Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

pytania dwa

 

kiedy nowy sezon entourage, orientuje się ktos?

On August 7, 2010 HBO announced that Entourage would return in the Summer of 2011 for a shortened season, which will be the show's last. The final season will likely contain six episodes

 

i kiedy tzn w jaki dzien tygodnia wychodzi the event? bo po wstępnym narzekaniu wkręciłem się troszke przez te 8 odcinków

w poniedziałki w tivi więc we wtorki w sieci, 3 epy zostały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten sezon Dextera naprawdę nieźle się rozkręca, mnóstwo wątków, dużo się dzieje, jeszcze pozostaje je tylko ładnie zakończyć bez naciągania.

 

Co do Walking Dead to akcja z ogniskiem miała co prawda miejsce w numerze 5 serii komiksów o tym samym tytule, ale zdaje się że będą musieli wrócić do paru rzeczy zanim popchną fabułę w danym kierunku, więc raczej wyjdzie na to samo. W każdym bądź razie sezon jest zaplanowany na 6 odcinków więc spodziewam się mocnego finału jak na ten etap. Szkoda tylko, że na kolejny sezon przyjdzie nam czekać rok czasu :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu niedosyt? z tego co mi wiadomo szukają zastępcy dla Andy'ego w roli Spartacusa na drugi normalny sezon. Ten prequel powstał w momencie gdy dowiedział się o chorobie i poddał leczeniu. Wszystko wydawało się ok, ale nastąpił nawrót choroby i z uwagi na chemo będące dość inwazyjną metodą leczenia musiał sobie odpuścić udział w serialu wymagającym tak dużej sprawności fizycznej.

 

http://hatak.pl/news/10119/Trzech_oficj ... partacusa/

http://hatak.pl/news/10204/Juz_tylko_je ... partacusa/

 

Miejmy nadzieję, że się uda i nakręcą drugą serię

 

Każdy ma inne zdanie na ten temat, Dexter jak na razie dla mnie,najlepszy serial jaki oglądałem.

zasadnicza sprawa: ile ich oglądałeś? :D

również uważam Dextera za jeden z lepszych seriali, ale ten sezon zwyczajnie mnie nudzi przez większość czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zależy to od tego co kto lubi. Mi się pierwszy sezon Dextera bardzo podobał a potem wg mnie poziom leciał na pysk i coraz nudniej się robiło.

Z kolei takiego Dr House'a mogę oglądać w nieskończoność mimo, że wiele osób zarzuca temu serialowi schematyczność i nudę(co jest prawdą nawiasem mówiąc)

 

Btw i tak nic nie pobije Six Feet Under, Sopranosów i Twin Peaks ;)) <łezka w oku>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale co to za porównanie do The Wire w ogole ?

 

Dexter, jak sam tytuł mowi jest serialem o Dexterze, co powoduje, ze nie mozna go zabic, ani schwytac.

 

The wire tak naprawde nie mial glownego bohatera. wszyscy byli do odstrzelenia i polowe bohaterow faktycznie odstrzelonie po sezonie - 2, krótko mowiac - 0 swietych krow. TAkze taki serial jak the wire rządzi sięinnymi prawami...

 

Dla mnie Dex 5, szczegolnie ostatnie odcinki sa swietne. Ostatni byl troche nudniejszy, ale koncowka nakrecila mocno atmosferę, takze jakbym mogl to przeskoczylbym od razu do poniedzialku za tydzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Dex 5, szczegolnie ostatnie odcinki sa swietne. Ostatni byl troche nudniejszy, ale koncowka nakrecila mocno atmosferę, takze jakbym mogl to przeskoczylbym od razu do poniedzialku za tydzien...

No za tydzień to będzie się działa - kto widział promo 10 odcinka ten wie, że pętla na szyji Dextera się zaciska i tym razem ciężko mu się będzie wywinąć (szczególnie jedna ze scen jest dość szokująca). Przez trzy ostatnie odcinki będzie musiał poradzić sobie z aż 4 przeciwnikami (Queen, prywatny detektyw, Jordan Chase no i ten piąty gwałciciel, którego tożsamości jeszcze nie znamy a który raczej będzie znaczącą postacią, skoro twórcy zostawili go sobie na koniec serii). No ale ile razy tacy Lakers w ostatniej chwili uciekali spod topora - 4 kwarta w G7 z Blazers, rzut Horry'ego z Kings, 0,4 Fishera ze Spurs. ;) Wg. twórców (jak i m.in. aktorki grającej Lumen) końcówka jest ekscytująca i bardzo fajnie się wszystko logicznie poukłada (czyli raczej nie będzie banału jak np. w 3 sezonie).

