Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, ely3 napisał:

Tego jeszcze nie ale czy Ty wiesz gdzie oni mieli te magazyny> Na zachdonim czy wschodnim brzegu

Nie wiem, ale jeśli te magazyny są w pobliżu stacji, czyli tak jak logika podpowiada, to znaczy, że są na płd-wsch., w Kupiansk-Vuzlovyi. Zobacz sobie na mapie, na zachodzie tory kolejowe biegną wzdłuż rzeki, tam na nie nie ma raczej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregorius

Ja nie mam pewności czy na pewno rejon Borowej i Starego Oskoła jest w rękach ukraińskich ale takie są ogólne informacje. Nie weim ale coraz więcej informacji jest ,że teraz Ukraina prze w kierunku granicy. Na Wielki Burluk i pewnie Wołczańsk. Następne zdjęcie zobaczymy z wejścia do Biełgorodu.. Ogólnie to jak ukraina w takim tempie będzie zdobywac teren to im zabraknie flag

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Ja nie mam pewności czy na pewno rejon Borowej i Starego Oskoła

Na 100% jakieś jednostki UA tam były. Ale czasem wrzucane są robione przez zwiadowców.

 

2 minuty temu, ely3 napisał:

Nie weim ale coraz więcej informacji jest ,że teraz Ukraina prze w kierunku granicy. Na Wielki Burluk i pewnie Wołczańsk.

Podobno cisną od strony zachodu na te miasta również. I ma to dla mnie wiekszy sens niż pchanie się zbyt daleko na wschód bo za 1-2 tygodnie bedą musili się bronić ale liczę na roztopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał:

Podobno cisną od strony zachodu na te miasta również. I ma to dla mnie wiekszy sens niż pchanie się zbyt daleko na wschód bo za 1-2 tygodnie bedą musili się bronić ale liczę na roztopy

Moim zdaniem powinni teraz pójść na Siewierodoenick i Starobielsk . Oczywiście po zdobyciu Wołczańska. Z prostej przyczyny - Ługańska się teraz trzyma na słowo honoru. Ta repuiblika nie ma wsparcia od Donieckich . Jak zaczną tracić teren to się tam zrobi ciepło., Przecież oni ponieśli największe straty .. Teraz też pewnie to oni muszą trzymać rejon Limania- Rubiżne.. Ukraina ma idealną okazdje zrolować całkowicie pozycje. Pytanie czy Rosjanie w ogóle rzucić siły by ratować Ługańsk czy jednak postanowią bronić Chersonia. Pamiętaj ,że dla Rosjan sytacja w której będą mieli bronić Ługańska a przy okazji utracą Melitopol jest nie do akceptowania.

Skala porazki jest tak duża ,ze ja zaczynam wątpić ,że Rosja zacznie przerzucać np 8 armię na północ. To jest moja gruba predykcja ale przy takiej katastrofie to nie am co bronić. Bo już teraz przerzucając wojska z Limania ani nie obronili Kupiańska a jeszcze wprowadzili problem sobie w kolejnym rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i niestety się zaczyna... w wyzwolonej przez Ukraińców wsi Hrakowo w Obwodzie Charkowskim odkryto groby cywili zamordowanych przez rosyjskie wojsko. Ciała noszą wyraźne ślady tortur... Bucha i Irpień 2.0. Kurwin zaraz napisze,  że to sprawka Ukraincow.

comment_1662814476SBuGPztRi2IdGPvzDbZA1c,w400.jpg

comment_1662813425hb0RH9UMjf3h3SkN28z5aX,w400.jpg

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z 18 dywziją sytuacja wygląda tak ,że dziś rano zdobyto czołgi w Kupiańsku. Jeden z dowódców w Iziumie . To tylko pokazuje jak bardzo się rozsypał front i jak oddziały się wycofywały w nieuporządkowany  sposób

Sawisty to było ostatnie większe miasto , więc moim zdaniem można spokojnie założyć ,że jeśli jeszcze ktoś został w rejonie Izium-Kupiańsk to już tylko jako przyszły jeniec

A to jes góra Kremieniec która dominuje nad Iziumem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał:

https://streamable.com/6yrdjj

@RonnieArtestics fajna animacja pokazujaca skale mielenia orkow.

Ale wiesz, że ja mu dałem link do tego twittera? Wczoraj wieczorem... Ech a myśłałem ,że chociaż czytasz co pisze....

