Skocz do zawartości

Playoff picture '10


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

to forum umiera... nie bede wnikal dlaczego. kazdy bois sie zalozyc temat bo sprtowadzi sie to do jednego i bynajmniej nie rozchodzi sie tu tym razem o lakers. niewazne.

 

playoff picture, czyli temat gdzie bedziemy pisali o wszystkim zwiazanym z playoffami, rozstawieniem, szansami itd.

 

na dzien dzisiejszy wyglada na to, ze nic nie wiadomo, po za tym, ze z 1 seedami beda cavs i lakers.

 

po ostatnich wpadkach nuggets i mavericks, nawet ciezki terminarz jeziorowcow nie przeszkodzi im raczej w obronie 1 miejsca.

 

a co dalej?

nie mam zielonego pojecia. tydzien temu wydawalo mi sie ze wiem wiecej. dzis suns moga zrobic run na 2 miejsce a thunder spasc nawet na 8. amare gra o nowy kontrakt, czego nie ukrywa i jak bedzie tak dalej gral do konca sezonu to moze pociagnac suns nawet na 2 seed. a thunder? jak przystalo na mloda ekipe moga zlapac zadyszke. dosc ciezki terminarz. na rozkladzie lakers,celtics,dallas,nuggets i pare innych ekip. tylko 2 druzyny z mniej 50% zatem maja realne szanse na 8 seed.

 

o po moga powalczyc jeszcze niedzwiadki, ktore sa na fali wznoszacej. generalnie na zachodzie po za 1 jest 8-9 ekip i seria 2-3 porazek moze zepchnac niemal kazdy zespol poza po.

 

ja obstawiam jednak, ze nuggets i mavericks utrzymaja 2 i 3 seed. z 4 zamelduja sie jazz, z 5 suns, pozniej spurs, blazers i thunder.

 

na wschodzie sytuacja na 1 rzut oka jesty duzo bardziej klarowna, choc tez nie do konca.

1 dla cavaliers to jest bezdyskusyjne.

magic z 2 i do tego maja szanse zaatakowac bilans lakers a co za tym idzie hca w ewentualnych finalach. magic graja swietnie ostatnio.wygrali 11/12 i wyglada na to, ze zaatakuja w playoff.

3 i 4 dla celtics i hawks.

5 prawdopodobnie obronia bucks, pozniej mamy 3 ekipy(raptors,bobcats i heat) ktore zajma poozycje 6-8. najlatwiejsi do ogrania z tego grona sa raptors. reszta juz nie wyglada tak slabo jak na poczatku rozgrywek. nawet heat sa mocni i moga sprawic nie lada problemow.

 

czy bulls jeszcze powalcza o playoffs? z jednej strony to tylko 3 spotkania ale z 2 to nie jest chyba druzyna, ktora stac na run na koniec sezonu.

 

playoffs to bedzie osobna bajka, ale po raz kolejny na zachodzie 50 zwyciestw to bedzie granica, ktora trzeba bedzie dotknac by wejsc do po...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulls to jest druzyna, która stać na run, juz sam powrót Rose'a do gry zmienił oblicze tego zespołu, Noah też z meczu na mecz pozwala sobie na coraz więcej

Pytanie tylko czy warto

Deng done for season

Noah potrzebuje czasu na dojscie do sprawności

Rose jest poobijany

wylecieliby po pierwszej rundzie

niepotrzebnie by eksploatowali zespół

 

Po co?

Faktem jest ze patrzac na grafik ciężko by było dobic do ósemki, ale nie jest to niemożliwe

Ja zdecydowanie wolałbym odpuścić ten sezon, dać sie wszystkim wyleczyc, bo i tak liczy sie to lato, a nie ten playoff

 

Choc perspektywa spotkania Jamesa z Noah w PO kusi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminarz Bobcats do końca sezonu:

 

vs Wolves

vs Wizz

vs Raptors

vs 76ers

vs Bucks

@ Bulls

vs Hawks

@ Hornets

@ Rockets

vs Pistons

@ Nets

vs Bulls

 

:lol:

 

To PO mają pewne, a tam różnie może być, większość zespołów z czołówki raczej wolałaby ich uniknąć w I rundzie.

