Skocz do zawartości

ECSF: Cavaliers (1) vs Celtics (4)


karpik

I Ty możesz zostać neostradamusem!  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. I Ty możesz zostać neostradamusem!



Rekomendowane odpowiedzi

Donaghy, who ? :lol: Stern wyslal prawdziwe big three na ten mecz... w zeszlym roku nawet 20 FTA nie pomoglo przeciwko Magic, ale to ... ? wow.

 

Celtics musza ponarzekac na sedziow, dostac kare 35k x 3 i liczyc ze Mike Brown dalej bedzie takim idiota jakim jest (chociaz Rivers stara sie go w tym wzgledzie dogonic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statystyka meczu: Rondo miał więcej FT niż LeBron. w sumie był jednym agresywnie grającym celtem, więc to nie dziwi. inni mniej lub więcej zawiedli - na czele z KG alias invisible man w drugiej połowie.

 

Mo w końcu zagrał jak na drugą-trzecią opcję przystało, ale ciągle martwi kiepska forma Jamisona i przede wszystkim Shaq, który na szczęście w końcówce coś tam pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej kiepski mecz Cavsów ... Poza Mo i LeBronem wszyscy grali co najwyżej przeciętnie - tym razem wystarczyło, ale i tak się muszą spiąć, bo kolejnym razem już tak różowo może nie być. Pozytywem jest to, że Cavaliers zagrali porządną trzecią kwartę co im się zbyt często nie zdarza ;)

 

Ogólnie póki co jest zgodnie z oczekiwaniami, w końcu g1 dla nas, ale skakać z radości też nie ma co, bo poza przebłyskami w 2 połowie to szału nie było ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej kiepski mecz Cavsów ... Poza Mo i LeBronem wszyscy grali co najwyżej przeciętnie - tym razem wystarczyło, ale i tak się muszą spiąć, bo kolejnym razem już tak różowo może nie być. Pozytywem jest to, że Cavaliers zagrali porządną trzecią kwartę co im się zbyt często nie zdarza ;)

 

 

ale często zdarza im się przejmować kontrolę w drugiej połowie.

 

poza tym miejmy nadzieję, że zostanie coś wymyślone, aby ograniczyć Rondo, który bezwzględnie był najlepszym celtem, nakręcał im całą grę. niestety patrząc na serię z bulls i Rose'a trudno od trenerów cavs oczekiwać jakichś korekt w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics powinni byli to wygrać, ale są przygłupi - Rivers i zawodnicy. Pierce rzucił 8 na 10 pierwszych punktów, potem przez 2 kwarty przechodził sobie obok meczu, nie angażując się w ogóle w atak, a następnie, kiedy wygrana zaczęła uciekać, przywalił 12 cegieł i wielce zdziwiony, że nie wpada. Garnett robił w ataku z paręnaście cm niższym Jamisonem co chciał, ale w pewnym momencie chyba stwierdził, że to niemiłe z jego strony i już nie będzie. A i layupa spod obręczy nie trafił w ostatnich minutach, do spółki z Piercem skończyli mecz serią gdzieś 3/14 z gry.

 

Rondo najjaśniejszy punkt Bostonu, objeżdżał Williamsa jak tyczkę, potem Brown zmienił krycie na Anthonyego parkera, ale nic to nie zmieniło. Mo "All Star" Williams o dziwo stanął na wysokości zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria powinna byc intersujaca

pierce sobie rzucił wszystkie punkty gdy nie byl broniony, lebron zupelnie sie nie musial wysilalc w obronie (blok na pp bez zadnego wysliku jakby uzyl tylko 50% energii), pp jest tak wolny ze nie jest w stanie nic zagrac 1on1 z lbj ( kluczowa akcja pod koniec gdzie sobie poklepal z 10s i oddal pilke allenowi), the trup nie ma prawa miec pilki w crunch time, lebron tylko na to czeka :mrgreen: wogole to matchup marzenie dla konia pp duzo slabszy fizycznie, wolniejszy, mniej wyskakany i jeszcze opcja rewanzu za 2008