@Hoolifan @Gregorius Chyba idzie szybciej niż myślę

W tej chwili Rosjanie są w takiej rozsypce ,że ja nie wiem czy oni będą w stanie utrzymać rejon kozackiej Łopani na pólnoc od Charkowa. Mają tam 5 tys żołnierzy ale ja nie wiem czy w ogóle Rosjanie są w stanie się postawić Ukraińskiej armii

@memento1984 to jak tam wg Ciebie tempo jest mizerne ? W sumie to teraz sukces dla ukrainy będzie złamanie Ługańskiej Republiki. Więcej nie wydolą ale w tej chwili Rosja moim zdaniem nie ma ochoty zatrzymać ofensywy ukraińskiej aż nie uderzą na Ługańsk. Nie zrobili jak na razie nic. Oczywiscie potem mogą straszyć ich 6 armią ale na razie to się muszą modlić by Ukraina jednak chciała odbić Siewierodonieck i Ługańsk a nie np Biełgorod bo Rosja w tej chwili nie miałaby kim odeprzeć ataku w tym kierunku

Oficjalne stanowisko Rosji

To nie porażka . Oni po prostu wypełniają wolę Putina by wyzwolić Donbas i dlatego przegrupowali sie w tym rejonie..... I dlatego oddają tereny Ługańskie i nawet Donieckie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, january napisał:

Już udowodnili brak racjonalnego myślenia pod każdym względem, a tu by był kraj spoza NATO, który atakuje ich (serio ich) terytoria. Tak dostają konwencjonalnie w dupsko, że nie byłbym w szoku jakby się z takiego pretekstu dla atomówki ucieszyli.

Nie mam jak wkleić ale ruskim nie jest potrzebna atomowka. Dostali łomot na froncie to walą po dzielnicach mieszkaniowych Charkowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, january napisał:

Przecież wtedy możesz mieć atomówkę w Kijów od razu, bez złych pomysłów.

Putin nie uderzy atomówką... Nie ma takiej opcji . Wtedy Rosja zostanie w izolacji i wyrzucona z ONZ...Nawet Chiny się od nich odwócą. Putin wciąż chce być władcą z którym się liczą chce rządzić Rosja a nie krajem o prestiżu Gwinei Równikówej .

Poza tym walnięcie z atomówki to nie takie łatwe, Zanim by to zrobił to USA już by wiedziała. Poszlo by oficjalne ostrzeżenie a może nawet strącenie rakiety zanim by dotarła na teren Ukrainy. Nikt nie pozwoli na uzycie atomu w Europie ... Nawet Putin nie jest taki głupi

5 minut temu, ptak napisał:

Nie mam jak wkleić ale ruskim nie jest potrzebna atomowka. Dostali łomot na froncie to walą po dzielnicach mieszkaniowych Charkowa. 

A niby tak nie robią od początku wojny? Charków jest bardzo żżyty z Poznaniem i ludzie z Charkowa mówią ,że jeszcze nie mieli dnia bez rakiety .

A teraz na poważnie

Ukraina potwierdziła ,ze są w Limaniu. Na dodatek właśnie wkroczyli też do Łysyczańskeij rafinerii . Pisałem 3-4 dni temu , że przejmują kluczowe wzgórza. I skoro je przejęli a Rosjanie się sypią to atakuja bo mają dominacje a Ługańczycy nie są w stanie nawet przesuwać wojsk

A na dodatek Ukraina weszła do Bruskinskie na przyczółku Inhuletskim. Tam Rosjanie są na granicy pęknięcia bo widać ,że tracą wioskę za wioską tylko ,ze to nie jest milicja ale reguarlna 49 armia. Ale bez wsparcia artylerii , bez amunicji to za chwilę zacznei się wyścig do zniszczonych mostów. Tylko tu się nie uratują wszyscy. W tej cwili 1/4 wszystkich sił w Chersoniu jest zagrożona okrążeniem. Rosjanie długo nie utrzymają swoich nerwów .Tylko ,że tu jednak może być poukładany odwrót z pólnocy.

A i bym zapomniał - toczą sie walki na lotnisku w Doniecku - nie wiem tak do końca czy Ukraina w końcu uderzyła  itam czy to jednak bardziej potyczka zwiadu

@Gregorius Są plotki ,że większość 1 armii wyjechała za rzekę już 2 dni temu . W mieście i na połdunie od rzeki była straż tylna. Ale o ile z miasta raczej udało im się przez Stary Oskoł wyjechać o tyle jest dużo niewiadomych co z tymi oddziałami co były na południe od rzeki - podobno są tam jeszcze i akurat te odziały to nie wiem jak uciekną. Ale w iziumi zostawiono praktycznie wszystko. Składy amuinicji . Bazy remontowe. Paliwo, Części zamienne. To było zaplecze dwóch armii w tym jednej pancernej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraina jest 10 km na południe od Wołczańska.. Do wieczora albo w nocy zostanie wyzwolony cały teren aż po granicę. Prawda jest taka, że teraz do walk nie dochodzi bo rosjanie po prostu zwiewają po całości . A tu akurat ukraina podażą za nimi.

