Skocz do zawartości

Książki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś coś widział/słyszał/czytał o storytel? Ostatnio dość aktywnie się reklamują w telewizji, warto korzystać?

 

Mocno reklamowali się i zainteresowałem się sprawo i trafiłem do audioteki:D.

 

W storytel abonament wynosi 29,90 na 30 dni. Ale generalnie warto poczytać FAQ

 

https://support.storytel.pl/hc/pl/categories/115000084364-Twoje-konto-abonament-i-jak-dzia%C5%82a-Storytel

 

 

Trochę inny model biznesowy od audioteka.com bo w audiotece masz na własność tytuł (w sensie jego kopie), który kupiłeś, a w storytel tylko wypożyczasz (w offline możesz słuchać ale "

Jeśli brakuje ci miejsca na kolejną książkę możesz usunąć te książki, które już przeczytałeś. Zrobisz to chodząc w poszczególne książki i naciskając przycisk z trzykropkiem, a następnie "Usuń książkę"; wtedy miejsce w pamięci telefonu zostanie zwolnione, a ty będziesz mógł pobrać kolejne książki. Możesz również usunąć książki z trybu offline przez usunięcie ich z półki, lub przez naciśnięcie symbolu kosza na śmieci w odtwarzaczu. Wszystkie książki znajdujące się w trybie offline są usuwane z pamięci telefonu przy wylogowaniu z aplikacji.")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki, bo widziałem, ze tutaj jest sporo fanów fantasy ( ja tego gatunku nie czytam w ogóle). Chciałbym sobie przeczytać cykl Pratchetta w całości i takie pytanie, czy znajdę gdzieś w internecie najbardziej sensowną kolejność czytania tych książek o Świecie Dysku. Czy lepiej czytać je w kolejności wydania, czy cyklami, czy może jeszcze inaczej, czy to w ogóle nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki, bo widziałem, ze tutaj jest sporo fanów fantasy ( ja tego gatunku nie czytam w ogóle). Chciałbym sobie przeczytać cykl Pratchetta w całości i takie pytanie, czy znajdę gdzieś w internecie najbardziej sensowną kolejność czytania tych książek o Świecie Dysku. Czy lepiej czytać je w kolejności wydania, czy cyklami, czy może jeszcze inaczej, czy to w ogóle nie ma znaczenia?

 

To zależy. Czytanie na zasadzie losowej raczej nie jest dobrym pomysłem, bo bohaterzy z jednych cyklów przewijają się w innych.

 

Ja wystartowałem od początku i przy pierwszych dwóch się męczyłem (co nie znaczy, że Ty będziesz)

Generalnie większości ludzi podoba się cykl o straży i śmierci.

 

polish-discworld-reading-order-guide-2-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki, bo widziałem, ze tutaj jest sporo fanów fantasy ( ja tego gatunku nie czytam w ogóle). Chciałbym sobie przeczytać cykl Pratchetta w całości i takie pytanie, czy znajdę gdzieś w internecie najbardziej sensowną kolejność czytania tych książek o Świecie Dysku. Czy lepiej czytać je w kolejności wydania, czy cyklami, czy może jeszcze inaczej, czy to w ogóle nie ma znaczenia?

Najlepiej chronologicznie jednak. 

 

 

Ja wystartowałem od początku i przy pierwszych dwóch się męczyłem (co nie znaczy, że Ty będziesz)

Dwie pierwsze, a raczej nawet 4-5 to parodie fantasy, dopiero potem Pratchett przechodzi w satyrę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do infografiki:

 

Zdecydowanie należy zacząć od Rincewinda (Kolor Magii), bo po jednej-dwóch książkach będzie wiadomo czy nam styl Pratchetta pasuje, czy nie.

 

Wiedźmy i pomniejsze serie można w ogóle odpuścić i zabrać się za (w zależności od upodobań) Morta lub Straż. Morta i w ogóle całość cyklu o śmierci czyta się lekko i przyjemnie. Straż trochę gorzej, bo trzeba najpierw liznąć (choćby z netu) trochę geografii i polityki Świata Dysku. Inaczej nie wiadomo kto, gdzie, kiedy i po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakies tytuly Rappar?

Jeśli chcesz coś w stylu Hobb o pseudo wybrańcu, co się za wszystko wini to chociaż cykl powiernika światła czy malowany człowiek.

Ogólnie w klimatach Hobb jeśli chodzi o setting, to Koło Czasu.

Plus wiadomo klasyki fantasy, chociaż może nie dokładnie w tym guście:

Gra o Tron

Malazańska księga poległych

Wiedźmin

Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza

Czarna Kompania

Cosmere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowieści z meekhańskiego pogranicza to dla mnie najlepsza saga fantasy ostatnich lat...i to pisana przez Polaka :)

 

Polecam całym sobą!

 

A opowiadanie "Wszyscy jesteśmy meekhańczykami" przezajebiste!

 

Ja ogólnie lubię jak jest mało magii a więcej miecza i polityki więc bardziej mi podchodzi "Północ-Południe" niż "Wschód-Zachód" ale od strony magicznej też jest całkiem ciekawie, nie jak w większości siwobrody czarodziej albo jakaś tam krągła czarodziejka. :)

 

Także czekam na kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.