Skocz do zawartości

(4) LA Clippers vs (5) Dallas Mavericks - West 1st Round


the_secret

Kto  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto

    • Clippers w 4
      0
    • Clippers w 5
      0
    • Clippers w 6
      5
    • Clippers w 7
      5
    • Dallas w 4
      0
    • Dallas w 5
      0
    • Dallas w 6
      13
    • Dallas w 7
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, lorak napisał(a):

czy ja wiem, LeBron przecież na plecach Irvinga zdobył tytuł ; ] poza parkietem jest jaki jest, ale gdy już gra, to wirtuoz i top topów playoff performer. 

Nie do konca.

Ma sporo slabych serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clippers, czyli piłkarski Tottenham, a z naszego kraju Pogoń Szczecin. Nic nie wygrali i zadbali, żeby w tym sezonie tradycja została podtrzymana, chociaż przed serią u bukmacherów byli faworytem.

Teraz Paul George po zostaniu zlimitowanym przez Derricka Jonesa, w obronie nawet nie garnął się, żeby kryć Doncica pewnie będzie pukał po klubach, żeby dać mu za tę doskonałą grę 4 lata i 200 mln dolarów. Czekamy na frajera, który go podpisze i i ostatnie dwa lata będzie miał na swoich płatnościach jeden z najgorszych kontraktów w lidze.

I jeszcze dzisiejsze wizualne wrażenia gry Westbrook vs. Irving. Westbrook wali (bo nawet trudno to nazwać rzutami) te swoje floatery w kierunku obręczy, technicznie wygląda  to tragicznie i bez pomyślunku z waleniem łbem w mur. Za to Irving i ta akcja z połowy czwartej kwarty, kiedy zdemolował PJ Tuckera może być dla mnie najlepszą w tych NBA PO 2023/24 (jeszcze Edwards i minięcie Beala i wsad nad Parówiarzem Durantem w G4 też było top w tych PO). Atletyzm, który wygasł vs. wzór techniki. 

 

 

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavs byli młodsi, szybsi, bardziej zdeterminowani, skuteczniejsi, z pomysłem i odpowiednim personelem do jego realizacji. Byli po prostu lepsi, mam wrażenie, że te 2 mecze (w obliczu trzech blowoutów), jakie urwali Clippers, to absolutny max, jaki można było wycisnąć z zaistniałego układu.

Nie chce mi się jakoś personalnie jechać zawodników LAC, bo jak pomysłem na ratowanie serii jest wyciągnięcie z szafy 300-letnich zwłok PJ Tuckera i granie de facto na trzech nierzucających, to też ciężko jechać do spodu nawet z tym Hardenem, mając na uwadze jak bronili Mavs i jak mogli zacieśnić pomalowane. Może tylko o Westbrooku wspomnę, bo oglądam sporo koszykówki w tych PO i mam wrażenie, że Russ to zdecydowanie najgorszy rotacyjny zawodnik tych rozgrywek. O ile w RS udało się jeszcze przykryć jego braki bieganiem do kontr z jakimiś gówno teamami, tak tutaj obraz nędzy i rozpaczy. Tu chyba pora zacząć myśleć nad zakończeniem kariery, jeśli mam być szczery.

Strasznie niedoceniany jest ten Derrick Jones Jr, zawsze chłopa lubiłem, sztywny, charakterny grajek i miło, że ułożył sobie rzut na tyle, by mógł grać sensowne minuty w porządnym teamie. I też od razu wiedziałem, że to będzie bardzo trudna seria dla Geroge'a, właśnie z DJJ przyklejonym do niego i tymi wszystkimi atletami czekającymi z pomocą. Jak tak sobie teraz pobieżnie wszystko analizuje, to na palcach dwóch rąk można zliczyć łatwe rzuty PG w tej serii. I wiadomo, chłop ma 34 lata, nie jest już tak szybki, zwinny, czy eksplozywny jak kiedyś, ale śmiem twierdzić, że mało która drużyna mogłaby mu zrobić więcej problemów niż Mavericks.

