Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

@Hoolifan Cholera teraz to chyba ja użyłem skrót..

Kupiańska musze zdobyć z marszu . To jest ich cel ostateczny i nie mogą już iść dalej.. Bałaklije też by juz zdobyli tylko po tym jak udało im się zaskoczyć Rosjan. Złamać front na szerokości 15 km to musieli przeć do przodu. I tak też zrobili z Szewczenkowe czy zamykanie kotła wokół Iwaniwki. Z ich punktu widzenia to są cele poboczne. Jak zdobędą Kupiańska to te miasta i tak padną 

Ta ofensywa ma dwa cele . Zdobycie Kupiańska. Odcięcie Iziumu czyli plan B to zdobycie węzłe Kunje. Teraz póki Rosjanie sa niezorganizowani to muszą przeć do przodu. Zdobywać jak najwięcej. Potem przyjdzie czas na scementowanie zdobyczy. PRzecież ROsjanie już odpuścili Bałaklije. Już teraz jedyna droga o ile jeszcze isnieje wiedzie wzdłuż Dońca gdzie cały południowy brzeg jest opanowany przez Ukrainę. Na północy sa już oddziały w odległosci 5-6 km od rzeki a gdzieniegdzie już sa na drodze. Nitk nie wyślę kilku tysięcy na odbicie śmiesznego batalionu separatystów czy dwóch kompanii SBORU. To już lepiej mieć 500 jeńców 

Rosyhscy blogerzy związani z wojskiem ogłosili ze smutkiem,że Szewczenkowo padło bo spadochroniarze ukraińcy to było zbyt dużo na zbieranine róznych oddziałów

To co mówi firma o Szewczenkowe

wałki w centrum 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2022 o 04:17, Gregorius napisał:

Zastanawia mnie dlaczego w ostatniej mapie nagle została zmieniona skala przez co zdobycze RU są większe niż w rzeczywistości. A z tymi 40 stronami to trochę jak próba dyskusji z wymyślonymi przez siebie tezami oponenta. Większość sukcesów UA polegała na niszczeniu punktowym ruskich co pozwala im się bronić. Tak. jak atakuje cię dużo silniejszy kraj to ograniczenie i spowolnienie jego ataku jest sukcesem. Szczególnie mając w perspektywie dostawy nowoczesnego uzbrojenia. Tym bardziej że od pojawienia się HIMARS'ow tepo RU spadło do 1km na tydzień. Wystarczy popatrzyć ile zajęło im zajęcie Pisky. PO drodze pojawiło się parę porażek jako obrona Sewierodoniecka czy walki na łuku Dońca. Z drugiej strony mapa z 2.9 siła rzeczy nie obejmuje zdobyczy potwierdzonych z tego tygodnia.

@ely3 zaczynam mieć wrażenie że ruscy mają obecnie tylko dwa wyjścia : albo ogłosić sukces rozbrojenia UA i wycofać się w geście dobrej woli przynajmniej za łuk Donca po osiągnieciu celów "operacji specialnej" albo powszechna mobilizacja i próba utrzymania jak największych zdobyczy teraz żeby w zimie (luty-marzec) próbować wykorzystać zmobilizowane oddziały. dalej ruscy są silniejsi niż UA ale w tym momencie ich rezerwy są ograniczone. Chyba że zaczęli by używać lotnictwo na większa skale na terytorium UA.

Tak na koniec patrząc na rejon Chersonia strasznie żałuje że jednak UA nie dostała A10.

jak bede w stanie zmusic moje zrodla insiderskie w MOD do postowania mapy w starym formacie gdzie pokazywali Kijow, to dam znac! wiadomo ze obcieli 2/3 Ukrainy bo tam nie ma zadnych dzialan no to mapa lepiej pokazuje kontestowane terytoria. Wczoraj (8.9.22) pokazali nowa mape ale nic tam nie widac nowego. na tym military-cos-tam.net fajnie widac jak siermizna i powolna to bedzie operacja, mimo tutaj relacji ze Ukraina wchodzi z buta do opuszcoznych wiosek, "ruskie uciekaj'o gdzie kartofle rosna". ciekawa tez jest strategia wielkich dowodcow zeby atakowac tuz przed zima/niskimi temperaturami? rozumiem ze sie przygotowywali, zbierali zeby miec jak najlepszy start, ale sila rzeczy ten front doslownie zamarznie? czy oni maja wystarczajaco teraz sily zeby w 6-8tygodni wypchnac ruskich? tak patrzac na ta smutna mape - co bedzie sukcesem wg was za 8tygodni? co bedzie porazka?

ukry.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, memento1984 napisał:

fajnie widac jak siermizna i powolna to bedzie operacja, mimo tutaj relacji ze Ukraina wchodzi z buta do opuszcoznych wiosek, "ruskie uciekaj'o gdzie kartofle rosna".

