Skocz do zawartości

Jazz 23/24 - future is bright


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, dannygd napisał:

Wcześniej tak myślałem, ale teraz juz nie jestem pewien...

 

Nah, nie ma szans. Juz zapowiedzieli ze wyrownuja wszystko. Nikt nie postawi na rookiego kosztem sprawdzonego Reavesa.

Jedyna kwestia jest taka, czy to bedzie jakis friendly deal krotszy typu 2+1, czy jakies c***ki z Jazz/Spurs rzuca mu 25 baniek po to, zeby tylko Lakers udupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jendras napisał:

Sources z dupy.

Wiadomo... tylko co to zmienia? Lakers mogli dać mu ext. 51 mln, ale AR może dostać więcej. Więcej udupia Lakers i/lub nie będzie ich stać na wyrównanie, cokolwiek to znaczy.

22 minuty temu, Jendras napisał:

Nie wybierasz konkretnego zawodnika w drafcie pod kątem ryzyka utraty wolnego agenta.

I tak i nie, to nie wysoki pick i na pewno z tyłu głowy brali pod uwagę utratę Austina, co nie zmienia faktu, że Schifino to dobry fit na najbliższą przyszłość do LBJa i AD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dannygd napisał:

Wiadomo... tylko co to zmienia? Lakers mogli dać mu ext. 51 mln, ale AR może dostać więcej. Więcej udupia Lakers i/lub nie będzie ich stać na wyrównanie, cokolwiek to znaczy.

Stać ich na wyrównanie każdej kwoty.

Cytat

I tak i nie, to nie wysoki pick i na pewno z tyłu głowy brali pod uwagę utratę Austina, co nie zmienia faktu, że Schifino to dobry fit na najbliższą przyszłość do LBJa i AD.

Listę draftową typują skauci, którzy skupiają się na szukaniu BPA. Czy Pelinka miał w głowie coś jeszcze, nie wiem, ale nie pojawiły się żadne informacje, które by sugerowały, że nie poszedł za ich rekomendacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał:

Jedyna kwestia jest taka, czy to bedzie jakis friendly deal krotszy typu 2+1, czy jakies c***ki z Jazz/Spurs rzuca mu 25 baniek po to, zeby tylko Lakers udupic.

Jak kocha Lakers tak jak wy, to sam przyjdzie poprosić o minimum i oleje tych co ich tak brzydko nazywasz :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jendras @Reikai

Jazz z tego co czytałem nie ma zamiaru dawać maksa Reavesowi. Ok zaczęła się dyskusja od lużnej uwagi dziennikarze ,że on zasługuje na maxa. Ale mu nie chodziło ,ze Jazz to ropatruje. Bym sie zdziwił gdyby mu chieli dać złwaszcza, że tam chyba bardziej prolbemem jest potencjalna struktura

Bo w jego przypadku chyba pierwsza dwa lata musza być na poziomie MLE a trzeci i czwarty rok oferowany przez inne ekipy może urosnąć do poziomu typu 35 +

Mimo wszystko wątpie by ktoś się zdecydował na takie coś a już na pewno nie Jazz które akurat za 3 lata potrzebuje luz finansowy a nie płacić ok 37 mln Reavesowi wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

@Jendras @Reikai

Jazz z tego co czytałem nie ma zamiaru dawać maksa Reavesowi. Ok zaczęła się dyskusja od lużnej uwagi dziennikarze ,że on zasługuje na maxa. Ale mu nie chodziło ,ze Jazz to ropatruje. Bym sie zdziwił gdyby mu chieli dać złwaszcza, że tam chyba bardziej prolbemem jest potencjalna struktura

Bo w jego przypadku chyba pierwsza dwa lata musza być na poziomie MLE a trzeci i czwarty rok oferowany przez inne ekipy może urosnąć do poziomu typu 35 +

Mimo wszystko wątpie by ktoś się zdecydował na takie coś a już na pewno nie Jazz które akurat za 3 lata potrzebuje luz finansowy a nie płacić ok 37 mln Reavesowi wtedy

Tak, pierwsze 2 lata to MLE, a potem może urosnąć do chorych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał:

Tak, pierwsze 2 lata to MLE, a potem może urosnąć do chorych rozmiarów.

No i właściwie dlatego mozesz wyciać JAzz z tych rozwazań. Ostatnie czego oni potrzebują to mieć zawalone salary umową dla Reavesa jak będzie wchodził potencjalnyu max dla Kesslera albo rok wcześniej nowa umowa dla Markannena. Oni mogą teraz komuś zapłacić ale nie później

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, ely3 napisał:

No i właściwie dlatego mozesz wyciać JAzz z tych rozwazań. Ostatnie czego oni potrzebują to mieć zawalone salary umową dla Reavesa jak będzie wchodził potencjalnyu max dla Kesslera albo rok wcześniej nowa umowa dla Markannena. Oni mogą teraz komuś zapłacić ale nie później

 

Z tego co ja się orientowałem, to drużyna mająca cap space może zaoferować Reavesowi kontrakt o normalnej strukturze. Po wyrównaniu przez Lakers kontrakt przejdzie na tą strukturę dziwaczną. Ostatecznie sumarycznie wychodzi to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spabloo napisał:

Z tego co ja się orientowałem, to drużyna mająca cap space może zaoferować Reavesowi kontrakt o normalnej strukturze