Na zakończenie gratulacje dla @Kucharius1i innych fanów Mavs, fajna seria bez jakichś niepotrzebnych napinek i frajerskich akcji. Śmiem twierdzić, że nawet ze zdrowym autystą mieliby olbrzymie problem LAC z wzięciem całości. Fajną ekipę zbudowano w Dallas i będę kibicował w kolejnych seriach.

 

Godzinę temu, Wyparlo napisał(a):

Teraz Paul George po zostaniu zlimitowanym przez Derricka Jonesa, w obronie nawet nie garnął się, żeby kryć Doncica pewnie będzie pukał po klubach, żeby dać mu za tę doskonałą grę 4 lata i 200 mln dolarów. Czekamy na frajera, który go podpisze i i ostatnie dwa lata będzie miał na swoich płatnościach jeden z najgorszych kontraktów w lidze.

Kontroluj bajerę. Tu jest strefa wolna od prucia. Jak chcesz się pruć, to poszukaj tematów, w których działa joseph e-konfident oraz ten z nowojorskiego getta, zapomniałem ksywy i do roboty. To jest temat dla ludzi i panują tu normalne zasady.

Edytowane przez Denis Bad Boy Załęcki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko 9 lutego z tematu o trade deadline. Nie padło dosłowne stwierdzenie o 2 poziomach wyżej, ale chyba to nie tajemnica, że miałeś Mavs za słaby zespół. Zaczynamy :) 

 

Ok, czyli ignorujesz przewagę Pels dosłownie każdego gracza 2-9 z rotacji, bo Mavs majo Lukę i Luka wyjdzie na pełnej, ze znanym rozkładem jazdy. Szanuję romantyczne podejście do koszykówki, ale to nie znaczy, że masz rację.

 

Pompuję Pels, bo im kibicuję. Wg mnie najbardziej fun2watch zespół w lidze (z dodatkowym plusem za mój ulubiony duet homerskich komentatorów z AD na czele). Mimo wszystko oceniam ich całkiem racjonalnie, uważam, że z każdym powinni zagrać dobrą serię, może wejdą do drugiej rundy, może nie. Na wschodzie by pewnie weszli, ale, że zachód trudniejszy, to ciężko powiedzieć. Za to wszystkie możliwe obiektywne wskaźniki mówią, że Pels są lepszym zespołem od Mavs i naprawdę nie wiem czemu się tak mocno uparłeś, że przyjście dwóch rolesów z tankerów ma nagle odmienić los Dallas. Nie masz nic na poparcie swoich słów poza tym, że tak Ci się wydaje i w Mavs jest Luka :)

 

Jeszcze raz to napiszę. Nie ma na ten moment żadnych obiektywnych przesłanek, że pomimo posiadania Luki, Mavs są lepsi. Wszystko przemawia za Pels, bilans, srsy, movy. Pels są lepiej zbudowani, bo bronią, a Mavs nie bronią i to, że mają Lukę, a Pels nie mają nic w tej kwestii nie zmienia. Czy Mavs mogliby wygrać serię z Pels? No pewnie mogliby, choć nie byliby faworytami. 

 

Różnica między Nance a Gaffordem jest taka, że jak Gaffordowi nie rzucisz piłki nad obręcz, to on nie jest żadnym zagrożeniem w ataku. Nance to doświadczony gracz, lepiej broni, trafia trójki, ścisła czołówka backup bigs. Żadna ujma dla Gafforda być gorszym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, iglo13 napisał(a):

Wszystko 9 lutego z tematu o trade deadline. Nie padło dosłowne stwierdzenie o 2 poziomach wyżej, ale chyba to nie tajemnica, że miałeś Mavs za słaby zespół.

Aha, czyli jednak tak nie napisałem :)

No pacz jaka niespodzianka :)

To jak Ci tak dobrze idzie grzebanie w starych postach i jak sam twierdzisz nie jest tajemnicą, że miałem Mavs za słaby zespół, to na pewno nie będziesz miał problemu ze znalezieniem mojej wypowiedzi, gdzie piszę, że Mavs są słabi.

