Skocz do zawartości

Playoffs 2018 - 1st round Cleveland Cartel (4) vs. Indiana Pacers (5)


Wyparlo

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zobaczyłem, że Silver wysłał Mauera jako głównego sędziego to byłem spokojniejszy o wynik. Ken to znany fixer i w razie W wygwiżdże to co trzeba. I w sumie gwizdnął. Po 3Q Pacers złapali wiatr w żagle i trzeba było ich jakoś zastopować. Ewidentne kroki Lanca przy wyprowadzaniu piłki Ken tylko czekał na taką okazje.

 

serio? Rozumiem ze gdyby sędzia był mniej stronniczy to puściłby ewidentne kroki

6282_8a83.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron już rok temu w finałach miał w pierwszych połowach dużo lepsze statystyki niż w drugich - i to nie kwestia starzenia, a faktu, że jak musisz grać 45mpg i robić na parkiecie z grubsza wszystko, to ten poziom jest nie do utrzymania.

​Ba, LeBron nawet w finałach 14/15 był krytykowany za grę w clutch, tylko znowu, jak grasz 46mpg i robisz ~36-13-9, to gorsza gra w drugich połowach/końcówkach jest dosyć logiczną konsekwencją.

Kwestia spojrzenia na powód: jeden powie że to naturalne, że grając +40 min musisz grac słabiej w 2 połowie (a musi grać, bo support... itd.), inny napisze, że to kwestia zbędnego hero mode w 1 połowie, dużych minut z rezerwami i złego wykorzystywania drużyny jest powodem. 

Moim zdaniem 33,5 letni LBJ grający po 43 min to jakiś idiotyzm. Kolejny na liście Lilliard gra 40,5 i jest 6 lat młodszy, Davis gra 39, Brown 37/Horford 35, a czy tak naprawdę mają taki super lepszy support? Trochę za dużo LBJ hero mode a za mało LBJ facilitatora.

 

W czterech pierwszych meczach przez 20 minut Cavs robią - 19.8 net, a rok temu w playoffach -17.8 net. :]

Trudno na próbce 5 min na mecz - koło 1 i 15 sec min na kwartę (a więc jakieś 2 posiadania) oceniać net rtg - przecież tam niektórzy gracze nawet piłki nie zdążą dotknąć, nie mówiąc o rzucie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Pan ilość prób proszę. Nie mówię, że musi tak być, ale możliwe że po prostu w trzecich kwartach sobie bimba oszczędzając siły na końcówkę.

ilość prób jest bez znaczenia. najpierw osoba stawiająca tezę o "starzeniu" powinna określić w jaki sposób odróżnić czy słabsza gra to właśnie wynik tego, czy może np. halftime adjustemnts pacers.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs rok temu bez LeBrona z Irvingiem w 120 minut mieli -17.8, zresztą, nie jest żadnym zaskoczneiem że support LeBrona który jest słabiutki z nim na parkiecie jest jeszcze gorszy bez niego, co świetnie było widać w Game 2 jak nie potrafili zagrać czegokolwiek w ataku, bo Love gra koszmarną serię w ofensywie na razie.

 

10 minut bez LeBrona to jakieś -4 w punktach w serii gdzie mieliśmy trzy close games, ciężko żeby nie grał ogromnych minut.

 

LeBron jeżeli chodzi o liczbę podań i potential assists pace-adjusted wygląda lepiej niż w RS, bo per36 notuje ich niemal tyle samo przy dużo niższym pace.

 

Generalnie LBJ gra bardzo dobrą serię - Pacers świetnie bronią a on i tak notuje 33-12-8 na absurdalnej efektywności (63%ts, 11%tov), gdyby support Cavs grał na poziomie supportu Oladipo to byłyby trzy blowouty na korzyść Cavs.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, zestarzały i zmęczony LeBron jest jednym z najlepszych scorerów w czwartych kwartach w tych playoffs:

 

RANK	AGE	MIN	PTS	TS%	PLAYER
1	29	11.7	10.0	115.7	Jeff Teague
2	21	8.7	9.0	62.4	Donovan Mitchell
3	33	10.7	8.8	66.3	LeBron James
4	25	9.2	8.3	60.5	Anthony Davis
4	26	9.1	8.3	98.4	Khris Middleton
6	28	7.8	8.0	64.8	James Harden
7	28	8.9	7.8	74.7	Klay Thompson
7	26	9.7	7.8	63.4	CJ McCollum
9	27	8.9	7.5	66.3	Jrue Holiday
10	25	8.9	7.0	53.4	Victor Oladipo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeff Teague nr 1, ktory pewnie nabil wszystko w garbage time.

 

I am out.

 

Zgadzam sie, ze Lebron gra fajna serie ale come on, nie trzeba tu wrzucac takich dziwnych statow na potwierdzenie tego.

 

Widac i golym okiem bez tego, ze Cavs sa zalosni i Lebron ich znowu ciagnie za uszy.

