Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Sebastian napisał:

To obaj nie rozumiecie o co chodzi.

Po pierwsze estetyka - epatowanie homoseksualizmem w miejscach publicznych jest tak samo fatalne jak widok heteroseksualnych par zapuszczających ślimaka na środku ulicy.

Po drugie - strach przed skrzywieniem dzieci -  i to zupełnie uzasadniony. Patrz co takie pranie mózgu uczyniło wielu osobom na "postępowym" zachodzie. Ja po prostu nie chcę aby moje dziecko było narażone na taką propagandę. Bo jak każda propaganda ma na celu skrzywienie mózgu do zaakceptowania pewnych wartości. A homoseksualizm nie jest żadną wartością.  


 

1. dokładnie, ale masz wybór.

2. tak, ale widzę nie widzisz jakie pranie mózgu w wielu wypadkach robi/robił kościół? chociażby kobita wisząca na krzyży na krakowskim przedmieściu ?

zgadzam się , że homoseksualizm nie jest żadną wartością.

ja miałem 4-5 lat i w przedszkolu chciałem podglądać koleżanki , podnosiło się spódniczki takie głupoty jak podtapianie ;) nie wiem dlatego jak mógłbym się wypaczyć, swojego bratanka jak miał 6 lat widziałem jak reagował na teledyski mtv gdzie widział dziewczyny, obecnie ma ponad 20 lat i ma dziewczynę, nie ma podejrzeń homoseksualizm.

dlatego zgadzam się z Witoldem.

24 minuty temu, julekstep napisał:

Przeciez przystanek Jezus to czesc woodstocku

🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julekstep @lorak

 

Cytat

 

W związku z pojawiającymi się w niektórych mediach nieprawdziwymi informacjami, że we wpisach na forum pracowniczym IKEA rzekomo nawoływałem do przemocy wobec osób o skłonnościach homoseksualnych, pragnę złożyć oświadczenie stanowczo i jednoznacznie korygujące te twierdzenia.

 

Nie mam wątpliwości, że każdemu człowiekowi należy się szacunek i ochrona godności. Tym bardziej karygodne wydaje mi się wykorzystywanie haseł o godności człowieka w celu poniżania mojej osoby poprzez przypisywanie mi działań, których nie podejmowałem i intencji, których nigdy nie miałem.

 

Mój wpis był reakcją na indoktrynację, której jako pracownik byłem od lat poddawany w miejscu pracy.  Narzucany pracownikom IKEA stosunek do postulatów ruchu LGBT radykalnie różni się od nauczania Kościoła katolickiego wypływającego z Pisma Świętego. Jako katolik nie mogę uczestniczyć w propagowaniu ideologii sprzecznej z moją wiarą ani akceptować sytuacji, w której pracodawca zmusza mnie do zmiany mojego światopoglądu.

 

Zawierając z IKEA umowę o pracę, zobowiązałem się do jak najlepszego wykonywania moich obowiązków pracowniczych jako sprzedawcy mebli kuchennych. Z umowy jednak w żaden sposób nie wynikało, że wśród moich obowiązków, jako pracownika sklepu IKEA, ma leżeć reprezentowanie ideologii jej właściciela.

 

Niestety, z przykrością zauważyłem, że IKEA oraz część dziennikarzy wbrew faktom przedstawiają mnie jako osobę nawołującą do przemocy i nienawiści wobec innych pracowników. Posunięto się wręcz do tez tak absurdalnych jak przypisywanie mi chęci fizycznej agresji wobec osób o skłonnościach homoseksualnych.

 

Jest to oczywista nieprawda, która godzi w moje dobre imię. Szanuję każdego człowieka niezależnie od koloru skóry, narodowości, wyznania czy jego sfery prywatnej (np. seksualnej). W swojej codziennej pracy absolutnie nigdy nie przejawiałem braku szacunku wobec koleżanek i kolegów, którzy nie podzielali ważnych dla mnie wartości oraz prowadzili styl życia niezgodny z zasadami klasycznej etyki i nauczania katolickiego.

