

a drugą interpetacja którą widziałem że już są takie pustki w magazynach że szukają wszystkiego co mogą wysłać. 

 

6 minut temu, ely3 napisał:

Widać ,że skuteczność obrony ukraińskiej rośnie ale jeśli Rosja znowu wystrzelili masowo 100 rakiet to system może sobie nie poradzić a za chwilę mają dojechać irańskie rakiety ... 

Pytanie jak długo będzie ich stać wysyłać50+ rakiet. Dlatego te Iranskie to może być potężna zmiana na plus dla ruskich i zwiększenie zagrożenia dla Ukrainy. A już dziś np. takie Dnipro nie ma prądu i wody od 24h.

 

@ely3 z innej beczki czytałeś coś o froncie Zaporoskim? wczoraj było trochę sprzecznych informacji na temat ataku ruskiego.

11 minut temu, DRK napisał:

W tym sęk.  I to jest właśnie złe. Jeśli to rosyjska rakieta i Rosjanie o tym wiedzą, i NATO wie czyja to rakieta, a mimo to obarcza winą UKR to Rosjanie się z tego po cichu śmieją. Co gorsze, mogą nabrać podejrzeń (poniekąd uzasadnionych w tym przypadku) że NATO to miękiszon.

Problem może być oficjalne wypowiedz USA z marca o tym że jak 1 rakieta celowo czy przypadkowo spadnie na teren NATO to NATO odpowie militarnie.  Ogólnie nie wiem gdzie spadła rakieta ruska (ale taka informacja też powinna się pojawić nawet jeśli spadła na/w Ukrainie) którą s300 próbowało przechwycić ale biorąc pod uwagę 2 radary (naziemny i AWACS) w pobliżu (co oznacza że albo one nie działają albo nikomu nie zależy na wyjaśnienia na 100% sytuacji) dziwne jest że NATO używamy bardzo gładkich słów ale zostawiające furtkę na zmianę stanowiska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

W tej wojnie jedynym miękiszonem sa Rosjanie.

Zerwali umowę na dostawy zboża Turcja powiedziała ,że oni nadal będą eskortować statki i Rosja nie zrobiła nic. Podkuliła ogon i szybko się zgodzili. NATO dostarcza sprzęt i Rosjanie jeszcze ani razu nie zaatakowali przejść granicznych. Czy stacji kolejowych którymi to idzie bo nie chcą mieć przypadkowego trafienia w Polske albo jakieś oficera NATO. Oni atakuje te dostawy dopiero jak mają pewnosć ,że przejęła je armia ukraińska. Rosja jak oignia unika nawet mikro cases belli z NATO. Wysadzili Nord Stream co dziś potwierdzili Szwedzi ale to była ich infrastruktura

Rosja w tej wojnie pokazała ,że jest zwykłym cieniasiem , który się boi postawić Europie

Pełna zgoda. 100% racji, a może i 200. Ja piszę o tym jednym konkretnym przypadku słabości NATO, jeśli to była rosyjska rakieta, a NATO dla świętego spokoju zwala to na Ukraine. A moja wątpliwość jest spowodowana jest uporem WŻ w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DRK napisał:

W tym sęk.  I to jest właśnie złe. Jeśli to rosyjska rakieta i Rosjanie o tym wiedzą, i NATO wie czyja to rakieta, a mimo to obarcza winą UKR to Rosjanie się z tego po cichu śmieją. Co gorsze, mogą nabrać podejrzeń (poniekąd uzasadnionych w tym przypadku) że NATO to miękiszon.

ano właśnie i dlatego tą opcję uważam za mało prawdopodobną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to w sumie bawi, jak niektórzy gadają że c*** że ukraińcy jebnęli, najważniejsze że to przecież rakieta produkcji radzieckiej. 

A WZ przelicytował w tej sytuacji i w sumie wyszedł na głupka i niedoinformowanego, bo jak mógł liczyć na to, że Polska nie zbada akcji tylko uwierzy w jego napuszone pi****lenie że to Rosjanie uderzyli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

ano właśnie i dlatego tą opcję uważam za mało prawdopodobną. 

