Skocz do zawartości

Trade Deadline 2024


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Pistons się nie liczo jakby 

ja nie cenię Gafforda co pisałem, ale płakanie nad 1stem patrząc co miałeś dostępnego (w sensie co poszło) no to... nie ma nad czym dyskutować, wciąż mieści się w top15 C, taki mamy klimat

Ale oba picki co wydali lekka reka mavs w ostatnie pol roku maja spora wartosc bo sa dalekie i ciezko wycenic jakie beda.

jakby np oddali jakis pick z tego roku co juz pewny ze bedzie ponad 20 mial to ok. Tak to zas zbyt duze ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał(a):

Fajny backup, ale lepsi grajkowie szli za mniej.

Przede wszystkim kwestia kosztów do korzyści. Czy Grant Williams czy inny PJ Washington jest difference makerem? Nie. Czy Daniel Gafford jest difference makerem? Nie. Czy Mavs są contenderem? Nie. Czy chcesz oddawać long-term picki nie będąc contenderem - gdy nie wiesz w jakiej będziesz pozycji za 5-6 lat - za nie-difference makerów? Nie. 

Mavs oddali przez pół roku trzy picki/swapy na duet PJ Washington-Daniel Gafford de facto, jeszcze gorzej to wygląda niż myślałem pierwotnie. Ale może Doncic okaże się turbo-lojalny, who knows, Dirk przynajmniej jakieś finały czy wpi****le z 67W teamem notował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mac napisał(a):

Ale oba picki co wydali lekka reka mavs w ostatnie pol roku maja spora wartosc bo sa dalekie i ciezko wycenic jakie beda.

jakby np oddali jakis pick z tego roku co juz pewny ze bedzie ponad 20 mial to ok. Tak to zas zbyt duze ryzyko.

w sensie, że tym pick za Gafforda może być jak wysoki? wyceń to uczciwie w walce o utrzymanie Luki, kogoś byś za tą cenę pozyskał w zamian?

2 minuty temu, BMF napisał(a):

Przede wszystkim kwestia kosztów do korzyści. Czy Grant Williams czy inny PJ Washington jest difference makerem? Nie. Czy Daniel Gafford jest difference makerem? Nie. Czy Mavs są contenderem? Nie. Czy chcesz oddawać long-term picki nie będąc contenderem - gdy nie wiesz w jakiej będziesz pozycji za 5-6 lat - za nie-difference makerów? Nie.

skąd wiemy jakie są korzyści, bo widzę, że robisz tu za szklaną kulę 

czy Mavs z tymi zasobami co mieli mogli pozyskać znacząco lepsze wzmocnienia? czy zatrzymanie tych assetów poprawiłoby ich perspektywy na następne sezony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, karpik napisał(a):

Ani PJ ani tym bardziej Gafford nie są takimi game changerami, żeby z zespołu 0.2 SRS zrobić zespół lepszy od 4.6 SRS, bo taka jest mniej więcej różnica między Mavs a Pels. Od Kings może będą teraz lepsi, ale nie od Pels, na pewno nie po dodaniu unproven ziomków z tankerów.

Dejounte zostaje, spoko, ale jak Hox nic nie zrobią, to i tak będzie fatalnie.

SRS my ass, Memphis zrobili rok temu 3,6SRS a Lakers 0,43 :)

pels podobnie jak Grizz rok temu są totalnie unproven w PO, luka i Kyrie to proven top performerzy w PO, przy zdrowych składach taka ewentualna seria skończy się zwycięstwem Mavs, stawiam na to dolary przeciw orzechom. 

plus zapomniałeś o tym ze luka opuscil 8 meczy a kyrie 17, do tego bujali się w rotacji z grantami williamsami robiącymi 8-3 w 26 min na 41%fg, a teraz będą mieli legitną dziewiątkę na playoffs, do tego hardy, czy Kleber w obwodzie jako dalsza rotacja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

SRS my ass, Memphis zrobili rok temu 3,6SRS a Lakers 0,43 :)

pels podobnie jak Grizz rok temu są totalnie unproven w PO, luka i Kyrie to proven top performerzy w PO, przy zdrowych składach taka ewentualna seria skończy się zwycięstwem Mavs, stawiam na to dolary przeciw orzechom. 

plus zapomniałeś o tym ze luka opuscil 8 meczy a kyrie 17, do tego bujali się w rotacji z grantami williamsami robiącymi 8-3 w 26 min na 41%fg, a teraz będą mieli legitną dziewiątkę na playoffs, do tego hardy, czy Kleber w obwodzie jako dalsza rotacja. 

 

To chyba mozesz wystawiac te dolary, bo ja stawiam orzechy ze ich Pels dojada sizem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał(a):

To chyba mozesz wystawiac te dolary, bo ja stawiam orzechy ze ich Pels dojada sizem. 

