Skocz do zawartości

Jazz 23/24 - future is bright


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Jazz jest po nocy draftowej. Zachowali 3 wybory pierwszorundowe. Z tego co czytam od insiderów to brali z nr 9 tego którego chcieli od początku . Z 16 jednego z 2-3 którego chcieli a na końcu podobno maja strzał w 10.

Nie jestem specem od NCAA więc się nie wypowiem bo oglądam tylko Hendricksa. Świetny obrońca. Lepszy od Vando. Do tego ma rzut za 3. tylko pod koszem nie potrafi kończyć , ani rolować i ogólnie o ile w obronie jest fantastyczny zarówno na piłce jak i bez tak akurat w  ataku jest anty Vanderbilt. Tylko rzut za 3 i poza tym to nic. Ale duet Kessler-Hendricks powinien mieć o wiele lepszy fit niż Vando-Kessler. Nie wiem czemu @Qcin_69 go nie lubi

Z Keyonte to podobno jest tak ,ze oni chca go przerobić na rozgrywającego i na treningach dla Jazz podobno pokazał talent do kreowania. On ma size. Ale nie za bardzo rzuca.. Może jakiś spec mi odpowie na ten temat

Jeśli chodzi o Sensabaugha to PElton go miał jako 10 najelspzy prospekt . Zresztą Hendricka miał jako 4 najlepszego. . Sensabaugh jest podobno fatalny w obronie ale za to w ataku jest full pakiet

Jazz obecnie ma na razie skład po taniości bo

Sexton                                       17,3 mln

Lauri                                          17,3 mln

Agbaji                                        4

Fontechcio                                3

Kessler                                    2,8

D.Jones                                  2,3

Do tego

Hendricks                              5,57

George                                   3,9

Sensabaugh                         2,9

 

Do tego raczej Gay się nie wyoptuje z ostatniego roku 

6,48

Nie jestem pewien co do THT ale stawiam ,ze on jednak zostanie czyli kolejne 11 mln

Olynyk ma gwarantowane 3 mln choć pewnie go zostawią na kolejny rok bo chyba raczej nie będą wydawać na wolnych agentów

Łaćznie wyjdzie 88 mln

Clarkson skorzysta z zapisu umowy i zostanie agentem ale Jazz ma już z nim podobno ustalone warunki . Ja stawiam ,ze ok 18-20 mln na sezon na kolejne 3-4 lata 

I już jest 13 umów.. I wciąz będzie sporo do wydanie.. Ciekawe czy Jazz będzie brać na siebie złe umowy czy jednak sprobują powalczyć o kogoś

 

Jazz teraz oddaje swój wybór do Thunder Jazz zdecydowanie brakuje rozgrywającego . Moim zdaniem potencjalne s5 to będzie

 

Clarkson/Agbaji/Lauri/Hendricks /Kessler 

Jazz ma młody skład i raczej będą chcieli rozwijąc młodzież niż pakować się w weterana . No chyb a ,że Cuban by chciał nam oddać Lukę Doncica ( zaznaczę na wszelki wypadek ,że nie jestem LAFEM i to bardziej na zasadzie ironii jest niż realnej możliwości)

Oczywiście podłogę wypłat na poziom 122 trzeba jakoś osiągnać ale może lepiej będzie pomóc komuś zejść z podatku i przyjąc na siebie umowę 20-30 mln za jakieś dodatkowe wybory.. 

Bez sensu byłoby blokować rozwój młodzieży pakujac się w jakiegoś Tobiasa na przykład

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Reikai napisał:

@ely3 literowka w tytule tematu, chyba ze przez 11 lat bedziecie mieli ta jasna przyszlosc.