odnosnie garnetta - strasznie mnie wqrwia gdy jest takim team playerem, wyglada przy jamisonie jak pajak, powinien go osaczyc i zniszczyc, zreszta i tak juz zapomnial jak sie gra w pomalowanym (mial 4/5 100% sytuacji ktore powinien skonczyc ) zreszta nic dziwnego ostatni raz widziano go tam przed 2 wojna św. Dziwie sie brownowi jamison w tej serii to typ na 15-20 min i jest idealnym matchupem do obrony dla kg, jak dla mnie varejoke powinien dostac jego minuty - garnett przy nim stanie sie jeszcze bardziej team playerem a pomalowane bedzie sobie ogladal z 2m i jumperowal

rondo okazal sie mega rzeznikiem celtics wlasciwie żyli tylko dzieki niemu (ktory to juz raz????), zastanawiam sie o ile naprawde poprawif ft czy jest to tylko lepszy % wynikajazy z malej proby, zajebiscie to wygladalo najpierw rondo masakruje nastepnie mo imo rondo juz nie mial sily aby za nim ganiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry mecz otwarcia, sugerując się dramaturgią i przebiegiem spotkania szykuję sie dobra długa seria.

Nie wiem na ile ten łokieć przeszkadza w grze Lebronowi ale pierwsza połowa wygądała tak jakby łokcie rzucającej reki miała uszkodzone cała drużyna Cavs a nie tylko James.

Facet to chodząca masakra, jak się już sam naprawił i przyjebał ta ostatnią trójkę czy jak Pierce kładł się w ostatniej akcji jak dziecko.No zwyczajny nadczłowiek, qźwa.

Z Rondo bedą mieli problem wiekszy niż z Rosem bo ten jebaniec ma lepszy ballhadnlin i zmianę kierunku biegu z piłką. Niech pod koszem super flop stoi Varejao i na ofensy. wykona z 10 padów w meczu, może wygwiżdzą Rondo w Clevland, bo Mo czy Parker to nieporozumienie w obronie. Shaq miał chyba jedne rzut z nie zachwianej pozycji 1-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był przeciętny mecz Cavaliers, szwankowała defensywa (pozdrawiam Mo Williamsa), a nie miał kto pomóc, postraszyć blokiem. Oby tylko faul Shaqa na Rondo zniechęcił go do końca serii. Jamison nie przedłużył serii pozytywnych występów, przebudził się Williams w 3. kwarcie, dołożył Shaq i LeBron (sprawny w 80%) i było po meczu.

 

Absolutnie nie ma mowy o stronniczym sędziowaniu, na korzyść Cavs kojarzę pomyłkę, kiedy zagwizdano faul w ataku Celtowi, a nie 2+1, ale generalnie Bastillon jako samozwańczy forumowy mentor kompromituje się tekstami o Donaghym, zachowuje się jak typowy nastoletni fanatyk.

Nie jestem w sanie napisać, że to było gospodarskie sędziowanie, bo LeBron faulował w ataku :wink:

 

Z perspektywy Bostonu kilka rzeczy rzuciło się w oczy - Pierce skuteczny na początku meczu później - nie istnieje, KG mający ogromną przewagę nad Jamisonem wciąż nie gra tyle pod koszem, ile powinien (chociaż miał momenty niefrasobliwości), Ray Allen poza dwoma rzutami za 3 pkt pod rząd niczym nadzwyczajnym się nie wykazał, o Sheedzie w koszulce Cavs czy Perku niepotrzebnie faulującym nie ma co wspominać. Celtics nie mają ławki...

 

Jeśli łokieć LeBrona wróci do normy to może być łatwiej niż myślałem, ale nudy się nie spodziewam. W pierwszej kwarcie nie umiał wykończyć akcji, ale mijał Pierca jak dziecko, nie ma kto go zmęczyć.

 

EDIT:

Wirakocza nie wiem po co zostawiali Rondo tak niewiele miejsca... Od początku spotkania dopominałem się o Westa za Parkera, Williams z Allenem zresztą też miał problem, ale jakoś udawało się wybronić, bo piłka o kogoś zahaczała, gdy podawali Celtowie piłkę górą - był przechwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron nawet z uszkodzonym elbowem rzucił 35 na 50%.