 

Nie podoba mi sie tylko taka mocno Lebronowa koszykowka, gdzie James kontroluje kazde zagranie drużyny przez co reszta ma jakies pol sekundy po otrzymaniu pilki na rzut, troche to zabija pewnosc siebie jezeli nie nazywasz sie Korver.Moze przez to Hood i Hill wygladaja tak zalosnie.

 

Z drugiej strony ciezko o to obwiniac Lebrona, bo po odejsciu Kyriego drugim najlepszym kreatorem punktow z niczego jest JR I Clarkson :] niech juz Cavs odpadna w 1 rundzie i Lebron stamtad spada bo zal patrzec na ten roster.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teague w G1 miał 11pkt na 100%ffg, i w G3 miał 9pkt na 100%fg, uroki małej dawki, tyle, że tutaj to kompletnie nieistotne, bo chodziło o LeBrona..


LeBron wymiata w 1, 2 i 4 kwarcie, ale w 3. kwarcie robi 4ppg na 25%fg.

 

Gdyby w 3 kwarcie grał tak jak w innych to robiłby sumarycznie 38-12-8 na 68%ts. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że nadal jest słabiutki, bo na takie staty wpływ może mieć kilka czynników, a nie akurat "starzenie się". np. gdyby teza o zmęczeniu była prawdziwa, to LJ nie grałby lepiej w czwartych kwartach niż trzecich. na przykład jego punkty:

 

G	3Q	4Q
1	6	4
2	6	11
3	3	12
4	1	8

 

wiesz sucha liczba punktów bez ilości minut, rzutów, asyst itp nic nie mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron wymiata w 1, 2 i 4 kwarcie, ale w 3. kwarcie robi 4ppg na 25%fg.

ano właśnie. on nie gra złych całych drugich połów, lecz tylko trzecie kwarty. poza tym pace znacznie spada w prawie (wyjątek to G3) każdym meczu po pierwszych 24 minutach z około 100 na 90, więc wolniejsze tempo też ma wpływ na niższe staty. do tego po przerwie widać u niego większe zaangażowanie w defensywę (np. wszystkie 4 bloki zaliczył w drugich połowach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie. on nie gra złych całych drugich połów, lecz tylko trzecie kwarty. poza tym pace znacznie spada w prawie (wyjątek to G3) każdym meczu po pierwszych 24 minutach z około 100 na 90, więc wolniejsze tempo też ma wpływ na niższe staty. do tego po przerwie widać u niego większe zaangażowanie w defensywę (np. wszystkie 4 bloki zaliczył w drugich połowach).

Te 3Q to faktycznie zagwozka dla mnie. Eye test mi mowil ze 2 polowy ma slabe.

 

Adjustments maja niewiele z tym wspolnego bo jaki jest lebron to kazdy widzi. Iso clevland tez jest w serii takie samo wiec w przerwie niewiele mozna poprawic w 10 minut.

 

Samo pace ma niewielkie znaczenie natomiast przy avd stats gdzie leci mu po polowie na leb na szyje % reb ast i ts.

 

Musze go bardzie w g5 w 3 kwarcie obejrzec to moze cos wypatrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-2 trochę szkoda, bo Pacers byli blisko. Ja odczuwam niesmak po tej końcówce, bo to powinien być jump ball. No ale sędziowie w niedziele to byli generalnie skandaliczne momentami.

 

Strasznie przykro patrzy mi się na Love’a. Kevin faktycznie chyba stracił miłość do gry. Fragment gdzie dostał czapę od Younga, ale utrzymał piłkę w łapie tylko po to, żeby Young mu ja wyrwał. Zamiast jakiejś sportowej złości to zostaje w miejscu jak jakaś sierota. Chwile później Bogdanovic rzuca za 3, Kevin pozoruje próbę kontestowania i nawet nie patrzy na piłkę tylko drepta już w kierunku kosza Indiany.

 

Cavs ładnie wyłączyli Dipo w tym meczu to im trzeba przyznać.

On miał problemy w tym sezonie z depresją. Raczej nie przypadkowo. Takie rzeczy spotykają głownie wrażliwych, a nie tych twardszych sukinkotów. Gość ma łagodny charakter, a ty wymagasz od niego charakteru bestii.

Przypominam sobie jak zawsze Bryant rugał Paula Gasola, że gra za miękko. On też nie miał w sobie cech samca alfa.

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zastanawiacie jak poznać osobę, która używa słów wykraczających poza jej zdolności intelektualne, tutaj macie przykład:

On miał problemy w tym sezonie z depresją. Raczej nie przypadkowo. Takie rzeczy spotykają głownie wrażliwych, a nie tych twardszych sukinkotów. Gość ma łagodny charakter, a ty wymagasz od niego charakteru bestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3Q to faktycznie zagwozka dla mnie. Eye test mi mowil ze 2 polowy ma slabe.

 

Adjustments maja niewiele z tym wspolnego bo jaki jest lebron to kazdy widzi. Iso clevland tez jest w serii takie samo wiec w przerwie niewiele mozna poprawic w 10 minut.

 

Samo pace ma niewielkie znaczenie natomiast przy avd stats gdzie leci mu po polowie na leb na szyje % reb ast i ts.

