Skocz do zawartości

ATF Filmy - kategoria dramat


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na chyba najwyżej cenioną kategorię w filmie, a przynajmniej na najbardziej ukochane przez wszystkich filmy.

Głosujemy dwa tygodnie, do następnej niedzieli.

Uczestników jest 9:

@P_M

Film: 12 Angry Men

Reżyser: Sidney Lumet

Produkcja: USA

@Kily

Film: The Shawshank Redemption

Reżyser: Frank Darabont

Produkcja: USA

@RappaR

Film: Gran Torino

Reżyser: Clint Eastwood

Produkcja: USA

@BMF

Film: One Flew Over the Cuckoo's Nest

Reżyser: Milos Forman

Produkcja: USA

@the_secret

Film: Citizen Kane

Reżyser: Orson Wells:

Produkcja: USA

@Qcin_69

Film: Leon: The Professional

Reżyser: Luc Besson

Produkcja: Francja:

@julekstep

Film: Wrestler

Reżyser: Darren Aronofsky

Produkcja: USA

@ernie9005

Film: Rain Man

Reżyser: Barry Levinson

Produkcja: USA

@RonnieArtestics

Film: American Beauty

Reżyser: Sam Mendes

Produkcja: USA

 

 

Tak więc oglądania i głosowania czas start

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega mocna kategoria. Mam bardzo duże dylematy szczególnie ze wszystkie te filmy lubię. Szkoda ze zamiast Zapasnika nie ma Czarnego Łabedzia. Moim zdaniem lepszy film (chyba najlepszy Aronofsky. W każdym razie na razie udało mi się wybrać najlepszy film The Shawshank Redemption i dwa najgorsze w tej kategorii American Beauty i Leona Zawodowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai przypiął/eła ten temat
15 minut temu, ignazz napisał(a):

American słaby? Kultowa rola KevSpac muzyka zmysłowa i dotknięcie bardzo drażliwe amerykańskiej próżności w domu na przedmieściach. Ponadwiekowe dzieło. 1B tier 

Źle na to patrzysz. Ja też nie napisałem że jest słaby. Po prostu dla mnie jest jednym z najsłabszych z tych wybranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Twój jedyny dobry pick w zabawie :D

Słaby żarcik. 

Dramat, komedia, kryminał, europejski, wojenny, thriller, niezachodni są w c*** mocne z czystym sumieniem dla mnie ścisle topki. Animacji ode mnie zapewne nikt nie widział, ale też jedna z najlepszych rzeczy ever, choć tutaj spirited away ma u mnie oczekiwania jak obywatel kane, i SA jak i OK mogą zrzucić z topek 12GL i 5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, P_M napisał(a):

Kategoria mocna, ale o ile obywatel Kane mnie jakoś nie wyrwie z butów to jednak tutaj uważam swój pick za zdecydowanego faworyta. 

Dla mnie pick z miejsc 2-4. Ale myślę nad dokładnym miejscem. Duży problem miałem z obywatelem kane bo film bardzo mi się nie podobał.  Jednak uznawany jest za arcydzieło.  Zacząłem czytać recenzje krytyków które utwierdziły mnie ze otoczka wokół filmu ważniejsza od samych walorów filmu. U mnie obywatel ma 7 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2023 o 16:11, Gregorius napisał(a):

mega mocna kategoria.

zgadzam się, bo wszystkie filmy są co najmniej bardzo dobre.

W dniu 11.09.2023 o 16:11, Gregorius napisał(a):

American Beauty i Leona Zawodowca

a tu z kolei mam odwrotnie, bo to będzie dla mnie topka ; ]

BTW, z tej listy nie widziałem tylko "obywatela", ale wczoraj nadrobiłem i nie rozumiem fenomenu (tj. że to arcydzieło, najlepszy film ever itp.). jak na swoje czasy pewnie był nowatorski, ale z dzisiejszej perspektywy po prostu spoko się oglądało i jest takim 7/8 na 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał(a):

zgadzam się, bo wszystkie filmy są co najmniej bardzo dobre.

a tu z kolei mam odwrotnie, bo to będzie dla mnie topka ; ]

BTW, z tej listy nie widziałem tylko "obywatela", ale wczoraj nadrobiłem i nie rozumiem fenomenu (tj. że to arcydzieło, najlepszy film ever itp.). jak na swoje czasy pewnie był nowatorski, ale z dzisiejszej perspektywy po prostu spoko się oglądało i jest takim 7/8 na 10.

Oba filmy uważam za bardzo dobre. Ale jednak American dla mnie nie wytrzymuje konkurencji (gdybym ogladał go tylko raz to byłby wyzej bo za pierwszym razem zrobił duże wrażenie). Jeszcze wiekszy problem mam z Leonem który w kategorii najlepszy film lub najlepszy film akcji byłby wyżej niż w kategorii dramat. 

Co do obywatela to mam dokładnie takie same przemyślenia i co śmieszne duża cześć krytyków pisze że słaby film ale... i tutaj padają argumenty dlaczego to wielki film nie zwiazane z filmem ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał(a):

BTW, z tej listy nie widziałem tylko "obywatela", ale wczoraj nadrobiłem i nie rozumiem fenomenu (tj. że to arcydzieło, najlepszy film ever itp.). jak na swoje czasy pewnie był nowatorski, ale z dzisiejszej perspektywy po prostu spoko się oglądało i jest takim 7/8 na 10.

Dla mnie bardzo dobry film, nie wybitny, ale rozumiem fenomen jaki musiał zrobić w 1940.

W sumie na razie wprawdzie i tak jest na ostatnim miejscu u mnie w kategorii, ale to z powodu dużych braków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie sobie oglądam Leona.

Portman była niesamowita jak na takie dziecko w tym filmie- dla mnie ścisła topka dziecięcych debiutów all time 

Rano i Oldman tez zajebisci - mogę się zgodzić ze nie do końca jest to dramat, ale nie potrafiłem nie wybrać tego filmu w takim ATFie, wspaniały film od początku do końca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.