Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2015/16


mycek

Rekomendowane odpowiedzi

no ciekawe

rok temu się wzbraniałem przed tą myslą, a teraz sie nawet cieszę. Nie żeebym jakoś specjalnie zaczał wierzyć w Hoiberga, nie znam jego pracy aż tak dobrze, tyle co poczytałem "ekspertów" (kto tutaj oglada akademicką?)

Ja po prostu przestałem wierzyć w Thibsa

 

Każda zmiana byłaby lepsza

 

 

Widac ze hoiberg lubi grac szeroko, najlepiej z rzucająca czworka(mirotic), rzadko przez post, bardzo duzo trojek, bardzo malo iso, bardzo duzo dzielenia sie pilka, duzo cuts, malo midrange, jesli juz to atakowanie obreczy.

Widac ze jest nowoczesnym trenerem, Thibodo zawsze mówil "inside-outside" a Bulls i tak oddawali mnostwo rzutow z midrange, a dzisiejsza NBA pokazuje ze jesli chcesz miec topowy atak to musisz rzucac za 3. Widze tutaj pole do popisu dla wlasnie mirotica, ale nawet bardziej dla mcdermotta, snell tez powinien znaleźć sie w tym systemie. Butler moze miażdżyć gdyz wgl idealnie pasuje pod to co grał hoiberg w ncaa (nie jest powiedziane ze bedzie tak gral w NBA chociaz obstawiam ze tak bedzie). Problem moze miec Rose bo widac ze na obwodzie nikt nie moze pałować rzutów, jedynie jakies wejscia pod kosz, a Rose ma problem wlasnie z tym ze za czesto chce rzucac kosztem atakowania obreczy ale po takich kontuzjach trudno mu sie dziwic.

 

Interesujaca sprawa to front. Co z trojka taj-noah-gasol. Trzeba sobie powiedziec jasno ze MikeD na 90% odejdzie. Dunleavy pokazal ze jest typem gracza ktory lepiej sprawdza sie w PO niz w RS czyli rzadkość, Bulls nawet nie mogą mu dac tego dwurocznego wyjatku(bo poszedl na kirka -pozdro 600 - nie wiem co z MLE). Niestety Mike Dunleavy najpewniej odejdzie, a szkoda. Widac ze Fred lubi miec ZAWSZE w rogu shootera, a MikeD to ścisłe top w NBA w rzucaniu z rogów boiska. Wgl widać ze jest potrzebna pewna korekta w stosunku do rosteru. Hoiberg praktycznie nie grajac przez post nie potrzebuje taja i gasola jednoczesnie. Niestety po ostatnich PO trade value taja i joakima jest bardzo małe, wrecz mozna powiedziec ze sa nietradowalni ale Bulls przynajmniej powinni poszukac jakiegoś transferu który sprawi że siły będą bardziej skupione na obwodzie. Bulls maja 22 pick ale raczej ciezko bedzie wyciagnac cos interesujacego (swingman z bardzo dobra trojka) niby jest ten anderson ale jego rzut wyglada jak ronnie brewer meets jo noah, niby jest skuteczny ale raczej kiepsko to widze na warunki NBA. Fajny jest ten devin booker ale kompletnie poza zasiegiem Bulls. 

 

Gdyby nadarzyła się jednak jakas okazja bulls powinni handlować Gibsona/noah z pickiem sacramento i 22swoim za gościa z bardzo dobra trójką + jakis dalszy drugorunowy pick gdzie mozna wyciagnac jakiegos rimprotectora. Mam nadzieje ze Fred bedzie stawiac na młodzież i Bulls wyciagna wlasnie kogos takiego z draftu.

 

Pytanie co z kirkiem, ma PO na prawie 3 banki, moze jakos sie z nim dogadaja i dadza mu posadke na lawce w zamian za odstapienie od kontraktu - marzenie. Jesli Bulls maja MLE(nawet nie wiem) i maja zamiar przekroczyc luxury tax (hehe) to mozna spróbować przywrócić belinelliego (ehh) lub dodać jakiegoś innego strzelca - albo poprostu przedłużyć MikeD.

 

Nie ma mowy o nie podpisywaniu Jimmego. Butler pokazał że ma jaja, że ma charakter i na myśle ze na ładnych pare lat zagości na półce all-star. Bulls na przestrzeni kilku kolejnych sezonow nie dostana nikogo lepszego niz Butler, ale tak jak mowilem ten roster ma bardzo duzy potencjal, trzeba go tylko wykorzystac.

