Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

biedne dziecko z Ciebie. a Twoje wyzwiska ni mnie ziębią ni grzeją.

No i wcale mnie to nie dziwi.

 

The Walking Dead to dla mnie największa porażka sezonu póki co, po bardzo fajnym pilocie, co odcinek jest coraz nudniej (Sarah rządzi...), głupiej i bardziej niesmacznie niż strasznie

Przyznaję, że nie jest zbyt przerażająco. Można by to zmienić kilkunastoma ładnymi ujęciami. Chociazby w ostatnim odcinku jak podróżowali, mogiliby pokazać parę zdjęć przypominających że świat jest opuszczony, jakieś kupki martwych "walkerów" itd.

 

Za to sama drama, relacje międzyludzkie - fantastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyznaję, że nie jest zbyt przerażająco. Można by to zmienić kilkunastoma ładnymi ujęciami. Chociazby w ostatnim odcinku jak podróżowali, mogiliby pokazać parę zdjęć przypominających że świat jest opuszczony, jakieś kupki martwych "walkerów" itd.

 

To jest racja chociaz juz przy tej bazie byly tony trupow... Ogolnie jesli chodzi o wizje post-apokaliptyczne to ksiazki zawsze pokazuja ten swiat lepiej niz seriale/filmy. Tutaj zawsze jest za malo czasu i jednak trzeba tego widza czyms zajac. W ksiazkach opisy sa tworzone o wiele bardziej ciekawie i oddaja to jak bardzo swiat sie zmienia czy to po wybuchu bomby atomowej czy tak jak tutaj po tej goraczce itp.

 

Sarah to dla mnie porazka, caly czas sie zastanawiam czy gdzies Scofield nie wyjdzie zza rogu...

 

Ogolnie jeszcze z takich seriali o Zombie niedawno ogladalem Dead Set tez byl dosc ciekawy ale mial troche dziur. Cala rzecz dzieje sie w domu Big Brothera w Anglii kiedy ludzie zaczynaja umierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład teraz, ktoś ma wątpliwości, że Dexter wyjdzie cało z tarapatów, ten gliniarz pewnie zginie (może Quinn w złości go zastrzeli? albo jakiś wypadek go spotka? a zdjęcia zaginą, podsłuch zostanie zniszczony)?

:lol:

 

a walking dead rozczarowuje jeszcze bardziej niż Dexter. niestety odeszli od komiksowego pierwowzoru, do tego chyba musieli oszczędnie gospodarować środkami i wyszło jak wyszło. ale podobno serial i tak odniósł sukces, więc przy drugiej serii może sobie na więcej pozwolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walking ostatni odcinek i tak zajebisty. Najlepszy od czasu pilota.

 

The Event, po 10 odcinkach jestem zachwycony. Nic bardzo ambitnego, ale ma klimat. Intro trwa 10 sekund, ale ta muzyka mnie rozkurwia wewnętrznie.

 

A ostatni odcinek Boardwalk Empire to jest coś nieprawdopodobnego. Lepszy niż jakikolwiek odcinek do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walking Dead nic specjlanego jak dla mnie. Oczywiscie poza tematyka, ale cala forma i przekaz bez wyrazu. Ostatni odcinek jak na final sezonu byl slabiutki i przegadany.

 

The Event tez ponizej moich oczekiwan. Jakos sie tak malo dzieje. 10 odcinkow i dalej cale gowno wiemy skad ci obcy, w jaki celu itp. Nic.

 

Boardwalk juz o niebo lepiej sie prezentuje na tle pozostalych. Dobre kreacje aktorskie, klimat itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walking Dead tak jak Lo napisał, odeszli od pierwowzoru, ta akcja jaka się działa w ostatnich odcinkach nie miała w ogóle miejsca w komiksach i w sumie nie wiem do czego to wszystko prowadzi.

