Skocz do zawartości

Jokic vs Jordan i inni all-time greats - very early tak na poważnie


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Peak Serba jest już mocarny, kwestia czy uda się to jeszcze zmaterializować dodatkowymi mistrzostwami dzięki czemu zyska meeeega boosta. Z jednym miśkiem taka narracja do mainstreamu nigdy nie przejdzie a tutaj przy ogromie szczęścia może być grubo, bo widełki są spore między skrajnymi scenariuszami. Niech mu support zdrowym będzie i wtedy uda się uniknąć sporo niepotrzebnych dywagacji co by było gdyby.

Co do jego longevity to sam nie wiem. Z jednej strony dużo osób spodziewa się, że skończy wcześniej zabawę z koszykówką ale ja nie jestem przekonany. Facet jest bystry i raczej się domyśla jaką legendarną pozycję może sobie zbudować na dziesięciolecia, nie wierzę, że to rzuci dla pasji do koni/wyścigów, czy co co tam robi w wolnym czasie w lecie. Skilla też ma takiego, że powinien być kozakiem do samego końca w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan reprezentacyjnej koszykówki międzynarodowej dorzucę jeszcze swoje trzy grosze odnośnie Jokica, bo wówczas słowo "GOAT", "All-Time Great" stają się groteskowe, a Jokic nigdy nie wygląda jako najlepszy zawodnik turnieju, w których gra.

Igrzyska 2016 to największy sukces Jokica przez zdobycie srebrnego medalu. Jednak jako 21-latek nie był wtedy hersztem ekipy, a drużyna miała lidera w postaci 29-letniego Milosa Teodosica, którego wspomagali Jokic, Boguś Bogdanovic oraz Raduljica.

MŚ 2019 i mega wtopa z Argentyną (1.15 kurs u bukmacherów na Serbów). Jokic i Serbia została rozjechana przez 39-letniego Luisa Scole i Campazzo. 

EuroBasket 2022 i wtopa z Włochami (1.12 kurs na Serbów u buków), którzy mają masę robotników bez jakichkolwiek zawodników na chociaż średnim poziomie NBA.

Na razie 28-letni Jokic jako lider reprezentacji Serbii ma dwie ogromne wpadki, a Serbia wcale nie jest słaba i bez jego pomocy na ostatnich MŚ 2023 zajęli drugie miejsce i byli blisko wygranej w całym turnieju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jaki widzę to fakt, że Jokic może sobie odpuścić grę bardzo szybko imo, zwłaszcza teraz można tak pomyśleć jak już zdradził po zdobyciu mistrza jakie ma w sumie do tego nastawienie i wyjebkę na bycie gloryfikowanym. Jest ustawiony do końca życia finansowo, nie zależy mu na indywidualnych accolades, jakaś tfu,tfu kontuzja, która sprawi, że bedzie grał regularnie z bólem i stwierdzi np.  że nie warto sobie już niszczyć zdrowia dla rankingu all-time. Jest on imo raczej szczery w tym co mówi i jego ego nie jest na pierwszym miejscu w życiu zdecydowanie. Dlatego to jest moja jedyna obawa, a drugorzedna sprawa, która się wyłania to jeszcze to, czy uda się w dzisiejszej lidze napakowanej talentem co roku wygrywać. Wiadomo, ze do tego musi sie Wiele czynników naraz nałożyć i dużo szczęścia, chociażby ze zdrowiem jest potrzebne, aby zdominowac ligę na dłużej. Już w tym roku może mieć ciężko o b2b, (ale na pewno Nuggets jest jeszcze wg mnie top faworytem), konkurencja jest duża i wyrównana. 
 

Wg mnie jest jak najbardziej do zrobienia ten GoAT, wg mnie masz tezzajebiscie przeanalizowane te pierwsze lata i to porównanie wyszło mega, ale dużo może pójść nie tak w przyszłości i jednak będzie ciężko tego dokonać, a już zwłaszcza przebić się w betonowej świadomości Amerykanów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten wizerunek Jokicia to jest fake, ot co fajnie się śledzi wyluzowanego Jugola jako postaci nr 1 kosza i fajnie dorabiać ideologię, że w sumie to mu aż tak nie zależy. :) 

Problem z motywacją to może mieć DeAndre Ayton albo inny Andrew Wiggins, którzy przez ostatnie 5-10 lat nie za bardzo nauczyli się grać w kosza z pozycji nr 1 draftu i nie przeszkadzał za bardzo im status bustów na maxie, a nie 7ft tall cielak on daily basis robiący sobie casualowo 28-10-10 i progres do poziomu all-time wymiatacza. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gregorius napisał(a):

Tylko że jego skillset nie powinien mocno ucierpieć przez kontuzje. W przypadku Joka nawet po kontuzji nie powinien dużo stracić wiec nie widzę żeby na koniec kariery nie było w top6-7 ,a realnie jak doda minimum 2-3 mistrzostwa to top4. 

