Skocz do zawartości

Playoff picture '10


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

Po niespodziewnej porażce Oklahomy jest ciekawie na dole tabeli. Wszystkie zespoły mają bilans 49-31 i z tej trójki prowadzi 1.Porland 2. San Antonio 3. Oklahoma City

 

Pozostałe mecze:

Portland: Oklahoma City, Golden State

San Antonio: Minnesota, @ Dallas

Oklahoma City: @ Portland, Memphis

 

Por i OKC walczą o wyższy seed. Bez Roya Thunder wygrają i pokonają Memphis.

SA pociśnie Minnesotę ale czy da radę z Dallas? (jeśli Utah wygra z PHX to Dallas będą musieli to wygrać aby miec 2 seed bo przegrwają tiebreaker z Jazz).

Portland ma tiebreaker z SA, przerżnie z OKC i wygra z GS, a SA przegra z Dallas to bierze 7 seed. Ja to widzę tak:

 

6. OKC

7. POR

8. SAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej jak to jest w końcu

 

Cały czas myślałem, że Lakers mają tiebreakera z nami, ale teraz patrze na nba.com i nie wiem co myśleć.

 

http://www.nba.com/statistics/playoff_picture.html

d. Home Court Advantage:For purposes of home court advantage, ties will be broken pursuant to the procedures used for breaking two-team ties for playoff position.

Czyli:

a. Two Teams Tied

(1) Better winning percentage in games against each other.

(2) Better winning percentage against teams in own division (only if tied teams are in same division).

(3) Better winning percentage against teams in own conference.

(4) Better winning percentage against teams eligible for playoffs in own conference (including teams that finished the regular season tied for a playoff position).

(5) Better winning percentage against teams eligible for playoffs in opposite conference (including teams that finished the regular season tied for a playoff position).

Wychodzi na to, że mamy tiebreakera, bo mamy lepszy bilans we własnej konferencji. Ale ESPNy i inne przekupne żydowskie media głoszą, że to oni mają, bo mają lepszy bilans przeciwko drużynom z przeciwnej konferencji, o czym tutaj nic nie ma.

 

Tak swoją drogą to LBJ powinien wrócić na Magic tak jak Kobe na Blazers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli głównie z perspektywy kibica. Żeby nadać temu meczowi jakieś znaczenie. Szczerze mówiąc myślałem że tak zrobi i bedzie chciał pokonać głównego rywala na wschodzie. 3-1 to co innego niż 2-2 w serii. Ten jeden mecz by mu takiej różnicy nie zrobił, poza tym taka długa przerwa w jakimkolwiek graniu też może wpłynąć negatywnie na forme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co?

Bo to jego praca?

 

JVG mówił o tym podczas meczu LAL-Por. Ostatnio (znaczy od kilku sezonów) zrodziła się taka moda na nie wystawianie najlpeszych graczy do składów na ostatnie mecze sezonu (gdy sa w 100% zdrowi). Taki gracz może przeciez zagrać 3 kwarty, czy połowę meczu. Jako kibic byłbym zawiedziony, gdybym nie mógł obejrzeć najlepszego gracza danej drużyny w akcji.

 

Tak, tak, mogę przewidzieć kontrargumenty: wypoczęcie przed PO, zmniejszenie ryzyka kontuzji, ale mimo wszystko profesjonalizm wymagał by innego podejścia według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest IMO zupełnie naturalna nagroda w zamian za doskonały RS, w którym szybko drużyna zapewniła sobie pierwsze miejsce w lidze. I nie ma się co oszukiwać, teraz dla LeBrona liczą się już tylko mecze w Playoffs, a dla Cavs to lepiej, że mogą bez żadnej presji wyniku próbować różnych ustawień i sprawdzać formę zawodników z końca ławki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co?

Bo to jego praca?

 

JVG mówił o tym podczas meczu LAL-Por. Ostatnio (znaczy od kilku sezonów) zrodziła się taka moda na nie wystawianie najlpeszych graczy do składów na ostatnie mecze sezonu (gdy sa w 100% zdrowi). Taki gracz może przeciez zagrać 3 kwarty, czy połowę meczu. Jako kibic byłbym zawiedziony, gdybym nie mógł obejrzeć najlepszego gracza danej drużyny w akcji.

 

Tak, tak, mogę przewidzieć kontrargumenty: wypoczęcie przed PO, zmniejszenie ryzyka kontuzji, ale mimo wszystko profesjonalizm wymagał by innego podejścia według mnie.

profesjonalizm to byc zdrowy na PO. zapytaj Garnetta jak sie czuje po tym jak przyspieszyl swoj powrot w zeszlym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasol który nazywany tu był przez wielu cipą, powiedział w wywiadzie że nie ma w planie odpoczywać przed PO. Klasyczny, niezmordowany profesjonalista. Nie opuszcza żadnych ważnych imprez w wakacje nawet pomimo faktu że jego dwa ostatnie sezony kończyły się w czerwcu, ale mimo to nie olewa końcówki sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony burzył się w tym sezonie jak Kobe miał do niego pretensje, że nie gra gdy był już gotowy do gry, ale mówił, że jak nie jest 100% to nie zagra, nawet jakby był 95%

 

A o odpoczywanie przed PO spytajcie się też Roya jak na tym wyszedł, że nie odpoczął.