Muszę przyznać ,że jest to mega dziwna narracja w 3 dniu operacji gdzie Ukraina zrobiła przełamanie na froncie o szerokości ok 30 km. Wibła sie na ok 50 km. Wyzwoliła juz pi razy drzwi ok 800 km kwardratowych i na razie nei widać by Rosjanie gdziekolwiek byli w stanie staiwć opór. 

Czyli może mi powiedzieć co jest powolne ? Albo co to za zarzut ,że Ruscy uciekają Zazwyczaj takie głębokie i szerokie przełamanie frontu jest uważane za sukces a Ty tu usgerujesz ,że co to za sukces skoro Rosjanie uciekają . No chyba na tym polega wojna by zmusić wroga do ucieczki .

22 minuty temu, memento1984 napisał:

iekawa tez jest strategia wielkich dowodcow zeby atakowac tuz przed zima/niskimi temperaturami?

Hmm a Ty wiesz jak wygląda wojna w ltuym/marcu? Jak myślisz, która armia była lepiej przygotowana na warunki zimowe ? Która armia miała cieplejsze ciuchy , lepsze śpiwory namioty itp

No i nie wiem, ale chyba lepiej zdobyć ogromne magazyny przed zimą by wróg musiał uzupełniać zapasy. Na dodatek lepie pozbawić wroga mozliwośc przezimowania w miastach. 

26 minut temu, memento1984 napisał:

ale sila rzeczy ten front doslownie zamarznie?

Ale to w lutym jak było -15 to wojny nie było? 

 

28 minut temu, memento1984 napisał:

co bedzie sukcesem wg was za 8tygodni? co bedzie porazka?

Porażka było gdyby Ukraina pozwoliła Rosji odbić zdobyte tereny

Sukcesem zaś zdobycie Kupiańska. Sukcesem max byłoby zdobycie Wielkiego Buriuka i Iziumu . Ale to niewykanalne dla 9 tys żolnierzy którymi teraz atakuje Ukraina

 

A co dla Ciebie byłoby sukcesem? Czy obecną ofensywą uważasz za porażkę Ukrainy czy za porażkę Rosji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, memento1984 napisał:

jak bede w stanie zmusic moje zrodla insiderskie w MOD do postowania mapy w starym formacie gdzie pokazywali Kijow, to dam znac! wiadomo ze obcieli 2/3 Ukrainy bo tam nie ma zadnych dzialan no to mapa lepiej pokazuje kontestowane terytoria. Wczoraj (8.9.22) pokazali nowa mape ale nic tam nie widac nowego. na tym military-cos-tam.net fajnie widac jak siermizna i powolna to bedzie operacja, mimo tutaj relacji ze Ukraina wchodzi z buta do opuszcoznych wiosek, "ruskie uciekaj'o gdzie kartofle rosna". ciekawa tez jest strategia wielkich dowodcow zeby atakowac tuz przed zima/niskimi temperaturami? rozumiem ze sie przygotowywali, zbierali zeby miec jak najlepszy start, ale sila rzeczy ten front doslownie zamarznie? czy oni maja wystarczajaco teraz sily zeby w 6-8tygodni wypchnac ruskich? tak patrzac na ta smutna mape - co bedzie sukcesem wg was za 8tygodni? co bedzie porazka?

ukry.png

 

Nie wiem czemu próbujesz pisać w takim nastawieniu lekko złośliwym. Jednocześnie chyba wykazujesz się ignorancja. Poza jednym momentem (Po upadku Popasnej) i pierwszym miesiącem wojny siły ruskie nie są w stanie zdobyć więcej niż pare km w ciągu tygodnia. Tymczasem 20 wiosk i miasteczek oraz około 40-50km wyłom dla Ciebie siermizna. Cięzko mi to zrozumieć. Do tego utrzymanie tych miejsc spowoduje posypanie się frontu koło Izum i ewentualne wypchnięcie ponownie ruskich za rzekę.  Nie rozumiem o co Ci chodzi z wielkimi dowódcami i sensem ataku przed zima.