Ja o yum kompletnie nic nie mowie, mowie o tym ze ze swoim nastawieniem moze sobie odpuścić jakieś pogonie za statusem GoAT w razie gry z jakims urazem który by wracał/był uciążliwy. Oczywiście nie chce żeby coś takiego go spotkało bo oglądanie jego gry to czysta przyjemność i mam nadzieje ze pogra na tym elitarnym poziomie jak najdłużej. 
 

@BMF akurat jego bym nie podejrzewał o sztuczne kreowanie jakiegoś wizerunku, on wg mnie jest w tym szczery. No ale „we will say what time will tell „ jak mawiał klasyk ;]

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

@BMF akurat jego bym nie podejrzewał o sztuczne kreowanie jakiegoś wizerunku, on wg mnie jest w tym szczery. No ale „we will say what time will tell „ jak mawiał klasyk ;]

On szczerze może być wyluzowany, on szczerze może lubić piwo, chillować się z ziomkami i konie

 

Nic z tego nie przeszkadza w tym, żeby poświęcić się treningom kosza i dawać z siebie w niej wszystko.

 

Generalnie miliony ludzi na całym świecie poświęca się pracy, po pracy skupia się na treningu ciała i poza tym dalej ma swoje życie

Po prostu gracze NBA to takie wyjątkowo combo śmietanki wygranych na loterii ćpunów i innych "lowlifów", że po prostu uznajemy za coś wyjątkowego, kiedy ktoś poświęca te 4-6 godzin dziennie na treningi, zamiast umierać na kaca po nocach w kasynie. Dalej normalni ludzie mają pracę po 8 godzin, a po pracy sami muszą zrobić zakupy i posprzątać chatę, zamiast powiedzieć agentowi na początku kontraktu, że ma ogarnąć ludzi od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, BMF napisał(a):

Myślę, że ten wizerunek Jokicia to jest fake

trzeba mało śledzić grę Joka aby dojść do wniosku, że jemu się może przestać chcieć, przecież on w każdym jednym meczu oddaje się swojej pracy na maksa, dyskutuje z gwizdkami, sam ustawia zagrywki, mobilizuje resztę, nawet chodzi podglądać zagrywki drużyny przeciwnej gdy ta nie ma oficjalnego timeoutu

po prostu gdy jest praca to jest praca, a gdy wolne to też robi to najlepiej jak potrafi, Juć powiedział ostatnio, że wszyscy wokół namawiali go do grania dla Serbii, ale on po prostu czuł się przegrzany tak długim sezonem i nie zagrał świadomie by teraz znowu od początku iść po kolejny milestone sezon, w ogóle dziwne, że takie spekulacje dotyczą w zasadzie tylko jego z całej czołówki w momencie gdy praktycznie poprawia się z sezonu na sezon ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

trzeba mało śledzić grę Joka aby dojść do wniosku, że jemu się może przestać chcieć, przecież on w każdym jednym meczu oddaje się swojej pracy na maksa, dyskutuje z gwizdkami, sam ustawia zagrywki, mobilizuje resztę, nawet chodzi podglądać zagrywki drużyny przeciwnej gdy ta nie ma oficjalnego timeoutu

po prostu gdy jest praca to jest praca, a gdy wolne to też robi to najlepiej jak potrafi, Juć powiedział ostatnio, że wszyscy wokół namawiali go do grania dla Serbii, ale on po prostu czuł się przegrzany tak długim sezonem i nie zagrał świadomie by teraz znowu od początku iść po kolejny milestone sezon, w ogóle dziwne, że takie spekulacje dotyczą w zasadzie tylko jego z całej czołówki w momencie gdy praktycznie poprawia się z sezonu na sezon ;]

Ja przecież nigdzie nie kwestionuje tego ze mu się chce a jedynie zastanawiam się głośno czy w wieku 34 lat po zdobyciu 3-4 misiów nadal bedzie mu się chciało. Skoro był przegrzany sezonem to w tym wieku może rownie dobrze poczuć się przegrzany karierą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.