Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, ely3 napisał:

Ale to rzeczywiście jest Arnold? I wiadomo komu i za co dziękuje?

@Hoolifan @Gregorius @P_M

Hej macie może jakies info nt Chhersonia bo im więcej patrze w dane z ostrzału tym bardziej się zastanawiam w co się bawią Rosjanie\

Niestety ja dopiero dzisiaj nadrabiam poweekendowe zaległości, ale z tego co widzę nic wielkiego się przez ten czas nie wydarzyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gregorius napisał:

Tym się różnicie. Ty twierdziłeś że Rosja może użyć broni przy próbie obrony terenów Zaporoża czy Donbasu po ich aneksji. My uważamy że takiej możliwości nie ma. Z Krymem sam mam pewne wątpliwości czy było by to możliwe czy nie. Ale jeśli ruscy zostali by tak rozbici (co sie nie stanie) że mogli by utracić rdzenne tereny to myslę ze w akcie desperacji broń nuklearna jest możliwa.

Różnicie się też z elym, on czyta moje posty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2022 o 09:56, starYfaN napisał:

Ukraińcy dostaną ultimatum, że jak napadną na Rosję (czyt nowo powstałe republiki, "uciskane" wcześniej przez Ukrainę), to poczuje się zobowiązany wdrożyć doktrynę użycia atomu, zgodnie z obowiązującym prawem (nie żeby prawa potrzebował). Jak nie posłuchają, zrobi mobilizację pod pretekstem napaści na Rosję (czyt jak wyżej) i użyje małych głowic taktycznych (jak będzie musiał).

Może sam nie rozumiesz co piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, starYfaN napisał:

Dziękuję, że mi to od czasu do czasu wyjaśniasz. :)

Nie ma za co. A teraz proszę skończ rozmywać temat. Masz coś do mnie napisz na priv. ja też nie będę odpisywał na dalsze zaczepki. 

Też macie rażenie że ruskich coraz rzadziej stać na większy ostrzał rakietowy? 2-3 dni temu wystrzelili sporo rakiet i od tego momentu cisza.

Edit: zacytowana cześć jest zaczepką jak i parę twoich wcześniejszych do mnie odpowiedzi. Imputuje Ci że często zamiast dyskutować podając swoje argumenty rozmywasz temat zadając pytania nie do końca mające związek z dyskusja czyli rozmywasz temat. Szanuję że masz inne zdanie ale mam wrażenie że zamiast dyskutować jeśli masz problem z obroną swojego zdania próbujesz ironizować, zmieniać temat, pisać jak nikt Ciebie nie rozumie (wklejka z tego jest nawet w łapu capu). Nasza jedyna dyskusja na temat Ukrainy zaczęła się od Twoich sugestii zamrożenia frontu bo mobilizacja i atom po aneksji (wkleiłem wyżej dokładnie co napisałeś). Ja i wiele innych osób nie zgadzają się z Toba w tym temacie. Wiec sugestia ze ja nie czytam twoich postów jest w gruncie rzeczy chamska i obraźliwa skoro dokładnie o tej części z Tobą tutaj dyskutowałem.

 

Edytowane przez Gregorius
żeby nie dodawać kolejnych postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregorius napisał:

Nie ma za co. A teraz proszę skończ rozmywać temat. Masz coś do mnie napisz na priv. ja też nie będę odpisywał na dalsze zaczepki.

Nie piszę prywatnie. Zbyt wiele imputujesz, jak na poważną rozmowę i to w kilku tematach. Nie przypominam sobie też "zaczepki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gregorius napisał:

Też macie rażenie że ruskich coraz rzadziej stać na większy ostrzał rakietowy? 2-3 dni temu wystrzelili sporo rakiet i od tego momentu cisza.

