Skocz do zawartości

Trade Deadline 2024


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Nic ciekawego się w sumie nie wydarzyło wczoraj, wcześniejsze ruchy były już bardziej wow, mam na myśli Siakama w Pacers i OG w Knicks.

Ogólnie Knicks i Pacers najlepsze ekipy tegorocznego trade deadline, Rose co za frytki pozyskał wartościowych graczy od Pistons to szok naprawdę. Detroit to jest śmietnik NBA od lat, Weaver w lato niech jeszcze odjebie jakiś ruch w stylu Harris 100/3 i elegancko, nikt poważny tam grać nie pójdzie. 

Edytowane przez Dziuseppe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pistons ciężko zrozumieć. O ile rozumiem że tam nikt nie chce za darmo z rynku przyjść to w wymianach już powinni być bardziej staranni. Jeżeli masz jedyną opcję budować zespół przez wymiany i draft ( gdzie częściowo pozyskujesz asety właśnie z wymian) to nic nie tłumaczy tej niedbałej postawy. Tak można beztrosko tracić gdy FAs wala do Ciebie drzwiami i oknami ale nie gdy to jedyna droga. Dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, karpik napisał(a):

Jest za to znacznie więcej przykładów, kiedy drużyna z wyższym SRS pokonywała tę z niższym ;)

Oczywiście masz prawo sądzić, że pozyskanie potężnych PJa Washingtona i Daniela Gafforda sprawi, że Mavs z gorszego zespołu od Pels, staną się lepszym od nich zespołem, ja to jednak widzę inaczej. Co do ewentualnej serii w PO, można se dywagować i dickswingować, że jedni jebną drugich, ale umówmy się, że szanse na taki matchup są śmiesznie małe.

Ja to widzę tak, że Dallas przed trejdem byli zespołem na 7-8. seed, a po trejdzie dalej są zespołem na 7-8. seed, tylko ciutkę lepszym. Czy warto było na to wyrzucać kolejne assety? Nie za bardzo.

Tak, ale celowo podałem ten przykład bo zeszłoroczne Grizz mają moim zdaniem wiele wspólnego z Pels - mocny team w RS, mocarna obrona ale kiepska defensywa. Unproven w PO lider/liderzy. 
 

Umówmy się, Luka odprawił w PO całkiem zacny team Suns i to przegrywając 2:3. Teraz wydaje się jeszcze bardziej kompletnym graczem. Kyrie zawsze się stawia w PO 
W pels z trójki liderów tylko CJ McCollum ma jakieś przetarcie w PO. 
rolesi nie grają aż takiej roli w PO, wiec nawet jesli pels mieliby lepszych to najważniejsze bedzie to, czy Zion bedzie potrafił zdominowac również w tej fazie sezonu. Moim zdaniem nie. 
A po przeciwnej stronie raczej mamy ewidentnego dominatora, żaden Herb Jones tego nie zmieni, nie takich zamykaczy wyjaśniał Luka. 
 

No i powtorze raz jeszcze, jak chcesz mierzyć sile drużyny wskaźnikiem SRS, to dodaj chociaż ze Zion opuscil 10 meczy, Ingram 4, a Luka 8 i Kyrie 17. Zamień te liczby i SRS tez się z pewnoscia odwróci. 
 

Wiadomo czemu pompujesz pels, też ich lubię, ale byłbym ostrożny z pisaniem, że to lepsza drużyna. A tam biegali w Mavs naprawdę miernoty w rotacji, grant był tragiczny,teraz to się zmieni dzięki tym transferom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pels to matchup nightmare dla Mavs - Jonas pod koszem bedzie mial BBQ z chudym Livelym, Pels maja obroncow na Luke I Kyriego(I nie, ten nie zawsze sie stawia, a w ostatnich latach nawet bardziej sie nie stawia, niz stawia. Okropne serie jak gral w Celtics oraz 2 czy 3 lata temu w Nets oprócz G1 nie bylo go vs Celtics).

To, ze Luka klepal sobie Suns I dlatego wygra z Pels jest niepowazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Tak, ale celowo podałem ten przykład bo zeszłoroczne Grizz mają moim zdaniem wiele wspólnego z Pels - mocny team w RS, mocarna obrona ale kiepska defensywa. Unproven w PO lider/liderzy. 