Zion się raczej nie bedzie liczył w PO przy intensywnej defensywie, nawet mierni lolkers go obnażyli w tym sezonie, ale spoko , możemy wejść w zakladzik jak będą wszyscy zdrowi. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład jest na pewno lepszy. DLII to był świetny wybór, ale też bardzo dużo opuszcza. Gafford spokojnie załata tą dziurę, i może Powella będziemy oglądać już tylko w akcjach charytatywnych.

Grant pokazał że S5 w legitnym teamie to dla niego za dużo. PJ chociaż dorzuci 10+ pkt na mecz, co dla Williamsa wydawoło się fantastyką.

Btw. Spencer może dołączyć do Mavs. Szczerze wątpię, bo to już wyrzuciło by Hardego z rotacji na stałe. W takim wypadku nie widzę sensu w nie wymienieniu go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

czy Mavs z tymi zasobami co mieli mogli pozyskać znacząco lepsze wzmocnienia? czy zatrzymanie tych assetów poprawiłoby ich perspektywy na następne sezony?

Tak, cztery first roundery to np. legit cena za niezadowoloną gwiazdę (może nie pierwszego kalibru), a niewiele mniej Mavs oddali za potężny frontcourt Grant Williams/PJ Washington-Daniel Gafford. Czego Mavs są przykładem, bo Kyrie ostatecznie kosztował ich chyba trochę mniej niż to potężne trio, Porzingis (gdy był jeszcze hot nazwiskiem po ACL-u) chyba porównywalnie. Dlatego oddanie jednego long-term picku za jednego rolesa to w sumie spoko, ale oddawanie co parę miesięcy jednego long-term picku za kolejnego roleska to już tak sobie. 

Za to jeżeli ktoś stawia tezę, że wprawdzie Mavs są kiepsko prowadzeni i rzucają pickami na lewo i prawo ze średniaków, ale NBA jest nieprzewidywalna, więc c*** tam wie jak to się skończy: to oczywiście się zgadzam. 

Za to Mavs rzeczywiście są lepsi niż byli (ten Gafford spoko energizer), ale na ile: nie wiem.

Zrzut-ekranu-2024-02-8-o-22-12-51.png

-2.2 EPM za ten sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PJ w tym sezonie jest mocno meh, ogolnie jest bardzo streaky. Ale przez kontuzje Marka musial sporo grac jako center. Ogolnie on jako catch and shooter jest taki se, ale fajnie kreuje sobie rzut po kozle - nie wiem czy tego chcieli Mavs, ale na pewno to upgrade nad kasztanem Grantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się czepiać wcześniejszych ruchów Mavs, ale ten tradedeadline nie jest zły. Oni cierpieli po oddaniu DFSa, a Grant to albo robił sabotaż albo coś tam w szatni nie grało, bo początek miał całkiem dobry. 

Niemniej Mavs dostali dokładnie to czego potrzebowali: finishera z rimprotection (tylko już nie wyskakujcie z DFG z Wizz, bo to wstyd dla samej dyskusji) i silnego skrzydłowego, który potrafi wykreować rzut, zagrać w post po obu stronach, jak i podać. 

Te ruchy przypominają mi trochę moment jak Baryly pozyskały Gordona i Browna, a sam sklad i jego zbilansowanie podobne do Raptors Kawhiego.

Jak coś nie zaklika w Mavs, to już będzie wina Luki i jego c***owego leadershipu i zapewne pójdzie w pizdu za morze first albo blockbuster deal np. za KATa czy Browna z Jrue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LAF napisał(a):

PJ Tucker will not request a buyout 

Gdzie Twoja ambicja ? Hej PJ gdzie Twoja ambicja 

gość prowadzi bardzo drogie życie, a jakoś za dużo do tej pory nie zarobił + nic innego niż minimum na tą chwilę nie dostanie, także zapomnij.

Pierścień też ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dannygd napisał(a):

Jak coś nie zaklika w Mavs, to już będzie wina Luki i jego c***owego leadershipu 

Mavs dalej nie mają obrońców, mają wiecznie połamanego Irvinga, Hardawaya, rolesów z tankerów i młodzież, więc jest wiele powodów dla których może nie zaklikać, a nawet jak tam zaklika, to może dać to rezultat w postaci jakiegoś 1-4 w pierwszej rundzie z Nuggets.