Generalnie to tak, nie doceniłem Dallas (z Kyrie na czele), choć wiadomo, że dość szczęśliwie się to wszystko dla nich ułożyło (ale temu szczęściu pomogli, nie mam zamiaru im niczego odbierać). W Pels połamał się Ingram, potem Zion, trafili na Clippers bez Kawhi. Seria z Thunder szykuje się zajebista, pewnie większość tu będzie uważała Mavs za lekkich faworytów, ale ja jestem chyba w mniejszości, która już dziś ma OKC za legitną ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic głupszego w dyskusji niż łapanie się za słówka. Napisałeś, że gracze Pels są praktycznie lepsi we wszystkim. Lepiej bronią, też atakują. Nie wierzysz w Luke bo one men army nie działa. Gafford i PJ to rolesy z tankerów które nie będą mieć znaczenia. 

 TO ABSOLUTNIE NIE OZNACZA, że uważałeś Pels za znacznie lepszych od Mavs, logiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, iglo13 napisał(a):

Nie ma nic głupszego w dyskusji niż łapanie się za słówka. Napisałeś, że gracze Pels są praktycznie lepsi we wszystkim. Lepiej bronią, też atakują. Nie wierzysz w Luke bo one men army nie działa. Gafford i PJ to rolesy z tankerów które nie będą mieć znaczenia. 

 TO ABSOLUTNIE NIE OZNACZA, że uważałeś Pels za znacznie lepszych od Mavs, logiczne

Gdybym uważał Pels za znacznie lepszych to bym tak napisał, ale nie napisałem. Gdybym uważał Mavs za słaby zespół to bym tak napisał, ale nie napisałem. Nie napisałem też, że Pels są lepsi w ataku. 

Także na przyszłość nie próbuj mi wmawiać, że coś napisałem, kiedy tak nie pisałem, a jak Ci udowadniam, że nie pisałem, to że może i nie pisałem, ale miałem na pewno to na myśli. Wiem co mam na myśli trochę lepiej od Ciebie ;)

Z Gaffordem i PJem to się jeszcze zobaczy, tzn już mógłbym pisać po serii z Clippers w tryumfalnym tonie, bo obaj byli mocno tacy sobie, ale nie ma co oceniać po 6 meczach, pogadamy po serii z OKC, tutaj Gafford zwłaszcza powinien mieć łatwiej, bo Zu go jednak trochę poobijał, a w Thunder nikogo takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał(a):

czy ja wiem, LeBron przecież na plecach Irvinga zdobył tytuł ; ] poza parkietem jest jaki jest, ale gdy już gra, to wirtuoz i top topów playoff performer. 

Ja wiem że kyrie się przyczynił mocno do tamtego tytułu ale pisanie o tamtym lbj który w finałach robił blisko 30-10-10 że zdobył tytuł na plecach Irvinga to trochę przesada ;)

inna rzecz że póki co luka jest daleki od tego co wtedy lbj robił więc raczej szanse na tytuł mizerne o ile się nie weźmie w garść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli Dallas chce wygrać tą serie z OKC to Luka z tą nogą powinien trochę zmienić sposób grania i kompletnie ograniczyć stepbacki których nie jest w stanie wykonać wczoraj pod koniec meczu chłop nie był w stanie biegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oczywiście masz prawo sądzić, że pozyskanie potężnych PJa Washingtona i Daniela Gafforda sprawi, że Mavs z gorszego zespołu od Pels, staną się lepszym od nich zespołem, ja to jednak widzę inaczej." 

"Ja to widzę tak, że Dallas przed trejdem byli zespołem na 7-8. seed, a po trejdzie dalej są zespołem na 7-8. seed, tylko ciutkę lepszym." 