Też tą opcję uważam za mniej prawdopodobną. Tym bardziej zagadkowa więc pozostaje postawa Ukrainy. Praktycznie nikt ich nie obwinia za to co się stało, winiąc Rosję. I dobrze. Ale wystarczyłoby ,,przepraszam" czy inne wyrazy ubolewania ze strony UKR i nie ma powodu dalszego grillowania tej smutnej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ely3 napisał:

Kijowa broni niemiecki IRIS a nie Nascam i było 9/9. Drugi Iris jest na południu a Nascam to nie wiem czy już działa bo Norwegowie wysłali ale nie wiem czy już ustawili radary 

Masz racje. Połączyłem 2 twitty. Jeden o skutecznosci NASCAM drugi o tym 9/9 przy czym to było 5/5 rakiet + 4 drony. 

5 minut temu, matek napisał:

Mnie to w sumie bawi, jak niektórzy gadają że c*** że ukraińcy jebnęli, najważniejsze że to przecież rakieta produkcji radzieckiej. 

A WZ przelicytował w tej sytuacji i w sumie wyszedł na głupka i niedoinformowanego, bo jak mógł liczyć na to, że Polska nie zbada akcji tylko uwierzy w jego napuszone pi****lenie że to Rosjanie uderzyli?

Ukraincy nie jebneli w Polske a jedynie próbowali trafić rakietę ruska. I WZ może przelicytował ale nawet na logike rakieta ruska powinna spaść blisko granicy . A dziwna cisza panuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gregorius napisał:

Ukraincy nie jebneli w Polske a jedynie próbowali trafić rakietę ruska.

No, i finalnie jebnęli w Polskę, co się nie zgadza? 

8 minut temu, Gregorius napisał:

na logike rakieta ruska powinna spaść blisko granicy

Raczej trajektoria rakiety ukraińców miała spory zasięg. I jak już nie trafiła celu, to poleciała dalej lądując na naszym terenie. Kilka km to cały c*** lotu takiej rakiety. Powinni po tej akcji pomyśleć i innym rozlokowaniu elementów przeciwlotniczych, żeby nie były skierowane w naszym kierunku, a w głąb ich państwa. Wtedy nawet w razie chybienia zatrzymają ją u siebie, zamiast wypuszczać za granicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gregorius napisał:

na logike rakieta ruska powinna spaść blisko granicy

To tak niestety nie dziła bo równie dobrze ukraińska rakieta mogła przestrzelić i w sposób niekontrolowany poleciała w kierunku Polski. Rakieta rosyjska mogła spaść nawet i 70km od granicy. Możliwe ,że obie strony musza sobie wypracować procedury na wypadek czegoś takiego bo o ile nad Polską ona była 4 sekundy i nie ma możliwości reagowania o tyle na pewno Polacy wiedzieli co najmniej 2-3 minuty ,ze coś się do nich zbliża i mogli spróbować podnieść samoloty chociaż 

2 minuty temu, matek napisał:

innym rozlokowaniu elementów przeciwlotniczych, żeby nie były skierowane w naszym kierunku, a w głąb ich państwa

To jeszcze popros Rosjan by właśnie w ten sposób atakowali elektrownie bo jak pocisk leci pomiędzy baterią przeciwlotnicza a Polską to oni wystrzelą pocisk w tym kierunku. Przeciet wyrzutnie to nie drzewa one się obracają 360 stopni

Nie mówiąc o tym ,że rakieta S-300 podążała za rosyjskim pociskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

Przeciet wyrzutnie to nie drzewa one się obracają 360 stopni

Wystarczy, że przesuną wyrzutnię bliżej naszej granicy i wystarczą obroty 180-2xx stopni. Plecami do nas. 

