Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, karpik napisał:

Ale naszym zadaniem w głosowaniach nie jest zagłosować w jak najlepszym interesie gracza, tylko zagłosować tak, jak uważamy, że zawodnik zrobiłby w rzeczywistości.

W realu Giannis też by lepiej zrobił, gdyby poczekał z decyzją do lata, nie poczekał, bo widocznie wolał dostać gwarantowanego super maxa już teraz i priorytetem było jego zabezpieczenie finansowe. Dlatego analogicznie zagłosowaliśmy i my. 

Tak samo w przypadku Oladipo, uważam, że te 100 mln było bardzo dobrą ofertą dla niego, co nie zmienia tego, że uważam, że Oladipo to widział inaczej i dlatego głosowałem przeciwko.

Ja uwazam inaczej. Podczas FA mamy wcielic sie w role zawodnika i podjac decyzje na podstawie przeslanych ofert i informacji, ktore pozyskamy w czasie danych tur. Te dane to dla mnie m.in kasa, obecny sklad zespolu, rola w potencjonalnym zespole,  wyniki, konkurencja w konferencji, i wiele innych argumentow, ktore przedstawiaja GMowie( nawet czytalem, ze Durant bedzie mial lepszy dostep do lobbystow jak bedzie chcial bym Obama). Juz po 1 sezonie tak mocno rozjechalismy sie w stosunku do real NBA, ze branie sytuacji 1 do 1, bo podpisal w real Bucks jest moim zdaniem bledne. Czesc przeslanek do podjecia decyzji bedzie zbieznych wieszkosc nie, a sztywne trzymanie jakies doktryny moze powodowac takie sytuacje jak obecnie, ze beGM Bucks po podpisaniu Giannisa zeby nie zbankrutowac musza sie oslabiac i oszczedzac. Pisze to nie pod katem ewentualnego tradu po Giannisa, bo na to i tak nie mam szans i nawet Grek w slabszych Bucks jest mi na reke.

Decyzji spolecznosci w sprawie Oladipo nie da sie obronic, wiec troche jestem zaskoczony brakiem wyciagniecia wniosku w tym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tangiers napisał:

Ja uwazam inaczej. Podczas FA mamy wcielic sie w role zawodnika i podjac decyzje na podstawie przeslanych ofert i informacji, ktore pozyskamy w czasie danych tur. Te dane to dla mnie m.in kasa, obecny sklad zespolu, rola w potencjonalnym zespole,  wyniki, konkurencja w konferencji, i wiele innych argumentow, ktore przedstawiaja GMowie( nawet czytalem, ze Durant bedzie mial lepszy dostep do lobbystow jak bedzie chcial bym Obama).

(...)

Decyzji spolecznosci w sprawie Oladipo nie da sie obronic, wiec troche jestem zaskoczony brakiem wyciagniecia wniosku w tym zakresie

Jest dużo racji w tym co piszesz - już abstrahując od samego Giannisa. Na swoim przykładzie napisze tylko, że nie po to czasami nie robię deali, które parę razy mogłem (i pewnie by mnie wzmocniły/ poprawiły fit w drużynie), by później rywalizować jak równy z równym o mojego gracza na rynku. Ktoś robi tony wymian i później nagle ma takie same lub nawet większe szanse - dlatego nie fair była chociażby decyzja Oubre o odejściu do Indiany (na szczęście Ronnie miał wyżej Lamba w priorytetach), czy to, że Mitchell bez PO przeszedł mi dosłownie jednym głosem.. ja mam inna sytuację niz Utah w rl która wiadomo, że musiała na niego chuchać i dmuchać - co próbowałem tłumaczyć przy KATie, gdzie z punktu widzenia naszej gry byłoby idiotyczne, gdyby lider nie miał PO, a Mitchell - opcja 1B tak tylko dlatego, że rl Jazz mu dali. 

Kontrakty z rl są ważne i sa dla nas pewnym wyznacznikiem, ale powinniśmy bardziej je dostosowywać do naszych teamów, ich siły i polityki prowadzonej przez GMów. 

Z Oladipo przyznaję - dałem ciała - on, Kennard i Zach Collins powinni klepnąć te extension. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tangiers ta zabawa ma być jako taką symulacją NBA i zarówno w realu jak i u nas zdarza się, że zawodnicy podejmują niekorzystne dla siebie decyzje. Uważam również, że to co wydaje się lepsze z mojej perspektywy, niekoniecznie musi się wydawać lepsze z perspektywy murzyna wychowanego w randomowej czarnej dzielni większego miasta w USA. Taki Jerami Grant np mając u nas do wyboru umowy z real Nuggets i Pistons na bank by podpisał u nas z Denver, a w realu miał jednak inny pomysł, który w perspektywie jego dalszej kariery wstępnie wygląda, że mu pomoże.

Ja zawsze staram się wziąć pod uwagę big picture. Sytuacja w real Bucks była z grubsza podobna - rozczarowujące PO, dobry, ale nie najlepszy support i solidny fit dla Giannisa wystarczyły, żeby go przekonać do podpisania supermaxa, i choć osobiście uważam to za błąd (z perspektywy szans na wygranie tytułu), to zwyczajnie akceptuję tę decyzję Giannisa, bo widocznie dla niego zabezpieczenie finansowe było na ten moment ważniejsze od realnej walki o tytuł, bo Bucks w realu mają nikłe szanse na wzmocnienia, mało upside'u i są w podatku. Zupełnie jak u nas. A jednak Giannis zdecydował się zostać. I mówię to ja, choć uważam, że gdyby latem Giannis był FA, to byłbym głównym faworytem do podpisania go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik

Podobnie jak gracze NBA i GMowie, my tez popelniamy bledne decyzje. Ja nie wiem jaki jest mental randomowego murzyna w Stanach, wiec staram sie w to w nie wchodzic tylko bazowac na podstawie zwyklych analiz. Co do Granta, pewnie glosowalbym na Denver, ale to nie znaczy ze moj system jest bledny. Uwazam wrecz, ze jest obarczony mniejszym ryzykiem.