------

Czyli, z tych ~playoffowych teamów:

++++

- Knicks: niekoniecznie ostatnie dni (OG), ale najbardziej się wzmocnili obok Pacers, i to relatywnie niewielkim kosztem [Anunoby, Burks, Bogdanovic]

- Pacers: niekoniecznie ostatnie dni, ale poza Knicks najbardziej się wzmocnili, tak że brawo. [Siakam, McDermott]

+++

- Lakers: bo niczego nie odwalili, więc chyba trzeba chwalić potężnego Pelinkę [tylko w 80% żartobliwie] 

++ 

- Heat: underrated chyba ten Rozier, co? Świetne miał te 2018-playoffy w Celtics za czasów Stevensa. [Rozier]

- Thunder: strasznie dobrze może tam z ławki pasować Hayward do tej thunderowskiej team basketball. [Hayward]

- Mavs: abstrahując od ceny i pospieszenia się z Grantem: Gafford jest spoko, ale śmiesznie z tym PJ Washingtonem, bo tak na mój gust przychodzi jako 3&D, a nie jest ani jednym, ani drugim. [Gafford, Washington]

- Celtics: nie dlatego, że ten Tillman jest aż tak zajebisty (ale świetne miał playoffy), ale dlatego, że musieli w trakcie sezonu pozyskać kogoś pod kosz, i za pół-free przyszedł ktoś całkiem spoko, dobrze fitujący do Cs. [Tillman]

+

- Sixers: Hield sie może przydać, a jak nie, to c*** tam. [Hield]

- Suns: O'Neale się może przydać, 37% za 3, obok KD-Bookera może być w porywach 39%. [O'Neale]

- Sota: spoko ruch po Morrisa. [M. Morris]

Specjalne wyróżnienie: Raptors, którzy postanowili iść w przebudowę, więc oddali Anunoby'ego i Siakama, ale zarazem dalej mają szansę na play-iny, więc wzięli Olynyka, ale zarazem robią przebudowę, więc wzięli Agbajiego (sezon temu lotto: to serio może nie być zły ruch), ale jednak chcą zaoszczędzić, więc zwolnili Dinwiddiego żeby nie dawać mu bonusu za rozegrane mecze, bo i tak nie planowali go przedłużyć. 

---

Czyli Pacers i Knicks mocno poprawili notowania - Lakers nie handlowali po Muscalę - a reszta soft wzmocnienia.

Niby nudno, ale jednak fajnie: raz, że mamy jakąś ligową równowagę, dwa, mamy na razie spokój z traderequestowcami, trzy, poza Mavs zatrzymaliśmy tę karuzelę oddawania picków na lewo i prawo przez którą Thunder zbudują sobie dynastię (cytujcie za 12 lat). Dla mnie git. ;]

Mamy równowagę - tj. mamy teamy rosterowo 'gotowe' do playoffowego grania bez kombinacji alpejskich w trakcie sezonu.

ps

Jak oceniamy zachowanie PJ Tuckera? 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BMF napisał(a):

Jak oceniamy zachowanie PJ Tuckera? 

Klasyczny NBA grajek.

Podpisalem gruby kontrakt po znajomosci z Hardenem I Morreyem

Od 2 lat jestem kasztanem, w koncu mnie posadzili na lawke

Pogralbym

Ale no nie na tyle, zeby zrezygnowac z kilkunastu milionow, poza tym nikt mnie nie wezmie

Omg jebane NBA, nikt mnie nie wymienil, spisek przeciwko czarnym braciom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RonnieArtestics napisał(a):

SRS my ass, Memphis zrobili rok temu 3,6SRS a Lakers 0,43 :)

Jest za to znacznie więcej przykładów, kiedy drużyna z wyższym SRS pokonywała tę z niższym ;)

Oczywiście masz prawo sądzić, że pozyskanie potężnych PJa Washingtona i Daniela Gafforda sprawi, że Mavs z gorszego zespołu od Pels, staną się lepszym od nich zespołem, ja to jednak widzę inaczej. Co do ewentualnej serii w PO, można se dywagować i dickswingować, że jedni jebną drugich, ale umówmy się, że szanse na taki matchup są śmiesznie małe.

Ja to widzę tak, że Dallas przed trejdem byli zespołem na 7-8. seed, a po trejdzie dalej są zespołem na 7-8. seed, tylko ciutkę lepszym. Czy warto było na to wyrzucać kolejne assety? Nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Denis Bad Boy Załęcki napisał(a):

Przyznaję @Chytruz że miałeś nosa co do frajera. Szacuneczek.

Przy okazji panowie, bo widzę pewne dysproporcje co do oceny niektórych graczy, proponuję żeby spotkać się w sztywnym gronie i wyrobić jasną opinię na temat zawodników. Pierwszy na rozkminę Grant Williams, ale mam jeszcze kilku w głowie co do których nie wiem jak go klasyfikować

Oznaczam sztywnych chłopaków z forum @jordan20 @Reikai @RonnieArtestics @BMF @Chytruz @rw30 @Qcin_69 @człowiek...morza

kiep. 

Złapał na bajer rok wcześniej, wyrobil białko na plecach Tatuma, ale już w tym roku audiencje daje. Zwykle barachło.

Dobrze, że trafił do boksu w Charlotte, tam miejsce takich chawrów.

Oby tylko chiry lub kwiatka  nie przekazał Brandonowi Millerowi bo ten zapowiada się na fachure. 

Frajer się na gajówkę nadaje, na robotę nikt poważny go już nie weźmie, wątpię by się jeszcze dopchał do koryta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.