Ja to ogólnie średnio rozumiem sens używania tego typu rakiet w taki sposób, w jaki robią to od początku trwania konfliktu Rosjanie. Jak Ukraińcy dostali odpowiednie zabawki, to w mgnieniu oka przeorali rosyjskie zaplecze z magazynów i sztabów, które już wcześniej mieli rozpoznane, natomiast armia rosyjska raz bije po fabryce, innym razem próbuje zniszczyć jakiś most, jeszcze kiedy indziej celuje w jakiś węzeł kolejowy. Tak czy siak zero w tym ciągłości i skupienia na konkretnym kierunku, bo efekt jest taki, że poza sukcesami z pierwszych dni wojny (trafienia w koszary, bazy), rosyjskie ostrzały rakietowe są wysoce nieefektywne i regularnie zdarzają się sytuacje, w których np. z 5 rakiet dolatują 3 i okazuje się, że tylko jedna trafiła w cel, ale akurat w taki sposób, że uszkodziła tylko pusty magazyn. W relacji cena - efekt, wypada to dla Rosjan tragicznie, a nie jest znowu tajemnicą, że zapasy tego typu broni mają ograniczone + muszą zostawić sobie pewną rezerwę na wypadek większego konfliktu. 

Z niecierpliwością czekam na decyzję o przekazaniu Ukraińcom ATACMSów, bo myślę, że to dopiero pokaże różnicę między zdolnościami obu armii do niszczenia infrastruktury na zapleczu i na to Rosjanie na pewno nie są w tej chwili gotowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hoolifan napisał:

Ukraińcy

 

Godzinę temu, Hoolifan napisał:

które już wcześniej mieli rozpoznane

mieli  to strzelali i rozwalali, teraz też mniej strzelają bo cele nie jest łatwo rozpoznać i zaplanować ostrzał tak  aby nie stracić swoich wyrzutni (ogień kontrbateryjny)

 

Godzinę temu, Hoolifan napisał:

Rosjanie

 

Godzinę temu, Hoolifan napisał:

trafienia w koszary, bazy

mieli rozpoznanie zrobione przed wojną więc trafili co mieli rozpoznane, teraz mają słabe rozpoznanie to i słabo strzelają. Ukraińcy walą ze wszystkiego co mają do ruskich dronów a wywiad satelitarny u nich, jak widać leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NieMy oczywiście, że kluczem w przypadku skuteczności ostrzałów jest właściwe rozpoznanie celu i widać, że Rosjanom tego ewidentnie brakuje, a Ukraińcy za cenę utraconego terytorium zyskali na tyłach rosyjskich wojsk ludzi, którzy są w stanie pomagać im w likwidowaniu rosyjskich magazynów (a w pierwszych dniach wojny kolumn). Nawet jeśli rola tych zwykłych mieszkańców jest przeceniana, to do tego dochodzą informacje przekazywane przez NATO + sam fakt posiadania artylerii precyzyjnej o dużym zasięgu oraz amunicji, która dodatkowo im takie ataki na rosyjskie magazyny ułatwia.

Brzydko to zabrzmi, ale obecnie Ukraińców ogranicza tylko USA, które decyduje jakimi narzędziami będzie dysponowała armia ukraińska. Moim zdaniem w momencie, w którym pociski ATACMS zaczną spadać na rosyjskie składy amunicji leżące nie 40, tylko 180 kilometrów od frontu, sytuacja stanie się dla Rosjan krytyczna, bo o ile przyfrontowe magazyny można spróbować jeszcze jakoś podzielić i dowozić amunicję ciężarówkami, to trudno jest mi sobie wyobrazić odsunięcie wszystkich rosyjskich centrów przeładunkowych/większych magazynów od torów kolejowych, które dla ich logistyki są absolutnie kluczowe. Niby już wcześniej posiadali takie zdolności dzięki Toczkom, ale znowu - czym innym jest trafianie w cel leżący 100 kilometrów od linii frontu, a czym innym jest możliwość trafienia w Most Krymski z rejonu Zaporoża, do czego pociski ATACMS byłyby w tej chwili zdolne. Pomijam już kwestię celności czy mobilności amerykańskich zestawów w porównaniu ze wspomnianymi Toczkami. W ogóle z tego co zdążyłem dzisiaj wyczytać, Rosjanie twierdzą, że Ukraińcy dostali już od Amerykanów ATACMS i są one w użyciu, ale nie czują się oni tym faktem szczególnie zestresowani, co dowodzi, że gadają głupoty, bo to na pewno by odczuli :) Inna sprawa, że USA na pewno poda komunikat o przekazaniu tych rakiet z opóźnieniem, żeby nie ułatwiać Rosjanom roboty przy zabezpieczaniu istotnych dla nich punktów.