 

Szkoda, że Mavs znów polubili mavs mode i przegrywają z bolkami, bo mając szanse na 1 seed zagrozili sobie seedy 2-4 na rzecz Jazz, Nuggets, czy Suns?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że w tym sezonie Heat to zdecydowanie drużyna na pierwszą rundę(Big 4) to jako ich kibol liczę na małą niespodziankę.

 

Grunt to nie spaść na 8 seed lub <pluje>poza po</pluje>. Wtedy mamy max 5 meczy w serii z Cavs, którzy po prostu lubią z nami grać. Ale na szczęście terminarz jest w miarę luźny więc powinno się skończyć na miejscach 5-7. Wymarzona seria? Z Hawks, spróbować zrewanżować się za rok temu. Najgorzej Celtics, którzy w PO na pewno nie będą cieniować. Orlando? Może być, ale szans na wygranie serii brak. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kibic Bobcats o po jestem spokojny, bynajmniej nie ze względu na terminarz bo seryjne porażki z ligowymi cieniasami już się w tym sezonie zdarzały. Jestem spokojny bo do po mamy 8 spotkań w domu i tylko 4 na wyjeździe, a jaka to różnica dla tego zespołu mówić chyba nie trzeba. W playoffach jestem otwarty na wszystkie drużyny. Wiadomo że najlepiej było by wpaść na podstarzałych Celtics. Ale z drugiej strony ewentualny matchup najlepszego defensora ligi z najwszechstronniejszym zawodnikiem czyli Crash - LBJ mógłby być ozdobą pierwszej serii. Najgorzej wypadamy tu przeciwko Hawks którzy podobnie jak Rysie są bardzo atletyczną drużyną a do tego mają coś czego ekipie Larrego Browna najbardziej brakuje czyli regularne punkty z ławki na 1-2 od Jamala.

 

Gdybym miał wybierać to jako dopełnienie playoffowej ósemki wstawił bym Bulls kosztem Raptors. Dinozaury są zwyczajnie za mięciutkie na rozgrywki posezonowe i i tak zostaną rozniesieni przez każdą ekipę na którą by nie trafili. Natomiast młodzi zawodnicy z Bulls dzięki tej serii byli by bogatsi w doświadczenie które na pewno bardzo im się przyda jeśli w przyszłym sezonie będą chcieli mierzyć wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics trochę się rozgrzali po zadyszce po-świątecznej, zaznaczam - trochę.

 

Jeśli trafimy na Milwaukee w 1 rundzie to powinno wystarczyć 5, 6 meczy - muszą się jeszcze wiele nauczyć chyba że Jennings bedzie rzucał ze średnią 55ppg, Bogut robił 20-20 a Jerry Stackhouse wygra 6th man of the year

 

Najbardziej obawiałbym się serii z Hawks, z którymi po prostu nie umiemy grać. Mielibyśmy nawet szanse to wygrać ale wiadomo że ta ekipa zdecydowanie nam nie leży. Joe właśnie gra o kontrakt, pomijając to jest w kwiecie wieku , J-smoove jest 100x szybszy niz KG, na Crawforda jak nie było odpowiedzi, tak nie ma

 

Jeśli dojdziemy w finałach konferencji do Magic to wtedy sprawa może wyglądać inaczej niż rok temu ( mimo tego że Carter&Nelson grają dobry basket ostatnio )

 

Ogólnie bida, widać że do zbiórek brakuje nam takiego Powe'a czy Tyrusa Thomasa bo to co sie dzieje na tablicach zielonych w tym roku, nie można określić inaczej jak: co tu sie k**** dzieje? pytanie oczywiscie do garnetta i sheeda dwóch zbierajacych ktorzy powinni razem trzymac tablice pod kontrola a wygladaja gorzej niż shaq i michael finley razem wzięci

 

a obrona... już nie pamiętam kiedy ostatnio garnett zamontował na kimś blok - wiem ze to nie jest wyznacznik poziomu obrony ale zawsze rzuca swiatlo na sytuacje

 

w ogóle celtics w tym roku są tak drewniani pod koszem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to forum umiera... nie bede wnikal dlaczego.

biorac pod uwage co tu sie dzialo przed pojawieniem sie uzytkownikow e-basketu to jest to idiotyczny wniosek (bez zadnej przesady). jesli juz, to forum wchodzi w swoj prime.