 

 

Nie Lebron, a Haslem...

Ale rozumiem, że trzeba się jakoś dowalić do Lebrona za te gwałty jakie robi na Chicago w PO. Ile to jest Lebron vs Bulls? 20-4 w meczach i 5-0 w seriach?

 

Ale tak czy siak wade ( i bosh) musieli wziąć mniej.

Nie nie, ja sie tylko dowlam sie do Lebrona za to ze jest mięciutką pizdeczką która szuka sobie teamu do wygrywania (jeśli wierzysz w hero powrot do domu lebrona w poprzednie lato to gratuluje, o miami nie wspominam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczujmy Wadeowi i Boshowi, że "musieli" obniżyć zarobki, bo LeBron się przecież do nich wpierdolił na chama i biedni Dwyane i Krzysztof nie mieli wyjścia.

No tak, może sie nie "wpierdolił" ale na pewno "spierdolił" do "domu" bo zorientował sie ze jego najlepszy ziomeczek juz jest stary i schorowany i nie pomoże mu w byciu ponad jordanem. A w domku ? dwóch pre-prime potencjalnych superstarów dogadanych już. Ale pamiętaj też że jakby cos nie wypaliło to lebronek podpisał roczny kontrakt, od tak na wszelki wypadek bo kto wie, a nóż znajdzie się jakiś nowy "domek lebronka".

 

 

 

...prdole ...

 

umowa freddego to :

25/5 - odważnie

 

co do marcusa gasolusa to snt noah z tajem za miśka :D + trzeci gasol jako maskotka.

Edytowane przez mycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury, przecież jak Lebron przychodził to Love jeszcze nie był dogadany skąd bierzecie takie bzdurne informacje, ale nie dziwię się Lebron padł kibicom Bulls na głowę mocno. Jak się nie ma czego czepiać to nawet roczny kontrakt James'a można atakować ... a może on znowu za rok maxa nie weźmie żeby można było komuś innemu dać ?

 

 

 Ja nigdy nie rozumiałem jak można krytykować kogoś za to że wziął mniej niż powinien bo chciał wygrywać ? To zazwyczaj godne pochwały ale nie atakujmy za to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Love od samego poczatku twierdzil, ze chce zmienic klub. Sam przeciagal swoja decyzje, czekajac na to co zrobi James. Jak ten podpisal z Cavs, to ani myslal grac w GSW i Bulls.

 

Po cholere fanbase LeBrona na sile go wybiela. Spierdolil z Miami, bo uznal ze w Cavs ma wieksze szanse na mistrzostwo. Spojrzcie prawdzie w oczy. To James naciskal na Love, co okazalo sie ostatecznie bledna decyzja, bo za Wigginsa mozna bylo wyciagnac ,,wierniejszego'' pomagiera. Kontrakty dla Jonesa czy Millera to byl pomysl Griffina czy zachcianka Jamesa? Ludzie zdejmijcie klapki z oczu, bo jezdzicie po innych graczach, a jak wasz krol jest wyrafinowanym skurwielem, to jestescie w szoku. A pieprzenie o powrocie itd. to kolejna dobra historia, ktora sie sprzedala. Licze ze ani teraz ani za rok nie zdobeda mistrzostwa. A potem to juz zablokuja sie finansowo i James oby zostal z tymi dwoma pierscionkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BULLS bo o nich tu się toczy dyskusja mają w dupie Jamesa i to komu robił nadzueje na tytul. Love, podobnie jak wcześniej Wade i Bosh był dogadany z LeBronem wcześniej i to każdy wie

Mało mnieto interesuje

 

25/5 to całkiem spora kasa jak na trenera debiutanta. Oby zawazyly o tym wzgledy sportowe, a nie fakt, że to kumpel formana.

Dostał dużo i zobaczymy co dalej, jeśli nie wpłynie to na wydatki na zawodników to mało mnie to obchodzi

Mnie zastanawia raczej co z rosterem, bo wg tego co czytam Noah niekoniecznie pasuje do koncepcji gry Hoiberga, ok w ataku ten sezon był dla niego koszmarny, ale to może też być efekt chęci zwolnienia HC. Tom od dawna nie wiedział co zrobić z atakiem i mnóstwo tych hreo Ball Rosea czy głupich akcji innych graczy wynikała właśnie z braku taktyki

 

 

największe tegoroczne pytanie dla mnie to właśnie Noah.