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Gregorius napisał:

Edit: zacytowana cześć jest zaczepką jak i parę twoich wcześniejszych do mnie odpowiedzi. Imputuje Ci że często zamiast dyskutować podając swoje argumenty rozmywasz temat zadając pytania nie do końca mające związek z dyskusja czyli rozmywasz temat. Szanuję że masz inne zdanie ale mam wrażenie że zamiast dyskutować jeśli masz problem z obroną swojego zdania próbujesz ironizować, zmieniać temat, pisać jak nikt Ciebie nie rozumie (wklejka z tego jest nawet w łapu capu). Nasza jedyna dyskusja na temat Ukrainy zaczęła się od Twoich sugestii zamrożenia frontu bo mobilizacja i atom po aneksji (wkleiłem wyżej dokładnie co napisałeś). Ja i wiele innych osób nie zgadzają się z Toba w tym temacie. Wiec sugestia ze ja nie czytam twoich postów jest w gruncie rzeczy chamska i obraźliwa skoro dokładnie o tej części z Tobą tutaj dyskutowałem.

 

3 godziny temu, starYfaN napisał:

Dziękuję, że mi to od czasu do czasu wyjaśniasz. :)

W dniu 29.07.2022 o 11:00, starYfaN napisał:

Dziękuję, zapomniałem o tym wszystkim :)

Odpowiadasz edycja. Przepraszam Cię za dwie powyższe "zaczepki". A teraz przeczytaj własne posty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hoolifan napisał:

ATACMS

na razie USA twardo twierdzi że ich nie przekazało i na ten moment nie ma zamiaru przekazywać. Natomiast widziałem komunikat że dostaną o większym zasięgu niz 80km ale mniej niz 300 co wskazuje jedynie na  GMLRS-U/AW o zasięgu 150 km. Nie ma już nic pomiędzy .  Przy czym żeby było to skuteczne i tak musiała by to być pokaźna liczba  (koło 100) żeby zrobić jakąkolwiek różnice.

1 minutę temu, starYfaN napisał:

 

Odpowiadasz edycja. Przepraszam Cię za dwie powyższe "zaczepki". A teraz przeczytaj własne posty. Pozdrawiam.

jeśli poczułeś się urażono to serio przepraszam nie o to mi chodziło. Po prostu mam odczucie że w obronie swojego zdania zbyt skupiasz się na obronie niż próbie dyskusji i argumentacji. I to może niefortunnie sformułowałem. Tyle że jednozdaniowe które mogą być jednocześnie pokazaniem lekceważeniem nie ułatwiają odbioru.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gregorius napisał:

 

jeśli poczułeś się urażono to serio przepraszam nie o to mi chodziło. Po prostu mam odczucie że w obronie swojego zdania zbyt skupiasz się na obronie niż próbie dyskusji i argumentacji. I to może niefortunnie sformułowałem. Tyle że jednozdaniowe które mogą być jednocześnie pokazaniem lekceważeniem nie ułatwiają odbioru.  

Nie zależy mi na obronie własnego zdania :). Nie jestem też urażony i jak sądzę, znaleźliśmy płaszczyznę porozumienia. Po prostu nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hoolifan @Gregorius

Rosjanie mieli swoje koncepty jak atakowanie baz paliwowych, Potem węzłów kolejowych ale 

1 - Ukraina dostała sporo systemów S-300 i rakiety lecące na Lwów mają cora większe szanse być zestrzelone ( jakieś 10 dni do Dnipro doleciały tylko 3 rakity z 10 wystrzelonych bo akurat lecaiły nad dwoma bateriami s-300) 

2 - Rosjanie nie produkuja obecnie ani Iskanderów ani Kalibrów bo nie mają z czego. Wyciągają Iskandery produkowane dawno temu ale okazało się ,że są mocno zawodne i conajmniej dwie wyrzutnie Iskander z załoga zostały skasowane z tego powodu. Dlatego przerabiają S-300 do strzelania ziemia -ziemia

3 - Rosjanie zwłaszcza pod Chersoniem utracili kilka stacji radarowych . Oni biją na ślepo byle trafić w miasto.. Flota Czarnomorska jeszzcze Kalibry posiada. Kaspijska też ale ich zasoby się też kurczą w szybkim tempie. 