Po pierwsze uważasz że lepiej teraz nie atakować i czekać na ...no właśnie na co.

Po drugie ta ofensywa skończy się dosyć szybko. Maksymalnym celem wydaje się Kupiańsk i jeżeli nie uda się tego osiągnąć w parę następnych dni to później będzie już ciężko. Plan minimum to pewnie Kunje i nawet wolniejsze odbicie terenów na południe(południowy zachód) od tego.  Nie zapominaj że w większości miejsc na jakąkolwiek ofensywę zostało 2-3 tygodnie a potem deszcze spowodują przerwę do czasu zamarznięcia gruntów. Za 8 tygodni sukcesem będzie utrzymanie ruskich na drugim brzegu Dońca i odbicie kolejnych terenów w Chersoniu tak aby przeprawy były pod kontrolą zwykłej artylerii. nie tracąc przy okazji żadnego większego miasteczka poza Bahmutem o ile ta strata odbędzie się  kosztem olbrzymich strat ruskich.  

4 godziny temu, ely3 napisał:

Rzadko próbuję wchodzić w bagno pro rosyjskich trolli z całego świata bo to zazwyczaj lasuje mózg. Od 2-3 dni wchodze i czytam sobie ich arystyczną twórczość. I wg nich Ukraina już ma 4000 trupów. Rosjanie przerzucili TOS-1 i znuszczyli całe ukraińskie byrgady.

zapomniałem napisać że ja ich obserwuje i czytam często dla śmiechu. Do tego co napisałeś nawet wsród nich panował chaos bo nie dostali instrukcji co pisać :) . ileś kont wczoraj zablokowało możliwość komentowania ,a dziś wrzucają stare filmy np. z lutego jako aktualne straty UA. Podobnie było jak się zaczęła kontrofensywa w Chersoniu. Tak samo pisali ile to strat nie poniosła UA ,a na poparcie dwa filmiki z 5 w sumie zniszczonymi czołgami i masę starych filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

Czyli może mi powiedzieć co jest powolne ? Albo co to za zarzut ,że Ruscy uciekają Zazwyczaj takie głębokie i szerokie przełamanie frontu jest uważane za sukces a Ty tu usgerujesz ,że co to za sukces skoro Rosjanie uciekają . No chyba na tym polega wojna by zmusić wroga do ucieczki .

powolne (nie zarzut, tylko realia) tj wioska po wiosce, mozolnie, ze sporymi stratami (znowu -> nie zarzut tylko realia atakowania)

 

11 minut temu, ely3 napisał:

Hmm a Ty wiesz jak wygląda wojna w ltuym/marcu? Jak myślisz, która armia była lepiej przygotowana na warunki zimowe ? Która armia miała cieplejsze ciuchy , lepsze śpiwory namioty itp

No i nie wiem, ale chyba lepiej zdobyć ogromne magazyny przed zimą by wróg musiał uzupełniać zapasy. Na dodatek lepie pozbawić wroga mozliwośc przezimowania w miastach. 

no chyba lepiej byla przygotowana ta ktora okupuje teraz 20% terytorium na poludniu, czyli ruskie? teraz nie mam pojecia - watek z przezimowaniem w miastach akurat trafny.

 

12 minut temu, ely3 napisał:

Ale to w lutym jak było -15 to wojny nie było? 

w sumie byla i ruscy duzymi kosztami zdobyli duzo terenu na poludniu ale to bylo tez z elementem zaskoczenia, bez umocowan/obrony ze strony Ukrainskiej (czytaj -> warto bylo atakowac w tamtym czasie bo mimo duzych strat gwarantowane badz co badz sukcesy mimo sraczki na spolecznosciowkach i wstydu na polnocy)

 

18 minut temu, ely3 napisał:

A co dla Ciebie byłoby sukcesem?

nie mam pojecia, dlatego pytam

 

18 minut temu, ely3 napisał:

Czy obecną ofensywą uważasz za porażkę Ukrainy czy za porażkę Rosji?

jest poczatek pierwszej kwarty, to co mam uwazac?

16 minut temu, Gregorius napisał:

Nie wiem czemu próbujesz pisać w takim nastawieniu lekko złośliwym. Jednocześnie chyba wykazujesz się ignorancja.

pisze z kompletnie innego punktu siedzenia gdzie nie bardzo ludzie sie tym interesuja, sam az tak bardzo nie chce mi sie tego sledzic jak niektorym tutaj - ale doceniam ze ludzie  spojnie i rzetelnie zbieraja tutaj informacje wiec mozna sobie wejsc i zobaczyc jak wygladaja jakies wieksze wydarzenia.