 

Musze go bardzie w g5 w 3 kwarcie obejrzec to moze cos wypatrze

nie wiem jak wytłumaczyć te trzecie kwarty, ale skoro w czwartych gra tak dobrze, to zwyczajnie tezy o "starczym zmęczeniu" nie kupuję. już bardziej wiarygodne jest dla mnie to, że po przerwie pacers wychodzą z adekwatniejszymi adjustments, bo mają lepszy sztab trenerski. albo jeszcze bardziej prawdopodobne jest, że cavs są zbyt pewni siebie, bo przecież poza G1, to w każdym spotkaniu mieli dwucyfrowe prowadzenie do przerwy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zastanawiacie jak poznać osobę, która używa słów wykraczających poza jej zdolności intelektualne, tutaj macie przykład:

Nie ma to jak ktoś z przeciętnym wykształceniem jak ty mówi o inteligencji kogoś z doktoratem.

Od ilu ludzi usłyszałeś realnie,że jesteś najbardziej inteligentną osobą jaką w życiu poznały ? Ja od kilkuset.

Czego ty dokonałeś na moim tle w swoim życiu ?

Pewnie nic. Naiwność to ostatnia cecha jaką można przypisać mojej osobie i wyczuwam jakiekolwiek zagrożenie czy podstęp od razu, dlatego w moim życiu nic złego mnie nigdy nie spotkało.

Czy to nie świadczy o tym, że mam wyższy IQ od ciebie i większości ?

Pewnie naukowców, których byś nie potrafił zrozumieć lub ludzi, którzy kreowali rzeczywistość i stali za postępem świata też byś wyszydzał z braku zrozumienia i mówił o ich głupocie czy braku inteligencji.

Nie ma to jak zakompleksiony Polaczek.10 tysięcy postów - no life.

Do tego co drugi twój post to bełkot kogoś kto ma zerową wiedzę, a śmiesz się czepiać innych.

Ja dla wielu ludzi jestem autorytetem w wielu dziedzinach, bo moja wiedza jest wiarygodna. Nie jestem jakimś pionierem w wiedzy o koszykówce nba. Jestem jedynie fanem, ale ty nie jesteś jak i 95% forum tutaj z wyjątkami. Takie są fakty laiku.

 

 

Uważasz, że "Takie rzeczy spotykają głownie wrażliwych, a nie tych twardszych sukinkotów"

to przekłamanie. Dla ciebie choroby cywilizacyjne, głównie łapią twardszych z charakteru, a nie miękkich.

Musisz być tytanem intelektu, który szuka poklasku tutaj z powodu no life.

 

 

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobilem zaleglosci na wolnym, co Lebron gra to jest niepojete, kosmiczna koszykowka, na prawde ten support to juz chyba bardziej zalosnie nie mogl wygladac, podoba mi sie tez to ze lebron sie nie pierdoli, ruga hilla, ruga lovea, Love w g3 to popis bezradnosci, glupie straty, sprzedawnie jakichs pushoffow ktorych nie bylo i plakanie o faul, man up

 

gdzie w ogole ten elitarny rebounding lovea? cien goscia, nikt nawet o tym nie mowi, bo nikt juz k**** nie pamieta.

 

 

hill nie daje nic swoja obecnoscia na parkiecie, moze cos jest w czlonie George? bo biega jak jego kolega z okc z rekami w kieszeniach

 

JR znizyl sie do tego poziomu ze jak Oladipo ktyl jeff green, to indiana specjalnie robila na pilce zaslony zeby dostac switcha i atakowac matchup Dipo na JR, ogolnie jak w rs z cavs nadal nie broni nikt prawie kazdy jest mijany na 1 kroku

 

no i ta decyzja z odpaleniem trojki z polowy gdy byly 2 opcje love na srodku do podania i clarkson w rogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Love ( to oczywiscie hipoteza), i możecie to wyśmiać, ale zauważyłem, że z roku na rok zanika w nim pewnego rodzaju sportowa agresja, z goscia który wychodzi na dzielnie, i krzyczy: to jest moje podwórko, ja tutaj rządze, i dziele, z upływem lat stał się własnie tego typu gościem do którego wcześniej kierowałby te słowa. Nie da się tego inaczej wytlumaczyć jak tym, że po prostu spada mu testosteron bardzo szybko, i tyle. Przeciwienstwem jest LBJ ktory teścia ma pewnie w górnych granicach, i dalej jest tym gosciem co 15 lat temu wychodzil na dzielnie i krzyczał: to jest moje podworko.. Love zmierza juz w kierunku gościa który wychodzi na ławkę przed blokiem pograć w karty z innymi podstarzałymi gosciami, bez checi do zycia.

 

Aspekt czysto sportowy w przypadku Love nie ma zadnego znaczenia tylko to co napisałem wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ogolnie jak w rs z cavs nadal nie broni nikt prawie kazdy jest mijany na 1 kroku

Cavs mają w tej serii 106.8 DRTG - w RS lepszy wynik miało tylko 5 ekip

 

Szukanie problemów Cavs w defensywie zamiast ofensywie w tej serii to już grubszy LOL

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.