Domyślam się, że chodzi Ci o kiepską ofensywę. Nie jest kiepska, ale zdarzają się Pels wciąż collapsy, tak jak i Mavs zresztą. No i co ciekawe ta kiepska jak sam ją określasz ofensywa Pels jest w tym roku na tym samym poziomie co ofensywa Mavs. Za to w obronie Pels są top10, a Mavs bottom10. Tak czy siak, rozumiem analogię i częściowo się z tym zgadzam, sam nie uważam Pels za contendera. Zastanawia mnie jedynie gdzie widzisz analogię tegorocznych Mavs do Lakers sprzed roku :)

28 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Umówmy się, Luka odprawił w PO całkiem zacny team Suns i to przegrywając 2:3. Teraz wydaje się jeszcze bardziej kompletnym graczem. Kyrie zawsze się stawia w PO 
W pels z trójki liderów tylko CJ McCollum ma jakieś przetarcie w PO. 
rolesi nie grają aż takiej roli w PO, wiec nawet jesli pels mieliby lepszych to najważniejsze bedzie to, czy Zion bedzie potrafił zdominowac również w tej fazie sezonu. Moim zdaniem nie. 
A po przeciwnej stronie raczej mamy ewidentnego dominatora, żaden Herb Jones tego nie zmieni, nie takich zamykaczy wyjaśniał Luka. 

Ok, czyli ignorujesz przewagę Pels dosłownie każdego gracza 2-9 z rotacji, bo Mavs majo Lukę i Luka wyjdzie na pełnej, ze znanym rozkładem jazdy. Szanuję romantyczne podejście do koszykówki, ale to nie znaczy, że masz rację.

36 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

No i powtorze raz jeszcze, jak chcesz mierzyć sile drużyny wskaźnikiem SRS, to dodaj chociaż ze Zion opuscil 10 meczy, Ingram 4, a Luka 8 i Kyrie 17. Zamień te liczby i SRS tez się z pewnoscia odwróci. 

A CJ 14. Nic się nie odwróci, bo Mavs mają c***ową obronę.

31 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Wiadomo czemu pompujesz pels, też ich lubię, ale byłbym ostrożny z pisaniem, że to lepsza drużyna. A tam biegali w Mavs naprawdę miernoty w rotacji, grant był tragiczny,teraz to się zmieni dzięki tym transferom. 

Pompuję Pels, bo im kibicuję. Wg mnie najbardziej fun2watch zespół w lidze (z dodatkowym plusem za mój ulubiony duet homerskich komentatorów z AD na czele). Mimo wszystko oceniam ich całkiem racjonalnie, uważam, że z każdym powinni zagrać dobrą serię, może wejdą do drugiej rundy, może nie. Na wschodzie by pewnie weszli, ale, że zachód trudniejszy, to ciężko powiedzieć. Za to wszystkie możliwe obiektywne wskaźniki mówią, że Pels są lepszym zespołem od Mavs i naprawdę nie wiem czemu się tak mocno uparłeś, że przyjście dwóch rolesów z tankerów ma nagle odmienić los Dallas. Nie masz nic na poparcie swoich słów poza tym, że tak Ci się wydaje i w Mavs jest Luka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Reikai napisał(a):

Pels to matchup nightmare dla Mavs - Jonas pod koszem bedzie mial BBQ z chudym Livelym, Pels maja obroncow na Luke I Kyriego(I nie, ten nie zawsze sie stawia, a w ostatnich latach nawet bardziej sie nie stawia, niz stawia. Okropne serie jak gral w Celtics oraz 2 czy 3 lata temu w Nets oprócz G1 nie bylo go vs Celtics).

To, ze Luka klepal sobie Suns I dlatego wygra z Pels jest niepowazne.

Tak się składa ze grali 4 razy już w tym sezonie ze sobą, i zadnego barbeque jonasa nie było, sprawdz sobie, mi się nie chce przepisywać cyferek. 
 

ostatni z tych meczy był bez luki i oglądałem, pels zaliczyli potężny collapse w IV q, a kyrie i thj rzucili obaj po 40+ pts, thj chyba career high swoją drogą, tyle w temacie jesli chodzi o zamykanie obwodowych Mavs ;]
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe wtf z mojej strony to są ruchy Toronto. Tak w zasadzie za mistrzowski skład B czyli Fred, Siakam i OG nie dostali absolutnie nic wartego uwagi. 

Dziwne, bo mogli się jeszcze poobijać o parę pierwszych rund PO przez kilka lat. Jak na Toronto to nie taka zła opcja.

Teraz mają bieda tank, zero ciekawych prospektów i zapewne nie odpalę ich meczu przez kolejne 4 lata (jak 95% tego forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, karpik napisał(a):

Ok, czyli ignorujesz przewagę Pels dosłownie każdego gracza 2-9 z rotacji, bo Mavs majo Lukę i Luka wyjdzie na pełnej, ze znanym rozkładem jazdy. Szanuję romantyczne podejście do koszykówki, ale to nie znaczy, że masz rację.