 

A "Wyspę Harpera" oglądał ktoś? Serial zbiera dobre oceny, właśnie go ściągam bo potrzebuję jakiegoś subsytutu Dextera. ;] Z samego opisu fabuły wnioskuję, że ma te cechy, których pożądam (tzn. tajemnica, nieustanne napięcie, charyzmatyczni bohaterowie itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Dex 5, szczegolnie ostatnie odcinki sa swietne. Ostatni byl troche nudniejszy, ale koncowka nakrecila mocno atmosferę, takze jakbym mogl to przeskoczylbym od razu do poniedzialku za tydzien...

to właśnie cały Dexter - nakręcą atomosferę pod koniec, a i tak wszystko mu się uda. policjant już ma jego zdjęcia jak wrzuca ciała do wody? albo nagranie jak szykuje się to morderstwa? co tam, na pewno jakoś się to rozwiąże. tak naprawdę to napięcie jest bardzo sztuczne, bo wiadomo że i tak Dexterowi nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właśnie cały Dexter - nakręcą atomosferę pod koniec, a i tak wszystko mu się uda. policjant już ma jego zdjęcia jak wrzuca ciała do wody? albo nagranie jak szykuje się to morderstwa? co tam, na pewno jakoś się to rozwiąże. tak naprawdę to napięcie jest bardzo sztuczne, bo wiadomo że i tak Dexterowi nic się nie stanie.

Może jestem naiwny ale mam przeczucie, że na koniec serialu Dex w końcu wpadnie. Z racji tego, że nie zakończą tego pewnie na tym sezonie to jeszcze nie teraz ale koniec końców pochwali się kolegą ile brudnej roboty za nich odwalił :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że dotarliśmy z dyskusją do magicznego słowa "przewidywalność", wiele osób dyskwalifikuje film bądź serial bo jest przewidywalny, ocena o połowę w dól leci na dzień dobry, ale warto się zastanowić czy na pewno jesteśmy sprawiedliwi w tych ocenach i czy ta przewidywalność to nie jest przypadkiem pewien rodzaj absurdu. Generalnie na początku każdego filmu mogę powiedzieć, że główny bohater nie zginie i w 95% się nie pomylę, czy słusznie mogę zarzucić całej masie filmów z tego powodu to że są przewidywalne? Tak właśnie większość ludzi charakteryzuje przewidywalność, mimo że w środku filmu dzieje się masa nieprzewidywalnych rzeczy, to podsumują go że był przewidywalny bo główny bohater wyszedł z całości bez szwanku. Poza tym ile powstało filmów, że ci "źli" wygrywali? Kolejny argument na korzyść fanów nieprzewidywalnych filmów, ci "dobrzy" w 95% wygrywają. Prawdziwym dramatem jest to, że oglądamy dany film drugi raz, wiemy co się wydarzy w każdej sekundzie tej produkcji, czy to oznacza że nie możemy już więcej czerpać przyjemności z oglądania tego filmu? To jest delikatnie mówiąc drażliwy temat, ale jest masa filmów które oglądałem wiele razy i niejednokrotnie po kilku latach podobały mi się bardziej niż za pierwszym razem, mimo że znałem je na pamięć. Każdy oczywiście oczekuje od filmu co innego, ale nie sposób przy ocenie pominąć takie rzeczy muzyka, aktorstwo, pomysł czy klimat - można tego wymienić cała masa, ale głównym powodem dla którego wracamy do tych samych filmów wielokrotnie jest to, że nam się po prostu te filmy podobały, z różnych względów przypadły nam do gustu. Jeśli chodzi o mnie to ja w ogóle nie oceniam niczego pod względem przewidywalności, dla mnie liczy się przede wszystkim pomysł i twórcy np Dextera znaleźli świetny pomysł na ten sezon dzięki czemu serial wciąż trzyma poziom przez te wszystkie lata. Podobnie jest np z nowym sezonem supernatural, nie spodziewałem się zupełnie tego, nie wiedziałem co twórcy mogą przygotować na ten sezon, nie oczekiwałem zbyt wiele, ale finał jest taki że z zaciekawieniem oczekuję nowych odcinków co sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.