Oni wciąz mają troche Kriżnali, Kalibrów czy Iskanderów produkowanych w ostatnic latach ale to jest rezerwa do wojny atomowej. Jakby je wystrzelili to potem już mogą straszyć atomem tylko naiwniaków

Ukraina ma często dokładne namiary dzięki partyzantom czy siłom specjalnym. Wielki magazyn w Skadowsku był śledzony przez kilka dni. Jak ekipa na miescu uznalał ,ze jest wypełniony oraz dojechała nowa dostawa to dali cynk. W efekcie Ukraina trafiła wyładowujące się pociski i wybuch zmiótł magazyn oraz większość iżołnierzy na miejscu

Na stacji kolejowej Bryliwka jest duża stacja rozjazdowa. To jest linia jednotorowa . Zaraz za wioską jest most na kanale więc to jest stacja z duża ilością bocznych torów. Tam czekają pociągi by przepuścić jadący z naprzeciwka. Tu znowu Ukraina dostała cynk ,że właśnie zatrzymał się eszelon wo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hoolifan @Gregorius

Wczoraj Ukraina ogłosiła wyzwolenie 7 miejscowości/wiosek w obwodzie Chersońskim. Bez podania nazw więc cięzko powiedzieć o co dokładnie chodzi choć jakbym miał stawiać to

Chyba w rejonie Wysokopilli Rsojanie się wycofali . Nawet Rosjanie podali ,że Ukraina pod Dawidym Brodem ma przewagę artylerii i poszerzyło przyczółek. Oni mocno parli na odcięcie Błahodatiwki i już wczoraj ok południa wyglądało ,ze odcinają ROsjan więc ci pewnie się wycofali z brzegu Inhuletu. Tam jest zakole rzeki gdzie Rosjanie byli z 3 stron otoczeni i nie mieli szans się tam bronić dłużej . Rosjanie też duże straty ponieśli w Zaporożu i tam Ukraina mocno naciska na południe w kilku punktac

Ukraina przełamała pierwszą linię obrony i teraz walki sa wokół miejscowości Mirne-Kopani w kierunku na Tokmak oraz Kostyantiniwka na północ od Połohy. Rosjanie wg samych Rosjan nawet sa spychani tam praktycznie na całym froncie od Zalewu Kakhowskiego aż po Vuhledar tyle ,że teraz ciężar walk przeniósł się na kierunek Tokmaku. Co ma ten sens ,że wtedy By odcięli główny szlak przerzutowy między Donbasem a Chersoniem 

W rejonie Iziumu wydaje się ,że Ukraina wyzwolił Dovhenke a przynajmniej zdjęcia z ostatnich walk to sugerują ale nie ma pewności na 100%

Rosjanie wystrzelili 10 pocisków X-155 z bombowców z rejonu Morza Kaspijskiego. Aż 6 zestrzeliła ukraińska obrona. A siódmy został zniszczony przez myśliwce. Tylko jeden trafił w obrone plot w Lwowie i dwa w Winnice ale tu w nic ważnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ely3 napisał:

 

Oni wciąz mają troche Kriżnali, Kalibrów czy Iskanderów produkowanych w ostatnic latach ale to jest rezerwa do wojny atomowej. Jakby je wystrzelili to potem już mogą straszyć atomem tylko naiwniaków

RL_infografika_2-723x1024.png

No nie wiem, pomijając nośniki strategiczne, których nie używają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 powolutku się tam Ukraińcy na południu rozpychają, ale dopóki nie zajmą jakiegoś większego ośrodka miejskiego (chociażby wspomnianego przez Ciebie Tokmaku z węzłem kolejowym), to ciężko się jakoś mocniej ekscytować tymi nowymi zdobyczami terytorialnymi. Niby coraz śmielej sobie radzą, ale w takim tempie raczej ciężko oczekiwać w najbliższym czasie przełomu.