 

a co do playoffow to interesuje mnie tylko czy Celtics beda chcieli sie scigac z Atlanta w walce o 3 miejsce czy jednak wola byc na 4 zeby spotkac Cavs w 2 rundzie. Magic sa obecnie najmocniejsi na wschodzie, ale dalej beda mieli problemy z Bostonem przez matchupy.

 

Nelson jednak nie bedzie zatrzymany przez Rondo. od tamtej dyskusji dokladnie przygladalem sie obronie Rondo i bez wielkich wyrzutow sumienia moge przyznac, ze jest mocno overrated. czesto daje sie mijac, a jego kontrybucje ograniczaja sie praktycznie do stls i def rebs.

 

na zachodzie jest duzo ciekawiej moim zdaniem. Lakers wcale nie sa nie do pokonania (Denver i Dallas), a poza tym Suns stali sie bardzo mocna druzyna, ktora typowalbym teraz na czarnego konia. jednak defensywny klocek pod koszem pasuje do nich wysmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ,że po zeszłym sezonie nie powinienem lekceważyć najsilniejszej ekipy pod względem szerokości składu i rotacji czyli magic. ale właśnie takie szczegóły jak dzisiaj z hawks decydują o tym jacy tak naprawdę magic są. prosta sprawa ,box out. jak howard zajmuje się czymś innym to ta banda jak nelson i lewis nie potrafią zastawić w decydującym momencie. to są szczegóły ale bardzo istotne.

tak naprawdę każdy na tym forum powinien w duchu kibicować Toronto. ekipa złożona z białasów ,która teraz słapała zadyszkę ale cały sezon dość wysoko się trzymała. wybierać między bykami ,którzy mogą sprawić niespodziankę jak rok temu (kto nie chciałby przeżyć znowu podobnej serii) są mile widziane jak zespół męczący Cavs.

 

1.cavs- toronto/bulls

4.boston-miami

2.orlando-charlotte

3.atlanta-bucks

 

dlaczego tak to widzę? sympatyzuje z jedną ekipą czyli z hawks ale zależy mi na odpadnięciu magic i jakieś sensacji a z Jordanami o to najłatwiej. lubię sensację.

 

1. Lakers-Portland

4.Utah-Suns

2. Dallas-Oklahama

3.Denver-Spurs

 

lakers/portland. portland jak wiemy u siebie może coś wyrwać. utaha suns czyli nash vs stockton .ciekawa seria. dallas-oklahama obie ekipy grają basket ,który mi pasuje. denver spurs założyłem się z DF o 100 zł ,że lakers nie przejdą spurs(;]) i dlatego niech odpadną wcześniej z denver czy później z dallas.

 

takie rozstawienie jest możliwe? kiedyś było 1--3 dla zwycięsców dywizji ,później spośród 4 wymyślili bo teksas był za mocny coś się zmieniło w tym względzie?

 

http://sports.yahoo.com/nba/playoffmatc ... t6Ovy8vLYF

 

nie spodziewałem się ,że boston tak zdominował bobków w tym sezonie. auć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jednym zlym zastawieniu od razu wniosek ze Magic sa jednak do dupy.. gratuluje. spojrz na poprzednie trzy potyczki miedzy tymi druzynami w tym sezonie to moze wpadniesz na cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawalerzystom realnie mogą zagrozić tylko Bobcats w 1. rundzie, ich pojedynek z Bulls, a szczególnie Raptors to prawdopodobnie - sweep. Mam nadzieję, że Bobcats wzbiją się wyżej i ktoś inny ich odprawi. W 2. rundzie życzyłbym sobie Celtics, bo trzeba się im zrewanżować, a po drugie są stosunkowo łatwi do pokonania (ponieważ są widocznie słabsi niż wcześniej). W ECF to już wyboru nie będzie, po prostu trzeba wygrać, z Shaqiem powinno się udać przejść Magic, w każdym razie zakłady na serię z Bostonem przyjmuje zaraz po zaklepaniu ich 4. miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta banda jak nelson i lewis nie potrafią zastawić w decydującym momencie. to są szczegóły ale bardzo istotne.

hehhe banda :lol:

 

Przypomne że ten gang obrobił ich w tym sezonie 3 razy i z tego co pamiętam to gracze Atlanty to raczej byli statystami na boisku.