No a jak. Do 2034 liga nie ma szans 😛

 

3 godziny temu, Reikai napisał:

Hendricks troche zastanawia jesli chodzi o fit z Laurim,

A czemu Cię zastanawia akurat fit skoro Lauri cały rok grał jako SF z Vando czy Olynykiem na czwórce . A Hendricks jest lepszym obrońcą od Vando i lepszym strzelcem. Ale gorzej zbiera 

Wiadomo ,ze musi nabrać więcej masy i być zdecydowanie silniejszy ale ten dute z Kesslerem może być świetny w obronie

Bardziej mnie zastanawia jak oni tego George'a przerobią na strzelca i rozgrywającego bo opinię czytałem różne

2 godziny temu, bogans2 napisał:

Nie wiem czemu Brice zostal wybrany tak daleko

Jest jakiś temat z kolanami a że większośc ekip ma tylko jeden wybór to szli w pewniaki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draft świetny dla Jazz, choć 2 picku nie do końca kumam - przecież np. taki Schifino jest bardziej 2way graczem pod ich potrzeby na granie na dziś, a Cam Whitmore jako stash pod 2-3 letni rozwój to chyba lepiej byłoby zaryzykować. Czyżby jeszcze coś o zdrowiu Whitemore miało wypłynąć?

Teraz decyzja - gramy o PO czy nie, jeśli gramy - to muszą dogadać się z FVV, który świetnie by sie odnalazł z ich frontcourtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dannygd napisał:

a Cam Whitmore jako stash pod 2-3 letni rozwój to chyba lepiej byłoby zaryzykować. Czyżby jeszcze coś o zdrowiu Whitemore miało wypłynąć?

Bo Jazz polowało w rozgrywającego..

W ogóle jesli wierzyć niektórym insiderom Jazz to oni podobno mieli do wyboru z nr 9 dwóch graczy

Hendricksa i właśnie George'a ale skoro się ostał Hendricks to go brali. Byli zaskoczeni. Potem jak im się nadal ostał Geogrge to też go brali. Cam ogólnie im srednio fitował 

a tak maja dwóch bardzo dobrych blokujących. Osobiście najbardziej poza Victorem to właśnie lubiłem Hendricksa choć pewnie ktoś moze powiedzieć ,ze skoro nie potrafi sam sobie kreować pozycji i poza trzutem za 3 ma niewiele do zaoferowania to jego sufit jest nisko. Tylko ,ze taki 3&D jest idealnym uzupęłnieniem do duetu KEssler-Lauri. 

Fajnie ,że tak wierzą w tego George ale pewnie i tak by zrobić krok w przód będą musieli pozyskać ALL stara na pozycji rozgrywającego bo to nadal będzie bolączką JAzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Bo Jazz polowało w rozgrywającego..

W ogóle jesli wierzyć niektórym insiderom Jazz to oni podobno mieli do wyboru z nr 9 dwóch graczy

Hendricksa i właśnie George'a ale skoro się ostał Hendricks to go brali. Byli zaskoczeni. Potem jak im się nadal ostał Geogrge to też go brali. Cam ogólnie im srednio fitował 

a tak maja dwóch bardzo dobrych blokujących. Osobiście najbardziej poza Victorem to właśnie lubiłem Hendricksa choć pewnie ktoś moze powiedzieć ,ze skoro nie potrafi sam sobie kreować pozycji i poza trzutem za 3 ma niewiele do zaoferowania to jego sufit jest nisko. Tylko ,ze taki 3&D jest idealnym uzupęłnieniem do duetu KEssler-Lauri. 

Fajnie ,że tak wierzą w tego George ale pewnie i tak by zrobić krok w przód będą musieli pozyskać ALL stara na pozycji rozgrywającego bo to nadal będzie bolączką JAzz

Mieli Casona pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Reikai napisał:

9

Nie wiem czy ustawienie Lauri Hendricks jest optymalne i ma duży sufit. Wolałbym chyba brac Casona z 9, skoro potem wybrano dwóch skrzydłowych i tak.

Akurat największa dziurę Jazz ma na PF-

Grał tam Olynyk bo dawał spacing. Vando nie pasował do KEsslera i były spore problemy jak grali razem. Z ławki to już w ogóle wchodziły wynalazki jako PF.

Pozycja PF-a to była największa potrzeba Jazz. I to włanie ktoś kto ma potencjał na 3&D  tej pozycji. Lauri ma swoje wady w obronie. W ataku też potrzebował kohoś kto potrafi rzucać za 3. Co do sufitu to spoko ale Jazz grający cały czas Olynykiem na czwórce to byłby dramat

George nie jest skrzydłowym. Tzn jazz go widzi jako rozgrywającego docelowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

Akurat największa dziurę Jazz ma na PF-

Grał tam Olynyk bo dawał spacing. Vando nie pasował do KEsslera i były spore problemy jak grali razem. Z ławki to już w ogóle wchodziły wynalazki jako PF.