 

Jest sercem tego zespołu, ale regres w jego grze w porównaniu z poprzednim rokiem jest zastanawiajacy. Czy to wszystko wina kontuzji?

 

Oddawac czy zostawić?

Ciężko mi to stwierdzić, bo tak faceta lubię, że bym go nie oddawał, z drugiej jednak strony, poza kilkoma momentami w serii z Cavs był kompletnie bezużyteczny... jak przez cały sezon zresztą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad sie bierze ta naiwnosc? Przeciez kasa z kontraktu to w przypadku takich gwiazd delikatnie mowiac nie wszystko. Cale decision, przeprowadzka do wiekszego marketu, sama zmiana klubu, stworzenie big3, przerosniecie sila skladu o 2 poziomy wschodu to pod wzgledem finansowym znacznie wiekszy upgrade niz roznica miedzy jego kontraktem, a maxem ktory mogl dostac wtedy w Cavs.

Twój hejting Lebrona zawsze opiera się na twoich marzeniach, a nie realnych danych, ziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, może sie nie "wpierdolił" ale na pewno "spierdolił" do "domu" bo zorientował sie ze jego najlepszy ziomeczek juz jest stary i schorowany i nie pomoże mu w byciu ponad jordanem. A w domku ? dwóch pre-prime potencjalnych superstarów dogadanych już. Ale pamiętaj też że jakby cos nie wypaliło to lebronek podpisał roczny kontrakt, od tak na wszelki wypadek bo kto wie, a nóż znajdzie się jakiś nowy "domek lebronka".

 

Ja o chlebie, Ty o niebie. 

Ty mówisz, że Wade musiał zejść z kasy przez Jamesa, ja na to że nie musiał tylko chciał, bo LeBron się tam na chama nie pchał, to nagle skaczesz 4 lata później. Ciężko rozmawiać z kimś, kto skacze po tematach rozmowy jak tow. Piotr Kraśko w swoich wywiadach...

 

A co kontraktu LeBrona, to chyba bardziej tej gumy od majtek się naciągnąć nie da. Jednoroczny, bo wchodzi nowa umowa, mogłeś chociaż za to hejtować, że nie chciał podpisać mniejszego maxa na mniejszej umowie TV, a nie za to, że podpisał na rok bo chce dać dyla.

 

P.S. Tak, kibicuję Jamesowi. Nie, nie próbuję go na siłę wybielać. Tak, wkurwia mnie przypierdalanie się o c*** wie co, byleby tylko pokazać że ten LeBron jest be, fuj i w ogóle na końcu top300 ever. Konstruktywną krytykę pozostawiam bez komentarza, bo ma jakieś uzasadnienie, ale do nielogicznego przypierdalania się zawsze się odniosę. M.in. dlatego założyłem tu konto 2 lata temu, mimo że forum przeglądam regularnie od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jak zwykle uzywasz slow, ktorych pojecia nie rozumiesz. Gdzie tu niby masz hejting? Czysty biznes w wykonaniu LJ, maksymalizacja zyskow. Chyba, ze naprawde uwazasz, ze pod wzgledem finansowym, gdy jego dochody spoza kontraktu wynosza2x wiecej niz te z umowy, na przeprowadzce niby stracil. O sportowym ulatwieniu nie ma co pisac, bo wiadome.

I były takie przed przeprowadzką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać przejście to 6 mln, czyli nie wyrównuje jaki kontrakt by miał, a teraz w Cleveland dalej zarabia te same kwoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz - po b2b w Heat (ogólnie w Heat podwyżka z 27mln do 53 mln). Stare umowy musiały wygasnąć. Już po sezonie 2010/11 był do przodu. Czyli w 1 sezonie w Miami był ile? Milion do tyłu, a rok później już do przodu, o kolejnych sezonach nie mówiąc. Słowo "inwestycja" mówi Ci coś? I gadka jak to zrezygnował z kasy chyba nie pasuje?