19 minut temu, Gregorius napisał:

Tymczasem 20 wiosk i miasteczek oraz około 40-50km wyłom dla Ciebie siermizna. Cięzko mi to zrozumieć.

jak patrze w te mapy to tego nie widze ale ja jestem cywil i czekam na wiecej niz takie 3-dniowe zdobycze i poprostu chce zobaczyc co bedzie za miesiac?

23 minuty temu, Gregorius napisał:

Po pierwsze uważasz że lepiej teraz nie atakować i czekać na ...no właśnie na co.

ja sie zastanawiam czy mozna bylo zaczac ofensywe 2-4 tygodnie temu, dajac sobie bardziej sprzyjajace warunki na te wlasnie 2-4 tygodnie, kosztem nie wiem jakiego procentowego gorszego przygotowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, memento1984 napisał:

powolne (nie zarzut, tylko realia) tj wioska po wiosce, mozolnie, ze sporymi stratami (znowu -> nie zarzut tylko realia atakowania)

 

Powiedz mi jak tempo 50 km w niecałe 50 godzin jest powolne. Na tej wojnie takie tempo było tylko dwa razy. Na poczaku jak ROsja w 3 dni rozjechała pierwszą linię obrony ale to była strategia Ukraina która pozwoliła wejśc Rosji by ich odcinać

Oraz na początku kwietnia kiedy ROsjanie wycofali się z połnocy a Ukraina uderzyła pod Mikołajowem . Od tego czasu nikt nie robił takich postepów błyskawicznych

@Gregorius

Teraz dostali plaskacze w ryj. OD rana pisali - Bałaklija się trzyma . Ukraina dostała w tyłek a tu 5 minut temu Ukraina wywisiała flagę ukraińską na ratuszu w Bałakliji 

A jeszcze godzinę temu pisali jakoby w mieście Rosjanie rzucili spadochroniarzy ( niby po co by mieli robić taką głupitę aż tak głupi Rosjanie nie są) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, memento1984 napisał:

powolne (nie zarzut, tylko realia) tj wioska po wiosce, mozolnie, ze sporymi stratami (znowu -> nie zarzut tylko realia atakowania)

Mało wiadomo a stratach ale przynajmniej w okolicach Charkowa są właśnie bardzo małe. Tam dzieje się dokładnie przeciwnie niż napisałeś. W dużej mierzę z powodu zabrania regularnych wojsk na południe co spowodowało że nie miał kto bronić. 

Realia są takie że 10-20km dziennie to olbrzymi sukces. I że warto to docenić.

45 minut temu, memento1984 napisał:

ja sie zastanawiam czy mozna bylo zaczac ofensywe 2-4 tygodnie temu, dajac sobie bardziej sprzyjajace warunki na te wlasnie 2-4 tygodnie, kosztem nie wiem jakiego procentowego gorszego przygotowania?

Moim zdaniem termin został wybrany idealnie. Gdyby zaatakowali wcześniej mogli mieć na głowie 3 i 5 armie i po 2-3 dniach mogli zostać zatrzymani. Tym bardziej że ich cel maksimum jest osiągalny teraz. Nawet jak dali by sobie więcej czasu na atak to dalej niż Kupiansk nie mogą pójść. Jednocześnie dali sobie chwile na doczyszczanie zajętych terenów ,a niedługo zaczną się roztopy pomagające obronić aktualne zdobycze. nie zapominajmy że jako kraj to ruscy sa cały czas silniejsi .

28 minut temu, ely3 napisał:

Teraz dostali plaskacze w ryj. OD rana pisali - Bałaklija się trzyma . Ukraina dostała w tyłek a tu 5 minut temu Ukraina wywisiała flagę ukraińską na ratuszu w Bałakliji 

A jeszcze godzinę temu pisali jakoby w mieście Rosjanie rzucili spadochroniarzy ( niby po co by mieli robić taką głupitę aż tak głupi Rosjanie nie są) 

widziałem film z wywieszenia flagi :D

 

@ely3 Szevchenkowe podobno już zdobyte. Pojedyncze zdjęcia krążą po twitterze.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2022 o 07:53, Hoolifan napisał:

Nawet jeśli w Europie zapał do pomagania Ukraińcom słabnie, to najważniejsze nie jest wcale to, co powie Macron lub Scholz, tylko to czy Wujaszek Sam dalej będzie chciał pompować kasę w osłabianie rosyjskiego potencjału militarnego. Póki co USA ewidentnie widzą w tym sens, a Brytyjczycy po zmianie premiera dotychczasowego kursu nie zmienią, więc kluczowi partnerzy Ukrainy dalej będą ją wspierać.

no i tutaj wlasnie wychodzi brak czucia - o tyle o ile administracja obecnego prezydenta postawila sobie za cel (czesciowo marketingowo/PRowy) mocne wsparcie dla Ukrainy o tyle Republikanie i ich media mocno przebakuja o zmianie kierunku - porazka Demokratow jest praktycznie nieunikniona w mid-terms i jedna z pierwszych rzeczy jaka Republikanie zrobia to docisniecie prezydenta i zrobienie z niego "lame duck" i pokazanie ze zadne nielimitowane wydawanie pieniedzy na zewnetrzne problemy (eg Ukraina) nie bedzie mialo miejsca (pamietne "America first"). strzelam ze nie oznacza to redukcji do "0" ale mozna sie spodziewac 50%-80% redukcji wzgledem tego co bylo do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, memento1984 napisał:

no i tutaj wlasnie wychodzi brak czucia - o tyle o ile administracja obecnego prezydenta postawila sobie za cel (czesciowo marketingowo/PRowy) mocne wsparcie dla Ukrainy o tyle Republikanie i ich media mocno przebakuja o zmianie kierunku - porazka Demokratow jest praktycznie nieunikniona w mid-terms i jedna z pierwszych rzeczy jaka Republikanie zrobia to docisniecie prezydenta i zrobienie z niego "lame duck" i pokazanie ze zadne nielimitowane wydawanie pieniedzy na zewnetrzne problemy (eg Ukraina) nie bedzie mialo miejsca (pamietne "America first"). strzelam ze nie oznacza to redukcji do "0" ale mozna sie spodziewac 50%-80% redukcji wzgledem tego co bylo do tej pory.

Wykrwawienie ruskich jest w interesie USA choćby rządził tam kaczor Donald, raczej nierealne jest odpuszczenie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Reikai napisał:

Wykrwawienie ruskich jest w interesie USA choćby rządził tam kaczor Donald, raczej nierealne jest odpuszczenie tematu.

tutaj chyba zgadzam się z memento1984 i obawiam się że polityka USA może się zmienić. Ale to też zależy na ile mocną pozycje będzie miał sam Trump i jego poplecznicy. @memento1984 wybory są 22 Listopada to wiem ale kiedy po wyborach następuje zmiana w senacie?

Cześć kont proruskich znowy przezyło załamania po paru godzinach udawania jak sobie dobrze radzą. Walki toczą się o Hrushivka jakieś 5km od Kupiańska. Girkin twierdził nawet że UA jest 2 km od tego miasta.

 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadążam z aktualizacją. Od godziny jest wrzucane tyle filmów z flagami podnoszonymi w różnych wioskach że poczekam do wieczora. Łatwiej powiedzieć że Rosjanie nadal nie ogarnęli sytuacji i front im się sypie. Ukraina szybciej zdobywa niż Rosją ucieka. W Szewczenkowe są M113. . Balaklija upaldal. Ukraina jest 10lkm od Kupiansk i 10lkm od klunje. Techniczne odcięli Izium. Wleszlli do Dibrowne koło limania . Na przyczółku Inhuletskim zdobyli bilohirke i podeszli pod Dawidy Bród 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

@ely3 link fajny ale mi właśnie chodziło o sama mapkę zmian w ostatnich 7-10dniach czy kiedy był początek akcji ofensywnych. 

Ale maruda z Ciebie

Proszę

On wrzuca aktualizacje i nowe zdobycxze na niebiesko a na żółto plotki

 

Wybacz,,że po włosku

 

@Sewer Wolski może przez miesiąc mógł być gwiazdą ale teraz próbuje od dłuższego czasu tworzyć coś na siłę

Tu masz ocenę strat z ostatnich 3 dni.