 

Jednak jako pracownik również mam takie samo prawo do szacunku dla moich przekonań i wiary. Mam prawo wskazywać na te fragmenty Pisma Świętego, świętej księgi chrześcijan i żydów, które zawierają ocenę aktów homoseksualnych jako głęboko nieuporządkowanych. Żądanie cenzurowania Biblii, by przystawała do ideologicznej wizji właściciela sieci IKEA, jest równie absurdalne co zarzuty nawoływania do agresji wobec homoseksualistów.

 

Nie trzeba być teologiem ani filozofem, by zdawać sobie sprawę, że Pisma Świętego nie czyta się w sposób dosłowny, a jego tekst jest pełen alegorii i hiperbol. W przeciwnym razie musielibyśmy uznać, że np. słowa Chrystusa zawarte w Ewangelii św. Mateusza (Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. (…). I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie) stanowią nawoływanie do samookaleczania. Taka interpretacja jest wprost absurdalna dla kogokolwiek mającego elementarną orientację w europejskiej kulturze, dlatego sądzę, że została użyta specjalnie dla zdyskredytowania mojej osoby.

 

Dlatego wzywam mojego byłego pracodawcę, firmę IKEA oraz media powielające nieprawdziwe informacje do zaprzestania naruszenia moich dóbr osobistych i kreowania fałszywego wizerunku mojej osoby. W innym przypadku będę zmuszony wystąpić na drogę sądową w celu obrony moich dóbr osobistych.

 

Tomasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lorak napisał:

@Koelner jeszcze taki PS:

 

66061135_922563284753127_586143340319421

Zanim wydacie wyrok jak bardzo to jest obrzydliwe wpierw zapytajcie kobiet. Nie wszystkie się z wami zgodzą.

Zresztą te na zdjęciu nie wyglądają na takie którym sie na wymioty zbiera. Jeśli są homo w sumie powinny być zniesmaczone tak jak wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber no to co było wiadomo - wkurwiony na agitację lgbt w korpo (która obiektywnie jest wkurwiająca) typ odjebał mocno ponad miarę a teraz gra swoją faith card (duża szansa, że oświadczenie inspirowane przez typów z ordo iuris, którym zależy na 'uciemiężonych katolikach' - tak jak demokratom w US&A zależy na 'uciemiężonych murzyniakach').

dindu nuffin!

4 minuty temu, darkonza napisał:

Zanim wydacie wyrok jak bardzo to jest obrzydliwe wpierw zapytajcie kobiet. Nie wszystkie się z wami zgodzą.

Zresztą te na zdjęciu nie wyglądają na takie którym sie na wymioty zbiera. Jeśli są homo w sumie powinny być zniesmaczone tak jak wy.

wklej 'przeciętna dziewczynę' teraz pls!

będzie kozacki dublecik w temacie!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

wklej 'przeciętna dziewczynę' teraz pls!

będzie kozacki dublecik w temacie!

Moze lepiej wkleiłbym  samicę krokodyla. Oczywiscie każdy na forum powie ze nigdy w życiu by z nią seksu nie chciał, ale jednak samce krokodyla chcą.

Pociąg seksualny nie jest obiektywny i to co jest obrzydliwe dla faceta ( np. jakiś majatający się czarny f..t) w napalonej kobiecie może obudzić pożądanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sebastian napisał:

To jest obrzydliwe.. 

dla ciebie, ale dla jej matki oraz chyba jej samej już nie.

11 godzin temu, fluber napisał:

Niestety, z przykrością zauważyłem, że IKEA oraz część dziennikarzy wbrew faktom przedstawiają mnie jako osobę nawołującą do przemocy

skoro zacytował takie fragmenty, to nie jest wbrew faktom.

11 godzin temu, fluber napisał:

Nie trzeba być teologiem ani filozofem, by zdawać sobie sprawę, że Pisma Świętego nie czyta się w sposób dosłowny,

część się czyta, część nie. kto ma decydować? po co zatem wrzucił takie fragmenty i co one oznaczają "niedosłownie"? 