 

Ja chciałbym takie zestawienie:

1.cavs- charlotte - niech się Cle pomęczy :D

4.boston-buck - i tu liczę na niespodziankę choć pojedynki BOS-ORL były by czymś

2.orlando-miami - nie będzie lekko ale za te wszystkie lata należy im się odpaść z Magic :D

3.atlanta-chicago

 

Zachód mi obojętny z tym wyjątkiem że chciałbym żeby jednak SAS przeszło 1 rundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieni sie jedno niezaleznie od ustawienia choc drzewko szczegolnie na wschodzie ma swoj wplyw bo jednym inni pasuja a innym nie bardzo I sie moze troche postaraja ponaprowadzac na ekipe ktora danej ekipie pasi

 

Niezmienne jest:

 

Cavs po mocnym RS kolejny raz zagraja pod najwieksza presja a majac najmlodszego lidera wsrod mocnych ekip dodajac klopoty z adaptacja Ilgauki ( troche zardzewialego przez miesiac) I kontuzje Shaqa wprowadzajacego zamieszanie w playbooku UTRUDNI im, latwy sweep IMO

 

Czekam na Bobcats I najgorsze co byloby to walka Bobs Hawks z seedu 4/5 bo zwieksza to szanse pozostalej 3 top wschodu

 

Na zachodzie wcale tak zle nie widze szans Spurs gdyby jednak Parker wrocil szybki wypoczety I cudownie zrosniety w lapce ( ktora ani nie ma opuchlizny ani krwiaka ani nie zauwazylem na trybunach aby miala jakas blokade czy usztywniajace zabezpieczenie)

 

Oczywiste jest ze Hill ktory gra obiecujaco nie jest graczem na 30minut w PO ale jezeli Parker wroci to moze przewrocic cala hierarchie zachodu

 

Spurs przy zdrowym Parkerze sa dla mnie najwieksza niewiadoma ale nie jedyna

 

PTB z Cambym w grze na PO jak I mlodzi Oklah to kolejne ekipy ktorym pokibicuje

 

Oj od dawna nie kibicowalem tylu ekipom z dolnej tabelki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudny tegoroczny race, na zachodzie wiadomo kto wchodzi, a na wschodzie tylko jedna drużyna ma jeszcze jakieś szanse wejść do ósemki. Jedyne niewiadome, to kto z kim będzie grał, ale tak możemy sobie gdybać, bo przynajmniej na upakowanym zachodzie wszystko będzie się zmieniać do ostatniego dnia.

 

Ale jak już sobie gdybamy...Na zachodzie Nuggets zdają się spadać, Jazz i Suns są na fali i myślę, że te trzy teamy zajmą miejsca 3-5, z czego Jazz jak dla mnie stać na 3 seed. W każdym razie powinniśmy mieć serię Suns-Jazz albo Suns-Nuggets, czyli całkiem fajnie, Amare jest w kozackiej formie, a pamiętamy co działo się w PO, gdy Amare bywał w kozackiej formie. Dalej Thunder, a potem Spurs i Blazers - Blazers najchętniej widziałbym na 8 seedzie, bo oni potrafią grać z Lakers i może byłaby mała sensacja...Z drugiej strony jednak patrząc, Spurs mają bardzo trudny terminarz więc równie dobrze oni mogą grać z LA, anyway, ważne, żeby Lakers nie mieli łatwo. Na zachodzie chyba nie będzie nieciekawej serii.

 

Na wschodzie Toronto lądując na 8 seedzie może od razu położyć się na parkiecie. Orlando trafia na bank na Heat albo Bobcats więc w miarę nieźle, tylko Hawks-Bucks bym sobie odpuścił bo niespecjalnie mnie jarają te ekipy.