 

Cavs ograniczyli w drugiej połowie punkty po wjazdach Rondo, KG spudłował kilku rzutów, które jeszcze przed przerwą trafiał i Celtics zostali zjedzeni w drugich 24 minutach.

 

Z taką grą Pierce'a (nie widziałem pierwszych kilku minut, więc odczucie zagranego przez niego paździerza jest u mnie jeszcze większe) i z takim wsparciem ławki, Celtics polegną tutaj niestety dość gładko. Z resztą nawet biorąc pod uwagę geniusz Browna i obronę Mo, nie wierzę, że Rondo zagra na takim poziomie całą serię. To niemożliwe i tak jak pisałem kilka linijek wyżej, już w drugiej połowie udało się go ograniczyć nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze faul Garnetta na Mo Williamsie polegający na tym, że Mo wpadł na KG, który obracał się z piłką w rękach. Nie można jednak mieć jakichś większych zastrzeżeń. Bywało gorzej, wygrał lepszy.

 

Celtics zaprezentowali w ostatniej kwarcie dokładnie to, co zwykli w tym sezonie prezentować w ostatnich kwartach, czyli wielkie nic.

Wystarczyło zablokować wjazdy Rondo i Celtics zaczęli grać na Pierce'a jako jedynego obok Rajona, kto teoretycznie potrafi coś zagrać sam. Jak się okazało, jedyne na co stać było Paula, to cegły przez ręce oraz anemiczne wjazdy pod kosz, po których Celtics mieli piłkę z boku i 5 sek. na zegarze.

KG gdyby trafiał lay upy, wyglądałby naprawdę dobrze. Ale nie trafiał.

 

Mo Williams zagrał za dobrze (w drugiej połowie). Powinien być więc cichy przez najbliższy tydzień.

LeBron jest zdrowy, łokieć mu nie przeszkadza.

 

Generalnie Celtics zmarnowali wielką szansę na urwanie zwycięstwa w Cleveland. To był ten mecz, który trzeba było wygrać. Przewiduję 2-0 przed meczami w Bostonie.

 

Cavs są 8-0 w seriach, które rozpoczynali od wygranej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perk spadł na Jamisona przy zbiórce i faul był Jamisona. Oglądałem to 3 razy i nie mogę się go dopatrzeć.

 

Zadziwiające jest to, że Lebron zagrał przeciętny mecz (oprócz 4 kwarty gdzie zawsze można na niego liczyć) a i tak uciułał 35 na zajebistej skuteczności, Cavs poza Mo i kilkoma akcjami Shaqa grali jak d-leagowcy i C's nadal nie są w stanie wygrać meczu. Przez cały mecz wygrywali a i tak miałem silne przeczucie że nie dociągną wyniku. Jeżeli nie wygrywają kiedy nie tylko Lebron, ale większość nie ma formy - nie są w stanie wygrać serii.

 

Podobał mi się faul na Rondo, ktoś tam z komentujących powiedział "this is play-off faul". Się zgadza ! Masz zawodnika, który robi Ci z obrony jesień średniowiecza to faulujesz go tak,zeby mu się odechciało. Jemu się jeszcze nie odechce, ale to jest best of seven i im więcej siniaków mu nabiją, tym lepsze prognozy na ewentualne g6 i g7 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobał mi się faul na Rondo, ktoś tam z komentujących powiedział "this is play-off faul". Się zgadza ! Masz zawodnika, który robi Ci z obrony jesień średniowiecza to faulujesz go tak,zeby mu się odechciało. Jemu się jeszcze nie odechce, ale to jest best of seven i im więcej siniaków mu nabiją, tym lepsze prognozy na ewentualne g6 i g7 ;]

kazdy inny gracz i to jest flagrant albo wyrzucenie. Dwight by dostal suspension na 2 mecze.

 

mi sie podobaly faule Shaqa na Piercie w 4 kwarcie i jak LeBron po krokach dostal osobiste. dobry tez byl offensive goaltending (to dlatego Webber powiedzial w studiu o Donaghym) ktory zdecydowal o meczu.