11 minut temu, ely3 napisał:

akieta S-300 podążała za rosyjskim pociskiem

No, i:

11 minut temu, ely3 napisał:

mogła przestrzelić i w sposób niekontrolowany poleciała w kierunku Polski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ,że rakieta S-300 podązą za pociskiem . Jak ten przestrzelił to ona leciała za nim . Jeśli rosyjski pocisk został trafiony inna raietą to ta poleci  dalej

6 minut temu, matek napisał:

Wystarczy, że przesuną wyrzutnię bliżej naszej granicy i wystarczą obroty 180-2xx stopni. Plecami do nas. 

Wybacz ale jak to sobie wyborażasz? Chcesz chronić obiekt ustawiając wyrzutnie za nim? Czyli rosyjska rakieta będzie mieć bliżej do cleu niż ty do rakiety? Tobie zalezy by zestrzelić zanim dotrze nad obiekt a nie samemu strzelać nad obiektem. To co proponujesz nie ma żadnego wojskowego sensu i nikt w ten sposób nie broni obektów

S-300 ustawione na cel powiterzny nie mają dużej mocy uderzeniowej . To byłakurat duży pech ,że trafiła w suszarnie gdzie najpewniej doszło do wtórnej eksplozji pyły zbożowego i to zabiło dwie osoby. Sama S-300 raczej nie zrobiła by aż takiej wyrwy dlatego Rosjanie przerabiają głowice by można było użyć s-300 do uderzania w cele naziemne bo w klasyczne głowice mają mało materiału wybucowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wykop.pl/link/6906825/prasa-w-niemczech-zgodnie-podkresla-ze-dzieki-polsce-nie-doszlo-do-eskalacji/

"To, że nie doszło do eskalacji, było zasługą ogólnej ostrożności, zwłaszcza ze strony Polski". StuttgarterZeitung: "reakcja ze strony NATO, w tym bezpośrednio dotkniętych Polaków, była tak spokojna i zdystansowana, jak tylko można sobie tego życzyć w [takiej] sytuacji"

po wykopie widać też, jak mocno spadły notowania Zelenskiego po tej akcji i jego brnięciu w zaparte. teraz większość go krytykuje, a jeszcze parę dni temu za każdy negatywny komentarz na temat ukrainy z miejsca stawało się rosyjską onucą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

po wykopie widać też, jak mocno spadły notowania Zelenskiego po tej akcji i jego brnięciu w zaparte. teraz większość go krytykuje, a jeszcze parę dni temu za każdy negatywny komentarz na temat ukrainy z miejsca stawało się rosyjską onucą. 

Cóż, Ukraińcy zaliczyli dość spektakularną wtopę, bo wystarczyło wstrzymać się chwilę z komentarzem, a nie wyskakiwać ze standardową formułką "A widzicie, przestrzegaliśmy Was przed tą złą Rosją, to nie chcieliście nas słuchać!". Jeszcze o ile wtorkowy komunikat mógł być efektem jakichś problemów w komunikacji pomiędzy armią a Zełenskim, o tyle pójście w zaparte na środowej konferencji było po prostu głupie i niepotrzebne. Osobiście jestem w szoku, że Ukraińcy rozegrali to w tak idiotyczny sposób, bo choć wydarzyła się tragedia, to przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie miał do nich pretensji o to, że do nieszczęśliwego wypadku doszło wtedy, kiedy Ukraińcy robili wszystko, żeby strącić rosyjskie rakiety, które od tygodni paraliżują im obiekty infrastruktury krytycznej. 

Ogólnie nasz rząd faktycznie rozegrał to w miarę sensownie, a Ukraińcy zamiast z tego skorzystać, uruchomili maszynę, która na pewno podkopie ich zaufanie w oczach wielu Polaków i najpewniej wykopie spod ziemi trochę osób, które zaczną przypominać postawę Ukrainy w drażniących nas kwestiach historycznych. Idiotyczne zachowanie, które niepotrzebnie dało paliwo do budowania wrogiej Ukraińcom narracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, matek napisał:

Wystarczy, że przesuną wyrzutnię bliżej naszej granicy i wystarczą obroty 180-2xx stopni. Plecami do nas. 

shades-off-i-see-you.gif

 

Ja mam jeszcze lepsze rozwiązanie:

Po co Ukraina w ogóle strzela rakietami, które mogą chybić? Niech po prostu zrobią takie, które zawsze trafiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to już wyjaśnią. Ale z tego co tu piszecie o różnych interesach i być może planach na zarządzenie tym problem, może być z tym trudno.