 

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, julekstep napisał:

@fluber no to co było wiadomo - wkurwiony na agitację lgbt w korpo (która obiektywnie jest wkurwiająca) typ odjebał mocno ponad miarę a teraz gra swoją faith card (duża szansa, że oświadczenie inspirowane przez typów z ordo iuris, którym zależy na 'uciemiężonych katolikach' - tak jak demokratom w US&A zależy na 'uciemiężonych murzyniakach').

 

Albo po prostu od początku o to mu chodziło, przecież pisałem o tym, jeszcze zanim facet napisał jakiekolwiek oświadczenie, więc albo czytam mu w myślach, albo jako katolik wiem co miał na myśli.

 

2 godziny temu, lorak napisał:

 

skoro zacytował takie fragmenty, to nie jest wbrew faktom.

część się czyta, część nie. kto ma decydować? po co zatem wrzucił takie fragmenty i co one oznaczają "niedosłownie"? 

 

To jest wbrew faktom, bo próbuje się wmówić ludziom, że te fragmenty znaczą coś innego niż znaczą w rzeczywistości. 

To są cytaty z Biblii, gdyby znaczyły to co myślisz, że te fragmenty znaczą, to katolicy powinni być z miejsca zdelegalizowani, jako wspólnota religijna nawołująca do przemocy i zabijania, a tak nie jest. 

Kto decyduje o interpretacji? Oczywiście Kościół Katolicki. W kwestii homoseksualizmu na podstawie wszystkich fragmentów z Biblii, które mogą go dotyczyć powstała następująca interpretacja:

Cytat

 

KKK 2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10). zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 8). Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.

KKK 2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

KKK 2359 Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej.

 

 

@quevas

Totalna opozycja nie wyciąga żadnych wniosków i strzelają kolejnego babola, ale Tobie się ten cytat na pewno spodoba:)

Cytat

Na PIS głosują ludzie nieumyci

Wybory na najważniejsze funkcje w UE są umiarkowanym, ale jednak sukcesem PIS. Co prawda została wybrana osoba, która krytykowała zmiany w sądownictwie i jest zwolenniczką adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ale ma bardzo twarde stanowisko w kontekście sankcji wobec Rosji i nie jest Timmermansem:) W Niemczech Merkel dostaje dzisiaj straszny łomot w gazetach i to nie w jakichś Bildach:

https://www.welt.de/debatte/kommentare/plus196269665/Von-der-Leyens-EU-Nominierung-Die-Kanzlerin-kehrt-gleich-dreifach-gedemuetigt-nach-Berlin-zurueck.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

Kto decyduje o interpretacji? Oczywiście Kościół Katolicki.

wiele odłamów chrześcijaństwa nie zgodzi się z tym stwierdzeniem.

poza tym dlaczego on zacytował akurat takie - agresywne - fragmenty, a nie np. z KK (jak choćby drugi akapit z wklejonych przez ciebie)?

24 minuty temu, fluber napisał:

Wybory na najważniejsze funkcje w UE są umiarkowanym, ale jednak sukcesem PIS.

tu się zgodzę i obejrzyj dzisiejsze (z 8:00) wydanie "wiadomości" ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lorak napisał:

wiele odłamów chrześcijaństwa nie zgodzi się z tym stwierdzeniem.

poza tym dlaczego on zacytował akurat takie - agresywne - fragmenty, a nie np. z KK (jak choćby drugi akapit z wklejonych przez ciebie)?

Ale katolicy sie zgodza a mowimy tu o wpisie katolika. Co sobie wymysla ktos inny, nie ma tu znaczenia. 

To juz pytanie do niego, nie do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał:

Ale katolicy sie zgodza a mowimy tu o wpisie katolika. Co sobie wymysla ktos inny, nie ma tu znaczenia. 

ma, bo pokazuje, że kwestia interpretacji jest subiektywna. z kolei on mógł nawet nie znać wykładni kościoła na ten temat i dlatego też zacytował takie agresywne fragmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Albo po prostu od początku o to mu chodziło, przecież pisałem o tym, jeszcze zanim facet napisał jakiekolwiek oświadczenie, więc albo czytam mu w myślach, albo jako katolik wiem co miał na myśli.

No tak. Ty go rozumiem, bo też jesteś czarny!

#dindu nuffin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.