Pozycja PF-a to była największa potrzeba Jazz. I to włanie ktoś kto ma potencjał na 3&D  tej pozycji. Lauri ma swoje wady w obronie. W ataku też potrzebował kohoś kto potrafi rzucać za 3. Co do sufitu to spoko ale Jazz grający cały czas Olynykiem na czwórce to byłby dramat

George nie jest skrzydłowym. Tzn jazz go widzi jako rozgrywającego docelowo

Wedlug bball ref Lauri 62%  czasu w zeszlym sezonie gral na PF i tez mi jakos wizualnie bardziej tam pasuje. Zdecydowanie bardziej wolalbym brac Casona na PG, Lauriego ustawiac na PF. Majac za plecami Kesslera poradzi sobie w D.

Ten George jako PG to porazka na ten moment, 2.8 ast w collegu do 2.9 straty. Bardzo fajny scorer, ale wrzucanie go na PG to meczenie buly, no ale zobaczymy.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał:

Wedlug bball ref Lauri 62%  czasu w zeszlym sezonie gral na PF i tez mi jakos wizualnie bardziej tam pasuje

Ale to nieprawda. Nie wiem jak to oni kalkują ale PF był Vanderbilt albo Olynyk .Lauri grał jako SF, bronił zazwyczaj SFów. Był broniony przez Sfów.

On praktycznie nie grał jako czwórka. I nie widziałem by któryś dziennikarz Jazz go traktował za takowego. On nie grał jako PF już w Cavs. Od dwóch lat to jest SF z tym ,ze small nie pasuje do niego więc po prostu uznajmy ,ze on gra jako obwodowy gracz a nie podkoszowy

7 minut temu, Reikai napisał:

Ten George jako PG to porazka na ten moment, 2.8 ast w collegu do 2.9 straty. Bardzo fajny scorer, ale wrzucanie go na PG to meczenie buly, no ale zobaczymy.

Tu mam wątpliwości ale to była deycja wszystkim łącznie z trenerem. Jeśli to prawda co dziś rano pisali niektórzy to oni by go brtali nawet z nr 9

Dane z NCAA czasem są mylace bo niektóre systemy są dysfunkyjne. Inne nie pomagają na rozegraniu. To raczej kwestii skilla i gabarytów się liczy niż same statystyki

Ale prawda - mam dużo wątpliwości co do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Reikai napisał:

Wolałbym chyba brac Casona z 9

Dla mnie też Cason byłby idealnie pasujący do tej ekipy, ale Hendricks też dobry wybór. Natomiast pisanie, że George ma rozgrywać to jakieś nieporozumienie. To już wole Sextona ;D Schifino zdecydowanie bardziej tu pasuje z dalszym numerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dannygd napisał:

Dla mnie też Cason byłby idealnie pasujący do tej ekipy, ale Hendricks też dobry wybór. Natomiast pisanie, że George ma rozgrywać to jakieś nieporozumienie. To już wole Sextona ;D Schifino zdecydowanie bardziej tu pasuje z dalszym numerem.

A no, mogli miec i Hendricksa i Schifino. Nie wiem, czy nie przesadzili troche, ale to czas pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reikai  Co ja ci zrobiłem . To ja wyprawiam córce urodziny dla połowy przedszkola a Ty mi psujesz humor wysyłając na Whatsapp inro o wymianie za Collinsa

 Ok z jednej strony

Ainge zachował się jak kolesie z lombardu i kupili po takiej taniości ,że głowa mała z drugiej strony

Ainge.... Coliins????? Po co ci on z takim koszmarnym kontaktem jak właśnie wybrałeś HEndricksa, który lepiej broni, lepiej rzuca i powinien się rozwijać a nie blokować mu rozwój

OK przykład Lauriego pokazał ,ze Jazz potrafi uratować zawodników w których wszyscy przestali wierzyć. Nie lubię tego ruchu

Choć Jazz nadal potrzebuje rozgrywającego. I dlatego nie rozumiem tego ruchu nawet jeśli wzięli go za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.