Nie mozę bo tu wchodzi zasada Arenasa. Nie moga dać więcej niż MLE bo samo Lakers nie może dać wiecej niż MLE. Takie są zasady dla graczy o statusie RFA i max 2 letnim doświadczeniu w NBA

Pierwsze dwa lata muszą być na poiomie MLE. Lakers by nawet nie mogli wyrównać czegoś co by przekraczało MLE w pierwszym sezonie. Nie do końca wiem co by było jakby zespół był na harcapie to pewnie wtedy pierwszy rok byłby max blyłby ten niższy MLE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ely3 napisał:

Nie mozę bo tu wchodzi zasada Arenasa. Nie moga dać więcej niż MLE bo samo Lakers nie może dać wiecej niż MLE. Takie są zasady dla graczy o statusie RFA i max 2 letnim doświadczeniu w NBA

Pierwsze dwa lata muszą być na poiomie MLE. Lakers by nawet nie mogli wyrównać czegoś co by przekraczało MLE w pierwszym sezonie. Nie do końca wiem co by było jakby zespół był na harcapie to pewnie wtedy pierwszy rok byłby max blyłby ten niższy MLE. 

Czyli wprowadzono mnie w błąd, dzięki za wyprowadzenie 😀. Nie to żeby to było ważne, bo jednak Magic po drafcie raczej na pewno nie będą tymi brzydko nazywanymi co zburzą spokój Lakers. No chyba, że Reaves ma dobrego agenta i się dogada z jakimś klubem na ten kontrakt i tym klubem będą Magic. A Lakers przecież wyrównają, więc zagrożenia nie ma 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jendras napisał:

Stać ich na wyrównanie każdej kwoty.

Nie chodzi o sam fakt, że zrobić to mogą (bo mogą, sam to pisałem kilka stron wcześniej), ale o to, że jak to zrobią, to może sie okazać, że na żadne ruchy ich juz nie stać będzie w kontekście budowania contendera, a chyba jeszcze wciąż o tym myślą Lakers.

3 godziny temu, Jendras napisał:

Listę draftową typują skauci, którzy skupiają się na szukaniu BPA. Czy Pelinka miał w głowie coś jeszcze, nie wiem, ale nie pojawiły się żadne informacje, które by sugerowały, że nie poszedł za ich rekomendacjami.

Gdyby Whitemore poszedł wcześniej, to nawet bym sie zgodził (bo były przecieki, że go chcą, tak tez typowali dziennikarze), ale jak wisiał na tablicy, to już nie była taka oczywista decyzja. Moim zdaniem wzięli pasującego gracza na dziś i jutro, a nie overall potencjał za 3-4 lata (bo nie ukrywajmy dosyć surowy jest Cam). 

Wracając jednak do tematu Jazz, to moim zdaniem Reaves by to nawet pasował na Point, a na pewno lepiej od Clarksona czy Sextona z ich tunelową wizją i tendencją do gry indywidualnej. Ja jednak wciąż mam pytanie czy spróbują pójść all-in w FVV, być może z kontraktem dużym, ale malejącym - gdzie chłop może jeszcze spokojnie z 5 lat pograc na poziomie wysokim? Czy Agbaji jest w stanie wskoczyć na top obrońce w tym sezonie? Czy 3 Lauri, John i Walker zassie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dannygd napisał:

ale o to, że jak to zrobią, to może sie okazać, że na żadne ruchy ich juz nie stać będzie

A to w jakim sensie? Skoro mogą dziś wywalić Beasleya i Bmambe i uwalnia im to 26 mln.. Nawet jak wyrównają ten potencjalny max dla Reavease to i tak będą mieli spory zapas. Tzn wciąz będa mogli użyć MLE czy nawet próbowac jakieś sign and trade. 

PRzeicęz to nie Clippers czy Warriors zabetonowane ale nawet Golden dało gruba umowę dla Poole'a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dannygd napisał:

Nie chodzi o sam fakt, że zrobić to mogą (bo mogą, sam to pisałem kilka stron wcześniej), ale o to, że jak to zrobią, to może sie okazać, że na żadne ruchy ich juz nie stać będzie w kontekście budowania contendera, a chyba jeszcze wciąż o tym myślą Lakers.

Tak czy inaczej pole manewru mają bardzo niewielkie. Tutaj należy się nastawiać na powrót zespołu, który kończył sezon (minus Beasley), z drobnymi korektami. Kontrakt Reavesa w kontekście najbliższego sezonu akurat wiele nie zmienia.

Cytat

Gdyby Whitemore poszedł wcześniej, to nawet bym sie zgodził (bo były przecieki, że go chcą, tak tez typowali dziennikarze), ale jak wisiał na tablicy, to już nie była taka oczywista decyzja. Moim zdaniem wzięli pasującego gracza na dziś i jutro, a nie overall potencjał za 3-4 lata (bo nie ukrywajmy dosyć surowy jest Cam).

Whitmore ma podobno redflagi zdrowotne jak stąd do Kaliforni. Postawili na pewniejszą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarskon może dostać od Jazz przedłuzenie gdzie wcisną cap space by teraz dopchnać salary a potem mieć CLakrsona tanio

Jazz jeśli zwolni Careya i Samanica to będzie mieć jak pisałem ok  15 mln do wydania.

Do tego nowe CBA pozwala dać teraz 140% w ramach przedłuzenia a nie 120 % jak było ostatnio.

Tylko ,że jeśli Jazz odpada z rnku wolnych agentów to Draymondy czy  inne Kuzmy będą mieć cięzko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.