Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, darkonza napisał:

Ten kto np. dośrodkowywał.

A jak ręka z "d..y" to jak przy techniku w koszu, wykonuje w końcu ten kogo wyznaczył trener.

a może faul przy strzale za 2pkt a ręka za 1? jakie masz jeszcze pomysły na upiększenie tego sportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

a może faul przy strzale za 2pkt a ręka za 1? jakie masz jeszcze pomysły na upiększenie tego sportu?

Mozesz kpić, ale ten ma dużo sensu. Jeśli zaś uważasz ze to jest normalne to w koszu też byłoby normalne zeby wszystkie wolne wykonywał ten sam zawodnik.

p.s. Jest w kosztu statystyka "punkty bez asysty"? tak teraz myślę że byłaby bardzo cenna. Zresztą w piłce nożnej również, bramka bez asysty > rzut karny albo dostawienie głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, darkonza napisał:

 

Ocenianie zawodnika tylko po ilosci bramek to myślę odpowiednik oceny zawodnika w koszu po tym jak wiele spotkań wygrywa jego zespół. Wypisałem kilka wskaźników które pokażą to lepiej, ale im ich będzie więcej tym ocena dokładniejsza.

 

Zgadza się:

https://theanalyst.com/eu/2021/03/advanced-metrics-top-five-european-leagues/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Expected goals. To wycina to szczęście i gole z dupy i pokazuje ile goli by w tych samych warunkach i sytuacjach strzelił każdy zawodnik. 

Xa to to samo dla asyst. 

Ciekaw jestem wzoru na to XG, jak oni to liczą. Luis Muriel drugi w golach i trzeci według tego XG, musze sobie goscia obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, darkonza napisał:

Nigdzie tak nie pisałem. Moja teza była taka ze Messi jest lepszym piłkarzem niż Lewandowski, tylko tyle.

Był. Bo od 2 lat, ta teza nie jest nawet w pobliżu prawdy.

Zaryzykuje stwierdzenie, że od ponad roku Messi nie jest nawet na tej samej półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pablo81 napisał:

Bramka z rzutu karnego 1pkt, bramka z pola karnego 2pkt, bramka zza pola karnego 3pkt.

Nie podoba mi się wiecej sensu bramka z pola karnego 2 i w razie faulu dwa rzuty karne, bramka zza pola karnego za trzy, ma wtedy wiecej sensu.

Mozna kpić,  ale jakis czas temu gdy padało szczególnie mało bramek rozważano pomysł by te bramki powiekszyć.

Gdybym ja to tu zaproponował byłyby kpiny, gdyby zrobiła to jednak UEFA nikt by nie kpił tylko wszyscy uznali by szybko za normalnosc :)

p.s. Im dłuzej sie zastanawiam tym bardziej absurdalna mi sie wydaje normalnosc w której karnego moze strzelac gosc który mógł być w tym czasie na swojej połowie i nie brał udziału w akcji

32 minuty temu, Pablo81 napisał:

Bramka z rzutu karnego 1pkt, bramka z pola karnego 2pkt, bramka zza pola karnego 3pkt.

Kiedys za remis by ł 1 punkt a za wygrana 2.

zmieniono ze za wygrana jest 3 i nikogo nie dziwi, za 5 lat nikogo by nie zdziwło ze za bramkę zza pola karnego dostaje sie lepsze punkty niz z 5 metrów

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

uwielbiam tą napinkę kolegów z Pyrlandii, od kiilku lat regularnie dostają od nas w pędzel, rok temu to Warta rządził w Wielkopolsce, ale jak widać natury nie zmienisz ;]

a trzeba przede wszystkim nie zapominać o swoich korzeniach

 

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.