 

Jakby wchodził w prime w Cleveland to dochody też by rosły. Odnieś dochody z roku x+1 w Miami do hipotetycznych dochodów w Cleveland w roku x+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cavs miałby wyższe dochody, c***owy support i zero pierscionkow i wtedy dopiero miałby hejting level Master

 

 

Bulls jednak na powaznie rozważają trade Noah/Gibsona lub nawet ich obu

Z Tajem o rok za późno. Po ubiegłorocznych PO miał zajebiscie zawyzona wartość

 

Są tu jakie mody? Wydzielcie ten shit o primabronie

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Noah to ja miałbym jeszcze ciut cierpliwości, powiedzmy do lutego. Facet nie mógł tak po prostu w rok zapomnieć jak być czołowym wysokim defensorem w Lidze. Sprawa HC i dodatkowo kontuzja, jak się okazało niedoleczona do końca miały wpływ. Nie jestem w stanie stwierdzić ile że starego Joakima się odzyska, ale gra jest warta ryzyka

 

Natomiast z Tajem już rok temu było wiadomo że to co pokazywał to jego szczyt, a w obliczu wzmocnień pod koszem w offseason stał się zbedny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po szybkiej analiizie rynku eraczej ciezko bedzie wymienic noah nawet nie przez ostatnia forme ale ze wzgledu na fakt nnie ma za bardzo zaporzebowania na centra bo wbrew pozorom to dosc mocno obsadzona pozycja.

 

Najbardziej prawdopodobnym rozwiazaniem byloby jakies snt z ekipa ktora prawdopodobnie straci swwoja gwiiazde (mempphis, portland, hawks). Tylko nie dosc ze takie scenariusze sprawdzaja sie tylko w nba 2k to jeszcze wymiany w stylu noah + gibson za gasola to czyste SF + nawet nie za bardzo pasuje to do taktyki hoiberga bo widac juz na poczatku ze nie usmiecha mu sie granie na dwoch wysokich. Ale mamy offseason i czas gdybania wiec gdyby juz to mozna uderzyc do atlanty, jesli okazalo by siie ze straca millsapa. Jakas wymiana noah milsap ma bardzo duzy sens dla bulls i w sumie dla hawks tez. Dlaczego ? Noah ma juz bardzo blisko do zakonczeniia kontraktu do tego znaja sie jak lyse konie z horfordem ktory przy joakimie nareszcie moglby wrocic na swoja pozycje. Budenholzera moglaby skusic perspektywa bardzo dobrej obrony obreczy, gorzej z atakiem bo widac ze trener hawks lubi grac szeroko i lubi miec mozliwie jak nnajwiekszy spacing a noah zapewnnia spacing na poziomie 1metra od obreczy.

 

Z innych chodz rowniez bardzo malo prawdopodobnych opcji to wlasnie probowanie czegos z hornets. Noah pasuje do gentrego, noah moze pasowac do davisa, noah ma krotki kontrakt. Dla bullls gordon to teoretycznie dobra opcja bo eric stal sie bardzo dobrym shooterem i umie zaatakowac obrecz, ale z drugiej strony nagle robi sie problem bo obwod sklada sie z gosci ktorzy razem przeszli ilosc operacji ktora asymptotycznie dazy do nieskonczonosci.

 

No i jeszcze opcja brooklyn nets. Czyli przejecie tego c***owego kontraktu joe johnsona kosztem oddania noaha no i gibsona gdyz hajs sie musi zgadzac. Mysle ze nets poszliby na to ale ta opcuja jest bardzo bardzo kiepska dla bulls, johnson niby wydaje sie dobrym fitem dla systemu hoiberga bo przestalby byc iso joe. Bylby poprostu wsparciem dla eose i butlera na obwodzie. Tylko oddajac gibsona i joakima nie ma kto grac pod koszem a obrona pomalowanego w postaci nikola i gasol to nieszczescie w czystej postaci. Gdyby nets wykombinowali do tego dealu jakiegos rim protectora to moze jeszcze jeszcze, ale taki deal to typowy deal dla dealu.

 

Jakies kiepsko zrodlo podaje scenariusz noah za pick 6 sacramento, ale ta propozycja to jakis zart. Chyba ze chodzi o jakis drugorunndowy pick.

Wogole chyba czwarty rok z rzedu pojawia sie jakas slaba plota o tym ze bulls rozmawiaja z sacramento o wymianie za wlasnie pick.

 

Co do gibsona powinno byc latwiej tylko caly problem polega na tym ze bulls maja bardzo duzy przepych na pozycji ktora jest najmniej wazna dla hoiberga. Nie ma mowy o wychodzeniu piatka z gasolem i joakimem. W idealnym swiecie bulls wymieniaja nnoah na nizsza, szybka, dajaca spacing i niezla obrone czworke (millsap) i tym bardziej szkoda calej tej szoopki jaka odjebal noah w poprzednim sezonie.bo gdyby pokazal jakakolwiek forme to taki trade z atlanta mialby bardzo sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.