W ogóle wczoraj natknąłem się na zaskakująco dużo wpisów dotyczących graniczącej z Donieckiem wsi Pisky, którą rzekomo Rosjanie oprawiają artylerią dzień i noc. Z jednych wpisów wynika, że Ukraińcy bardzo dobrze tam sobie radzą, a z innych, że jest to prawdziwa rzeźnia i to w zasadzie dla obu stron, bo Ukraińcy giną od ostrzału, a Rosjanie od prób wejścia w ukraińskie umocnienia. Wspominam o tym tylko dlatego, że przez długi czas w temacie tamtego odcinka frontu panowała względna cisza, a tu nagle relacje walczącego tam żołnierza, analizy jednostek, które w tamtym rejonie walczą i mnóstwo wpisów na TT zarówno z szerokozasięgowych jak i mniejszych kont. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hoolifan napisał:

W ogóle wczoraj natknąłem się na zaskakująco dużo wpisów dotyczących graniczącej z Donieckiem wsi Pisky, którą rzekomo Rosjanie oprawiają artylerią dzień i noc. Z jednych wpisów wynika, że Ukraińcy bardzo dobrze tam sobie radzą, a z innych, że jest to prawdziwa rzeźnia i to w zasadzie dla obu stron, bo Ukraińcy giną od ostrzału, a Rosjanie od prób wejścia w ukraińskie umocnienia. Wspominam o tym tylko dlatego, że przez długi czas w temacie tamtego odcinka frontu panowała względna cisza, a tu nagle relacje walczącego tam żołnierza, analizy jednostek, które w tamtym rejonie walczą i mnóstwo wpisów na TT zarówno z szerokozasięgowych jak i mniejszych kont.

Ogólnie wygląda to tak ,że z tego rejonu Ukraina zabrała dużo sił na tyły albo do Zaporoża. I Rosjanie wykorzystali to. Straty są tam spore po obu stronach ale wczoraj wieczorem Ukraina wrzuciła tam nową brygadę z dużą ilością artylerii i podobno odbili część rosyjskich zdobyczy. Więc zależy w którym momencie ktoś pisał to albo sytuacja była kiepska albo wręcz odwrotnie

Fakt jest faktem ,ze to jest rejon bardzo silnie umocniony. Rosjanie tam próbują z separatystami. I mieli ogromną przewagę a Ukraina zareagowała o 1-2 dni za późno

Co do powolnego postepu to tez mnie to irytuje. Wciąz idzie to jak krew z nosa ale to wynika ponieką z tego ,że Ukraina dopiero kończy szkolenia nowych jednostek. Tylko z wczoraj na front rzucili sformowaną Jednostkę Specjalną Azow -Kijów ,która zrobiła rajd na rosyjskie pozycji i wzięła 30 jeńców pod Soledarem

Wczoraj lub dziś na froncie pojawi się tak jakby córka słynnej 95 brygady spadochronowej. -oni szkolili nową grupę - nie znam nazwy tej nowej brygady . Ukraina pomimo tych wszystkich strat wciąż ma większość ludzi na poligonach a nie na froncie. 

I idzie powoli ale od miesiąca tj od zdobycia Łysyczańska to Ukraina więcej oswabadza niż Rosja podbija

Raporty ogniowe za ostatnie 72 h pokazują bardzo duża koncentracją ukraińskiego ognia wokół Kozackiej Łopani

Na północ od Iziumu , na południe od Iziumu. Co ciekawe widać ,że Ukraina intensywnie bombarduje nie pierwsza linię rosyjskiej obrony ale cały rejon pomiędzy nią a Iziumem. Tam od 3 dni jest bardzo dużo ognia artyleryjskiego ze strony ukraińców na który Rosja odpowiada słabo

Tak samo widać ,że Ukraina więcej strzela w Zaporożu i Chersoniu. Dziś nad  ranem rozwalili rosyjskie stanowisko Toczek , które ustawili w Chersoniu 5 dni temu. Nad ranem trafili pociąg wojskowy , który próbował się rozładowywac pod osłoną dymu i szybko go wycofano. Pamiętaj Rosjanie spektakularny sukces w Siewierodoniecku osiągali minimalnymi postępami od połowy maja . Takie Zołote zdobywali 6 tygodni. Rubiżne 3 miesiące. a potem w 5 dni zwinęli cały rejon bo pozycje ukraińskie byly nie do obrony. Patrząc na front północny Chersonia jest sporo miasteczek , które za chwilę mogą zostać odcięte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hoolifan napisał:

@ely3 powolutku się tam Ukraińcy na południu rozpychają, ale dopóki nie zajmą jakiegoś większego ośrodka miejskiego (chociażby wspomnianego przez Ciebie Tokmaku z węzłem kolejowym), to ciężko się jakoś mocniej ekscytować tymi nowymi zdobyczami terytorialnymi. Niby coraz śmielej sobie radzą, ale w takim tempie raczej ciężko oczekiwać w najbliższym czasie przełomu.