 

jak dla mnie bohaterem dla Cavs oprocz big three byl zdecydowanie Varejao. pamietam jak Shaq zlapal 4 faul na poczatku 3 kwarty - moja reakcja: "o k**** tylko nie Varejao". nie trzeba mowic ze od tamtej pory Cavs zaczeli niemilosiernie jebac Celtow. Varejao to w ogole jeden z najbardziej niedocenianych graczy ligi bo flopuje i nie ma go-to move w ataku, ale poza tym jest niesamowity. dominowal w obronie.

 

kluczem dla Celtow bedzie Mike Brown. im wiecej Varejao, Shaqa i Hicksona i im mniej Varejao tym wieksze szanse. nie widze jak mieliby wygrac serie przeciwko Big three, ale i tak Varejao jest najwiekszym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczem dla Celtow bedzie Mike Brown. im wiecej Varejao, Shaqa i Hicksona i im mniej Varejao tym wieksze szanse

Pomijając ogólnojęzykową zajebistość tego zdania, to ciekawa jest Twoja teoria zważywszy na to, że Cavs wbili w 3 kwarcie 36 pkt. i to było kluczem do przejęcia meczu. Varejao zdobył w tym meczu 4 pkt. (1/4 FG) i 1 as.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaq normalnie faulował, gleba Rondo to konsekwencja różnicy mas a nie chamskiego zagrania, stąd słuszny gwizdek - zwykły faul.

 

C-Webb rzucił farfocla by podnieść oglądalność, a Ty to łykasz, bo pasuje do Twojej tezy - nie pierwszy raz zresztą. Błagam, nie sprowadzaj dyskusji o meczu na swój poziom, bo rozwalisz temat. O dziwo polubiłeś Varejao, ale wczoraj nie zrobił nic nadzwyczajnego.

 

Karpik - nie chcę się licytować, ile % było Jamesa wczoraj, ale na pewno nie 100%, on napierdala wieśniaków bez zastanowienia, a wczoraj jakby miał wątpliwości. Wiem, że 35-7-7 wygląda na jego normę, ale nią nie była.

 

(Im dłużej się przyglądam powtórkom to jest opcja, że udawał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy inny gracz i to jest flagrant albo wyrzucenie. Dwight by dostal suspension na 2 mecze.

Jest niedziela, idź do Kościoła, zjedz rosół , poucz się do matury, cokolwiek. Tylko błagam, nie pisz więcej takich rzeczy, chyba że Twoją wolą jest zjebać mi dzień. Skąd Tobie do głowy takie pomysły przychodzą ?! Albo lepiej mi nie mów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie podobaly faule Shaqa na Piercie w 4 kwarcie i jak LeBron po krokach dostal osobiste. dobry tez byl offensive goaltending (to dlatego Webber powiedzial w studiu o Donaghym) ktory zdecydowal o meczu.

 

haha

powiem ci co zadecydowało o meczu oprócz LeBrona oraz w końcu jakichś kontrybucji ;] Mo. cytując Rosena:

Despite his glittering numbers — 9-for-20 shooting, 10 rebounds, 4 assists, 2 steals, 3 blocks, and 18 points — Kevin Garnett shot only 3 for 9 in the low post against Jamison, a notoriously poor defender. In addition, KG was soft throughout the game, missing two layups, making a pair of delicate passes that were stolen, and generally avoiding contact.

 

ot i cała prawda.

 

poza tym Maciek na zawszepopierwsze napisał, że we wszystkich dotychczasowych meczach między cavs a celtics zieloni zwykle przegrywali (raz był remis) drugą połowę. ciekawe, prawda?

 

jeszcze co do sędziowania, to mi się nawet nie chce wyliczać (a mógłbym długo, począwszy od ofensa Jamisona na KG, gdy chwilę wcześniej Garnett za takie same rzeczy nic nie dostał) jak to złe gwizdki były w obie strony. niestety bowiem ludzie dzielą się już na takich, że albo źródło zła tego świata upatrują w działaniu szatana, albo żydów, albo sędziów. a że żadnych nie da się przekonać do porzucenia swojej wiary, to nie ma nawet sensu próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.