 

Powinniśmy mieć ciekawe PO, jak dla mnie na zachodzie, poza faworytami w postaci Lakers i Mavs ekipy takie jak Jazz, Suns, Spurs i Blazers stać na wszystko, od szybkiego wylotu, do WCF. Na wschodzie wszyscy liczą na Bobcats, a Bucks też są w gazie, więc może któraś z tych drużyn stuknie jakichś Cavs czy innych Magic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po cichu liczę na Jazz na 2 miejscu. To dodałoby dodatkowego smaczku forumowemu zakładowi o tysiaka, w którym kibicuję Elowi po tym, jak ostatecznie się nie założyliśmy. Przy takim rozstawieniu szykowałyby się bardzo ciekawe WCSF, czy to Jazz-Mavs/Nuggets czy również Lakers-Nuggets/Mavs. W pierwszej rundzie Nuggets/Mavs-Suns też fajnie byłoby zobaczyć. No i niech Blazers pozostaną na 8 miejscu, aby pokazali choć trochę swój sposób na Lakers. ;)

 

Na wschodzie wszystko jedno. I tak wygrać może tylko najlepszy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogans i konsul,

 

Wydaje mnie się, że koelnerowi chodziło nie o konkretną rywalizację Hawks i Magic, ale ogólnie postawę Magic. Dokładniej, o brak jajec w końcówce czy popełnianiu małych, często niewidocznych błędów, które niestety mocno rzutują na całokształt (nazewnictwo jest nieistotne). Ja tak przynajmniej odbieram wypowiedź koelnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mnie się, że koelnerowi chodziło nie o konkretną rywalizację Hawks i Magic, ale ogólnie postawę Magic. Dokładniej, o brak jajec w końcówce czy popełnianiu małych, często niewidocznych błędów, które niestety mocno rzutują na całokształt (nazewnictwo jest nieistotne). Ja tak przynajmniej odbieram wypowiedź koelnera.

Nie chce mi się teraz tego sprawdzać ale z tego kojarze to mało ktorą końcówkę orlando przegrało. Na pewno jedną końcówkę przegrali z Cle (zagrali fatalnie) ale z drugiej strony w drugim meczu to Nelson - VC w końcówce dobili cle. Te końcówki nie są takie złe więc nie rozumiem narzekania na ten element. Poza tym każdej drużynie zdaża se taka wpadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jednym zlym zastawieniu od razu wniosek ze Magic sa jednak do dupy.. gratuluje. spojrz na poprzednie trzy potyczki miedzy tymi druzynami w tym sezonie to moze wpadniesz na cos innego.

 

To już nie pierwszy raz w tym sezonie jak przegrywamy przez nie zastawienie w ostatniej akcji.

 

Z drugiej strony w zeszłym sezonie też potrafili roztrwaniać przewagi w końcówkach popełniać głupie błędy a jakoś do tych finałów się wepchali. Raz na wozie raz pod wozem. Chociaż z drugiej strony lewisowi to się nie ma co dziwić bo miał do zastawienia praktycznie 2 graczy przez nelsona...A że Josh jest jednym z najlepszych ludzi takiego latania w lidze to efekt jest jaki jest. Miałem przeczucie że to będzie dobry meczyk i miałem wstać ale k**** wróciłem taki padnięty że nie dałem rady....k****.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kily i chytruz:

w tym sezonie chocby nie wiem z kim lakers beda grali to nei bedzie latwo.

po cichu licze na okc. na poczatku sezonu latwo ich ogrywalismy choc to byla inna ekipa, niemniej tak mlody zespol w po zostalby zjedzony nawet z hca. dobrym przykladem sa tu zeszloroczni ptb.

 

w polfinale uta/phx a wcf dallas/denver i w 1 i 2 przypadku poza phx widze 6 spotkan.

 

nie bedzie latwo. jezeli lakers jakims cudem dotra po raz 3 pod rzad do finalow to bedzie to duzy wyczyn.

 

z 1 strony zdaje sobie sprawe, z tego ze dla tej ekipy kazdy wynik poza mistrzoswem to porazka, z 2 strony to naprawde nei jest proste. tymbardziej, ze rywale na zachodzie sie odpowiednio wzmocnili i sa realnym zagrozeniem.

 

a co do samego rozstawienia. zaczyna sie okres, w ktorym codziennie mamy spotkania wewnatrz playoffowych seeddow.

i to te spotkania moga jeszcze wiele zmienic.

dzis dallas=portland, chicago-miami

juro la-okc, sas-cle, mia-mil itd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.