Dodam ,że dziś złapali szefa kompanii SOBR z Kalinigradu a jego kompania przestała istnieć bo większość trafiła do niewoli lub zginęła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał:

Wykrwawienie ruskich jest w interesie USA choćby rządził tam kaczor Donald, raczej nierealne jest odpuszczenie tematu.

generalnie ja to odbieram ze mediach od prawej strony uwazaja ze Niemcy (czyli z punktu widzenia amerykanskiego Europa i europejczycy) sobie tak poscielili lozko (Merkel i poprzednicy z gazem) to niech sie europa w nim teraz dobrze wyspi. Ruskich nie lubia ale Republikanie sa bardziej nakierowani na Chiny a nie na Rosje i ich "druga armie swiata".

*temat Ukrainy jest mega wygaszany w Republikanskich mediach od dobrych 2 miesiecy i praktycznie nie istnieje - teraz od kilku dobrych tygodni jest nieudolnosc obecnej administracji i idiotyczne wydatki - klimat ("patrzcie na UE, ale glupi, beda siedziec w zimnych domach i placic through the nose za elektrycznosc/gaz), wojsko (wincyj na Chiny a nie UA/RU), jakies tam obyczajowe tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał:

@ely3 https://streamable.com/cdj57a co to za sprzecior?

Nal mój gust Humvee z Browningiem

Przed chwilą

Osobiście nie sądzę by Ukrainska armia dotarła. Z drugiej strony jakoś to zostało nagrane i to raczej dronem . więc najpewniej siły specjalne. Ale to pokazuje ,że Rosjanie sa w rozsypce skoro mogą sobie swobodnie wymienić flagę tak blisko Iziumu. Oczywiście ,że Rosjanie przerzucają wzmonienie. Że pod Iziumem też coś muszą postanowić ale jak widać na razie to od 3 dni ich opór jest żaden i tylko tracę pozycje. zołnierzy sprzęt i sporo jeńców. O ile w pierwszy dzień mogliśmy mówić o przełamaniu . To dziś można powiedzieć ,że Ukraina roluje całą obrone Rosjan. Wzmacniali front od 3 miesięcy . Bunkry , pola minowe a dziś to musze opuścić praktycznie bez walki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reikai Z tym ,że ten film to z Chersonia . W ten sposób Ukraina rozbiła obronę Ternowe Pody i przejęli wioskę.

A co do Iziumu to prawda jest taka ,że teraz Ukraina powinna wprowadzać jednostki drugiego rzutu i nawet wydaje się ,że to się dzieje bo Jednostki specjalnej Kraken nie było 3 dni temu a dziś zdobyła Bałaklije. Bo właśnie jednostki drugiego rzutu powinny czyścić wioski i miasta zostawione na tyłach. Powinny konsolidowac zdobycze . No i przełamać Rosjan którzy też podesłali sporo posiłków. Ale nie oszukujmy sie - onie je głównie rzucili do oborny Kupiańska. To co Rosjanie wycofują z frontu HArkowe-Iwaniwka pewnie idzie do obrony kierunku Wielki Bujruk .

Ukraina w tej chwili idzie w kierunku Kupainska i Iziumu a nie ma pewnie kim atakować na północ od Szewczenkowe. Dlatego jak najszybciej powinni rzucić kolejne bataliony do wsparcia. . Na razie widać ,że Rosja nie opanowała sytuacji choć sam Kupiańska zdążyli umocnić . JEst tam ok 2 tys żołnierzy plus pewnie to co spływa teraz. Oddziały pod Iziumem są strasznie bierne . Nie wiem czy po prostu nie mają jak wykonać manewru albo nie mają sami drugiego rzutu ale ogólnie to ta bierność zaraz ich sprowadzi do półokrążenia. Rosjanie pewnie będą próbowali przesuwać oddzialy z Donbasu albo z Zaporoża ale to jest proces conajmniej 10dniowy a Ukraina nie daje ani chwili czasu Rosjanom na ogarnięcie sytuacji. Ciągła presja . Spychanie. Ataki na zaplecze . Obchodzenie pozycji , Oczywiście Rosja też ma sukces bo jednak udaje im się wyprowadzać większość jednostek frontowych i głównie są niszczone oddziały separatystów czy siły policyjne

Tu jest jak to mniej więcej wygląda z czego zorganizowana obrona jest pod Kupiańskiem. Na południe od wyłomu a na północ od Iziumu jest kilka dużych rosyjskich baz ze sprzętem i to często sprzętem do naprawy . Rosjanie nie mają tam żadnej obrony jest ogromny chaos.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.