Say whaat ? Ja nie widzę tych przewag tbh, a już na pewno nie jesli chodzi o sidekicków, Ingram jest w tym sezonie średnim bolkiem, kyrie raczej jest w tej chwili w mocarnej dyspozycji. No i właśnie po tym deadline to Mavs mają lepszą głębie raczej, tak uważam. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Say whaat ? Ja nie widzę tych przewag tbh, a już na pewno nie jesli chodzi o sidekicków, Ingram jest w tym sezonie średnim bolkiem, kyrie raczej jest w tej chwili w mocarnej dyspozycji. No i właśnie po tym deadline to Mavs mają lepszą głębie raczej, tak uważam. 

Pisząc o tym, że Ingram jest średnim bolkiem pokazujesz, że raczej zbyt dużo Pels w tym sezonie nie widziałeś. 

Taki Daniels w Mavs by pewnie startował w miejsce DJJ, bo jest od niego dużo lepszy w obronie. Alvarado grałby zamiast Hardy, Nance jest lepszy od każdego backup C Mavs łącznie z Gaffordem. Także nie mogę się zgodzić. 

Po deadline Mavs dalej mają z grubsza te same problemy, czyli brak legitnego PoA, słaba zbiórka. Do tego nie jest wcale pewne czy PJ zrobi większą różnicę w stosunku do Granta. Na pewno będzie musiał trafiać corner 3 lepiej niż dotychczas (grubo poniżej 30% jak ostatnio sprawdzałem). Ja nie mówię, że ci Mavs nie zaklikają, bo stawka na zachodzie jest na tyle wyrównana, że mogą decydować detale. Po prostu nic na to nie wskazuje, bo Dallas, choć pozyskali lepszych graczy, to wciąż nie widzę, żeby mogli kogoś zamknąć w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, karpik napisał(a):

Pisząc o tym, że Ingram jest średnim bolkiem pokazujesz, że raczej zbyt dużo Pels w tym sezonie nie widziałeś. 

Taki Daniels w Mavs by pewnie startował w miejsce DJJ, bo jest od niego dużo lepszy w obronie. Alvarado grałby zamiast Hardy, Nance jest lepszy od każdego backup C Mavs łącznie z Gaffordem. Także nie mogę się zgodzić. 

Po deadline Mavs dalej mają z grubsza te same problemy, czyli brak legitnego PoA, słaba zbiórka. Do tego nie jest wcale pewne czy PJ zrobi większą różnicę w stosunku do Granta. Na pewno będzie musiał trafiać corner 3 lepiej niż dotychczas (grubo poniżej 30% jak ostatnio sprawdzałem). Ja nie mówię, że ci Mavs nie zaklikają, bo stawka na zachodzie jest na tyle wyrównana, że mogą decydować detale. Po prostu nic na to nie wskazuje, bo Dallas, choć pozyskali lepszych graczy, to wciąż nie widzę, żeby mogli kogoś zamknąć w obronie.

Hardy to raczej się nie łapie do rotacji jak wszyscy są zdrowi, wiec nie rozumiem po co porównywać go do Alvarado. Nawet wymieniałem wcześniej obecną dziewiątkę playoffową Mavs i nadmieniłem, że oprócz tego w obwodzie będą Hardy i Kleber, czy Powell. Nie traktuje go jako gracz rotacji w PO, wiec porównanie do back-up PG pels , zwłaszcza w tym kontekście przewagi pels wsrod graczy 2-9 jest conajmniej nie na miejscu moim zdaniem.

Josh Green i DJJ graja bardzo dobrze w tym sezonie, przynajmniej zawsze kiedy na nich zerkam. PJ Washington na pewno jest lepszym graczem niż Ci dwaj. Więc traktuje go z miejsca jako wartość dodaną i pewnie wskoczy do s5 na PF w miejsce DJJ. 
 

z tym Gafford vs Nance to ja bym się mocno spierał, zwłaszcza przy tak wielkiej różnicy klas wśród teammates jesli chodzi o playmaking. Gafford bedzie wyglądał lepiej w ataku przy luka Doncicu, niż nance przy Ingramie/cj. Może nance właśnie w dallas by wyglądał lepiej, ale nie w tych okolicznościach. 


generalnie nie chce mi się drążyć tematu jak tak tendencyjnie podchodzisz do wszystkiego; luka sam odpulił mocnych suns wychodząc z 2:3, mając w rotacji na grubych minutach dwightow powellow, Maxi kleberów, wiec nie wierze jakos ze dziś, dwa lata starszy i dojrzalszy, przegrałby serie z ingramem i zionem, mając kyrie jako sidekicka i wreszcie w miarę rozsądny supporting cast.