Rozumiem Zełenskiego, że grzeje temat udziału Ruskich. On jest w desperacji, to jego polityka. Ja mu propagandę wybaczam, ale jeśli mają jakieś swoje dowody, to niech dają. Wyjaśnić, przeprosić jeśli to było ich, i niestety wojna idzie dalej, koniec tematu. Akurat Zełenskiego jestem sobie spokojnie w stanie wyobrazić, jak przeprasza czy wycofuje się ze wcześniejszych słów. Ubierze to w przemowę o wojnie i obronie ojczyzny. Nikt i tak nie będzie miał UKR za złe, że się broni i zdarzają się błędy w tak skrajnych okolicznościach. Ufam, że prędzej czy później jakoś to zostanie zamknięte.

Ta wojna jest potworna i chyba za mało empatii czy zrozumienia jest w ludziach. Nie pobłażania, ale próby przyrównania sytuacji UKR i wyobrażenia sobie, jak to jest na jednym krańcu ojczyzny toczyć bój na śmierć i życie, z ginącymi ludźmi, gwałconymi kobietami, przeżywać ataki rakietowe, a jednocześnie po drugiej stronie kraju, zachodniej, prowadzić normalną politykę, utrzymywać kontakty. I aż mnie ściska na samą myśl, gdyby to Polska była w takiej sytuacji. Że z jednej strony full wojna, a z drugiej przez szybę patrzą kibice, dorzucąją broń, ale nikt nie wejdzie i radź sobie, i jeszcze uważaj, żeby nie zaatakować wroga na jego ziemi. I nie jestem fanem rozpętania III wojny, żeby nie było. I z jednej strony ta tragedia całego kraju, a z drugiej jakieś śledztwa i procedury, bo jedna rakieta wyleciała. Gdzie tu skala? To nie będzie idealne porównanie, bo zginęli ludzie, ale wyobraźcie sobie, że was napadli w zaułku, ciężko pobici wychodzicie obroną ręką, a ktoś was w ramię klepie i zagaduje, że "Panie, jak się napierdalaliście, to przypadkiem kubeł ze śmieciami pan przewrócił, kto to posprząta?"... Dlatego akurat uważam, że na propagandę UKR należy spoglądać inaczej i się nie czepiać tak, jakby to były zwyczajne czasy. To i tak jest cud, że ten kraj jeszcze nie upadł i ciągle mamy kogoś kto nas oddziela od Ruskich.

Na koniec szybko wrzucę kamyk na nasze poletko. Wszystkich oburzających się na propagandę UKR (nie chodzi mi tutaj o tę tragedię z rakietą), ale całościowo. Jak to oni nie informują o wszystkim, czy przedstawiają specyficznie różne sprawy itd. Oni "przynajmniej" mają wojnę. A co się dzieje u nas? Ile kitu nam PiS wciska i bezczelnie okłamuje, szasta szmalem z preferencją dla swoich, wpędza w problemy, pierdoli ciągle o Tuski itd. To jest dopiero mistrzostwo - być wyczulonym na cudze lukrowanie, a jednocześnie nie widzieć, jak u nas się robi ludziom wodę z mózgów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptak napisał:

Ukraina dobrym PR stała, chociaż jest im łatwiej, bo Rosji nikt nie lubi. Za tydzień nikt nie będzie o tym pamiętać, dostaną kolejne rakiety i biznes będzie się kręcić.

Strasznie mi się spodobało jak gdzieś przeczytałem, że USA pozwoliło UA na ostrzał Krymu,😁

IMG_20221118_222716_638.jpg

Ty, ale Ty wierzysz w te zdjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.