 

Co do Dextera to normalnie trochę komedia jak znowu tytułowy bohater wyszedł z opresji, ciekawy jestem finału, może jakimś cudem wydarzy się coś czego nie było do tej pory... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko znowu dobrze się skończy, a ostatnia scena to ujęcie z urodzin Harrisona, wynajęty magik, oczywiście wszystko w zwolnionym tempie, w tle leci ta fortepianowa muzyka, wszyscy są uśmiechnięci, a główny bohater przeprowadza swój monolog w myślach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucę swoje 3 grosze na temat "Walking Dead" , ogólnie niezbyt lubię seriale, szczególnie takie z "ciągnącą" się fabułą, bo to w sumie prawie zawsze porażka jest, jak się podoba to będą kręcić aż do zajechania, jak nie podpadnie widzom to utną produkcję i tyle, no ale wracając do meritum zainteresował mnie ten serial właśnie ze względu na tematykę, pierwszy odcinek bardzo fajny, nawet w sumie jak sie wczuć w to to jest jakieś przejęcie kiedy musisz strzelic w głowę komus bliskiemu który "teoretycznie" nie żyje ale porusza się itd. Fakt to co @Lorak zauważył trochę wygląda że im kaski brakło, może po prostu producenci nie chcieli za bardzo ryzykować, ale na "wabia" pierwszą serię puścili, trochę przez to przegadany jest co mnie denerwuje, bo prawie zawsze w takich wypadkach wychodzi taka "filozofia dla ubogich".

 

Plus co dodam jesli by traktować w jakiś tam sposób na serio taka tematykę, to wydaje się być trochę poniekąd idiotyczne że tam starają się dociec co, dlaczego powoduje to "zmartwychwstawanie", jak to leczyć itd. kiedy solucja "jedyna słuszna" wydaję się być oczywista, ktoś umiera to mu musisz ten mózg dodatkowo unicestwić i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Pillars of the Earth

 

warto?

No przecież pisałem, że się sam zacytuję :wink:

 

A ja wszystkim polecam "Filary Ziemi", bo i książka Kena Folleta dobra - nawet bardzo - i serial fajny, wyprodukowany przez "The Scott Brothers" nb. w Starz TV tych od "Spartacusa". Można ściągnąć, można od poniedziałku na C+ obejrzeć:

 

Scott Bro - to dla niezorientowanych Ridley i Tony Scottowie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książka ma tą samą nazwę? w jakiej sieci księgarni jest dostępna?

Koel dokładnie taki ma tytuł książka. Ja ją czytałem jakieś 20 lat temu, na fali przemian, gdy takie pozycje zaczęły trafiać do Polski. Potem wyszła ze dwa razy, a obecnie, przez to, że Follet ze świetnego pisarza sensacyjnego (Igła też film z Sutherlandem z 1980 r. czy Orzeł wylądował też film z Cainem, Pleasensem i Duvallem z 1978 r.) zajął się historią i jest ekranizowanym ponownie, zaczęto wydawać go na nowo.

 

najnowsze wydanie - już okładka z filmu :wink:

 

http://merlin.pl/Filary-Ziemi_Ken-Folle ... l#fullinfo

 

inne z tego nurtu:

 

http://merlin.pl/Upadek-gigantow-Swiat- ... 33669.html

 

tu all

 

http://merlin.pl/Ken-Follett/browse/sea ... en+Follett

 

A co do reszty - poszperasz, znajdziesz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo ze to nie serial a pelnometrazowy film ale czy widzial ktos na DVD Quadrophenie ze Stingiem jako aktorem i muza The Who dostepna w wersji polskiej ( napisy)

nigdy nie trafilem na to w MM i innych empikach

Chodzi ci o ekranizację opery rockowej Daltreya i spółki z 1979 tak :?:

 

Mówisz masz :mrgreen:

http://allegro.pl/quadrophenia-2-dvd-sp ... 68420.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo ze to nie serial a pelnometrazowy film ale czy widzial ktos na DVD Quadrophenie ze Stingiem jako aktorem i muza The Who dostepna w wersji polskiej ( napisy)

nigdy nie trafilem na to w MM i innych empikach

Chodzi ci o ekranizację opery rockowej Daltreya i spółki z 1979 tak :?:

 

Mówisz masz :mrgreen:

http://allegro.pl/quadrophenia-2-dvd-sp ... 68420.html

Thx

 

masz browara tylko kiedy i gdzie

wlasnie zamowilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co myślicie o finale Dextera? dla mnie jak cały sezon - nudny, bez napięcia, byle jak, byle szybciej i bez pomysłu co dalej, a akcja z Debrą to tego kwintesencja...

 

ewidentnie widać, że miało być inaczej ale że dostali zielone światło na kolejny sezon to musieli coś pozmieniać i powtykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.