"Ok, czyli ignorujesz przewagę Pels dosłownie każdego gracza 2-9 z rotacji, bo Mavs majo Lukę i Luka wyjdzie na pełnej, ze znanym rozkładem jazdy. Szanuję romantyczne podejście do koszykówki, ale to nie znaczy, że masz rację"

"Po deadline Mavs dalej mają z grubsza te same problemy, czyli brak legitnego PoA, słaba zbiórka."

"Po prostu nic na to nie wskazuje, bo Dallas, choć pozyskali lepszych graczy, to wciąż nie widzę, żeby mogli kogoś zamknąć w obronie."

"Taki Daniels w Mavs by pewnie startował w miejsce DJJ, bo jest od niego dużo lepszy w obronie. Alvarado grałby zamiast Hardy, Nance jest lepszy od każdego backup C Mavs łącznie z Gaffordem"

"Ani PJ ani tym bardziej Gafford nie są takimi game changerami, żeby z zespołu 0.2 SRS zrobić zespół lepszy od 4.6 SRS, bo taka jest mniej więcej różnica między Mavs a Pels. Od Kings może będą teraz lepsi, ale nie od Pels, na pewno nie po dodaniu unproven ziomków z tankerów."

@karpik wybacz, po prostu źle to zinterpretowałem. Na pierwszy rzut oka umniejszałeś w każdym poście Dallas i wskazywałeś że Pels są praktycznie pod każdym względem lepsi, a wzmocnienia nic Mavs nie dadzą. 

Jako wytrawny eseista pod płaszykiem parnasizmu, cec***ącego się refleksyjno-filozoficznym tonem oraz dążeniem do obiektywizmu, ukryłeś nienachalną ironię, której my prości plebejusze nie wyłapaliśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kucharius1 napisał(a):

 

@karpik wybacz, po prostu źle to zinterpretowałem. Na pierwszy rzut oka umniejszałeś w każdym poście Dallas i wskazywałeś że Pels są praktycznie pod każdym względem lepsi, a wzmocnienia nic Mavs nie dadzą. 

 

Uważaj, Karpik ma 3,2k postów, na pewno nie w każdym xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita klapa ten projekt, kto by się spodziewał 

Trochę karma dla Kawhia za to że opuścił mistrzowski zespół w Toronto który miał w sobie jeszcze z conajmniej 2 runy?

Szybko się to wszystko pozmieniało 

Clippers będą szaleńcami trzymając się tej formuły 

Czytaj pewnie tak zrobią

Żeby Lakers mieli takiego Gafforda, takie proste a tak wypaliło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunder dalej mają ich picki 2024, 2026 z trejdu PG13 i prawo do swapu w 2025. No ale przynajmniej Playoff Pee poprowadził ich do pierwszego finału konferencji w 2021(tu akurat bez złośliwości, bardzo ładnie ich ciągnął w serii z Jazz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, the_secret napisał(a):

Thunder dalej mają ich picki 2024, 2026 z trejdu PG13 i prawo do swapu w 2025. No ale przynajmniej Playoff Pee poprowadził ich do pierwszego finału konferencji w 2021(tu akurat bez złośliwości, bardzo ładnie ich ciągnął w serii z Jazz)

No do Georgea ciężko się o coś przyjebać w sumie

Chciałem nawet w g5 obejrzałem na nba com wszystkie jego próby bo myślałem że klasycznie sobie jumperkowal i albo wpadnie albo nie

A tu wjazd, wjazd, floater, wjazd

George nie jest jakimś frajerem z wolności, za każdym razem jak Kawhi idzie do puchy to George upewnia się że nic mu nie przybiją i sam na wagę nie dotrze

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blackmagic napisał(a):

Ja wiem że kyrie się przyczynił mocno do tamtego tytułu ale pisanie o tamtym lbj który w finałach robił blisko 30-10-10 że zdobył tytuł na plecach Irvinga to trochę przesada ;)

trochę tak, ale za to, co wtedy Kyrie zrobił, na zawsze ma miejsce w moim sercu, więc czasem dam się ponieść emocjom ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.