 

Jak dla mnie i tak jest dobrze i tak nie dobrze z tym odpoczywaniem zależy od sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony burzył się w tym sezonie jak Kobe miał do niego pretensje, że nie gra gdy był już gotowy do gry, ale mówił, że jak nie jest 100% to nie zagra, nawet jakby był 95%

 

A o odpoczywanie przed PO spytajcie się też Roya jak na tym wyszedł, że nie odpoczął.

 

Jak dla mnie i tak jest dobrze i tak nie dobrze z tym odpoczywaniem zależy od sytuacji.

najlepiej to by bylo jakby grali po 20 pare minut zeby nie stracić rytmu meczowego a przy okazji troszke odpocząć, ale przeciez dla nich statsy są najwazniejsze...wolą nie grać niz zepsuć sobie srednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast próbować ustalić złoty środek dla każdego nie lepiej po prostu pozostawić taką decyzję każdemu indywidualnie? Chyba nie jest takim trudnym zrozumieć, że ktoś może być mocno poobijany i uznać, że dodatkowy czas na regenerację będzie mu na rękę? To po pierwsze, a po drugie Cavs w innej sytuacji niż Lakers i Magic, bo te dwie drużyny wciąż walczą o HCA między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony burzył się w tym sezonie jak Kobe miał do niego pretensje, że nie gra gdy był już gotowy do gry, ale mówił, że jak nie jest 100% to nie zagra, nawet jakby był 95%

 

A o odpoczywanie przed PO spytajcie się też Roya jak na tym wyszedł, że nie odpoczął.

 

Jak dla mnie i tak jest dobrze i tak nie dobrze z tym odpoczywaniem zależy od sytuacji.

najlepiej to by bylo jakby grali po 20 pare minut zeby nie stracić rytmu meczowego a przy okazji troszke odpocząć, ale przeciez dla nich statsy są najwazniejsze...wolą nie grać niz zepsuć sobie srednie.
tak, bo przecież wszyscy w Lakers grają dla średnich... tak samo jak Manu nawet nie doskoczył do piłki przy bloku... trzymasz poziom, brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga para to magic-cats

magicy trafili chyba najgorzej jak mogli.

dzis suns rozpoczeli marsz po 5 miejsce. graja z nuggets u siebie A jutro w salt lake city. jak wygraja 2 beda na 3, jak wygraja 1 beda na 4 albo 5 w zaleznosci z kim wygraja i jaki maja tiebraker z dana ekipa.

jak polegna 2 razy sa na 5, graja bez hca

na wschodzie tak jak obstawialem, heat wyprzedzili bucks.

 

raptoirs wygrali zx pistons i jezeli wygraja ostatni mecz z knicks a bulls nie wygraja dzis z bostonem i w srode z charlotte to w playoffs widzimy sie z raptors bez bosha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga para to magic-cats

magicy trafili chyba najgorzej jak mogli.

 

jak mysla o mistrzostwie to trzeba bedzie wygrac z gorszymi niz Bobcats wiec jesli tu by polegli to nie ma o czym mowic. zreszta widac po zeszlorocznej historii Cavs w PO ze latwe matchupy w pierwszych dwoch rundach niekoniecznie przekladaja sie potem na koncowy sukces wiec nie ma co marudzic tylko grac :)

 

a jeszcze odnosnie seedow na wschodzie.. bo jezeli Bobcats wygraja swoj ostatni mecz a Bucks przegraja to beda miec taki sam bilans to kto bedzie wyzej a kto nizej?? bo moze Magicy jeszcze moga trafic na Milwaukee??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wschodzie tak jak obstawialem, heat wyprzedzili bucks.

Dla mnie to idiotyzm, IMO Heat powinni sie starać mieć ten 6 seed, przecież meczapy są ze wszystkich stron lepsze, z Cavs i Bostonem mają łącznie 0-6 (!), a z Hawks i Magic 5-3. Nie rozumiem tego, że starają sie wygrywać. Chyba, że jeszcze Hawks spadną, co chyba nie jest nie możliwe, bo grają jeszcze tylko z Cavaliers, a Celtics maja dwa łatwe mecze i tiebreakera jako zwyciezca dywizji, zdaje sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogans ale nikt, nawet heat nie dysponuje tyloma wysokimi by powstrzymywac howarda. a od tego zaczyna sie gre przeciwko orlando.

 

qu3ter, nie jestem pewien ale tiebreaker "dywizyjny" jest tylko wtedy gdy zwyciezca dywizji ma gorszy bilans niz pierwsza 4. wtedy z automatu, mimo gorszego bilansu taki zespol dostaje 4.seed ale gra bez hca z 5.

 

atlanta raczej utrzyma 3 seed. boston bedzie 4 itd

 

moze i masz racje, ze droga atl-orl jest dla heat latwiejsza niz bos-cle.

ale musieliby teraz sie podlozyc i liczyc, ze kozly wygraja z bostonem. raczej ciezko...

 

widocznie wychodza z zalozenia, ze najlepiej jest grac ze statystycznie gorszym zespolem, przynajmnije wg tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.