 

So let’s just agree to disagree then. 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zimny napisał(a):

Największe wtf z mojej strony to są ruchy Toronto. Tak w zasadzie za mistrzowski skład B czyli Fred, Siakam i OG nie dostali absolutnie nic wartego uwagi. 

Dziwne, bo mogli się jeszcze poobijać o parę pierwszych rund PO przez kilka lat. Jak na Toronto to nie taka zła opcja.

Teraz mają bieda tank, zero ciekawych prospektów i zapewne nie odpalę ich meczu przez kolejne 4 lata (jak 95% tego forum)

Bez przesady że są w tak ciemnej dupie. Jest kilku ciekawych grajków jak Quickley, Scottie Barnes do tego może odnajdzie się lepiej w Kanadzie RJ. Patrząc na payroll to mają 93,5mln na chwilę obecną i to już z 23mln Browna. Do przedłużenia jest Gary Treny Jr. I wspomniany już Quickley i wciąż jakąś kasa powinna zostać :)

wiadomo że torche się spóźnili z przebudową bo powinni zacząć wcześniej aby zdobyć lepsze assety ale jakoś wielkiej tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reikai napisał(a):

Pels to matchup nightmare dla Mavs - Jonas pod koszem bedzie mial BBQ z chudym Livelym, Pels maja obroncow na Luke I Kyriego(I nie, ten nie zawsze sie stawia, a w ostatnich latach nawet bardziej sie nie stawia, niz stawia. Okropne serie jak gral w Celtics oraz 2 czy 3 lata temu w Nets oprócz G1 nie bylo go vs Celtics).

Kyrie od finałów 2017 ma kombinację: kontuzja - fatalna seria z Bucks - kontuzja - kontuzja - sweep z Celtics (nie grał źle, nie grał bradzo dobrze) - brak PO.  

Ale ci Mavs mogliby klepnąć Pelicans, strasznie wyrównany jest Zachód minus Nuggets i zdrowi Clippers: ale to świetnie pokazuje jak bardzo tam poszło nie tak, że dostali na farcie Doncicia, wyprztykali się z większości assetow, a efekt jest taki, że tu można porównywać ich do Pels (gdzie wiele rzeczy poszło nie tak, a dalej mają kozackie flexibility jeżeli chodzi o assety i relatywnie młody team). :) 

2 godziny temu, karpik napisał(a):

Wg mnie najbardziej fun2watch zespół w lidze (z dodatkowym plusem za mój ulubiony duet homerskich komentatorów z AD na czele)

Serio lubisz Danielsa? Dla mnie to jakaś koszykarska wersja Chrisa Tuckera (ale w sumie daje vibe pozytywnego ziomka). :) Ten play-by-play commentator jest faktycznie fantastyczny, możliwe, że nr 1 z localsów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BMF napisał(a):

Kyrie od finałów 2017 ma kombinację: kontuzja - fatalna seria z Bucks - kontuzja - kontuzja - sweep z Celtics (nie grał źle, nie grał bradzo dobrze) - brak PO.  

Ale ci Mavs mogliby klepnąć Pelicans, strasznie wyrównany jest Zachód minus Nuggets i zdrowi Clippers: ale to świetnie pokazuje jak bardzo tam poszło nie tak, że dostali na farcie Doncicia, wyprztykali się z większości assetow, a efekt jest taki, że tu można porównywać ich do Pels (gdzie wiele rzeczy poszło nie tak, a dalej mają kozackie flexibility jeżeli chodzi o assety i relatywnie młody team). :) 

Serio lubisz Danielsa? Dla mnie to jakaś koszykarska wersja Chrisa Tuckera (ale w sumie daje vibe pozytywnego ziomka). :) Ten play-by-play commentator jest faktycznie fantastyczny, możliwe, że nr 1 z localsów. 

Kyrie mial kozackie G1 z Celtics przy sweepie, ale potem byla c***owka

G2 4/13 10 pkt

G3 6/17 16 pkt

G4 6/13 20 pkt

Jak dla mnie to daleko do "nie gral zle", czy "Kyrie zawsze sie stawia", gdy ostatnio raz mial kozak serie, niewiadomo kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał(a):

Gdzie te hity? Wszyscy z topu pewni siebie czy pewni że nuggets zrobią b2b?

 

tak, dobrze wiem że wszyscy tego oczekiwaliście. I proszę, nie zawiodłem was:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 minut temu, Koelner napisał(a):

Gdzie te hity? Wszyscy z topu pewni siebie czy pewni że nuggets zrobią b2b?

 

james-harden-bye.gif

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.