Ja dedukuje od szczegolow i dopiero na koniec patrze na to co zrobil gracz w real NBA. 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dopuszczamy c***owe decyzje Gm-ów to tez trzeba dopuszczać c***owe decyzje zawodników. Ja kiedyś tez miałem pogląd, ze Oladipo popełnił błąd, ale w zasadzie tego chciał zawodnik, a to cześć tego, jak wyglada NBA, nie wszyscy podejmują analityczne i przemyślane decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Oladipo popełnił spory błąd i byłem za extension. Nie interesuje mnie jakie miał zdanie o sobie w RL NBA. Po to jestem jego agentem, by podpowiadać mu mądrze, a nie obiecywać mu gruszki na wierzbie, których potem nie dostaje.

Ale Giannis uważam, że zrobił bardzo dobrze. Zresztą u mnie kluby macierzyste zawsze mają ogromny handicap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mac napisał:

Kazdemu sie zdarza pomylic, ja Ci wybaczam te pomylki

No niestety uwierzyłem Tobie, że Derrick White jest jednym z Twoich ulubionych graczy i przy pierwszej ofercie extension byłem ZA, a później na NIE, ale dlatego że z tego co pamiętam oferta była niewłaściwie złożona. Natomiast podczas sezonu spuściłeś go w dealu i nie będziesz miał już u mnie dłuugo za to nie fair zachowanie bonusu na FA. Bardzo szanuję lojalność do graczy, ale nie ich kantowanie.. Latem byłbym ZA Whitem w Socie - nawet jakby miał dać naprawdę spory bonus finansowy Tobie. 

34 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Ja uważam, że Oladipo popełnił spory błąd i byłem za extension. Nie interesuje mnie jakie miał zdanie o sobie w RL NBA. Po to jestem jego agentem, by podpowiadać mu mądrze, a nie obiecywać mu gruszki na wierzbie, których potem nie dostaje.

Ale Giannis uważam, że zrobił bardzo dobrze. Zresztą u mnie kluby macierzyste zawsze mają ogromny handicap.

Oubre jako jedynemu dałeś przyjęcie QO, a na drugim miejscu miałeś ofertę od Indiany :) ale dla odmiany przy Mitchellu byłeś fair. 

Ogólnie słusznie piszesz o Oladipo, sam się wahałem, ale ostatecznie założyłem, że gracz będzie chciał iść latem po maxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, january napisał:

@tangiers nadrobiłem (live byli Pels) Atlanta-Indy i cóż... pomijanie Capeli niszczącego Turnera i Sabonisa w wyliczance o sile teamów to jest zbrodnia. On naprawdę gra monster sezon :) 

DLO tez mial mecze gdzie wygladal jak all star, ale nim nie byl przez caly sezon. Magia RS. Kto jest lepszy dla Ciebie z w/w trojki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, january napisał:

Sabonis mocno odstaje (na minus), Capela i Turner blisko siebie, musiałbym wielu rzeczom się przyjrzeć, by wydać werdykt.

A to ciekawe, ja bym stawial na 1 miejscu wlasnie Sabonisa, na 2 Turnera, na 3 Capele. Dosyc interesujacy temat do dyskusji, bo dla mnie rola big manow bardzo zmieniala sie w ostatnich latach w lidze i uwazam, ze ogolny postep umiejetnosci na tej pozycji jest najwiekszy. Szerzej wypowiem sie na ten temat na dniach. 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tangiers napisał:

A to ciekawe, ja bym stawial na 1 miejscu wlasnie Sabonisa, na 2 Turnera, na 3 Capele

Sabonis po bardzo dobrym początku mocno sprzeciętniał, jego braki w D powodują, że jakiej linijki by nie jebnął, to często będą to puste kalorie, a na domiar złego gość trafia 30% za trzy w tym rs, to jest trochę kompromitacja

Capela na pewno jest na dziś wyżej, Turner pewnie też, bo to on trzyma Pacers w ryzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tangiers napisał:

A to ciekawe, ja bym stawial na 1 miejscu wlasnie Sabonisa, na 2 Turnera, na 3 Capele. Dosyc interesujacy temat do dyskusji, bo dla mnie rola big manow bardzo zmieniala sie w ostatnich latach w lidze i uwazam, ze ogolny postep umiejetnosci na tej pozycji jest najwiekszy. Szerzej wypowiem sie na ten temat na dniach. 

Wśród big manów wciąż najważniejsza jest obrona, to czy umieją rzucać i kozłować to jest coraz ważniejsze, ale pod warunkiem punktu pierwszego. Tyczy się to też Twojego Vucka, o którym niedawno pisałem, że jest fake all starem i wstępnie, po przejściu do Bulls wychodzi na moje, bo zachował swoją produkcję, ale nie przekłada się to na wyniki (dam mu czas do przyszłego sezonu, żeby nie było, teraz na pewno nie będę się o niego spierać, czas pokaże). 

Bottom line jest jednak taki, że zarówno wysoki w typie Capeli to nie jest wymarzony skillset dla contendera, bo na poziomie conference finals czy wyżej, to jego dunki i zbiórki w ataku to dość mało. To samo się tyczy jego lepszej wersji, czyli Goberta, jak w tym roku Utah też rozczaruje w PO to nam to dużo powie.

Jednak mimo wszystko wysocy w typie Sabonisa czy właśnie Vuca sufit mają jeszcze niżej, bo ich ofensywną produkcję w dobrym zespole przejmują guards/wings, a indolencja defensywna pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.