W ogóle wczoraj natknąłem się na zaskakująco dużo wpisów dotyczących graniczącej z Donieckiem wsi Pisky, którą rzekomo Rosjanie oprawiają artylerią dzień i noc. Z jednych wpisów wynika, że Ukraińcy bardzo dobrze tam sobie radzą, a z innych, że jest to prawdziwa rzeźnia i to w zasadzie dla obu stron, bo Ukraińcy giną od ostrzału, a Rosjanie od prób wejścia w ukraińskie umocnienia. Wspominam o tym tylko dlatego, że przez długi czas w temacie tamtego odcinka frontu panowała względna cisza, a tu nagle relacje walczącego tam żołnierza, analizy jednostek, które w tamtym rejonie walczą i mnóstwo wpisów na TT zarówno z szerokozasięgowych jak i mniejszych kont. 

Wczoraj pojawił się po prostu wywiad z żołnierzem UA który mowił o sytuacji  w Pisky. To zapoczątkowało lawinę komentarzy i wpisów choć mam nie odparte wrażenie że szybkość i ilość kont które o tym zaczęły pisać wskazuję że jest to trochę sztuczne nagłośnienie (ale nie wiem kto miałby większy w tym interes). ogólnie widać że RU straciły marny impet jaki miała tydzień temu i z dnia na dzień idzie coraz gorzej. Tym mocniej że cały czas można znaleźć zdjęcia transportów wojskowych które przemieszczają się na południe ratować sytuacje. Widać też że na wschodzie w wielu miejscach problemy z amunicja powodują większe wykorzystanie lotnictwa. Na marginesie wykorzystanie powszechnie s300 do ostrzału celów lądowych to już akt pewnej desperacji. Pytanie czy i jeśli tak to kiedy Ru się ogarną ale wygląda że kończą im sie pewne możliwości i stad coraz większy nacisk niektórych polityków zachodnich na zawarcie pokoju teraz oddając ruskim zajęte obecnie tereny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gregorius napisał:

oraz większy nacisk niektórych polityków zachodnich na zawarcie pokoju teraz oddając ruskim zajęte obecnie tereny.

W tej chwili to głównie Papież Franciszek na to naciska bo zauważ ,że już Macron przestał dzwonić do Putina. Niemcy też. Choć tam akurat wciąż jest sporo polityków nawołujących do pokoju z Rosją. Rosjanie zabiajjąc jeńców wojennych . Pokazując filmy z kastracji sami siebie spychają do narożnika. Żaden czołowy polityk nie wypowiada się przychylnie na temat Rosji. Ba nawet Chiny weszły w faze cokolwiek obojętnych relacji. Indie zostały zaproszone do inwestycji w pola naftowe ale dość stanowczo odmówiły. Chińskie firmy też

 

33 minuty temu, Gregorius napisał:

Wczoraj pojawił się po prostu wywiad z żołnierzem UA który mowił o sytuacji  w Pisky.

No ale sytuacja nie była tam różowa przez ostatnie 48 godzin. Ukraina przerzuciła cały pułk dopiero wczoraj na wieczór i w nocy zrobili kontratak ale chyba wciąz jakiś fragment Rosjanie utrzymali

 

1 godzinę temu, ely3 napisał:

pecjalną Azow -Kijów ,która zrobiła rajd na rosyjskie pozycji i wzięła 30 jeńców pod Soledarem

Podobno zrobili rajd na wioskę w której wczoraj Czeczeńcsy Tiktokerzy robili film ze strzelenia do kupy kamieni. Dziś 24 z nich zostało jeńcami 

Ona była kilka kilometrów za linią frontu no ale Ukraina zlokalizowała . Widać ,że linia frontu jedt dość płynna i można przenikać między pozycjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.