Na dodatek pojawiło się info ,że Ukraina uderzyłą teraz na wioskę Lipsi dokładnie an północ od Charkowa i przełamali Rosjan. Morale chyba upadło całkowicie

A co ważniejsze podobno liczba jeńców przekracza już 3 tys. Widziałem info o 7 ale to chyba przesada

Nie mam 100% pewności ale pewnie ktoś zaraz wrzuci dokładniejsze zdjęcia... Wołczańsk padł. A skoro to miasto to można założyć ,że Rosjan wycofują się z całego rejonu Charkowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

A i bym zapomniał - toczą sie walki na lotnisku w Doniecku - nie wiem tak do końca czy Ukraina w końcu uderzyła  itam czy to jednak bardziej potyczka zwiadu

Podobno już zdobyte :)

Ukraina jest też już pod Wołczańskiem, ale tam ponoć jeszcze trochę Ruskich zostało do przemielenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, karpik napisał:

Podobno już zdobyte :)

Ukraina jest też już pod Wołczańskiem, ale tam ponoć jeszcze trochę Ruskich zostało do przemielenia.

No właśnie jak dziś popatrzyłem na FIRMS to w ogóle nie ma walk na północy regionu. Wygląda na to ,że Rosjanie uciekają jak szybko się da. Nawet rannych zostawiają za sobą. Tylko dziś Ukraina wyzwoliła 2500 km kwadratowych a łącznie w tydzień ok 4,5 tys

Mnie ciekawi jak wygląda sytuacja na piołudnie od Iziumu bo nie ma informacji by Ukraina weszła do Suchej Kamianki czy Małej komuszawski. Z drugiej strony były plotki ,że Rosjanie tam zostali. Ciekawe co tam się dzieje bo oni mają raptem 4 km rzeki na której mogą przejść na bezpieczną stronę

9 minut temu, Reikai napisał:

Pięknie to wyglada, nie chce się przesadnie podniecać bo pewnie zaraz ruskie się przegrupuja

No własnie coraz częściej myśle ,ze się nie przegrupują bo dla nich lepiej odpuścić sobie północny Ługańsk czy nawet Łysyczańska z Siewierodoneickiem a bronic Melitopol. Bo teraz po tym pogromie oni nadal mają 30 tys żółnierzy w Chersoniu ze słabą logistyką. Wciąz jest ryzyko ,że Ukraina przerzuci siły pod Melitopol i w czasie jak Rosja będzie przerzucać wojska do obrony Ługańska to zaraz stracą Melitopol czy Tokmak. Dla nich to są wazniejsze miasta. Ba dla nich cały donbas nei am takiej wartości jak Zaporoże czy Mariupol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

No właśnie jak dziś popatrzyłem na FIRMS to w ogóle nie ma walk na północy regionu. Wygląda na to ,że Rosjanie uciekają jak szybko się da. Nawet rannych zostawiają za sobą. Tylko dziś Ukraina wyzwoliła 2500 km kwadratowych a łącznie w tydzień ok 4,5 tys

Mnie ciekawi jak wygląda sytuacja na piołudnie od Iziumu bo nie ma informacji by Ukraina weszła do Suchej Kamianki czy Małej komuszawski. Z drugiej strony były plotki ,że Rosjanie tam zostali. Ciekawe co tam się dzieje bo oni mają raptem 4 km rzeki na której mogą przejść na bezpieczną stronę

No własnie coraz częściej myśle ,ze się nie przegrupują bo dla nich lepiej odpuścić sobie północny Ługańsk czy nawet Łysyczańska z Siewierodoneickiem a bronic Melitopol. Bo teraz po tym pogromie oni nadal mają 30 tys żółnierzy w Chersoniu ze słabą logistyką. Wciąz jest ryzyko ,że Ukraina przerzuci siły pod Melitopol i w czasie jak Rosja będzie przerzucać wojska do obrony Ługańska to zaraz stracą Melitopol czy Tokmak. Dla nich to są wazniejsze miasta. Ba dla nich cały donbas nei am takiej wartości jak Zaporoże czy Mariupol

Z tym że Donbas jest dla nich ważny propagandowo, bo ciągle o nim mowia, o ludności rosyjskiej tam itd.

 

Zobaczymy , najlepiej żeby zdobyli wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.